Огляд Імплементаційного Регламенту Комісії (ЄС) 2026/248
Цей регламент стандартизує визнання удосконалених електронних підписів і печаток органами державної влади ЄС, замінюючи Рішення 2015/1506. Він зобов’язує держави-члени визнавати підписи та печатки, які відповідають технічним специфікаціям, зазначеним у Додатках I та II. Підписи/печатки, створені до 23 лютого 2028 року відповідно до Додатку II, також повинні бути визнані. Регламент також встановлює умови для визнання альтернативних методів валідації, вимагаючи автоматизованої обробки, безкоштовної онлайн-валідації та чітких інструкцій.
Огляд Імплементаційного Регламенту Комісії (ЄС) 2026/281
Цей регламент вносить зміни до Імплементаційного Регламенту (ЄС) 2021/404, коригуючи списки країн, яким дозволено експортувати птицю, зародкові продукти та свіже м’ясо птиці та дичини до ЄС. Він реагує на спалахи пташиного грипу в Канаді, Великій Британії та США, тимчасово призупиняючи імпорт із постраждалих зон і повторно дозволяючи імпорт із зон, де ситуація покращилася. Ключовими положеннями є оновлені списки дозволених зон, яких підприємства повинні негайно дотримуватися, щоб забезпечити безперервність торгівлі.
Огляд Імплементаційного Регламенту Комісії (ЄС) 2026/280
Цей регламент переглядає Додаток I до Імплементаційного Регламенту (ЄС) 2023/594, в якому викладено спеціальні заходи контролю щодо африканської чуми свиней (АЧС). Перегляд зосереджено на оновленні демаркації зон обмеження I, II та III, зокрема в Латвії, через нещодавній спалах АЧС. Підприємства повинні негайно впровадити оновлене зонування. Регламент вносить зміни лише до Додатку I, вимагаючи посилання на оригінальний регламент.
Огляд Регламенту Комісії (ЄС) 2026/245
Цей регламент вносить зміни до Додатку I до Регламенту (ЄС) № 10/2011, оновлюючи перелік дозволених речовин для пластикових матеріалів, що контактують з харчовими продуктами. Він запроваджує нові речовини та змінює умови використання існуючих на основі висновків EFSA. Зміни включають дозвіл на використання нових речовин, таких як FCM № 1084, 1089, 1092, 1093, 1094 та 1096, коригування існуючих речовин, таких як перейменування “аміни, біс(гідрогенізований сало алкіл) окислені” (FCM № 768). Користувачі повинні дотримуватися конкретних умов для кожної речовини, включаючи обмеження концентрацій і типів контакту.
Огляд Регламенту Комісії (ЄС) 2026/242
Цей регламент оновлює Регламент (ЄС) № 300/2008 щодо безпеки цивільної авіації шляхом запровадження нових стандартів для національних програм контролю якості. Він стандартизує моніторинг відповідності, деталізує вимоги до звітування про інциденти безпеки та створює конфіденційні системи звітування. Оператори повинні повідомляти про події та інциденти, пов’язані з безпекою авіації, у встановлені терміни, дотримуючись загальної системи класифікації.
Огляд Регламенту Комісії (ЄС) 2026/250
Цей регламент виправляє Регламент (ЄС) 2024/3190, який стосується використання бісфенолу А (BPA) у матеріалах, що контактують з харчовими продуктами. Він усуває невідповідності та помилки у визначеннях, заборонах, дерогаціях, аналітичних методах і перехідних положеннях. Важливими для виробників є виправлення перехідних періодів для виробів одноразового та багаторазового використання, а також роз’яснення щодо декларації відповідності для матеріалів, які вже знаходяться в ланцюгу поставок.
Огляд Регламенту (ЄС) 2026/261
Цей регламент спрямований на усунення залежності ЄС від російського природного газу та підготовку до поступової відмови від імпорту російської нафти. Він забороняє імпорт російського трубопровідного газу та ЗПГ, з тимчасовими винятками для контрактів, укладених до 17 червня 2025 року. Імпортери повинні отримати попередній дозвіл і надати детальну інформацію про контракт. Держави-члени зобов’язані розробити національні плани диверсифікації. Регламент посилює моніторинг контрактів на постачання газу та передбачає покарання за недотримання вимог.
