Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 07/02/2026


Зведення юридичних актів

Огляд Делегованого регламенту Комісії (ЄС) 2026/305

Цей регламент доповнює EMIR, зосереджуючись на операційних зобов’язаннях і зобов’язаннях щодо звітності для контрагентів, які активно здійснюють кліринг деривативних контрактів. Він встановлює конкретні операційні стандарти, вимагаючи від контрагентів підтримувати функціональні рахунки та достатні ресурси. Регламент вводить поняття “найбільш відповідних підкатегорій” деривативів і визначає, як контрагенти повинні демонструвати відповідність, особливо для процентних деривативів, номінованих в євро або польських злотих, і короткострокових процентних деривативів, номінованих в євро. Центральними в регламенті є вимоги до звітності, які зобов’язують контрагентів надавати детальну інформацію компетентним органам за допомогою стандартизованих шаблонів, забезпечуючи ефективний моніторинг відповідності.

Огляд Делегованого регламенту Комісії (ЄС) 2026/1

Цей регламент вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2021/2115 щодо розподілу коштів у рамках Спільної сільськогосподарської політики (CAP). Він коригує фінансові асигнування на прямі виплати та підтримку розвитку сільських районів для Чехії, Данії, Франції, Нідерландів і Словаччини. Зміни відображають рішення цих країн перерозподілити кошти між прямими виплатами та Європейським сільськогосподарським фондом для розвитку сільських районів (EAFRD). Зміни детально описані в таблицях заміни в додатку до регламенту, надаючи оновлені цифри на календарні роки 2023-2027.

Огляд Імплементаційного регламенту Комісії (ЄС) 2026/274

Цей регламент вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/1981, запроваджуючи значну зміну в антидемпінгових митах на керамічний столовий та кухонний посуд з Китаю. Раніше індивідуальні антидемпінгові мита застосовувалися до конкретних китайських виробників. Тепер загальнодержавне мито в розмірі 79,0% накладається на весь імпорт цих продуктів з Китаю. Ця зміна є результатом перегляду терміну дії та часткового проміжного перегляду, з посиланням на структуру китайської керамічної промисловості та труднощі в забезпеченні виконання індивідуальних ставок мита. Усі імпортери тепер стикаються з уніфікованим митом, що спрощує застосування та забезпечення виконання антидемпінгових заходів.

Огляд Імплементаційного регламенту Комісії (ЄС) 2026/276

Цей регламент запроваджує остаточні антидемпінгові мита на імпорт деякої консервованої або приготовленої солодкої кукурудзи в зернах походженням з Китайської Народної Республіки. Це є наслідком розслідування демпінгових практик та шкоди для промисловості Союзу. Регламент встановлює конкретні ставки антидемпінгового мита для зазначених китайських виробників і ставку для “інших компаній, що співпрацюють” і “всього іншого імпорту” з Китаю. Щоб отримати вигоду від індивідуальних ставок мита, необхідно пред’явити конкретний комерційний рахунок-фактуру з підписаною декларацією. Тимчасові мита збираються остаточно, і регламент дозволяє додавати нових виробників-експортерів з Китаю, на яких поширюється ставка антидемпінгового мита для компаній, що співпрацюють, за умови, що вони відповідають певним умовам.

Огляд Імплементаційного регламенту Комісії (ЄС) 2026/277

Цей регламент надає дозвіл Союзу для сімейства біоцидних продуктів під назвою “Група перекису водню”, що охоплює дезінфікуючі засоби, альгіциди та ветеринарні гігієнічні продукти. Ці продукти містять перекис водню як активну речовину та дозволені для використання в типах продуктів 2, 3 і 4, які не передбачають безпосереднього застосування до людей або тварин і використовуються в харчовій і кормовій галузі. Дозвіл дійсний з 26 лютого 2026 року до 31 січня 2036 року, і регламент визначає детальні умови для доступності продуктів на ринку та їх використання. Додаток містить основні деталі, такі як дозволені види використання, норми застосування, інструкції з безпеки та заходи пом’якшення ризиків, включаючи необхідне особисте захисне обладнання.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Делегований Регламент Комісії (ЄС) 2026/305 від 29 жовтня 2025 року, що доповнює Регламент (ЄС) № 648/2012 Європейського Парламенту та Ради щодо регуляторних технічних стандартів, які визначають операційні умови, зобов’язання щодо репрезентативності та вимоги до звітності, пов’язані з вимогою активного рахунку

