Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 19/09/2025


Перегляд правового акту

Делегований регламент (ЄС) 2025/1496 Комісії
Цей регламент відкладає дату застосування стандартів Фундаментального перегляду торговельної книги (FRTB) для розрахунку ринкового ризику до 1 січня 2027 року. До цього часу фінансові установи продовжуватимуть використовувати методи, що передували FRTB. Регламент вирішує питання щодо глобальних рівних умов гри, враховуючи різні терміни впровадження в різних юрисдикціях.
Ключовим положенням є продовження існуючої системи ринкового ризику до 2027 року, що забезпечує продовження застосування правил, що передували FRTB. Компетентним органам також рекомендується проявляти гнучкість в оцінці внутрішніх моделей протягом цього періоду.

Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1800 Комісії
Цей регламент змінює дозвіл Союзу для сімейства біоцидних продуктів «C(M)IT/MIT formulations». Зміна додає формуляторів до списку виробників продукту. Це адміністративне коригування для забезпечення точності характеристик продукту.
Основним положенням є оновлений додаток, який містить переглянутий виклад характеристик біоцидного продукту. Це включає нещодавно доданих формуляторів.

Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1890 Комісії
Цей регламент запроваджує остаточні антидемпінгові мита на імпорт литих фітингів для труб із різьбою, що походять з Китаю та Таїланду. Цей захід є наслідком перегляду, який показав, що демпінг і шкода для промисловості Союзу, ймовірно, триватимуть, якщо чинні заходи закінчаться.
Ключовими положеннями є конкретні антидемпінгові мита, що накладаються на продукцію, що коливаються від 24,6% до 57,8% для китайських компаній і від 14,9% до 15,5% для тайських компаній. Застосування цих мит вимагає наявності чинної комерційної накладної із зазначеною декларацією.

Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1885 Комісії
Цей регламент надає дозвіл Союзу на сімейство біоцидних продуктів «BPF Propan-2-ol Dr Deppe», яке містить пропан-2-ол як активну речовину, що дозволяє розміщувати його на ринку та використовувати в межах Європейського Союзу.
Найважливіші положення містяться в Додатку, де детально описано дозволені види використання продукту, методи застосування, категорії користувачів, розміри упаковки, пакувальний матеріал, а також конкретні інструкції, заходи щодо зменшення ризиків, інструкції з надання першої допомоги та вказівки щодо безпечної утилізації.

Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1893 Комісії
Цей регламент встановлює мінімальні вимоги до навчання для осіб, які працюють із мобільним обладнанням, що містить фторовані парникові гази або їхні альтернативи. Він також встановлює умови для взаємного визнання цих атестатів про навчання в державах-членах.
Ключові положення визначають охоплені види діяльності (технічне обслуговування, сервісне обслуговування тощо), типи необхідних атестатів про навчання, мінімальні навички та знання, які повинні бути охоплені, та умови для взаємного визнання атестатів про навчання в ЄС.

Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1887 Комісії
Цей регламент надає дозвіл Союзу на єдиний біоцидний продукт «CLARMARIN® 350 LD» для дезінфекції білизни.
Найважливіші положення містяться в Додатку, де детально описано дозволене використання CLARMARIN® 350 LD для дезінфекції білизни в закритих пральних машинах, а також цільові організми, методи застосування, категорії користувачів, заяви про небезпеку та запобіжні заходи, заходи щодо зменшення ризиків та умови безпечної утилізації.

Регламент (ЄС) 2025/1914
Цей регламент вносить зміни до чинних регламентів щодо політики згуртованості, щоб переорієнтувати інвестиції на ключові пріоритети, такі як оборонні можливості, доступне житло та енергетична інфраструктура. Він запроваджує гнучкість у використанні коштів і спрощує процедури для швидшого впровадження.
Додавання конкретних цілей для оборони, енергетики та житла; збільшення попереднього фінансування проектів у цих сферах; гнучкість у вимогах щодо тематичної концентрації; і продовження термінів прийнятності витрат і скасування зобов’язань є основними змінами.

Регламент (ЄС) 2025/1913
Цей регламент вносить зміни до Європейського соціального фонду плюс (ESF+), щоб вирішити питання розвитку навичок в оборонній промисловості та адаптації до декарбонізації. Він збільшує гнучкість для держав-членів у перерозподілі коштів на ці пріоритети та спрощує реалізацію політики.
Запровадження заходів для підтримки навичок у цивільній готовності, оборонній промисловості, кібербезпеці та декарбонізації, у поєднанні зі збільшенням ставок співфінансування та винятковим попереднім фінансуванням для визначених пріоритетів, є найважливішими змінами.