А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:
Імплементаційний регламент (ЄС) 2026/248 Комісії від 2 лютого 2026 року, що встановлює правила застосування Регламенту (ЄС) № 910/2014 Європейського Парламенту та Ради щодо форматів удосконалених електронних підписів та удосконалених електронних печаток, які повинні визнаватися органами державного сектору, та скасовує Імплементаційне рішення (ЄС) 2015/1506 Комісії
Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2026/248 Комісії встановлює правила визнання органами державного сектору в межах Європейського Союзу удосконалених електронних підписів та печаток, скасовуючи Імплементаційне рішення (ЄС) 2015/1506. Він має на меті сприяти транскордонній валідації та покращити інтероперабельність електронних транзакцій шляхом встановлення конкретних форматів для удосконалених електронних підписів та печаток, які повинні визнаватися державами-членами. Регламент також стосується валідації альтернативних форматів і забезпечує, щоб держави-члени надавали доступну інформацію та методи для такої валідації. Це сприяє довірі та безпеці електронних транзакцій у всьому ЄС.
Структура акта включає:
* **Стаття 1**: Визначає формати для удосконалених електронних підписів, які повинні визнаватися державами-членами, посилаючись на технічні специфікації, перелічені в Додатку I та Додатку II. Підписи, створені до 23 лютого 2028 року, які відповідають специфікаціям Додатку II, також повинні бути визнані.
* **Стаття 2**: Окреслює умови, за яких держави-члени повинні визнавати альтернативні методи валідації удосконалених електронних підписів, включаючи вимоги щодо автоматизованої обробки, безкоштовної онлайн-валідації, чітких інструкцій та підтвердження чинності.
* **Стаття 3**: Визначає формати для удосконалених електронних печаток, які повинні визнаватися державами-членами, посилаючись на технічні специфікації, перелічені в Додатку I та Додатку II. Печатки, створені до 23 лютого 2028 року, які відповідають специфікаціям Додатку II, також повинні бути визнані.
* **Стаття 4**: Окреслює умови, за яких держави-члени повинні визнавати альтернативні методи валідації удосконалених електронних печаток, включаючи вимоги щодо автоматизованої обробки, безкоштовної онлайн-валідації, чітких інструкцій та підтвердження чинності.
* **Стаття 5**: Скасовує Імплементаційне рішення (ЄС) 2015/1506 та роз’яснює, що посилання на скасоване рішення слід тлумачити як посилання на цей Регламент.
* **Стаття 6**: Встановлює дату набрання чинності та визначає, що пункт 1 статті 1 та пункт 1 статті 3 застосовуватимуться з 23 лютого 2027 року.
* **Додаток I**: Перелічує технічні специфікації для удосконалених електронних підписів та печаток, які повинні визнаватися державами-членами.
* **Додаток II**: Перелічує технічні специфікації для удосконалених електронних підписів та печаток, створених до 23 лютого 2028 року, які також повинні визнаватися державами-членами.
Основні положення цього акта, які можуть бути найважливішими для його використання:
* **Визнання стандартних форматів (Статті 1 та 3)**: Держави-члени зобов’язані визнавати удосконалені електронні підписи та печатки, які відповідають технічним специфікаціям, переліченим у Додатку I. Це забезпечує базовий рівень інтероперабельності в усьому ЄС.
* **Тимчасове визнання старих форматів (Пункти 2 Статей 1 та 3)**: Удосконалені електронні підписи та печатки, створені до 23 лютого 2028 року, які відповідають технічним специфікаціям, переліченим у Додатку II, також повинні бути визнані. Це забезпечує перехідний період для старих форматів.
* **Альтернативні методи валідації (Статті 2 та 4)**: Держави-члени повинні визнавати альтернативні формати, якщо держава-член постачальника довірчих послуг пропонує методи валідації, які придатні для автоматизованої обробки, є безкоштовними та надають чіткі інструкції.
* **Умови для валідації (Пункти 2 Статей 2 та 4)**: Методи валідації повинні підтверджувати чинність підпису або печатки, включаючи перевірку чинності сертифіката, забезпечення цілісності підписаних даних та перевірку того, що вимоги Регламенту (ЄС) № 910/2014 були виконані на момент підписання або запечатування.
* **Доступність специфікацій валідації (Пункти 3 Статей 2 та 4)**: Специфікації методу валідації підпису або печатки повинні бути легкодоступними, безкоштовними для сторін, що покладаються на них.
* **Відкладене застосування (Стаття 6)**: Пункт 1 статті 1 та пункт 1 статті 3 застосовуватимуться з 23 лютого 2027 року, надаючи державам-членам час для внесення змін до своїх програм валідації.
