Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 24/09/2025


Аналіз законодавства ЄС

Делегований регламент Комісії (ЄС) 2025/1920: Цей регламент вводить “Master UDI-DI” для оправи окулярів, лінз і готових окулярів для читання. Ідея полягає в тому, щоб згрупувати подібні продукти під єдиним ідентифікатором, зменшуючи кількість UDI-DI. Регламент визначає, які параметри дизайну повинні бути ідентичними для використання одного і того ж Master UDI-DI, такі як горизонтальний розмір лінзи для оправи, а також сила сфери, адитивна сила та порушення зору для лінз. Це набуде чинності 1 листопада 2028 року, але виробники можуть почати використовувати його раніше.
Імплементаційний регламент Ради (ЄС) 2025/1933: Цей регламент скасовує санкції проти шести осіб з Гвінеї-Бісау, а саме: Антоніу ІНЖАІ, Мамаду ТУРЕ, Ештевау НА МЕНА, Ібраїма КАМАРА, Даба НАУАЛНА та Жуліу НХАТЕ. Рішення прийнято після перегляду Радою обмежувальних заходів. Скасування означає зняття заморожування активів і заборони на поїздки для цих осіб у межах ЄС.
Імплементаційний регламент Ради (ЄС) 2025/1937: Цей регламент виключає Халу Таріф АЛЬМАГУТ зі списку осіб, щодо яких застосовано санкції у зв’язку з Сирією. Рішення прийнято за рішенням Загального суду. Як наслідок, будь-які обмежувальні заходи, які раніше діяли проти цієї особи, тепер скасовано.
Імплементаційний регламент Ради (ЄС) 2025/1940: Цей регламент виключає Матіаса-Жозефа НІЙОНЗІМУ зі списку осіб, щодо яких застосовано санкції у зв’язку з Бурунді. Це означає, що будь-які санкції, які раніше були накладені на цю особу, такі як заморожування активів або заборона на поїздки, скасовуються.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1901: Цей регламент запроваджує остаточне антидемпінгове мито на імпорт гліоксилової кислоти з Китаю. Він також завершує стягнення попередніх мит, які вже діють. Ставки мита різняться залежно від компанії. Передбачено звільнення від сплати мита для гліоксилової кислоти, яка використовується у виробництві сірковмісних відновників без формальдегіду з певним вмістом заліза, за умови дотримання митних процедур.
Регламент Комісії (ЄС) 2025/1925: Цей регламент закриває вилов північного білого тунця суднами ЄС у водах Великобританії, оскільки ліміт вилову на 2025 рік було досягнуто 29 серпня 2025 року. Суднам ЄС тепер заборонено ловити, утримувати, переміщувати, перевантажувати або вивантажувати північного білого тунця у водах Великобританії.
Рішення № 1/2025 Комітету асоціації ЄС-Молдова у торговельній конфігурації: Це рішення ще більше лібералізує торгівлю між ЄС і Молдовою шляхом зменшення або усунення митних зборів. Воно вводить новий Додаток XV-E до Угоди про асоціацію, деталізуючи скасування митних зборів і замінюючи старіші додатки. Додаток містить перелік виробничих стандартів, яким Молдова повинна відповідати до кінця 2027 або 2028 року, і передбачає запобіжні заходи у разі економічних труднощів. Також заплановано перегляд у 2027 році для оцінки подальшої лібералізації.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Делегований Регламент (ЄС) 2025/1920 Комісії від 12 червня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2017/745 Європейського Парламенту та Ради щодо присвоєння Унікальних Ідентифікаторів Пристроїв для оправи окулярів, лінз для окулярів і готових окулярів для читання

Цей Делегований Регламент (ЄС) 2025/1920 Комісії вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2017/745 щодо системи Унікальної Ідентифікації Пристроїв (UDI) для медичних виробів. Зміна вводить поняття “Основного UDI-DI” для оправи окулярів, лінз для окулярів і готових окулярів для читання. Це спрямовано на зменшення поширення UDI-DI для подібних продуктів шляхом групування варіантів з однаковими комбінаціями параметрів дизайну під одним ідентифікатором. Регламент визначає параметри дизайну, які повинні бути однаковими для продуктів, щоб їх можна було згрупувати під одним Основним UDI-DI.

