Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 20/01/2026


Огляди правових актів

Делегований регламент Комісії (ЄС) 2026/136

Цей регламент є, по суті, технічною поправкою. Він виправляє помилку у шведській мовній версії попереднього регламенту, Делегованого регламенту Комісії (ЄС) 2022/1302, зокрема, щодо посилання в статті 9(1) стосовно лімітів позицій для деривативів на сировинні товари. Мета полягає в тому, щоб забезпечити точність і узгодженість усіх мовних версій регламенту, він не вплине ні на що, крім шведської версії документа.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2026/100

Цей регламент вносить зміни до Регламентів (ЄС) № 748/2012 та (ЄС) № 1321/2014 щодо авіаційної безпеки. Він змінює правила щодо оглядів льотної придатності, сертифікатів льотної придатності та звітності про інциденти. Мета полягає в тому, щоб спростити існуючі правила, узгодити їх з ризиками, пов’язаними з різними типами повітряних суден і операцій, та запобігти неправильним тлумаченням. Найважливішою частиною цього акту є огляди льотної придатності та видача сертифіката безпеки. Він також гармонізує правила звітності про інциденти.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2026/108

Цей регламент дозволяє використання барвника понсо 4R як сенсорної добавки в кормах для тварин, зокрема, для рибальської приманки, яка використовується для залучення прісноводної риби. Він встановлює максимальний ліміт у 15 мг/кг для цієї добавки в додаткових кормах. Дозвіл дійсний до 2036 року, але важливо зазначити, що використання понсо 4R заборонено в кормах для аквакультури. Він також вимагає від виробників кормів вжити заходів для захисту користувачів від потенційних ризиків для здоров’я.

Регламент Ради (ЄС) 2026/150

Цей регламент вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2021/1173 для посилення можливостей ЄС у сфері штучного інтелекту (ШІ) та квантових технологій. Це робиться шляхом розширення місії Спільного підприємства Європи з високопродуктивних обчислень (EuroHPC JU), щоб включити підтримку “гігафабрик ШІ” – великих об’єктів для розробки та розгортання передових моделей ШІ. Він також надає більшу підтримку дослідженням квантових технологій. Цей регламент дозволить ЄС фінансувати та сприяти створенню інфраструктури для ШІ та квантових обчислень з метою зміцнення конкурентних переваг ЄС та технологічної незалежності в цих критичних сферах.

Угода про цифрову торгівлю між Європейським Союзом і Республікою Сінгапур

Ця угода спрямована на сприяння цифровій торгівлі між ЄС і Сінгапуром. Вона встановлює правила для транскордонних потоків даних, захисту даних, онлайн-захисту споживачів, електронних контрактів і кібербезпеки. Вона сприяє створенню відкритого та безпечного онлайн-середовища та співпраці з питань цифрової торгівлі. Вона надає МСП більше можливостей для отримання вигоди від цифрової торгівлі.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Делегований Регламент (ЄС) 2026/56 Комісії від 23 жовтня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 748/2012 щодо сертифіката льотної придатності та обмеженого сертифіката льотної придатності


Делегований Регламент Комісії (ЄС) 2026/136 від 8 жовтня 2025 року, що виправляє шведську мовну версію Делегованого Регламенту (ЄС) 2022/1302, який доповнює Директиву 2014/65/ЄС Європейського Парламенту та Ради щодо регуляторних технічних стандартів для застосування лімітів позицій до товарних деривативів та процедур подання заяв на звільнення від лімітів позицій

Цей Делегований Регламент Комісії (ЄС) 2026/136 стосується помилки, виявленої у шведській мовній версії Делегованого Регламенту Комісії (ЄС) 2022/1302. Помилка стосується неправильного посилання в статті 9(1) щодо відступу, пов’язаного з лімітами позицій для товарних деривативів. Це виправлення забезпечує точність і узгодженість юридичного тексту в усіх мовних версіях.

Регламент складається з двох статей. Стаття 1 передбачає виправлення шведської мовної версії Делегованого Регламенту (ЄС) 2022/1302, а стаття 2 визначає дату набрання чинності чинним Регламентом, яка настає на двадцятий день після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Цей Регламент не вводить нових положень і не змінює суті оригінального регламенту, за винятком виправлення виявленої помилки у шведській версії.