Регламент (ЄС) 2025/1915 Комісії
Цей регламент вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2023/915 шляхом встановлення максимальних рівнів вмісту неорганічного арсену в рибі та морепродуктах для зменшення впливу дієти, вирішуючи проблеми зі здоров’ям, висвітлені EFSA.
Основними положеннями є нововстановлені максимальні рівні вмісту неорганічного арсену в різних видах риби, ракоподібних, двостулкових молюсків і головоногих молюсків, як детально описано у зміненому Додатку I.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Делегований Регламент Комісії (ЄС) 2025/1496 від 12 червня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 575/2013 Європейського Парламенту та Ради стосовно дати застосування вимог до власних коштів для покриття ринкового ризику

Цей Делегований Регламент Комісії (ЄС) 2025/1496 відтерміновує дату застосування стандартів Фундаментального перегляду торговельного портфеля (FRTB) для розрахунку вимог до власних коштів для покриття ринкового ризику на один додатковий рік, до 1 січня 2027 року. Це рішення ґрунтується на моніторингу впровадження стандартів FRTB в інших юрисдикціях та ризику викривлень на міжнародному рівні конкуренції через затримки в цих юрисдикціях. Регламент забезпечує, що установи продовжують застосовувати існуючу структуру ринкового ризику до нової дати.

Регламент складається з преамбули, в якій викладено причини внесення змін, та двох статей. Стаття 1 замінює статтю 520a в Регламенті (ЄС) № 575/2013, передбачаючи, що установи повинні продовжувати застосовувати вимоги до ринкового ризику, що діяли до FRTB, до 1 січня 2027 року. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування та застосовується з 1 січня 2026 року. Цей регламент вносить зміни до існуючої структури, відкладаючи впровадження нових вимог до ринкового ризику, забезпечуючи наступність правил, що діяли 8 липня 2024 року.

Найважливішим положенням є відтермінування застосування стандартів FRTB до 1 січня 2027 року. Це означає, що фінансові установи продовжуватимуть використовувати попередню методологію для розрахунку своїх вимог до власних коштів для покриття ринкового ризику ще протягом одного року. Регламент також підкреслює, що компетентні органи повинні забезпечити гнучкість в оцінці внутрішніх моделей, щоб уникнути впливу на вимоги до власних коштів, які не пов’язані зі збільшенням базового ринкового ризику протягом цього продовженого періоду. Установи також повинні продовжувати звітувати інформацію, пов’язану з розрахунком їхніх вимог до власних коштів для покриття ринкового ризику згідно з підходами, що передували FRTB, та відповідно до статті 430b Регламенту (ЄС) № 575/2013 у версії, чинній на 8 липня 2024 року.

Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2025/1800 від 10 вересня 2025 року, що вносить зміни до Виконавчого регламенту (ЄС) 2023/753 щодо адміністративних змін до дозволу Союзу на сімейство біоцидних продуктів C(M)IT/MIT formulations

Це опис Виконавчого регламенту Комісії (ЄС) 2025/1800, який вносить зміни до Виконавчого регламенту (ЄС) 2023/753. Зміна стосується адміністративних змін до дозволу Союзу на сімейство біоцидних продуктів «C(M)IT/MIT formulations». Зокрема, він додає виробників рецептур до списку виробників біоцидного продукту. Комісія прийняла цей регламент, щоб відобразити адміністративну зміну, запитувану компанією Solenis Switzerland GmbH, власником дозволу, забезпечуючи точність і ясність характеристик продукту.

Структура акту є простою. Він складається з преамбули, в якій викладено причини внесення змін, за якою йдуть дві статті. Стаття 1 замінює додаток до Виконавчого регламенту (ЄС) 2023/753 новим текстом, який містить оновлений виклад характеристик продукту. Стаття 2 передбачає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток містить виклад характеристик продукту для сімейства біоцидних продуктів «C(M)IT/MIT formulations». Він включає адміністративну інформацію, склад сімейства продуктів, заяви про небезпеку та запобіжні заходи, дозволені види використання, загальні вказівки щодо використання та третій рівень інформації з окремими продуктами в мета-СПХ 1.