Виконавчий Регламент Комісії (ЄС) 2026/281 від 2 лютого 2026 року, що вносить зміни до Додатків V та XIV Виконавчого Регламенту (ЄС) 2021/404 щодо записів для Канади, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів у переліках третіх країн, територій або зон у їх межах, які мають дозвіл на ввезення до Союзу партій птиці та зародкових продуктів птиці, а також свіжого м’яса птиці та дичини
Цей Виконавчий Регламент Комісії (ЄС) 2026/281 вносить зміни до Додатків V та XIV Виконавчого Регламенту (ЄС) 2021/404, зокрема, щодо переліків третіх країн, яким дозволено ввезення до Союзу птиці, зародкових продуктів птиці та свіжого м’яса птиці та дичини. Регламент стосується нещодавніх спалахів високопатогенного пташиного грипу (HPAI) в Канаді, Сполученому Королівстві та Сполучених Штатах. Він тимчасово призупиняє імпорт із конкретних зон, уражених цими спалахами, та повторно дозволяє імпорт із зон, де ситуація зі здоров’ям тварин покращилася.
Регламент структурований навколо змін до Додатків V та XIV Виконавчого Регламенту (ЄС) 2021/404. Він змінює конкретні записи для Канади, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів у переліках дозволених третіх країн, територій або зон. Ці зміни передбачають заміну існуючих рядків у таблицях оновленою інформацією щодо спалахів захворювань, зон обмеження та дат, з яких застосовуються обмеження або дозволи. Зміни також додають нові зони до списку для Сполучених Штатів, що відображає нещодавно виявлені спалахи HPAI.
Найважливішими положеннями для користувачів є конкретні зміни до зон, перелічених для Канади, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів. Ці зміни безпосередньо впливають на те, яким регіонам дозволено експортувати птицю, зародкові продукти та свіже м’ясо птиці та дичини до ЄС. Підприємства та органи влади, які беруть участь в імпорті цих продуктів, повинні знати про оновлені переліки та відповідні дати, щоб забезпечити дотримання правил ЄС та уникнути збоїв у торгівлі. Регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу, що робить ці зміни чинними негайно.
Регламент (ЄС) 2026/280 Комісії від 2 лютого 2026 року, що вносить зміни до Додатку I до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2023/594, який встановлює спеціальні заходи контролю захворювання щодо африканської чуми свиней
Ось опис наданого вами акту:
**1. Суть акту:**
Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2026/280 Комісії вносить зміни до Додатку I до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2023/594, який встановлює спеціальні заходи контролю захворювання щодо африканської чуми свиней (АЧС). Зміна передбачає зміни до розмежування обмежених зон у певних державах-членах через нещодавні спалахи та епідеміологічну ситуацію, що розвивається, щодо АЧС. Мета полягає в тому, щоб активно боротися з ризиками, пов’язаними з подальшим поширенням АЧС у межах Союзу.
**2. Структура та основні положення:**
* **Назва:** Імплементаційний регламент (ЄС) 2026/280 Комісії, що вносить зміни до Додатку I до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2023/594, який встановлює спеціальні заходи контролю захворювання щодо африканської чуми свиней.
* **Правова основа:** Регламент базується на Регламенті (ЄС) 2016/429, Законі про здоров’я тварин, зокрема на статті 71(3).
* **Зміни:** Суть регламенту полягає в заміні Додатку I до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2023/594 новим Додатком I, як детально описано в Додатку до цього регламенту. У цьому новому додатку перелічено оновлені обмежені зони I, II та III для африканської чуми свиней.
* **Держави-члени, яких це стосується:** Зміни конкретно стосуються ситуації в Латвії, оновлюючи обмежені зони після нового спалаху утримуваних свиней.
* **Набрання чинності:** Регламент набирає чинності на наступний день після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу.
**3. Основні положення, важливі для використання:**
* **Оновлені обмежені зони:** Ключовим елементом є переглянутий Додаток I, який визначає географічні межі обмежених зон I, II та III у конкретних державах-членах. Ці зони мають вирішальне значення для впровадження заходів контролю захворювання.
* **Зміни зон у Латвії:** Регламент конкретно змінює обмежені зони в Латвії, підвищуючи статус зони з обмеженої зони II до обмеженої зони III через новий спалах.