Найважливішим аспектом цього регламенту є виправлення, яке він вносить до шведської мовної версії Делегованого Регламенту (ЄС) 2022/1302. Учасники ринку та національні органи, які використовують шведську версію, повинні знати про це виправлення, щоб забезпечити застосування правильного юридичного посилання під час роботи з лімітами позицій для товарних деривативів.

Регламент (ЄС) 2026/100 Комісії від 15 січня 2026 року, що вносить зміни до Регламентів (ЄС) № 748/2012 та (ЄС) № 1321/2014 щодо процесу перевірки льотної придатності, сертифіката льотної придатності та звітності про події, а також виправляє Регламент (ЄС) № 1321/2014

Це опис Імплементаційного регламенту (ЄС) 2026/100 Комісії, який вносить зміни до Регламентів (ЄС) № 748/2012 та (ЄС) № 1321/2014. Регламент, що вносить зміни, стосується процесу перевірки льотної придатності, сертифікатів льотної придатності та звітності про події, а також виправляє Регламент (ЄС) № 1321/2014. Мета полягає в тому, щоб зменшити складність існуючих правил, узгодити їх з ризиками, пов’язаними з різними категоріями повітряних суден та операцій, а також спростити та узгодити правила, щоб уникнути неправильного тлумачення.

Регламент змінює кілька додатків до Регламентів (ЄС) № 748/2012 та (ЄС) № 1321/2014. Він змінює Додаток I (Частина 21) та Додаток Ib (Частина 21 Light) Регламенту (ЄС) № 748/2012 щодо сертифікатів льотної придатності. Він також змінює Додаток I (Частина-M), Додаток Vb (Частина-ML), Додаток Vc (Частина-CAMO) та Додаток Vd (Частина-CAO) Регламенту (ЄС) № 1321/2014, зосереджуючись на процесах перевірки льотної придатності та звітності про події. Крім того, він виправляє певні пункти в Регламенті (ЄС) № 1321/2014, що стосуються ліцензій на технічне обслуговування повітряних суден та управління ризиками інформаційної безпеки.

Найважливіші положення цього регламенту включають зміни до процесу перевірки льотної придатності для підвищення ефективності та обмеження потреби в рекомендаціях національним компетентним органам. Він також полегшує видачу сертифікатів льотної придатності для повітряних суден, що передаються між державами-членами, та запроваджує альтернативні механізми для повітряних суден, імпортованих з третіх країн, коли відсутня заява про стан льотної придатності. Крім того, регламент узгоджує системи звітності про події з принципами, викладеними в Регламенті (ЄС) № 376/2014, для забезпечення відповідності та уніфікованого впровадження.

Регламент (ЄС) 2026/108 Комісії від 16 січня 2026 року щодо дозволу на використання понсо 4R як кормової добавки для використання в приманках для прісноводної харчової риби

Цей імплементаційний Регламент (ЄС) 2026/108 Комісії дозволяє використання понсо 4R як сенсорної добавки в годівлі тварин, зокрема для використання в рибальських приманках, призначених для залучення прісноводної риби. Регламент визначає, що понсо 4R підпадає під категорію «барвників» у межах сенсорних добавок, і визначає умови, за яких його можна використовувати. Він гарантує, що добавка відповідає стандартам безпеки та ефективності, встановленим Європейським органом з безпеки харчових продуктів (EFSA).

Регламент складається з двох статей і додатка. Стаття 1 санкціонує використання понсо 4R як кормової добавки за умов, зазначених у додатку. Стаття 2 передбачає, що регламент набирає чинності через 20 днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток визначає ідентифікаційний номер, назву, склад, аналітичний метод, цільовий вид тварин і максимальний вміст понсо 4R у додатковому кормі. Він також включає інші положення, що стосуються зберігання, обмежень використання та заходів безпеки для користувачів добавки.

Найважливіші положення цього регламенту включають дозвіл на використання понсо 4R як кормової добавки для рибальських приманок, визначення його максимального вмісту в додатковому кормі (15 мг/кг) і вимогу до операторів кормового бізнесу встановлювати операційні процедури та заходи безпеки для захисту користувачів від потенційних ризиків для здоров’я. Регламент прямо забороняє використання понсо 4R в кормах для аквакультури та вимагає зазначення умов зберігання та стійкості до термічної обробки в інструкціях із застосування добавки та преміксів. Дозвіл дійсний до 8 лютого 2036 року.

