Регламент (ЄС) 2026/97 Комісії про імплементацію: Оновлено заходи контролю африканської чуми свиней
Цей регламент зосереджується на боротьбі з поширенням африканської чуми свиней (АЧС) в межах ЄС. Він оновлює зони обмеження в кількох державах-членах, де застосовуються спеціальні заходи контролю захворювання.
Зокрема, регламент вносить зміни до Додатку I до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2023/594, надаючи новий перелік зон обмеження (I, II та III) для Німеччини, Естонії, Латвії, Угорщини, Польщі, Словаччини, Італії, Чехії, Греції, Хорватії та Литви. Ці зони визначені географічно, часто до рівня муніципалітетів.
Оновлене зонування має прямі наслідки для переміщення живих свиней і певних продуктів зі свинини в межах Союзу, оскільки держави-члени з переліченими зонами зобов’язані застосовувати спеціальні заходи контролю захворювання.
Регламент (ЄС) 2026/78 Комісії: Підвищено безпеку косметичної продукції шляхом оновлення обмежень щодо CMR-речовин
А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:
Виконавчий регламент (ЄС) 2026/71 Комісії від 12 січня 2026 року про запровадження остаточного антидемпінгового мита та остаточне стягнення тимчасового мита, накладеного на імпорт карбонату барію походженням з Китайської Народної Республіки та Індії
Цей Виконавчий регламент (ЄС) 2026/71 Комісії запроваджує остаточне антидемпінгове мито на імпорт карбонату барію походженням з Китайської Народної Республіки та Індії. Цей регламент є наслідком антидемпінгового розслідування, розпочатого в грудні 2024 року, та запровадження тимчасових мит у серпні 2025 року. Регламент визначає ставки мита для окремих компаній та для всього іншого імпорту з цих країн, з метою запобігання подальшій шкоді промисловості Союзу, спричиненій демпінговим імпортом. Він також завершує стягнення тимчасових мит.
Регламент структуровано на декілька розділів, що стосуються процедури, відповідного продукту, демпінгу, шкоди, причинно-наслідкового зв’язку, рівня заходів, інтересів Союзу та остаточних антидемпінгових заходів. Він підтверджує більшість тимчасових висновків, розглядає коментарі, отримані від зацікавлених сторін, та надає детальні пояснення щодо розрахунків та методологій, які використовувалися. Ключові положення включають запровадження остаточних антидемпінгових мит, ставки яких варіюються залежно від компанії та країни, та умови застосування індивідуальних ставок мита. Регламент також розглядає можливість зміни ставок мита для нових виробників-експортерів з Китаю за певних умов.
Найважливішими положеннями для користувачів є остаточні ставки антидемпінгового мита, визначені для кожної компанії та країни, оскільки вони безпосередньо впливають на вартість імпорту карбонату барію до ЄС. Крім того, вимога наявності дійсного комерційного рахунку-фактури з конкретною декларацією для застосування індивідуальних ставок мита є вирішальною для імпортерів. Можливість для нових китайських виробників-експортерів звернутися з проханням про застосування нижчої ставки мита, за умови дотримання певних умов, також заслуговує на увагу.
Імплементаційний Регламент Ради (ЄС) 2026/87 від 9 січня 2026 року, що імплементує Регламент (ЄС) 2024/287 щодо обмежувальних заходів у зв’язку із ситуацією в Гватемалі
Імплементаційний Регламент Ради (ЄС) 2026/87 вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2024/287, який стосується обмежувальних заходів проти фізичних та юридичних осіб у зв’язку із ситуацією в Гватемалі. Новий регламент оновлює записи щодо п’яти фізичних осіб, перелічених у Додатку I до оригінального регламенту, надаючи більш актуальну ідентифікаційну інформацію та причини їх включення до списку санкцій. Ці оновлення відображають поточну оцінку ЄС ситуації в Гватемалі та його прихильність до боротьби з діями, що підривають демократію та верховенство права. Регламент безпосередньо впливає на перелічених осіб, оскільки він накладає обмеження на їхні поїздки та фінансову діяльність в межах ЄС.
Структура регламенту є простою. Він складається з двох статей: Стаття 1 вносить зміни до Додатку I Регламенту (ЄС) 2024/287, а Стаття 2 визначає дату набрання ним чинності. Сам додаток містить оновлені записи щодо п’яти фізичних осіб, включаючи їхні посади, дати народження, громадянства, ідентифікаційну інформацію, причини включення до списку та дати включення до списку. Основною зміною порівняно з попередньою версією є оновлена інформація та обґрунтування для підтримки санкцій проти цих осіб.
Найважливішими положеннями для його використання є оновлені записи в Додатку I, які містять детальні причини для санкцій, накладених на кожну особу. Ці причини зосереджуються на їхній участі в діях, що підривають демократію, верховенство права та мирну передачу влади в Гватемалі, включаючи зусилля з метою скасування результатів виборів, свавільні провадження проти журналістів та активістів, а також політично мотивовані переслідування. Оновлена інформація має вирішальне значення для забезпечення того, щоб санкції були цілеспрямованими та базувалися на точній та актуальній інформації.
Виконавчий Регламент (ЄС) 2026/97 Комісії від 9 січня 2026 року, що вносить зміни до Додатку I Виконавчого Регламенту (ЄС) 2023/594, який встановлює спеціальні заходи контролю захворювання африканської чуми свиней
Ось опис наданого вами акту.
