Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 11/03/2026


Короткий огляд законодавчих актів

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2026/519 – Звітність щодо MREL

Цей регламент оновлює вимоги до звітності щодо мінімальної вимоги до власних коштів та прийнятних зобов’язань (MREL) фінансових установ. Ключові зміни включають перехід до дворазової на рік звітності органами з питань врегулювання кризових ситуацій до Європейського банківського управління (EBA), замінюючи попередню щорічну звітність.
Органи з питань врегулювання кризових ситуацій повинні звітувати інформацію MREL до 16 вересня (для MREL, що застосовується станом на 30 червня) та до 18 березня наступного року (для MREL, що застосовується станом на 31 грудня).
Оновлені шаблони звітності в Додатках I та II, зокрема шаблон M 20.00, тепер вимагають від органів влади надання деталей щодо їх дискреційних повноважень при встановленні MREL, як це дозволено статтею 45b(4) Директиви 2014/59/ЄС. Це спрямовано на надання EBA більш актуальних даних та кращого розуміння того, як приймаються рішення щодо MREL в ЄС.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2026/530 – Підтримка вівчарства та свинарства в Угорщині

Цей регламент дозволяє ЄС надавати фінансову підтримку Угорщині для компенсації фермерам, які постраждали від спалахів ящуру на початку 2025 року. ЄС частково фінансуватиме 60% витрат Угорщини, до максимальної суми 434 970 євро.
Кошти спеціально призначені для покриття збитків, пов’язаних із тривалими періодами вирощування свиней (1,18 євро на свиню на день для до 28 441 тварини) та втратою вартості овець (максимум 57 553 євро для до 1 071 вівці).
Угорщина повинна забезпечити правомочність заявників, точну оцінку збитків та запобігти подвійному фінансуванню, а також впровадити адміністративні перевірки та перевірки на місцях. Виплати повинні бути здійснені до 31 серпня 2026 року.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2026/568 – Заходи контролю африканської чуми свиней

Цей регламент вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2023/594 шляхом оновлення переліку обмежених (I, II та III) та заражених зон, зазначених у Додатках I та II, щодо африканської чуми свиней (АЧС).
Оновлення відображають зміну епідеміологічної ситуації щодо АЧС у Польщі, Угорщині, Хорватії та Іспанії.
Ключові оновлення включають перекласифікацію території в Лодзькому регіоні Польщі із зараженої зони в обмежені зони II та I. Території, які раніше були вказані як обмежена зона I в Угорщині, тепер вказані як обмежена зона II, а території в Хорватії, що знаходяться в безпосередній близькості до постраждалих районів в Угорщині, тепер вказані як обмежені зони I.
Регламент також виправляє помилку щодо переліку певних територій в Каталонії, Іспанія.
Держави-члени з переліченими територіями повинні впроваджувати спеціальні заходи контролю захворювання, викладені в Імплементаційному регламенті (ЄС) 2023/594 та Делегованому регламенті (ЄС) 2020/687, що впливають на переміщення живих свиней та продуктів зі свинини з цих зон та в межах цих зон.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Імплементаційний Регламент (ЄС) 2026/519 Комісії від 10 березня 2026 року, що вносить зміни до імплементаційних технічних стандартів, викладених в Імплементаційному Регламенті (ЄС) 2021/622, щодо частоти звітування та інформації, яка підлягає звітуванню

Цей Імплементаційний Регламент (ЄС) 2026/519 Комісії вносить зміни до Імплементаційного Регламенту (ЄС) 2021/622, зосереджуючись на вимогах до звітування щодо мінімальної вимоги до власних коштів та прийнятних зобов’язань (MREL) фінансових установ. Ключові зміни включають коригування частоти звітування та інформації, яку органи врегулювання повинні надавати Європейському банківському управлінню (EBA). Ці зміни спрямовані на посилення можливості EBA здійснювати моніторинг та оцінку рішень MREL, прийнятих органами врегулювання.