Найважливішим положенням цього регламенту є оновлений Додаток, який містить зведену версію викладу характеристик біоцидного продукту. Це включає додавання нових виробників рецептур, що має вирішальне значення для виробників, дистриб’юторів і користувачів сімейства біоцидних продуктів «C(M)IT/MIT formulations». Оновлений виклад гарантує, що всі сторони мають доступ до найновішої та найточнішої інформації щодо складу продукту, використання та заходів безпеки.

Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1890 від 18 вересня 2025 року про введення остаточного антидемпінгового мита на імпорт литих фітингів для труб або трубок з різьбою, з ковкого чавуну та чавуну з кулястим графітом походженням з Китайської Народної Республіки та Таїланду після перегляду строку дії відповідно до статті 11(2) Регламенту (ЄС) 2016/1036 Європейського Парламенту та Ради

Це опис Імплементаційного Регламенту Комісії (ЄС) 2025/1890, який запроваджує остаточне антидемпінгове мито на імпорт литих фітингів для труб або трубок з різьбою, з ковкого чавуну та чавуну з кулястим графітом походженням з Китайської Народної Республіки та Таїланду. Цей регламент слідує за переглядом строку дії існуючих антидемпінгових заходів, забезпечуючи захист промисловості Союзу від недобросовісної торговельної практики. Регламент робить висновок, що демпінг та шкода для промисловості Союзу, ймовірно, триватимуть, якщо існуючим заходам буде дозволено втратити чинність.

Регламент структурований на декілька розділів, починаючи з передісторії та процедури розслідування, включаючи попередні розслідування та запит на перегляд строку дії. Він визначає продукт, який переглядається, відповідний продукт і подібний продукт. Значна частина регламенту присвячена аналізу демпінгу, зокрема щодо Китаю, включаючи визначення нормальної вартості на основі витрат на виробництво та продаж, що відображають неспотворені ціни або контрольні показники з відповідної представницької країни (Таїланд). Регламент також оцінює ймовірність продовження демпінгу та шкоди, розглядає інтереси Союзу та, нарешті, окреслює антидемпінгові заходи, які мають бути вжиті.

Ключові положення регламенту включають введення конкретних антидемпінгових мит на відповідну продукцію, з різними ставками для різних компаній у Китаї та Таїланді. Для китайських компаній антидемпінгові мита коливаються від 24,6% до 57,8%, тоді як для тайських компаній мита встановлені на рівні 14,9% та 15,5%. Застосування індивідуальних ставок мита залежить від надання дійсного комерційного рахунку-фактури з конкретною декларацією. Регламент також передбачає механізм для нових виробників-експортерів, які можуть запросити застосування індивідуальних ставок антидемпінгового мита за певних умов.

Регламент (ЄС) 2025/1885 Комісії від 11 вересня 2025 року про надання дозволу Союзу на сімейство біоцидних продуктів BPF Propan-2-ol Dr Deppe відповідно до Регламенту (ЄС) № 528/2012 Європейського Парламенту та Ради

Це опис Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/1885 Комісії про надання дозволу Союзу на сімейство біоцидних продуктів «BPF Propan-2-ol Dr Deppe».

Цей регламент надає дозвіл Союзу на сімейство біоцидних продуктів «BPF Propan-2-ol Dr Deppe», яке містить пропан-2-ол як активну речовину. Дозвіл дійсний з 9 жовтня 2025 року до 30 вересня 2035 року та дозволяє Laboratorium Dr. Deppe GmbH надавати продукт на ринку та використовувати його в межах Європейського Союзу. Регламент базується на Регламенті (ЄС) № 528/2012 щодо надання на ринку та використання біоцидних продуктів.

Структура акту складається з двох статей і додатка. Стаття 1 надає дозвіл Союзу з конкретним номером компанії Laboratorium Dr. Deppe GmbH на сімейство біоцидних продуктів «BPF Propan-2-ol Dr Deppe» та визначає термін дії. Стаття 2 встановлює дату набрання чинності регламентом. Додаток містить резюме характеристик біоцидного продукту (SPC) для сімейства продуктів, включаючи адміністративну інформацію, склад продукту, заяви про небезпеку та запобіжні заходи, дозволені види використання та загальні вказівки щодо використання.

