Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 16/02/2026


Огляд законодавчих актів

Огляд Імплементаційного Регламенту Комісії (ЄС) 2026/329

Цей регламент оновлює митні процедури шляхом офіційного включення Республіки Молдова та Чорногорії до спільної транзитної системи ЄС. Він вносить зміни до Імплементаційного Регламенту (ЄС) 2015/2447, додаючи ці країни до переліку країн для зобов’язань гаранта щодо транзиту. Зокрема, додатки 32-01, 32-02 та 32-03, а також Частина II, Глави VI та VII Додатку 72-04, модифікуються, щоб відобразити цю зміну. До 31 грудня 2026 року існуючі форми все ще можуть використовуватися, якщо вони адаптовані для включення Молдови або Чорногорії.

Огляд Правила ООН № 167

Правило ООН № 167 встановлює єдині стандарти для затвердження транспортних засобів категорій M2, M3, N2 та N3 щодо їхніх можливостей прямого огляду. Воно спрямоване на мінімізацію сліпих зон та покращення видимості водієм вразливих учасників дорожнього руху, особливо в міських умовах. Транспортні засоби поділяються на Рівні 1, 2 або 3 на основі ваги, шасі, потужності двигуна та типу кабіни, кожен з яких має різні мінімальні вимоги до видимого об’єму. Відповідність може бути продемонстрована за допомогою фізичного тесту (Додаток 6) або чисельного тесту (Додаток 7). Певні транспортні засоби, затверджені згідно з Правилом ООН № 125, вважаються такими, що відповідають вимогам. Перехідні положення регулюють прийняття офіційних затверджень типу, виданих відповідно до попередніх версій правила.

Огляд Регламенту Комісії (ЄС) 2026/338

Регламент Комісії (ЄС) 2026/338 вносить зміни до Регламенту Комісії (ЄС) 2023/1803 з метою включення Міжнародного стандарту фінансової звітності (МСФЗ) 18, який стосується подання та розкриття інформації у фінансовій звітності. Він вставляє МСФЗ 18 до Додатку регламенту та змінює кілька існуючих стандартів та інтерпретацій МСФЗ та МСБО з метою узгодження з МСФЗ 18. Також скасовує МСБО 1. Доходи та витрати, включені до звіту про прибутки та збитки, повинні бути класифіковані в одну з п’яти категорій: операційна, інвестиційна, фінансова, податки на прибуток та припинена діяльність. Регламент надає вказівки щодо визначення проміжних підсумків, розкриття визначених керівництвом показників ефективності та агрегування або дезагрегування статей фінансової звітності. Ці зміни набувають чинності для фінансових років, що починаються 1 січня 2027 року або після цієї дати.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2026/329 від 13 лютого 2026 року, що вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2015/2447 щодо додавання Республіки Молдова та Чорногорії до переліку країн у зобов’язаннях гаранта для транзиту

Цей Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2026/329 вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2015/2447 з метою включення Республіки Молдова та Чорногорії до переліку країн для зобов’язань гаранта для транзиту. Ця зміна внесена у відповідь на приєднання Молдови та Чорногорії до Конвенції про спільну транзитну процедуру. Регламент забезпечує, що митні процедури відображають оновлений перелік країн, що беруть участь у спільній транзитній системі.

Регламент змінює Додатки 32-01, 32-02 та 32-03, а також Частину II, Розділи VI та VII Додатку 72-04 Імплементаційного регламенту (ЄС) 2015/2447. Зміни полягають у вставці “Республіка Молдова, Чорногорія,” у відповідних розділах цих додатків, зокрема в контексті зобов’язань гаранта та гарантійних сертифікатів. Щоб дозволити використання наявних запасів бланків зобов’язань гаранта, попередні версії бланків можуть використовуватися до 31 грудня 2026 року, за умови включення необхідних географічних адаптацій та інформації про уповноважених агентів у Молдові або Чорногорії.