* **Відповідність:** Цей регламент є обов’язковим у своїй повноті та безпосередньо застосовним у всіх державах-членах, що означає, що оновлене зонування має бути впроваджено негайно.
* **Посилання на попередні регламенти:** Важливо читати цей регламент у поєднанні з Імплементаційним регламентом (ЄС) 2023/594, оскільки він лише вносить зміни до Додатку I і не замінює весь оригінальний регламент.
* **Врахування епідеміологічної ситуації:** Розмежування нової обмеженої зони враховує динамічну епідеміологічну ситуацію та прилеглі райони спалаху.
Регламент Комісії (ЄС) 2026/245 від 2 лютого 2026 року, що вносить зміни до Додатку I до Регламенту (ЄС) № 10/2011 щодо дозволу або умов використання деяких речовин
Цей Регламент Комісії (ЄС) 2026/245 вносить зміни до Додатку I до Регламенту (ЄС) № 10/2011, який стосується пластикових матеріалів і виробів, призначених для контакту з харчовими продуктами. Регламент оновлює перелік дозволених речовин, які можуть використовуватися у виробництві цих пластикових матеріалів. Він вводить нові речовини та змінює умови використання деяких існуючих, на основі останніх наукових висновків Європейського органу з безпеки харчових продуктів (EFSA).
Регламент складається з двох статей і додатку. Стаття 1 стверджує, що Додаток I до Регламенту (ЄС) № 10/2011 змінюється відповідно до змін, детально описаних у додатку до цього регламенту. Стаття 2 визначає, що регламент набуде чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток деталізує конкретні зміни до Таблиці 1 Додатку I до Регламенту (ЄС) № 10/2011, включаючи заміну існуючого запису та додавання кількох нових записів, а також додавання нового запису в пункті 3, Таблиця 3.
Основні зміни включають:
* **Дозвіл на нові речовини:** Він дозволяє використання фосфористої кислоти, трифенілового естеру, полімеру з 1,4-циклогександиметанолом і поліпропіленгліколю, C10–16 алкілових естерів (FCM № 1084), кальцію трет-бутилфосфонату (FCM № 1089), амінів, ді-C14-C20-алкіл, окислених, з гідрогенізованої рослинної олії (FCM № 1092), воску, рисових висівок, окисленого (FCM № 1093), 2,2′-оксидіетиламіну (FCM № 1094) і воску, рисових висівок, окисленого, солі кальцію (FCM № 1096) за певних умов.
* **Модифікація існуючих речовин:** Він перейменовує “аміни, біс(гідрогенізований таловий алкіл) окислені” (FCM № 768) на “аміни, ді-C14-C20-алкіл, окислені, з гідрогенізованого сала” та коригує дозволене використання відповідно до визначення “нежирних харчових продуктів”.
* **Додавання конкретної примітки щодо перевірки відповідності:** Він додає примітку, в якій зазначено, що воду слід використовувати замість імітаторів їжі для перевірки відповідності речовини 2,2′-оксидіетиламіну.
Найважливішими положеннями для практичного використання є конкретні умови та обмеження, що накладаються на використання кожної речовини, включаючи максимальні концентрації, типи харчових продуктів, з якими вони можуть контактувати, температуру та тривалість контакту, а також обмеження, пов’язані з дитячою сумішшю та грудним молоком.
Регламент Комісії (ЄС) 2026/247 від 2 лютого 2026 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 300/2008 Європейського Парламенту та Ради щодо специфікацій для національних програм контролю якості у сфері авіаційної безпеки цивільної авіації
Цей регламент вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 300/2008 щодо національних програм контролю якості в авіаційній безпеці цивільної авіації. Метою поправки є оновлення цих програм відповідно до міжнародних стандартів, практик, методологій та інструментів, що розвиваються. Він запроваджує нові стандарти для звітування про інциденти незаконного втручання та встановлює конфіденційну систему звітності для інформації про безпеку з різних джерел. Регламент також спрямований на створення спільної основи для збору, обміну та аналізу даних про авіаційну безпеку з метою спрощення звітності та підвищення відповідності міжнародним стандартам.