Найважливішими положеннями для використання цього акту є ті, що містяться в Додатку, який описує дозволені види використання продукту, способи застосування, норми та частоту застосування, категорії користувачів, розміри пакування та пакувальний матеріал. Він також визначає конкретні інструкції щодо використання, заходи щодо зменшення ризиків, інструкції з надання першої допомоги та інструкції щодо безпечної утилізації продукту та його упаковки. Додаток деталізує три Meta SPC (Характеристики конкретного продукту), що охоплюють різні формули (рідини та серветки) та застосування (гігієнічний засіб для обробки рук для загального та професійного використання та хірургічний засіб для обробки рук).

Регламент (ЄС) 2025/1893 про виконання, прийнятий Комісією 17 вересня 2025 року, що встановлює відповідно до Регламенту (ЄС) 2024/573 Європейського Парламенту та Ради мінімальні вимоги до атестатів про навчання фізичних осіб та умови взаємного визнання таких атестатів про навчання стосовно певного рухомого обладнання, що містить фторовані парникові гази або їх замінники, та скасовує Регламент Комісії (ЄС) № 307/2008

Цей Регламент (ЄС) 2025/1893 про виконання, прийнятий Комісією, встановлює мінімальні вимоги до атестатів про навчання для фізичних осіб, які виконують діяльність, пов’язану з рухомим обладнанням, що містить фторовані парникові гази або їх замінники. Він також встановлює умови для взаємного визнання цих атестатів про навчання в державах-членах та скасовує Регламент Комісії (ЄС) № 307/2008.

Регламент складається з 8 статей та 2 додатків. Він визначає сферу застосування, зосереджуючись на таких видах діяльності, як технічне обслуговування, сервісне обслуговування, ремонт, перевірка на витік та відновлення фторованих парникових газів з різних типів рухомого обладнання, включаючи системи кондиціонування повітря в автотранспортних засобах, великовантажних транспортних засобах, позашляховій мобільній техніці, поїздах та холодильних установках. Він визначає типи атестатів про навчання (M1, M2, M3, M4), необхідні для різних видів діяльності та речовин, окреслюючи мінімальні навички та знання, які повинні бути охоплені навчальними курсами. Регламент також детально описує вимоги до органів з атестації, видачі атестатів про навчання та умови взаємного визнання атестатів між державами-членами. Нарешті, він гарантує, що існуючі атестати про навчання оновлюються для відповідності новим стандартам.

Найважливішими положеннями цього акту є ті, що визначають сферу діяльності, на яку поширюється дія (стаття 1), типи необхідних атестатів про навчання (стаття 2) та мінімальні навички та знання, які повинні бути охоплені навчальними програмами (додаток I). Стаття 5, яка встановлює умови взаємного визнання атестатів про навчання, також має вирішальне значення для забезпечення вільного пересування кваліфікованих працівників у межах ЄС. Крім того, стаття 6 є важливою, оскільки вона стосується переходу від попереднього регламенту (ЄС) № 307/2008, забезпечуючи оновлення існуючих атестатів для відповідності новим вимогам.

Регламент (ЄС) 2025/1887 Комісії від 17 вересня 2025 року про надання дозволу Союзу на окремий біоцидний продукт CLARMARIN® 350 LD відповідно до Регламенту (ЄС) № 528/2012 Європейського Парламенту та Ради

Це опис Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/1887 Комісії, який надає дозвіл Союзу на окремий біоцидний продукт “CLARMARIN® 350 LD”. Цей регламент базується на Регламенті (ЄС) № 528/2012 щодо розміщення на ринку та використання біоцидних продуктів. Комісія прийняла цей регламент після позитивного висновку Європейського хімічного агентства (ECHA).

Регламент складається з двох статей та додатку. Стаття 1 надає дозвіл Союзу № EU-0033557-0000 компанії Evonik Operations GmbH на “CLARMARIN® 350 LD”. Дозвіл дійсний з 8 жовтня 2025 року до 31 жовтня 2033 року. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Додаток містить резюме характеристик біоцидного продукту.

Найважливіші положення щодо використання цього акту містяться в Додатку, де детально описано дозволене використання CLARMARIN® 350 LD, зокрема для дезінфекції білизни в закритих пральних машинах шляхом дозування. Він визначає цільові організми (бактерії, дріжджі, віруси, гриби), методи застосування, норми та частоту, а також категорії користувачів (професійні). Додаток також містить заяви про небезпеку та запобіжні заходи, заходи щодо зменшення ризику, інструкції з надання першої допомоги, а також умови безпечної утилізації та зберігання.