Регламент складається з двох статей. Стаття 1 вносить зміни до Додатку VI Регламенту (ЄС) 2017/745, додаючи розділи, що визначають критерії присвоєння Основного UDI-DI для оправи окулярів, лінз для окулярів і готових окулярів для читання. Ці розділи визначають конкретні параметри дизайну, які повинні бути ідентичними для продуктів, щоб їх можна було згрупувати під одним Основним UDI-DI. Для оправи окулярів це включає, як мінімум, горизонтальний розмір лінзи в рамці. Для лінз для окулярів це включає, як мінімум, групи середньої сфери (сферична еквівалентна сила), групи адидації та групи подібних порушень зору. Для готових окулярів для читання це включає, як мінімум, горизонтальний розмір лінзи в рамці та сферичну силу лінзи. Він також визначає, що новий Основний UDI-DI потрібен щоразу, коли відбувається зміна в комбінації цих параметрів дизайну. Стаття 2 визначає дату набрання чинності та дату застосування регламенту, яка припадає на 1 листопада 2028 року, але дозволяє виробникам прийняти систему Основного UDI-DI раніше.

Найважливішими положеннями для виробників оправи окулярів, лінз для окулярів і готових окулярів для читання є нові розділи 6.6.2.1, 6.6.2.2 та 6.6.2.3, додані до Частини C Додатку VI до Регламенту (ЄС) 2017/745. Ці розділи визначають критерії присвоєння Основного UDI-DI цим продуктам, визначаючи параметри дизайну, які повинні бути однаковими для продуктів, щоб їх можна було згрупувати під одним ідентифікатором. Виробникам необхідно зрозуміти та впровадити ці критерії для забезпечення відповідності вимогам UDI. Відтермінована дата застосування 1 листопада 2028 року надає виробникам час для адаптації своїх систем і процесів.

Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1933 Ради від 22 вересня 2025 року, що імплементує статтю 11 Регламенту (ЄС) № 377/2012 стосовно обмежувальних заходів з огляду на ситуацію в Гвінеї-Бісау

Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1933 Ради вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 377/2012 стосовно обмежувальних заходів проти Гвінеї-Бісау. Ключовою метою цієї зміни є вилучення шести осіб зі списку осіб, на яких поширюються ці обмежувальні заходи. Це рішення є результатом перегляду Радою чинних обмежувальних заходів. Регламент безпосередньо впливає на осіб, перелічених у його додатку, знімаючи санкції, які були накладені на них раніше.

Структура регламенту є простою. Він складається з двох статей і додатка. Стаття 1 передбачає, що Додаток I до Регламенту (ЄС) № 377/2012, який містить список осіб та організацій, щодо яких застосовано санкції, змінюється згідно з додатком до цього нового регламенту. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу, забезпечуючи негайне впровадження в усіх державах-членах. У додатку перелічено шість осіб, яких вилучено зі списку санкцій: Антоніо ІНЖАЙ, Мамаду ТУРЕ, Ештеван НА МЕНА, Ібраїма КАМАРА, Даба НАУАЛНА та Жуліо НХАТЕ.

Найважливішим положенням цього регламенту є вилучення шести осіб, зазначених у додатку, зі списку осіб, щодо яких застосовано санкції відповідно до Регламенту (ЄС) № 377/2012. Це означає, що будь-які заморожування активів або заборони на поїздки, які раніше були накладені на цих осіб, тепер зняті в межах Європейського Союзу.

