Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Рішення № 3/2025 Комітету асоціації між Україною та ЄС у торговельній конфігурації від 14 жовтня 2025 року про скорочення та скасування митних зборів відповідно до статті 29(4) Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з однієї сторони, та Україною, з іншої сторони [2025/2130]

Окей, я можу вам з цим допомогти. Ось розклад Рішення № 3/2025 Комітету асоціації Україна-ЄС у торговельній конфігурації:

**1. Суть акту:**

Це рішення має на меті поглиблення лібералізації торгівлі між Європейським Союзом та Україною шляхом зменшення або скасування мит на низку товарів. Воно вводить новий Додаток (I-E) до чинної Угоди про асоціацію, який визначає конкретні зобов’язання обох сторін щодо зменшення або скасування мит. Це рішення відображає зростання обсягів торгівлі між ЄС та Україною та спрямоване на подальшу інтеграцію України до внутрішнього ринку ЄС, особливо з огляду на поточні переговори України про вступ до ЄС.

**2. Структура та основні положення:**

Рішення структуроване навколо прийняття нового Додатку I-E до Угоди про асоціацію. Ось розклад:

* **Стаття 1:** Офіційно вносить Додаток I-E до Угоди про асоціацію. Цей додаток включає додатки з деталізацією конкретних зобов’язань щодо зменшення та скасування мит.
* **Стаття 2:** Розглядає питання імплементації тарифних квот (TRQ) на 2025 рік, визначаючи, що обсяги становитимуть сім дванадцятих від переглянутих TRQ, зазначених у Додатку I-E.
* **Стаття 3:** Передбачає проведення перегляду у 2028 році для оцінки узгоджених скорочень та скасувань мит, враховуючи прогрес України у вступі до ЄС, що потенційно може призвести до подальшої лібералізації.
* **Стаття 4:** Зазначає, що рішення є однаково автентичним усіма офіційними мовами ЄС, включаючи українську.
* **Стаття 5:** Встановлює набрання рішенням чинності на п’ятнадцятий день після його ухвалення.

**Додаток I-E** містить основні зобов’язання:

* **Стаття 1:** Передбачає, що кожна сторона зменшить або скасує мита на товари походженням з іншої сторони, згідно з Додатком А. Цей додаток замінює оригінальні ставки мита в Додатку I-A. Він також уточнює, що у разі призупинення дії Додатку А тимчасово застосовуватимуться оригінальні ставки з Додатку I-A.
* **Стаття 2:** Вимагає від України узгодити своє законодавство з конкретними правовими актами ЄС, що стосуються виробничих стандартів, до кінця 2028 року. Вона включає зобов’язання України щодо звітування, механізми консультацій, якщо Комісія ЄС виявить, що Україна не виконала своїх зобов’язань, та можливість для ЄС призупинити преференції, якщо узгодження не буде досягнуто.
* **Стаття 3:** Дозволяє кожній стороні вживати запобіжних заходів у разі виникнення серйозних економічних, соціальних або екологічних труднощів внаслідок збільшення імпорту, спричиненого зменшенням або скасуванням мит. Вона встановлює процедури повідомлення та консультацій.

**Додатки до Додатку I-E:**

* **Додаток А:** Містить детальні тарифні розклади для України та ЄС, перелічуючи конкретні товари та відповідні базові ставки, категорії етапності та будь-які тарифні квоти (TRQ). У цьому розділі зазначено, для яких продуктів буде зменшено або скасовано мита та терміни цих змін.
* **Додаток B:** Підсумовує сукупні обсяги тарифних квот (TRQ), зазначених у Додатку А, надаючи огляд загальних обсягів імпорту, дозволених за цими преференційними ставками.
* **Додаток C:** Перелічує конкретні правові акти ЄС, що стосуються виробничих стандартів, з якими Україна зобов’язана узгодити своє законодавство. Ці акти охоплюють широкий спектр сфер, включаючи добробут тварин, засоби захисту рослин, безпечність харчових продуктів та кормів.

**Основні зміни порівняно з попередніми версіями:**

Це рішення запроваджує Додаток I-E, який замінює оригінальні ставки мита, встановлені в Додатку I-A до Угоди про асоціацію. Новий додаток розширює сферу зменшення та скасування мит, відображаючи динамічні торговельні відносини між ЄС та Україною.

**3. Основні положення, важливі для використання:**

* **Тарифні розклади (Додаток А):** Підприємства, залучені до торгівлі між ЄС та Україною, повинні ретельно переглянути тарифні розклади в Додатку А, щоб визначити конкретні зміни в митних зборах для своїх продуктів. Розуміння базових ставок, категорій етапності та будь-яких застосовних TRQ є вирішальним для планування імпортно-експортної діяльності.
* **Виробничі стандарти (Стаття 2 та Додаток C):** Українські виробники, особливо в сільськогосподарському секторі, повинні знати про виробничі стандарти ЄС, перелічені в Додатку C. Відповідність цим стандартам є важливою для збереження преференційного доступу до ринку ЄС. Важливо також звернути увагу на вимоги щодо звітності та можливість призупинення преференцій, викладені у Статті 2.
* **Запобіжні заходи (Стаття 3):** Як підприємства ЄС, так і українські підприємства повинні бути обізнані про положення про запобіжні заходи, які можуть бути застосовані, якщо збільшення імпорту спричинить значні труднощі в певному секторі чи регіоні. Розуміння процедур повідомлення та консультацій є важливим для підприємств, які потенційно можуть постраждати від таких заходів.
* **Тарифні квоти (TRQ):** У рішенні часто використовуються TRQ, які дозволяють імпортувати визначену кількість товарів за зниженою або нульовою тарифною ставкою, тоді як до кількостей, що перевищують квоту, застосовується вищий тариф.

Повний текст за посиланням

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.