Регламент (ЄС) 2025/1914 Європейського Парламенту та Ради від 18 вересня 2025 року про внесення змін до Регламентів (ЄС) 2021/1058 та (ЄС) 2021/1056 щодо конкретних заходів для вирішення стратегічних завдань у контексті середньострокового огляду

Ось розбивка Регламенту (ЄС) 2025/1914:

**1. Суть акту:**

Цей регламент вносить зміни до Регламентів (ЄС) 2021/1058 (ЄФРР/Фонд згуртованості) та (ЄС) 2021/1056 (Фонд справедливого переходу) з метою вирішення стратегічних завдань, визначених під час середньострокового огляду політики згуртованості ЄС. Він спрямований на переорієнтацію інвестицій на ключові пріоритети, такі як підвищення оборонного потенціалу, сприяння доступному житлу, поліпшення енергетичної інфраструктури та підтримка регіонів, які стикаються з особливими проблемами. Регламент запроваджує гнучкість у використанні коштів та спрощує процедури для прискорення реалізації програм політики згуртованості.

**2. Структура та основні положення:**

Регламент структуровано як акт про внесення змін, що безпосередньо змінює текст існуючих регламентів.

* **Зміни до Регламенту (ЄС) 2021/1058 (ЄФРР/Фонд згуртованості):**
* Додає нові конкретні цілі, пов’язані з оборонним потенціалом, доступним житлом та енергетичними з’єднувачами.
* Впроваджує додаткові можливості попереднього фінансування для програм, які розподіляють ресурси на ці нові стратегічні пріоритети.
* Забезпечує гнучкість у вимогах щодо тематичної концентрації, дозволяючи сумам, запрограмованим для нових стратегічних пріоритетів, враховуватися в цільових показниках тематичної концентрації.
* Дозволяє державам-членам розподіляти ресурси з ЄФРР та Фонду згуртованості до компоненту InvestEU Fund, що належить державі-члену.
* Впроваджує конкретні положення, пов’язані з середньостроковим оглядом та пов’язаною з ним гнучкістю, включаючи додаткове одноразове попереднє фінансування та продовжені терміни прийнятності витрат та скасування зобов’язань.
* Сприяє перерозподілу ресурсів ЄФРР до Європейської міської ініціативи та Інструменту міжрегіональних інноваційних інвестицій.
* Збільшує максимальну ставку співфінансування для пріоритетів у програмах, що охоплюють регіони, які межують з Росією, Білоруссю чи Україною.
* **Зміни до Регламенту (ЄС) 2021/1056 (Фонд справедливого переходу):**
* Розширює сферу інвестицій, прийнятних для підтримки з ФСП, включаючи інвестиції в розумну та сталу місцеву мобільність, відновлення промислових зон («браунфілдів») та доступ до доступного житла.
* Усуває обмеження щодо перегляду цільових показників, щоб забезпечити гнучкість в контексті змін обставин реалізації.
* Дозволяє державам-членам встановлювати спеціальні пріоритети для підтримки інвестицій, що сприяють досягненню цілей STEP, або для сприяння доступу до доступного житла.

**3. Основні положення для практичного використання:**

* **Нові конкретні цілі:** Додавання конкретних цілей, пов’язаних з обороною, енергетикою та житлом, відкриває нові шляхи для фінансування проєктів у цих сферах.
* **Збільшене попереднє фінансування:** Додаткове одноразове попереднє фінансування може значно стимулювати реалізацію проєкту шляхом первинного вливання ліквідності.
* **Гнучкість у тематичній концентрації:** Це дозволяє державам-членам легше розподіляти кошти на нові стратегічні пріоритети, не обмежуючись існуючими вимогами щодо тематичної концентрації.
* **Продовжені терміни:** Продовжені терміни прийнятності витрат та скасування зобов’язань надають більше часу для завершення проєктів та освоєння коштів.
* **Вища ставка співфінансування:** Підвищена ставка співфінансування для програм, що охоплюють регіони, які межують з Росією, Білоруссю чи Україною, може допомогти полегшити фінансовий тягар на ці регіони.