Регламент замінює Додаток II до Регламенту (ЄС) № 300/2008 новим додатком, який містить загальні специфікації для національних програм контролю якості. Новий додаток включає визначення, повноваження відповідного органу, цілі та зміст національної програми контролю якості, процедури моніторингу відповідності, методології аудитів безпеки, інспекцій, перевірок та обстежень, вимоги до звітності, загальну класифікацію відповідності, процедури виправлення недоліків, кваліфікаційні критерії для аудиторів та найкращі практики. Він також запроваджує нові положення щодо звітування про випадки, інциденти, акти незаконного втручання та підготовчі дії у сфері авіаційної безпеки. Основні зміни включають запровадження стандартизованого підходу до моніторингу відповідності, детальні вимоги до звітування про інциденти безпеки та створення конфіденційних систем звітності.
Найважливішими положеннями для практичного використання є положення, що стосуються звітування про випадки, інциденти, акти незаконного втручання та підготовчі дії у сфері авіаційної безпеки. Оператори та суб’єкти, відповідальні за впровадження національних програм авіаційної безпеки цивільної авіації, повинні повідомляти про таку інформацію відповідним органам у визначені терміни. Вони також повинні створити внутрішні системи звітності для свого персоналу. Регламент містить шаблон для обов’язкової звітності та загальну систему класифікації випадків та інцидентів безпеки. Держави-члени повинні встановити процеси для звітування, класифікації, обробки, зберігання, захисту, аналізу та агрегування цієї інформації. Ці положення спрямовані на покращення виявлення та виправлення недоліків і підвищення загального рівня авіаційної безпеки.
Регламент Комісії (ЄС) 2026/250 від 2 лютого 2026 року, що вносить виправлення до Регламенту (ЄС) 2024/3190 щодо використання бісфенолу А (BPA) та інших бісфенолів і похідних бісфенолу з гармонізованою класифікацією щодо специфічних небезпечних властивостей у певних матеріалах і виробах, призначених для контакту з харчовими продуктами, який вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 10/2011 та скасовує Регламент (ЄС) 2018/213
Цей Регламент Комісії (ЄС) 2026/250 слугує виправленням до Регламенту (ЄС) 2024/3190, який регулює використання бісфенолу А (BPA) та інших бісфенолів у матеріалах і виробах, призначених для контакту з харчовими продуктами. Регламент про внесення змін усуває невідповідності та помилки в оригінальному регламенті для забезпечення його правильного та послідовного застосування. Ці виправлення охоплюють визначення, заборони, відступи, аналітичні методи та перехідні положення, пов’язані з розміщенням матеріалів, що контактують з харчовими продуктами, на ринку.
Структура регламенту проста: він складається з двох статей. Стаття 1 перелічує конкретні виправлення, внесені до Регламенту (ЄС) 2024/3190, розв’язуючи питання у преамбулах, статтях і додатках. Стаття 2 визначає, що регламент набуває чинності на двадцятий день після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Зміни включають уточнення визначення бісфенолів, забезпечення узгодженості в забороні використання BPA, визначення відповідних аналітичних методів і коригування перехідних положень для одноразових і багаторазових виробів, що контактують з харчовими продуктами.
Найважливіші положення для практичного використання стосуються виправлень до перехідних періодів для розміщення на ринку одноразових і багаторазових кінцевих виробів, що контактують з харчовими продуктами, а також роз’яснень щодо декларації відповідності для проміжних матеріалів, що контактують з харчовими продуктами, або кінцевих виробів, що контактують з харчовими продуктами. Ці коригування безпосередньо впливають на виробників і дистриб’юторів, встановлюючи чіткі терміни та вимоги для відповідності, особливо щодо продуктів, які вже є в ланцюгу поставок.
Регламент (ЄС) 2026/261 Європейського Парламенту та Ради від 26 січня 2026 року про поступову відмову від імпорту російського природного газу та підготовку до припинення імпорту російської нафти, вдосконалення моніторингу потенційної енергетичної залежності та внесення змін до Регламенту (ЄС) 2017/1938
Нижче наведено структуру Регламенту (ЄС) 2026/261:
**1. Суть Акту:**
Цей регламент має на меті усунути залежність ЄС від російського природного газу та підготуватися до припинення імпорту російської нафти. Він встановлює поетапну заборону на імпорт природного газу з Росії, визначає правила моніторингу та імплементації цієї заборони та посилює оцінку безпеки енергопостачання ЄС. Регламент розв’язує питання щодо використання Росією енергопостачання як політичного інструменту та прагне диверсифікувати джерела енергії ЄС.
**2. Структура та основні положення:**
* **Розділ I (Загальні положення):** Визначає предмет і ключові терміни, такі як “природний газ”, “ЗПГ”, “довгостроковий контракт на постачання”, “імпортер” і “країна виробництва”.