Регламент змінює статтю 2, замінюючи назву та видаляючи пункт 2, і статтю 3 щодо груп, на які поширюється MREL на консолідованій основі. Істотна зміна внесена до статті 4, яка тепер вимагає від органів врегулювання звітувати інформацію MREL двічі на рік замість щорічного звітування. Кінцеві терміни подання звітності встановлено на 16 вересня для MREL, що застосовується станом на 30 червня, та 18 березня наступного року для MREL, що застосовується станом на 31 грудня. Крім того, додатки I та II, які містять шаблони звітності та інструкції, замінено оновленими версіями. Оновлені додатки включають зміни до шаблону M 20.00, який стосується звітування про рішення MREL, щоб включити інформацію про здійснення дискреційних повноважень органами врегулювання, зокрема щодо опціону, доступного відповідно до статті 45b(4) Директиви 2014/59/ЄС.

Найважливішими положеннями цього регламенту є перехід до дворазового на рік звітування та посилені вимоги до звітування про дискреційні елементи, що використовуються під час встановлення MREL. Ці зміни гарантують, що EBA має більш актуальну інформацію про рішення MREL і може краще оцінювати, як органи врегулювання використовують свої дискреційні повноваження. Це, ймовірно, призведе до більш ретельного вивчення рішень MREL та більшої уваги до факторів, що впливають на ці рішення.

Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2026/530 від 10 березня 2026 року про надзвичайні заходи підтримки секторів овець та свиней в Угорщині

Цей Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2026/530 стосується економічних наслідків у секторах овець та свиней в Угорщині через спалахи ящуру на початку 2025 року. Він дозволяє ЄС надати фінансову підтримку Угорщині для компенсації фермерам, які зазнали збитків через необхідні заходи щодо здоров’я тварин та ветеринарні заходи, вжиті для боротьби з хворобою. Регламент має на меті полегшити фінансовий тягар на постраждалих фермерів шляхом часткового фінансування конкретних збитків, забезпечуючи, щоб підтримка була цільовою, тимчасовою та не призводила до надмірної компенсації або подвійного фінансування.

Регламент складається з 5 статей та додатка.
* **Стаття 1** встановлює, що ЄС частково фінансуватиме 60% витрат Угорщини на підтримку постраждалих ринків овець та свиней.
* **Стаття 2** визначає умови, за яких витрати Угорщини мають право на часткове фінансування ЄС, включаючи тривалість заходів щодо здоров’я тварин, розташування постраждалих господарств у межах регульованих зон, кінцевий термін виплати 31 серпня 2026 року та виключення тварин або продуктів, які вже були компенсовані іншими способами.
* **Стаття 3** встановлює максимальну суму часткового фінансування Союзу в розмірі 434 970 євро, детально визначаючи конкретні асигнування на збитки, пов’язані з тривалими періодами вирощування свиней (1,18 євро на свиню на день для максимум 28 441 тварини) та втратою вартості овець (максимум 57 553 євро для максимум 1 071 вівці). Він також дозволяє коригування між цими асигнуваннями, за умови, що загальні коригування залишаються нижчими за 20% від загальної максимальної суми.
* **Стаття 4** зобов’язує Угорщину проводити адміністративні перевірки та перевірки на місцях для забезпечення відповідності заявників критеріям та точності оцінок збитків, а також для запобігання подвійному фінансуванню. У ній також викладено процедури повернення допомоги та застосування санкцій, якщо право на отримання не підтверджено.
* **Стаття 5** визначає дату набрання чинності регламентом.
* У **додатку** перелічено законодавство Союзу, яке визначає регульовані зони та періоди, що мають відношення до заходів підтримки.

Найважливішими положеннями для практичного використання є ті, що визначають критерії прийнятності (Стаття 2), конкретні суми та умови фінансової підтримки (Стаття 3), а також зобов’язання Угорщини щодо контролю та перевірки (Стаття 4). Ці розділи визначають, хто може скористатися підтримкою, скільки вони можуть отримати і які кроки Угорщина повинна вжити для забезпечення належного розподілу та обліку коштів.