Регламент (ЄС) 2025/1913 Європейського Парламенту та Ради від 18 вересня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2021/1057 про заснування Європейського соціального фонду Плюс (ESF+) щодо конкретних заходів для вирішення стратегічних завдань

Цей Регламент (ЄС) 2025/1913 вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2021/1057, яким було засновано Європейський соціальний фонд Плюс (ESF+). Зміна запроваджує конкретні заходи для вирішення нових стратегічних завдань, включаючи розвиток навичок в оборонній промисловості та адаптацію до змін, пов’язаних з декарбонізацією. Він забезпечує більшу гнучкість для держав-членів у перерозподілі ресурсів ESF+ на ці нові пріоритети, спрощує реалізацію політики та коригує терміни прийнятності витрат і скасування зобов’язань. Регламент має на меті забезпечити ефективне реагування ESF+ на геополітичні та економічні зміни без підриву його основних соціальних цілей.

Регламент складається з трьох статей. Стаття 1 вносить кілька змін до Регламенту (ЄС) 2021/1057, включаючи вставку нової статті 5a, яка окреслює конкретні положення, пов’язані з середньостроковим переглядом та відповідною гнучкістю напряму ESF+ в рамках спільного управління. Вона також вносить зміни до статті 12a щодо підтримки цілей Стратегічної технологічної платформи для Європи (STEP) та вставляє нові статті 12c і 12d для надання підтримки розвитку навичок у цивільній готовності, оборонній промисловості, кібербезпеці та адаптації, пов’язаній з декарбонізацією. Стаття 2 обмежує зміни до програм і передачі сум, призупинених через недотримання горизонтальних сприятливих умов або заходів, прийнятих відповідно до Регламенту (ЄС, Євратом) 2020/2092. Стаття 3 передбачає, що Регламент набирає чинності на наступний день після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу.

Кілька положень цього акту є особливо важливими. Введення статті 5a передбачає додаткове одноразове попереднє фінансування для програм, особливо тих, що охоплюють регіони, які межують з Росією, Білоруссю чи Україною, за умови перерозподілу щонайменше 10% фінансових ресурсів на визначені пріоритети. Ця стаття також продовжує кінцеву дату прийнятності витрат і скасування зобов’язань до 31 грудня 2030 року за певних умов. Крім того, вставлення статей 12c і 12d дозволяє державам-членам використовувати кошти ESF+ для підтримки розвитку навичок у таких критичних областях, як цивільна готовність, оборонна промисловість, кібербезпека та декарбонізація, пропонуючи підвищені ставки співфінансування та виняткове попереднє фінансування для цих визначених пріоритетів.

Регламент (ЄС) 2025/1891 Комісії від 17 вересня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2023/915 щодо максимальних рівнів вмісту неорганічного арсену в рибі та інших морепродуктах

Цей регламент вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2023/915, зосереджуючись на встановленні максимальних рівнів вмісту неорганічного арсену в рибі та інших морепродуктах. Основною метою є зменшення впливу неорганічного арсену на населення, забруднювача, який викликає занепокоєння щодо здоров’я, згідно з висновками Європейського агентства з безпеки харчових продуктів (EFSA). Регламент визнає, що риба та морепродукти сприяють надходженню неорганічного арсену з їжею в деяких країнах.

Регламент запроваджує конкретні максимальні рівні вмісту неорганічного арсену в різних видах риби, ракоподібних, двостулкових молюсків і головоногих молюсків. Він змінює статтю 10(1) Регламенту (ЄС) 2023/915, щоб включити положення, яке дозволяє харчовим продуктам, які законно розміщені на ринку до 8 жовтня 2025 року, залишатися на ринку до дати їх мінімального терміну придатності або терміну “вжити до”. Додаток I до Регламенту (ЄС) 2023/915 також змінюється, щоб включити детальні специфікації для максимальних рівнів вмісту неорганічного арсену в різних категоріях морепродуктів.

Найважливішими положеннями цього регламенту є нововстановлені максимальні рівні вмісту неорганічного арсену в рибі та морепродуктах, як детально описано у зміненому Додатку I. Ці рівні варіюються залежно від виду морепродуктів, з конкретними обмеженнями, встановленими для м’яса м’язів риби, ракоподібних (включаючи крабів, креветок і лангустинів), двостулкових молюсків (таких як морські гребінці) і головоногих молюсків. Регламент також роз’яснює застосування цих максимальних рівнів, вказуючи, що вони застосовуються до вологої ваги харчового продукту і, в деяких випадках, до конкретних частин тварини (наприклад, м’яса м’язів з придатків і черевця у ракоподібних, привідного м’яза і гонади у морських гребінців і тварини без нутрощів у головоногих молюсків).

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.