Регламент Ради (ЄС) 2026/150 від 16 січня 2026 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2021/1173 про створення Спільного підприємства «Європейські високопродуктивні обчислення»

Ось розбір Регламенту Ради (ЄС) 2026/150, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2021/1173:

Цей регламент має на меті посилити можливості ЄС у сфері штучного інтелекту (ШІ) та квантових технологій шляхом внесення змін до існуючої структури Спільного підприємства «Європейські високопродуктивні обчислення» (EuroHPC JU). Він вводить поняття «гігафабрик ШІ» – масштабних об’єктів для розробки та розгортання передових моделей ШІ – та надає EuroHPC JU юридичні та фінансові засоби для підтримки їх створення та функціонування. Регламент також посилює підтримку досліджень, інновацій та розвитку інфраструктури в галузі квантових технологій. Зрештою, мета полягає в тому, щоб зміцнити конкурентоспроможність, стратегічну автономію та технологічний суверенітет ЄС у цих критичних сферах.

Регламент про внесення змін змінює декілька статей Регламенту (ЄС) 2021/1173 та додаток до нього. Ключові зміни включають:

* **Визначення:** Введення визначень для «Гігафабрика штучного інтелекту», «Консорціум гігафабрики штучного інтелекту» та пов’язаних термінів для уточнення сфери дії та структури цих нових об’єктів.
* **Місія Спільного підприємства:** Розширення місії, щоб включити розробку та підтримку екосистеми світового рівня для суперкомп’ютерів, квантових обчислень, сервісів та інфраструктури даних.
* **Напрями діяльності:** Додавання нових напрямів для гігафабрик ШІ та квантових технологій, окреслення конкретних видів діяльності та цілей для кожного з них.
* **Фінансовий внесок:** Збільшення фінансового внеску Союзу до Спільного підприємства та забезпечення додаткового фінансування з інших програм ЄС, за умови відповідних внесків від держав-учасниць.
* **Гігафабрика штучного інтелекту:** Введення нової статті (12b), присвяченої гігафабрикам ШІ, що охоплює такі аспекти, як місцезнаходження, фінансова підтримка, правила участі, процес відбору, право власності, час доступу та управління.
* **Промислова та наукова консультативна рада:** Реструктуризація консультативної ради для включення спеціальної Консультативної групи з квантових технологій.

Декілька положень цього регламенту є особливо важливими для його практичного застосування:

* **Стаття 12b:** Ця стаття забезпечує основу для створення та функціонування гігафабрик ШІ, включаючи фінансові внески Союзу та держав-учасниць, процес відбору консорціумів гігафабрик ШІ та умови доступу до цих об’єктів.
* **Стаття 5:** Ця стаття визначає фінансові внески до Спільного підприємства, включаючи збільшене фінансування з програми «Горизонт Європа», програми «Цифрова Європа» та Механізму «З’єднуючи Європу».
* **Стаття 12b(8):** Ця стаття дозволяє державам-членам виділяти частину своїх коштів з Фонду відновлення та стійкості (RRF) для фінансування своїх внесків у гігафабрики ШІ, забезпечуючи гнучкий механізм національного фінансування.
* **Стаття 12b(9):** Ця стаття дозволяє державам-членам фінансувати придбання та експлуатацію нових інфраструктур ШІ, HPC або квантових обчислень на своїй території з можливістю отримання «Знаку якості EuroHPC AI та обчислювальної інфраструктури» та об’єднання з інфраструктурами на рівні Союзу.
* **Стаття 12b(17):** Ця стаття детально описує конкретні умови, які повинні бути включені до Угоди про розміщення гігафабрики ШІ для захисту стратегічних інтересів Союзу, включаючи положення про контроль, перевірку та доступ для користувачів Союзу.

Угода про цифрову торгівлю між Європейським Союзом і Республікою Сінгапур

Це аналіз Угоди про цифрову торгівлю між Європейським Союзом і Республікою Сінгапур.