Найважливішим положенням є включення Республіки Молдова та Чорногорії до переліків країн у зазначених додатках, що полегшує застосування Спільної транзитної процедури за участю цих країн. Крім того, перехідне положення, що дозволяє використовувати старі бланки до кінця 2026 року з необхідними адаптаціями, є важливим для практичної реалізації.

**** Цей регламент має наслідки для Республіки Молдова та Чорногорії, оскільки він формально інтегрує їх до спільної транзитної системи ЄС, що може вплинути на торгівлю та митні процедури за участю цих країн.

Правило ООН № 167 – Уніфіковані положення щодо офіційного затвердження автотранспортних засобів стосовно їхнього огляду прямої видимості [2026/272]

Це опис Правила ООН № 167, яке стосується офіційного затвердження автотранспортних засобів стосовно їхнього огляду прямої видимості.

**Суть акта:**

Правило ООН № 167 встановлює уніфіковані положення для офіційного затвердження транспортних засобів категорій M2, M3, N2 та N3 стосовно їхніх можливостей огляду прямої видимості. Мета полягає в мінімізації сліпих зон і покращенні здатності водія бачити вразливих учасників дорожнього руху (VRUs), таких як пішоходи та велосипедисти, особливо під час маневрів на низькій швидкості в міському середовищі. Правило визначає конкретні вимоги до огляду прямої видимості на основі категорій транспортних засобів та експлуатаційних характеристик, спрямовані на підвищення безпеки дорожнього руху шляхом покращення обізнаності водія про навколишнє середовище. Правило включає різні рівні продуктивності для різних підкатегорій транспортних засобів, виходячи з ймовірності їх регулярного використання в міських районах.

**Структура та основні положення:**

Правило включає визначення, процедури подання заявок на офіційне затвердження, специфікації та процедури випробувань для вимірювання огляду прямої видимості. Воно визначає ключові терміни, такі як “огляд прямої видимості”, “обсяг оцінювання” та “блокування видимості”. Правило визначає процес віднесення транспортних засобів до різних рівнів огляду прямої видимості на основі їхніх характеристик і цільового використання. Воно визначає мінімальні вимоги до видимого об’єму для кожного рівня, які можна оцінити за допомогою фізичного або чисельного методу випробувань. Правило також включає положення щодо відповідності виробництва, покарання за невідповідність і перехідні положення.

**Основні положення для використання:**

1. **Класифікація транспортних засобів:** Транспортні засоби класифікуються на рівні 1, 2 або 3 на основі таких факторів, як повна вага, виконання шасі, потужність двигуна та тип кабіни. Кожен рівень має різні мінімальні вимоги до видимого об’єму.
2. **Вимірювання видимого об’єму:** Правило передбачає два методи вимірювання видимого об’єму: фізичний метод випробувань (додаток 6) і чисельний метод випробувань (додаток 7). Виробники можуть обрати будь-який метод, але вони повинні продемонструвати точність чисельного методу органу з офіційного затвердження.
3. **Мінімальні вимоги до видимого об’єму:** У таблиці 1 пункту 5.2.2 зазначено мінімальні вимоги до видимого об’єму для кожного рівня. Ці вимоги різняться для ближнього, переднього та віддаленого видимих об’ємів.
4. **Альтернативна відповідність:** Транспортні засоби категорій M2 і N2, похідні від M1 або N1, затверджені згідно з Правилом ООН № 125, вважаються такими, що відповідають вимогам цього Правила.
5. **Перехідні положення:** Правило включає перехідні положення, які визначають дати, після яких Договірні сторони більше не зобов’язані приймати офіційні затвердження типу, видані згідно з попередніми версіями правила.