ДЕЛЕГОВАНИЙ РЕГЛАМЕНТ КОМІСІЇ (ЄС) 2026/305 визначає операційні умови, зобов’язання щодо репрезентативності та вимоги до звітності для контрагентів, яким необхідно підтримувати активний рахунок для клірингу певних деривативних контрактів, доповнюючи Регламент (ЄС) № 648/2012 (EMIR). Він має на меті забезпечити, щоб ці контрагенти мали необхідні механізми та можливості для ефективного управління своєю кліринговою діяльністю, особливо щодо процентних деривативів, номінованих у євро або польських злотих, і короткострокових процентних деривативів, номінованих у євро. Регламент визначає, як контрагенти повинні демонструвати свою відповідність вимогам щодо активного рахунку, включаючи наявність функціональних рахунків, достатніх систем і ресурсів, а також забезпечення того, щоб операції, що клірингуються на активному рахунку, були репрезентативними для їхньої загальної торгової діяльності. Він також встановлює зобов’язання щодо звітності для контрагентів, щоб надавати компетентним органам необхідну інформацію для оцінки відповідності.

Регламент структуровано у три розділи та два додатки.

* **Розділ I (Операційні умови)** деталізує вимоги до договірних домовленостей, політик, процедур та ІТ-з’єднань для забезпечення функціональності активного рахунку (Стаття 1). Він також визначає операційну спроможність, необхідну для підтримки значного збільшення клірингової діяльності (Стаття 2), і передбачає щорічне стрес-тестування цих операційних умов (Стаття 3).
* **Розділ II (Зобов’язання щодо репрезентативності)** визначає, як контрагенти повинні виконувати зобов’язання щодо репрезентативності для процентних позабіржових деривативів, номінованих у євро (Стаття 4) та польських злотих (Стаття 5), а також для короткострокових процентних деривативів, номінованих у євро (Стаття 6). Він визначає відповідні підкатегорії деривативів і періоди відліку для визначення найбільш релевантних підкатегорій.
* **Розділ III (Вимоги до звітності)** визначає інформацію, яку контрагенти повинні повідомляти своїм компетентним органам, включаючи сукупні порогові значення для оцінки відповідності (Стаття 7), інформацію про операційні умови активного рахунку (Стаття 8) та деталі щодо виконання зобов’язань щодо репрезентативності (Стаття 9). Він також визначає порядок звітування та терміни (Стаття 10).
* **Додаток I** містить таблиці з детальною інформацією про класи деривативів та відповідні підкатегорії для зобов’язань щодо репрезентативності.
* **Додатки II та III** містять шаблони для звітування інформації компетентним органам.

Порівняно з попередніми версіями або основним регламентом EMIR, цей делегований регламент надає конкретні деталі щодо того, як контрагенти повинні впроваджувати та демонструвати відповідність вимогам щодо активного рахунку. Він вводить поняття “найбільш релевантні підкатегорії” для деривативів і встановлює конкретні періоди відліку та зобов’язання щодо звітності, щоб забезпечити ефективний моніторинг відповідності.

Найважливішими положеннями для його використання є:

* **Статті 1, 2 та 3**, які визначають конкретні операційні умови, яким повинні відповідати контрагенти, включаючи наявність договірних домовленостей, внутрішніх систем і достатніх ресурсів для підтримки клірингової діяльності.
* **Статті 4, 5 та 6**, які визначають зобов’язання щодо репрезентативності та визначають, як контрагенти повинні вибирати найбільш релевантні підкатегорії деривативів для клірингу на своїх активних рахунках.
* **Статті 7, 8, 9 та 10**, які деталізують вимоги до звітності та терміни надання інформації компетентним органам, включаючи використання конкретних шаблонів, наведених у додатках.