**1. Суть акту:**

Угода про цифрову торгівлю між ЄС і Сінгапуром має на меті сприяння цифровій торгівлі товарами та послугами між сторонами. Вона встановлює рамки для співпраці та визначає правила для заохочення відкритого, прозорого та безпечного цифрового середовища. Угода охоплює такі сфери, як транскордонні потоки даних, захист персональних даних, електронні контракти, захист онлайн-споживачів і кібербезпека. Вона базується на чинній Угоді про вільну торгівлю між ЄС і Сінгапуром та Цифровому партнерстві між ЄС і Сінгапуром.

**2. Структура та основні положення:**

Угода складається з трьох глав:

* **Глава перша: Загальні положення:** Визначає мету та сферу дії угоди, підтверджуючи право сторін на регулювання та надаючи визначення ключових термінів.
* **Глава друга: Дисципліни цифрової торгівлі:** Це ядро угоди, що містить конкретні положення, що стосуються:
* **Потоки даних із довірою:** Забезпечення транскордонних потоків даних із одночасним захистом персональних даних.
* **Конкретні положення:** Охоплюють митні збори, відсутність попередньої авторизації для онлайн-послуг, електронні контракти, електронну автентифікацію та підписи, вихідний код, захист онлайн-споживачів, небажані комерційні електронні повідомлення, співпрацю з питань цифрової торгівлі, доступ до Інтернету та його використання, відкриті урядові дані, електронні рахунки-фактури, безпаперову торгівлю, системи єдиного вікна, рамки електронних транзакцій, електронні платежі, кібербезпеку, стандарти, технічні регламенти, процедури оцінки відповідності, малі та середні підприємства, цифрове залучення, обмін інформацією та залучення зацікавлених сторін.
* **Глава третя: Винятки, вирішення спорів, інституційні та заключні положення:** Розглядає винятки з угоди, механізми вирішення спорів, інституційні домовленості для імплементації та заключні положення, такі як набрання чинності та припинення дії.

Порівняно з попередніми версіями (зокрема, з певними статтями Угоди про вільну торгівлю між ЄС і Сінгапуром), ця угода містить більш детальні та оновлені положення про цифрову торгівлю, що відображають мінливий характер цифрової економіки. Ключові зміни включають оновлені статті про обробку даних, митні збори на цифрові передачі, електронні підписи та регуляторну співпрацю в галузі електронної комерції.

**3. Основні положення для практичного використання:**

* **Транскордонні потоки даних (Стаття 5):** Встановлює правила проти необґрунтованих обмежень на передачу даних, що є важливим для підприємств, які працюють в обох регіонах.
* **Захист персональних даних (Стаття 6):** Визнає важливість захисту персональних даних і заохочує зближення між режимами захисту даних ЄС і Сінгапуру.
* **Захист онлайн-споживачів (Стаття 12):** Встановлює заходи для захисту споживачів, які беруть участь в електронній комерції, включаючи доступ до відшкодування збитків і чітку інформацію про товари та послуги.
* **Електронна автентифікація та електронні підписи (Стаття 10):** Забезпечує, щоб електронним підписам не відмовляли в юридичній силі, і сприяє використанню сумісних методів електронної автентифікації.
* **Кібербезпека (Стаття 22):** Визнає важливість кібербезпеки та заохочує співпрацю для зменшення кіберзагроз.
* **Відкриті урядові дані (Стаття 16):** Заохочує сторони робити урядові дані доступними в цифровому вигляді для публічного доступу та використання, що може сприяти економічному та соціальному розвитку.
* **Електронні рахунки-фактури (Стаття 17):** Сприяє впровадженню сумісних систем електронних рахунків-фактур для підвищення економічної ефективності та результативності.
* **Безпаперова торгівля (Стаття 18):** Заохочує до усунення паперових форм і документів для імпорту, експорту та транзиту товарів.
* **Малі та середні підприємства (Стаття 24):** Визнає фундаментальну роль МСП і має на меті розширити їхні можливості для отримання вигоди від цифрової торгівлі.
* **Цифрове залучення (Стаття 25):** Визнає важливість цифрового залучення та має на меті усунути бар’єри для участі в цифровій торгівлі.

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.