* **Розділ II (Поетапна заборона на імпорт природного газу з Російської Федерації):**
* **Стаття 3:** Забороняє імпорт як трубопровідного газу, так і ЗПГ, що походять з Росії або експортуються з неї, за винятками, викладеними у статті 4.
* **Стаття 4:** Надає тимчасові винятки для чинних короткострокових і довгострокових контрактів на постачання, укладених до 17 червня 2025 року. Ці винятки мають різні терміни для трубопровідного газу та ЗПГ, з можливістю деяких продовжень за певних умов. Зміни до контрактів після цієї дати, як правило, не покриваються, за винятком окремих випадків, таких як зниження обсягів або цін.
* **Розділ III (Попередня авторизація імпорту, подання та обмін відповідною інформацією):**
* **Стаття 5:** Впроваджує вимогу попередньої авторизації імпорту, якщо вимагається тимчасовий виняток або при імпорті газу з країн, інших ніж Росія. Вона деталізує інформацію, необхідну для авторизації, включаючи деталі контракту та підтвердження походження. Стаття також розв’язує питання щодо транзиту газу через Росію та встановлює більш жорсткий контроль за імпортом через певні точки з’єднання.
* **Стаття 6:** Зосереджується на ефективному моніторингу та звітності для запобігання обходу регламенту.
* **Стаття 7:** Зобов’язує до співпраці та обміну інформацією між різними органами (митними, регуляторними тощо) на національному рівні та рівні ЄС.
* **Стаття 8:** Вимагає від держав-членів встановлення ефективних, пропорційних та стримуючих санкцій за недотримання вимог.
* **Розділ IV (Національні плани диверсифікації):**
* **Стаття 9:** Вимагає від держав-членів розробки національних планів диверсифікації для природного газу, в яких викладено заходи щодо припинення імпорту російського газу.
* **Стаття 10:** Аналогічна статті 9, але зосереджується на національних планах диверсифікації для нафти (сирої нафти та нафтопродуктів).
* **Розділ V (Моніторинг безпеки постачання газу):**
* **Стаття 11:** Вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2017/1938 для посилення моніторингу постачання газу, особливо щодо російського газу. Вона додає визначення для положень “бери або плати” та “поставляй або плати” і вимагає від компаній надання детальної інформації про контракти на постачання газу з російськими суб’єктами.
* **Розділ VI (Прикінцеві положення):**
* **Стаття 12:** Розглядає питання професійної таємниці та конфіденційності інформації.
* **Стаття 13:** Описує моніторингову діяльність Комісії та дозволяє тимчасове призупинення заборон на імпорт за надзвичайних умов.
* **Стаття 14:** Визначає дату набрання чинності та дату застосування регламенту.
**3. Основні положення для практичного використання:**
* **Терміни заборони імпорту (Статті 3 і 4):** Регламент встановлює конкретні дати, коли імпорт російського природного газу буде заборонено, залежно від типу контракту (короткостроковий або довгостроковий) і від того, чи це трубопровідний газ, чи ЗПГ. Підприємства повинні знати про ці терміни, щоб скоригувати свої стратегії постачання.
* **Попередня авторизація (Стаття 5):** Імпортери повинні отримати попередню авторизацію перед імпортом природного газу, навіть якщо вони вважають, що мають право на виняток. Це вимагає подання детальної інформації про контракти на постачання газу та походження.
* **Вимоги до інформації (Статті 5 і 11):** Регламент покладає значні зобов’язання на імпортерів і постачальників послуг терміналів ЗПГ щодо розкриття інформації про їхні контракти та діяльність, пов’язану з російським газом.
* **Національні плани диверсифікації (Статті 9 і 10):** Держави-члени зобов’язані розробити та реалізувати національні плани диверсифікації своїх джерел енергії, що може вплинути на підприємства, які працюють на цих ринках.
* **Моніторинг і санкції (Статті 6, 7 і 8):** Регламент наголошує на моніторингу та забезпеченні дотримання, з потенціалом накладення значних санкцій за недотримання.
Наслідки для України: Цей регламент має прямі наслідки для України, оскільки він спрямований на зменшення залежності ЄС від російської енергії, що, своєю чергою, зменшує здатність Росії використовувати енергію як політичну зброю проти України та інших європейських країн. Поступова відмова від російського газу та нафти підтримує безпеку та економічну стабільність України.