Регламент Комісії (ЄС) 2026/338 від 13 лютого 2026 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2023/1803 щодо Міжнародного стандарту фінансової звітності 18

Ось роз’яснення Регламенту Комісії (ЄС) 2026/338:

**1. Суть акта:**

Цей регламент вносить зміни до Регламенту Комісії (ЄС) 2023/1803 з метою включення Міжнародного стандарту фінансової звітності (МСФЗ) 18, який стосується подання та розкриття інформації у фінансовій звітності. МСФЗ 18 має на меті поліпшити якість і порівнянність інформації, що надається у фінансовій звітності, зокрема зосереджуючись на звіті про прибутки та збитки. Прийняття МСФЗ 18 призводить до внесення відповідних змін у численні інші стандарти бухгалтерського обліку та тлумачення, а також до скасування МСБО 1 “Подання фінансової звітності”.

**2. Структура та основні положення:**

* **Стаття 1:** Ця стаття деталізує зміни до Регламенту (ЄС) 2023/1803. Вона вносить МСФЗ 18 до Додатку до регламенту та змінює декілька існуючих стандартів і тлумачень МСФЗ та МСБО для узгодження з МСФЗ 18. Вона також скасовує МСБО 1.
* **Стаття 2:** Визначає дату застосування поправки, вимагаючи від компаній застосовувати її не пізніше початку їхнього першого фінансового року, що починається 1 січня 2027 року або після цієї дати.
* **Стаття 3:** Встановлює дату набрання чинності регламентом як двадцятий день після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу та заявляє, що він є обов’язковим у своїй повноті та безпосередньо застосовним у всіх державах-членах.
* **Додаток:** Містить повний текст МСФЗ 18, в якому викладено його мету, сферу застосування, загальні вимоги до фінансової звітності, звіт про прибутки та збитки, звіт, що представляє сукупний дохід, звіт про фінансовий стан, звіт про зміни у власному капіталі, примітки та додатки, що визначають терміни та надають настанови щодо застосування. Він також деталізує зміни до інших стандартів бухгалтерського обліку МСФЗ.

**Ключові зміни, запроваджені МСФЗ 18:**

* Вимагає від компаній визначати проміжні підсумки у звіті про прибутки та збитки.
* Вимагає розкриття інформації про показники ефективності, визначені керівництвом.
* Додає нові принципи агрегування та дезагрегування інформації.

**3. Основні положення, важливі для використання:**

* **Категорії у звіті про прибутки та збитки (пункт 47):** Суб’єкт господарювання класифікує доходи та витрати, включені до звіту про прибутки та збитки, в одну з п’яти категорій: операційну категорію, інвестиційну категорію, фінансову категорію, категорію податків на прибуток та категорію припиненої діяльності.
* **Показники ефективності, визначені керівництвом (пункт 117):** Показник ефективності, визначений керівництвом, є проміжним підсумком доходів і витрат, який суб’єкт господарювання використовує в публічних повідомленнях за межами фінансової звітності, щоб довести до відома користувачів фінансової звітності погляд керівництва на аспект фінансової діяльності суб’єкта господарювання в цілому, і який не вимагається конкретно для подання або розкриття стандартами бухгалтерського обліку МСФЗ.
* **Агрегування та дезагрегування (пункт 41):** Якщо це не скасовує конкретні вимоги до агрегування або дезагрегування в стандартах бухгалтерського обліку МСФЗ, суб’єкт господарювання класифікує та агрегує активи, зобов’язання, власний капітал, доходи, витрати або грошові потоки в статті на основі спільних характеристик, дезагрегує статті на основі характеристик, які не є спільними, агрегує або дезагрегує статті для подання статей у первинних фінансових звітах, які виконують роль первинних фінансових звітів у наданні корисних структурованих резюме, агрегує або дезагрегує статті для розкриття інформації в примітках, яка виконує роль приміток у наданні суттєвої інформації, і забезпечує, щоб агрегування та дезагрегування у фінансовій звітності не затьмарювали суттєву інформацію.
* **Дата набрання чинності:** Компанії повинні застосовувати ці зміни для фінансових років, що починаються 1 січня 2027 року або після цієї дати.

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.