Імплементаційний Регламент Ради (ЄС) 2025/1937 від 22 вересня 2025 року, що імплементує Регламент (ЄС) № 36/2012 щодо обмежувальних заходів у зв’язку із ситуацією в Сирії

Цей Імплементаційний Регламент Ради (ЄС) 2025/1937 стосується обмежувальних заходів проти Сирії. Регламент вносить зміни до Додатку II до Регламенту Ради (ЄС) № 36/2012, в якому перелічено фізичних та юридичних осіб, на яких поширюються санкції. Метою цієї поправки є вилучення однієї позиції зі списку після рішення Загального суду.

Структура регламенту дуже проста. Він складається з двох статей і додатка. Стаття 1 передбачає, що Додаток II до Регламенту (ЄС) № 36/2012 змінюється згідно з додатком до цього нового регламенту. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності на наступний день після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу, і підтверджує його обов’язковий характер і пряму застосовність у всіх державах-членах. Додаток містить конкретну поправку, яка полягає у вилученні однієї особи зі списку осіб, які потрапили під санкції.

Найважливішим положенням цього регламенту є вилучення “Hala Tarif ALMAGHOUT” зі списку осіб, які потрапили під санкції, у Додатку II до Регламенту (ЄС) № 36/2012. Це означає, що будь-які обмежувальні заходи, які раніше діяли проти цієї особи, тепер скасовуються.

Імплементаційний Регламент Ради (ЄС) 2025/1940 від 22 вересня 2025 року, що імплементує Регламент (ЄС) 2015/1755 щодо обмежувальних заходів у зв’язку із ситуацією в Бурунді

Імплементаційний Регламент Ради (ЄС) 2025/1940 стосується імплементації обмежувальних заходів проти Бурунді. Регламент вносить зміни до Додатку I Регламенту (ЄС) 2015/1755, в якому перелічено фізичних та юридичних осіб, на яких поширюються ці заходи. Зміна передбачає виключення однієї особи зі списку осіб, які підпадають під санкції. Це коригування ґрунтується на перегляді Радою ЄС.

Структура акту є простою. Він складається з преамбули, в якій викладено причини прийняття регламенту, двох статей і додатка. Стаття 1 передбачає внесення змін до Додатку I Регламенту (ЄС) 2015/1755. Стаття 2 визначає дату набрання чинності. Додаток містить конкретну зміну, яка полягає у вилученні запису про Матіаса-Жозефа НІЙОНЗІМУ зі списку осіб, які підпадають під санкції. Цей регламент змінює попередній Регламент (ЄС) 2015/1755 шляхом вилучення однієї особи зі списку санкцій.

Найважливішим положенням цього регламенту є вилучення Матіаса-Жозефа НІЙОНЗІМУ зі списку осіб, на яких поширюються обмежувальні заходи. Це означає, що будь-які санкції, раніше накладені на цю особу, такі як заморожування активів або заборона на в’їзд, скасовуються з дати набрання чинності цим регламентом.

Регламент (ЄС) 2025/1901 Виконавчої комісії від 22 вересня 2025 року про введення остаточного антидемпінгового мита та остаточне стягнення тимчасового мита, накладеного на імпорт гліоксилової кислоти, що походить з Китайської Народної Республіки

Це Регламент (ЄС) 2025/1901 Виконавчої комісії, який встановлює остаточне антидемпінгове мито на імпорт гліоксилової кислоти, що походить з Китайської Народної Республіки. Цей регламент також остаточно стягує тимчасове мито, яке було накладено раніше. Регламент є результатом антидемпінгового розслідування, розпочатого в липні 2024 року після скарги, поданої WeylChem Lamotte SAS.