Імплементаційний регламент (ЄС) 2026/568 Комісії від 10 березня 2026 року, що вносить зміни та виправлення до Додатків I та II до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2023/594, який встановлює спеціальні заходи контролю захворювання африканської чуми свиней

Ось розбір Імплементаційного регламенту (ЄС) 2026/568 Комісії:

**1. Суть акту:**

Цей регламент вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2023/594, який встановлює спеціальні заходи контролю захворювання африканської чуми свиней (АЧС). Зміни передбачають оновлення зон обмеження (I, II та III), перелічених у Додатку I, та інфікованих зон, перелічених у Додатку II оригінального регламенту. Ці оновлення ґрунтуються на епідеміологічній ситуації, що змінюється, щодо АЧС у різних державах-членах, зокрема в Польщі, Угорщині, Хорватії та Іспанії. Мета полягає в тому, щоб запобігти подальшому поширенню хвороби в межах Союзу.

**2. Структура та основні положення:**

* **Вносить зміни до Додатків I та II Регламенту (ЄС) 2023/594:** Суттю цього регламенту є заміна Додатків I та II оригінального акту оновленими переліками зон обмеження та інфікованих зон.
* **Оновлення на основі епідеміологічної ситуації:** Зміни відображають зміни в ситуації з АЧС у конкретних регіонах:
* **Польща:** Район у Лодзькому воєводстві, який спочатку був зазначений як інфікована зона, тепер рекласифіковано в зони обмеження II та I через триваючі спалахи серед диких свиней.
* **Угорщина:** Райони, які раніше були зазначені як зона обмеження I, тепер зазначені як зона обмеження II через нові спалахи серед диких свиней в окрузі Баранья.
* **Хорватія:** Райони, що знаходяться в безпосередній близькості до районів Угорщини, постраждалих від цих нещодавніх спалахів, тепер зазначені як зони обмеження I.
* **Іспанія:** Виправлення помилки в попередньому Імплементаційному регламенті (ЄС) 2026/483 щодо переліку певних районів у Каталонії.
* **Набрання чинності:** Регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу.

**3. Основні положення, важливі для використання:**

* **Географічні зони:** Ключовим елементом цього регламенту є оновлені переліки зон обмеження (I, II та III) у Додатку I та інфікованих зон у Додатку II. Ці переліки визначають конкретні райони, де застосовуються спеціальні заходи контролю захворювання.
* **Зобов’язання держав-членів:** Держави-члени, райони яких зазначені в Додатках, зобов’язані впроваджувати спеціальні заходи контролю захворювання, як це передбачено Імплементаційним регламентом (ЄС) 2023/594 та Делегованим регламентом (ЄС) 2020/687.
* **Обмеження на пересування:** Регламент безпосередньо впливає на пересування живих свиней та певних продуктів зі свинини з та в межах зазначених зон. Підприємства та окремі особи, які займаються торгівлею цими тваринами та продуктами, повинні знати про ці обмеження.
* **Регулярні оновлення:** Важливо зазначити, що регламент визнає динамічний характер ситуації з АЧС, що передбачає, що ці зони можуть бути предметом подальших змін у майбутньому.

**: Цей регламент має наслідки для України, оскільки африканська чума свиней є проблемою в Східній Європі. Українці, які займаються свинарством або торгівлею з ЄС, повинні знати про ці обмеження, щоб уникнути збоїв і забезпечити відповідність вимогам.

Виконавчий регламент (ЄС) 2026/516 Комісії від 10 березня 2026 року, що виправляє Виконавчий регламент (ЄС) 2025/1403 щодо концентрації туйонів в ефірній олії іспанської шавлії

Імплементаційний регламент (ЄС) 2026/561 Комісії від 9 березня 2026 року, що вносить зміни в 354-й раз до Регламенту Ради (ЄС) № 881/2002 про запровадження певних конкретних обмежувальних заходів, спрямованих проти певних осіб та організацій, пов’язаних з організаціями ISIL (Da’esh) та Аль-Каїда

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.