Делегований Регламент (ЄС) 2026/1 Комісії від 1 грудня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2021/2115 Європейського Парламенту та Ради щодо розподілу коштів між державами-членами на прямі виплати та річного розподілу за державами-членами підтримки Союзу на розвиток сільських територій

Цей Делегований Регламент (ЄС) 2026/1 Комісії вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2021/2115, зокрема, щодо розподілу коштів на прямі виплати та підтримку розвитку сільських територій між державами-членами. Зміни пов’язані з рішеннями деяких країн скоригувати розподіл своїх коштів між прямими виплатами та Європейським сільськогосподарським фондом розвитку сільських територій (ЄСФРСР). Цей регламент коригує фінансові показники для Чехії, Данії, Франції, Нідерландів та Словаччини, щоб відобразити ці зміни.

Регламент складається з двох статей та додатка. Стаття 1 передбачає, що Додатки V, IX та XI до Регламенту (ЄС) 2021/2115 змінюються відповідно до деталей, наведених у Додатку до цього нового регламенту. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу та застосовуватиметься з 1 січня 2026 року. Додаток містить таблиці заміни для конкретних країн у межах Додатків V, IX та XI оригінального регламенту, деталізуючи переглянуті розподіли для прямих виплат та підтримки розвитку сільських територій.

Основні положення цього акту змінюють суми, виділені конкретним державам-членам на прямі виплати та розвиток сільських територій. Наприклад, він змінює суми, перелічені для Чехії, Данії, Франції, Нідерландів та Словаччини в Додатках V та IX на календарні роки 2023-2027. Аналогічно, Додаток XI змінюється, щоб відобразити оновлені річні розбивки для підтримки розвитку сільських територій на роки 2023-2027, включаючи загальні суми для ЄС-27 та загальний підсумок. Ці оновлені цифри мають вирішальне значення для фінансового планування та реалізації Спільної сільськогосподарської політики (ССП) у відповідних державах-членах.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2026/274 від 5 лютого 2026 року, що вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/1981, який запроваджує остаточне антидемпінгове мито на імпорт керамічного столового та кухонного посуду походженням з Китайської Народної Республіки після перегляду строку дії відповідно до статті 11(2) Регламенту (ЄС) 2016/1036 Європейського Парламенту та Ради, після часткового проміжного перегляду відповідно до статті 11(3) Регламенту (ЄС) 2016/1036

Цей Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2026/274 вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/1981, який запровадив остаточне антидемпінгове мито на імпорт керамічного столового та кухонного посуду походженням з Китайської Народної Республіки. Зміна відбувається після перегляду строку дії та часткового проміжного перегляду чинних антидемпінгових заходів. Ключовою зміною, запровадженою цим регламентом, є заміна індивідуальних антидемпінгових мит для конкретних китайських виробників на загальнодержавне мито, яке застосовується до всього імпорту керамічного столового та кухонного посуду з Китаю.

Регламент деталізує процедури та результати розслідування демпінгу, включаючи визначення нормальної вартості, експортної ціни та демпінгової маржі. Він розглядає коментарі зацікавлених сторін, таких як виробники-експортери та імпортери, та обґрунтовує методологію, використану для розрахунку демпінгової маржі. Регламент також пояснює причини переходу від індивідуальних до загальнодержавних мит, посилаючись на структуру китайської керамічної промисловості та неможливість забезпечення дотримання індивідуальних ставок мита.

Найважливішим положенням цього акту є стаття 1, яка замінює попередню схему мита єдиною остаточною ставкою антидемпінгового мита у розмірі 79,0% для всього керамічного столового та кухонного посуду походженням з Китайської Народної Республіки. Ця зміна означає, що до всіх імпортерів цієї продукції з Китаю тепер застосовуватиметься однакова ставка мита, незалежно від конкретного виробника.

Регламент (ЄС) 2026/276 про впровадження, виданий Комісією від 5 лютого 2026 року, про введення остаточного антидемпінгового мита та остаточне стягнення тимчасового мита, накладеного на імпорт певної консервованої або приготовленої солодкої кукурудзи в зернах, що походить з Китайської Народної Республіки

Це Регламент (ЄС) 2026/276 про впровадження, виданий Комісією, який запроваджує остаточне антидемпінгове мито на імпорт певної консервованої або приготовленої солодкої кукурудзи в зернах, що походить з Китайської Народної Республіки. Цей регламент також завершує стягнення тимчасових мит, які були введені раніше. Рішення прийнято за результатами розслідування демпінгової практики та заподіяної шкоди промисловості Союзу.