Регламент структуровано наступним чином:
* **Процедура:** Детально описує ініціювання розслідування, реєстрацію імпорту, тимчасові заходи та подальші процедури, включаючи розкриття інформації та слухання.
* **Продукт, що розглядається, та подібний продукт:** Визначає продукт, що є предметом розслідування (гліоксилова кислота), та підтверджує, що промисловість Союзу виробляє подібний продукт.
* **Демпінг:** Пояснює визначення нормальної вартості, експортної ціни та порівняння, що призводить до демпінгової маржі. Він стосується існування значних спотворень у КНР та вибору представницької країни (Колумбія).
* **Шкода:** Оцінює шкоду, заподіяну промисловості Союзу внаслідок демпінгового імпорту, включаючи визначення промисловості Союзу, аналіз ринку, обсяги імпорту, ціни та економічну ситуацію промисловості Союзу.
* **Причинно-наслідковий зв’язок:** Встановлює причинно-наслідковий зв’язок між демпінговим імпортом та шкодою, заподіяною промисловості Союзу, враховуючи інші потенційні фактори.
* **Рівень заходів:** Визначає маржу недопродажу та досліджує маржу, достатню для усунення шкоди, заподіяної промисловості Союзу.
* **Інтереси Союзу:** Оцінює, чи відповідає введення антидемпінгових мит інтересам Союзу, враховуючи надлишкові потужності в Китаї, конкуренцію за сировину, вплив на ланцюги поставок та фінансовий стан користувачів.
* **Остаточні антидемпінгові заходи:** Встановлює остаточні антидемпінгові мита та стосується остаточного стягнення тимчасових мит та ретроактивного стягнення.
* **Прикінцеві положення:** Розглядає питання про відсотки, які підлягають сплаті після рішення Суду Європейського Союзу.

Найважливіші положення цього акту:

* **Стаття 1:** Встановлює остаточне антидемпінгове мито на імпорт гліоксилової кислоти, що походить з Китайської Народної Республіки. Ставки мита різняться залежно від компанії, із загальною ставкою для всього іншого імпорту з Китаю. Вона також визначає вимогу щодо наявності дійсного комерційного рахунку-фактури для застосування індивідуальних ставок мита.
* **Стаття 2:** Передбачає звільнення від антидемпінгового мита для гліоксилової кислоти, що використовується у виробництві сірковмісних відновників, що не містять формальдегіду (FFSRA), з певним вмістом заліза, за умови дотримання процедури кінцевого використання відповідно до митних положень Союзу.
* **Стаття 3:** Визначає, що суми, забезпечені у вигляді тимчасового антидемпінгового мита, підлягають остаточному стягненню, а будь-які надлишкові суми повертаються. Вона також поширює звільнення, передбачене статтею 2, на тимчасове антидемпінгове мито.
* **Стаття 4:** Дозволяє вносити зміни до статті 1(2) для додавання нових виробників-експортерів з КНР, за умови дотримання певних умов.

Регламент Комісії (ЄС) 2025/1925 від 18 вересня 2025 року, що встановлює закриття рибальства північного білого тунця у водах Сполученого Королівства для суден, що плавають під прапором або зареєстровані в державі-члені Європейського Союзу

Цей Регламент Комісії (ЄС) 2025/1925 встановлює закриття рибальства північного білого тунця у водах Сполученого Королівства для суден, що плавають під прапором або зареєстровані в державі-члені Європейського Союзу. Він забороняє рибальську діяльність щодо північного білого тунця суднами під прапором ЄС у водах Великої Британії через вичерпання виділеного ліміту вилову на 2025 рік. Регламент має на меті забезпечити дотримання встановлених можливостей рибальства та стале управління запасами північного білого тунця.

Регламент складається з трьох статей та додатку. Стаття 1 оголошує вичерпаним ліміт вилову ЄС північного білого тунця у водах Великої Британії. Стаття 2 забороняє рибальську діяльність щодо цього запасу суднами ЄС, включаючи утримання, переміщення, перевантаження або вивантаження риби. Стаття 3 визначає, що Регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток визначає запас, зону та дату закриття.

Найважливішим положенням є стаття 2, яка фактично забороняє суднам ЄС виловлювати північного білого тунця у водах Великої Британії після зазначеної дати закриття (29 серпня 2025 року, згідно з Додатком). Ця заборона включає утримання, переміщення, перевантаження або вивантаження будь-якого північного білого тунця, виловленого після цієї дати.