**1. Суть Акту:**
Цей Виконавчий Регламент (ЄС) 2026/97 Комісії вносить зміни до Додатку I Виконавчого Регламенту (ЄС) 2023/594, який встановлює спеціальні заходи контролю захворювання африканської чуми свиней (АЧС). Зміна передбачає оновлення переліків обмежених зон (I, II та III) у межах держав-членів на основі останніх спалахів і змін в епідеміологічній ситуації АЧС. Метою є активна боротьба з ризиками, пов’язаними з подальшим поширенням АЧС у межах Союзу.
**2. Структура та Основні Положення:**
* **Назва:** Виконавчий Регламент (ЄС) 2026/97 Комісії, що вносить зміни до Додатку I Виконавчого Регламенту (ЄС) 2023/594, який встановлює спеціальні заходи контролю захворювання африканської чуми свиней.
* **Правова Основа:** Регламент базується на Договорі про функціонування Європейського Союзу та Регламенті (ЄС) 2016/429 (“Закон про здоров’я тварин”), зокрема на статті 71(3).
* **Зміни:** Суть регламенту полягає в заміні Додатку I Виконавчого Регламенту (ЄС) 2023/594 на новий Додаток I, як детально описано в Додатку до цього регламенту. Цей новий додаток містить оновлені переліки обмежених зон I, II та III для різних держав-членів.
* **Держави-Члени, Яких Це Стосується:** Зміни конкретно стосуються ситуації в Німеччині, Естонії, Латвії, Угорщині, Польщі, Словаччині, Італії, Чехії, Греції, Хорватії та Литві.
* **Набрання Чинності:** Регламент набирає чинності на наступний день після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу.
**3. Основні Положення, Важливі для Використання:**
* **Обмежені Зони:** Ключовим елементом цього регламенту є оновлені переліки обмежених зон I, II та III для африканської чуми свиней. Ці зони визначають території, де застосовуються спеціальні заходи контролю захворювання.
* **Географічні Визначення:** Додаток містить детальні географічні описи обмежених зон у межах кожної держави-члена, часто визначаючи адміністративні райони, муніципалітети та навіть частини муніципалітетів.
* **Зобов’язання Держав-Членів:** Держави-члени, зазначені в Додатку, або ті, чиї території зазначені, зобов’язані застосовувати спеціальні заходи контролю захворювання, як це визначено у Виконавчому Регламенті (ЄС) 2023/594, з урахуванням оновленого зонування.
* **Вплив на Переміщення:** Встановлення та зміна обмежених зон безпосередньо впливає на переміщення живих свиней та певних продуктів зі свинини в межах Союзу та до третіх країн.
* **Посилання на Інші Акти:** Регламент посилається на Виконавчий Регламент (ЄС) 2023/594, Регламент (ЄС) 2016/429 та Повідомлення Комісії щодо вказівок з АЧС, які є важливими для розуміння повного обсягу застосовних заходів.
**:** Акт пов’язаний з Україною у зв’язку з тим, що африканська чума свиней є загрозою для сільського господарства України.
Регламент Комісії (ЄС) 2026/78 від 12 січня 2026 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 1223/2009 Європейського Парламенту та Ради щодо використання в косметичній продукції певних речовин, класифікованих як канцерогенні, мутагенні або токсичні для репродуктивної системи
Це аналіз Регламенту Комісії (ЄС) 2026/78, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 1223/2009 щодо косметичної продукції, зокрема щодо використання речовин, класифікованих як канцерогенні, мутагенні або токсичні для репродуктивної системи (CMR). Регламент оновлює списки заборонених, обмежених та дозволених речовин у косметичній продукції, щоб відобразити нові класифікації CMR-речовин згідно з Регламентом (ЄС) № 1272/2008. Це забезпечує уніфіковане впровадження заборон щодо CMR-речовин у межах ЄС, надає правову визначеність для економічних операторів і національних органів, а також підтримує високий рівень захисту здоров’я людини.
Регламент вносить зміни до Додатків II, III, IV та V Регламенту (ЄС) № 1223/2009. Ключові зміни включають:
* **Додаток II (Заборонені речовини):**
* Об’єднує записи для перборатів та їх солей в один запис (1397) для ясності та спрощення. Видаляє старі записи 1398 та 1399.
* Оновлює запис 1727, щоб включити конкретні форми срібла (нано- та масивні), які заборонені, дозволяючи при цьому використання срібла мікронного розміру за певних умов.
* Додає кілька нових речовин, класифікованих як CMR, до списку заборонених речовин (записи 1752-1766).
* **Додаток III (Обмежені речовини):**
* Додає срібний порошок (100 нм < діаметр частинок < 1 мм) з конкретними обмеженнями на його використання в зубній пасті та рідині для полоскання рота (запис 379).
* Додає гексил 2-гідроксибензоат (гексил саліцилат) з обмеженнями щодо використання в різних типах продуктів та обмеженнями концентрації (запис 380).
* **Додаток IV (Дозволені барвники):**
* Замінює запис 142 для срібла, щоб дозволити використання срібла мікронного розміру (срібного порошку) як барвника в продуктах для губ та тінях для повік з максимальною концентрацією 0,2%.
* **Додаток V (Дозволені консерванти):**
* Замінює запис 7, щоб включити натрію о-фенілфенат поряд з біфенілом-2-олом (о-фенілфенолом) як дозволений консервант, із зазначеними обмеженнями концентрації та попередженнями щодо використання.
Найважливішими положеннями для практичного використання є конкретні умови та обмеження концентрації, встановлені для використання срібного порошку та гексил 2-гідроксибензоату, а також включення натрію о-фенілфенату як дозволеного консерванту за певних обмежень. Ці зміни безпосередньо впливають на виробників і розробників рецептур косметичної продукції, які повинні забезпечити відповідність новим обмеженням і дозволеним способам використання.