Регламент структуровано наступним чином: Спочатку викладається процедура, включаючи ініціювання розслідування, реєстрацію імпорту та введення тимчасових заходів. Потім визначається продукт, що є предметом розслідування, та аналогічний продукт. Значна частина регламенту присвячена визначенню демпінгу, включаючи звичайну вартість, експортну ціну та порівняння, що призводить до розрахунку демпінгової маржі. Після цього регламент розглядає шкоду, заподіяну промисловості Союзу, вивчаючи різні економічні показники та роблячи висновок про причинно-наслідковий зв’язок між демпінговим імпортом та заподіяною шкодою. Нарешті, він визначає рівень заходів, розглядає інтереси Союзу та встановлює остаточні антидемпінгові заходи.

Ключові положення регламенту включають:

* **Введення остаточних антидемпінгових мит:** Встановлюються конкретні ставки антидемпінгового мита для названих китайських виробників (Sunflower Group та Zhangzhou Tongfa Foods Industry Co., Ltd) та встановлюється ставка для “інших компаній, що співпрацюють” та “всього іншого імпорту” з Китаю.
* **Умови для індивідуальних ставок мита:** Застосування індивідуальних ставок мита обумовлене наданням конкретного комерційного рахунку-фактури з підписаною декларацією, що засвідчує походження та виробника товарів.
* **Стягнення тимчасових мит:** Суми, забезпечені у вигляді тимчасових антидемпінгових мит, стягуються остаточно, а будь-які надлишкові суми підлягають поверненню.
* **Поправка для нових виробників-експортерів:** Регламент дозволяє додавати нових виробників-експортерів з Китаю, на яких поширюється ставка антидемпінгового мита для компаній, що співпрацюють, за умови, що вони відповідають певним умовам.
* **Відсутність ретроактивного стягнення:** Комісія вирішила не застосовувати мита ретроактивно, оскільки під час розслідування не було подальшого суттєвого зростання імпорту.

Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2026/277 від 5 лютого 2026 року про надання дозволу Союзу для родини біоцидних продуктів Hydrogen Peroxide Group відповідно до Регламенту (ЄС) № 528/2012 Європейського Парламенту та Ради

Цей Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2026/277 надає дозвіл Союзу для родини біоцидних продуктів під назвою ‘Hydrogen Peroxide Group’. Дозвіл, що належить ARKEMA FRANCE, охоплює типи продуктів 2, 3 та 4, які включають дезінфікуючі засоби та альгіциди, не призначені для безпосереднього застосування на людях або тваринах, ветеринарні гігієнічні продукти та продукти, що використовуються в сфері харчових продуктів та кормів. Активною речовиною в цих продуктах є перекис водню. Регламент визначає умови для надання цих продуктів на ринку та для їх використання в межах Європейського Союзу.

Структура регламенту є простою: він складається з двох статей та додатку. Стаття 1 надає дозвіл Союзу та визначає термін його дії з 26 лютого 2026 року до 31 січня 2036 року. Стаття 2 зазначає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його публікації в Офіційному віснику Європейського Союзу та забезпечує його обов’язкову та пряму застосовність у всіх державах-членах. Додаток містить детальний опис характеристик біоцидного продукту, включаючи адміністративну інформацію, склад родини продуктів, заяви про небезпеку та застереження, дозволені види використання, загальні інструкції з використання та іншу відповідну інформацію. Додаток поділено на три частини, що надають дедалі більший рівень деталізації про родину продуктів та її окремі продукти.

Найважливіші положення для користувачів містяться в додатку, який деталізує дозволені види використання для кожного типу продукту, необхідні норми та частоту застосування, конкретні інструкції з використання та заходи щодо зменшення ризиків. Користувачам вкрай важливо дотримуватися зазначених вимог щодо засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), таких як респіраторне захисне обладнання, хімічно стійкі рукавички та захист для очей, щоб забезпечити безпечне поводження та застосування продуктів. Крім того, умови зберігання та термін придатності, а також інструкції щодо безпечної утилізації продукту та його упаковки є важливими для підтримки ефективності продукту та мінімізації впливу на навколишнє середовище.

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.