Рішення № 1/2025 Комітету асоціації між ЄС та Молдовою у торговельній конфігурації від 19 вересня 2025 року про скорочення та скасування митних зборів відповідно до статті 147(4) Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з однієї сторони, та Республікою Молдова, з іншої сторони [2025/1961]

OK. Ось аналіз Рішення № 1/2025 Комітету асоціації між ЄС та Молдовою у торговельній конфігурації.

****

Це Рішення має на меті подальшу лібералізацію торговельних відносин між Європейським Союзом та Республікою Молдова шляхом скорочення або скасування митних зборів на товари походженням. Воно відображає динамічне збільшення обсягів торгівлі між сторонами та підтримує наближення Молдови до *acquis* ЄС у контексті переговорів про вступ. Рішення встановлює новий Додаток XV-E до Угоди про асоціацію, в якому викладено зобов’язання кожної зі Сторін щодо скорочення або скасування митних зборів. Воно також встановлює умови для узгодження Молдовою конкретних виробничих стандартів ЄС та включає запобіжні заходи у разі серйозних економічних труднощів.

Рішення складається з 4 статей та одного Додатка з двома додатками.

* **Стаття 1** вводить Додаток XV-E до Угоди про асоціацію, який деталізує скасування митних зборів між ЄС та Молдовою. Цей новий додаток замінює попередні Додатки XV-A, XV-B та XV-D, які раніше регулювали ставки митних зборів.
* **Стаття 2** передбачає проведення огляду у 2027 році для оцінки скорочення та скасування митних зборів, враховуючи подальшу лібералізацію на основі прогресу Молдови у вступі, виробничих потужностей, торговельних моделей, використання квот та конкретних чутливих питань.
* **Стаття 3** визначає, що Рішення є автентичним усіма офіційними мовами ЄС.
* **Стаття 4** зазначає, що Рішення набирає чинності через п’ятнадцять днів після його ухвалення.

**Додаток XV-E** включає два додатки:

* **Додаток A** містить перелік продуктів, на які поширюються щорічні тарифні квоти, що не обкладаються митом, для Союзу, продуктів, на які поширюється вхідна ціна, для яких звільняється *ad valorem* компонент імпортного мита, та графік поступок для Республіки Молдова.
* **Додаток B** містить перелік виробничих стандартів, з якими Молдова повинна узгодити своє законодавство до 31 грудня 2027 року (за винятком Регламенту (ЄС) 2017/625, для якого термін – 31 грудня 2028 року). Він включає ключові регламенти та директиви, що стосуються засобів захисту рослин, сталого використання пестицидів, офіційного контролю за законодавством про харчові продукти та корми, а також захисту вод від забруднення нітратами з сільськогосподарських джерел.

Ключові положення для практичного використання:

* **Скасування митних зборів (Стаття 1 та Додаток A):** Підприємства, які беруть участь у торгівлі між ЄС та Молдовою, повинні уважно переглянути Додаток A, щоб зрозуміти нові ставки митних зборів та тарифні квоти для конкретних продуктів.
* **Виробничі стандарти (Стаття 2 та Додаток B):** Молдовські виробники повинні узгодити своє законодавство із законодавством ЄС, переліченим у Додатку B, до зазначених термінів. Це узгодження є вирішальним для підтримки преференційних торговельних умов. Щорічна вимога щодо звітності та можливість призупинення ЄС преференцій у разі недосягнення узгодження є особливо важливими.
* **Запобіжні заходи (Стаття 3):** Як ЄС, так і Молдова мають право вживати запобіжних заходів, якщо виникають серйозні економічні, соціальні чи екологічні труднощі через збільшення імпорту внаслідок лібералізації торгівлі. Підприємства повинні знати про це положення, оскільки воно може призвести до тимчасових обмежень на преференції, надані згідно з цим Рішенням.
* **Огляд у 2027 році (Стаття 2):** Майбутній огляд у 2027 році надає можливість для подальшої лібералізації торговельних відносин. Зацікавлені сторони повинні стежити за прогресом процесу вступу Молдови та надавати інформацію, щоб забезпечити врахування їхніх інтересів під час огляду.

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.