Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 11/11/2025


EU Legislation Review

Огляд законодавства ЄС

Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/2271

Цей регламент офіційно реєструє ‘Füred’ як захищене позначення походження (PDO). Це означає, що ‘Füred’ тепер має юридичний захист на всій території ЄС, і лише продукти з певної географічної зони, які відповідають певним стандартам виробництва, можуть продаватися під цією назвою.

Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/2275

Цей акт реєструє ‘Miel de tilleul de Picardie’ як захищене географічне зазначення (PGI). Як наслідок, лише мед, що походить з Пікардії та вироблений за певними стандартами, може продаватися під цією назвою, запобігаючи зловживанням та імітації.

Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/2293

Цей регламент виправляє та вносить зміни до правил авіаційної безпеки, особливо для організацій, що роблять заяви. Він скасовує необхідність затвердження Посібника з управління інформаційною безпекою (ISMM) для цих організацій та виправляє посилання в Регламенті імплементації (ЄС) 2023/203 та інших пов’язаних актах. Мета полягає в спрощенні процедур дотримання вимог та забезпеченні узгодженості в управлінні інформаційною безпекою.

Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/2245

Цей регламент вносить зміни до Регламенту імплементації (ЄС) 2017/2470, збільшуючи допустиму кількість докозагексаєнової кислоти (DHA) в харчових добавках для осіб старше 3 років до 1 г/день. Однак він зберігає обмеження в 250 мг DHA/день для дітей віком до 3 років і вимагає маркування для добавок з вмістом понад 250 мг DHA/день, попереджаючи про непридатність для споживання маленькими дітьми.

Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/2246

Цей регламент коригує мінімальну частоту контролю за забруднювачами в певних харчових продуктах шляхом внесення змін до Регламенту імплементації (ЄС) 2022/932. Він зменшує частоту контролю для необробленого м’яса великої рогатої худоби, овець, кіз і свиней, необробленого м’яса птиці та свіжих курячих яєць. Крім того, він скасовує мінімальну частоту відбору проб у 10% для металів у свіжих курячих яйцях.

Регламент Комісії (ЄС) 2025/2306

Цей регламент забороняє французьким суднам виловлювати малого ската в районі 7e, оскільки Франція використала свою квоту на 2025 рік. Рибальська діяльність, включаючи пошук риби та розгортання знарядь лову, заборонена з 22 жовтня 2025 року. Перевантаження, зберігання, переробка та вивантаження уловів, здійснених до цієї дати, дозволені, тоді як ненавмисні улови повинні бути збережені, зареєстровані, вивантажені та враховані в квотах.

Регламент Комісії (ЄС) 2025/2270

Цей акт закриває рибальство омарів норвезьких для ірландських суден у районі 6 та водах Великобританії та міжнародних водах 5b, починаючи з 15 вересня 2025 року. Це пов’язано з тим, що Ірландія вичерпала свою квоту на цей запас. Рибальська діяльність заборонена, але улов, здійснений до дати закриття, все ще може бути оброблений, тоді як ненавмисні улови повинні бути збережені, зареєстровані, вивантажені та враховані в квотах.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Делегований Регламент (ЄС) 2025/1440 Комісії від 18 липня 2025 року, що доповнює Регламент (ЄС) 2019/1700 Європейського Парламенту та Ради шляхом визначення кількості та назв змінних для використання сфери інформаційно-комунікаційних технологій для базового 2026 року

Делегований регламент (ЄС) 2025/2264 Комісії від 1 вересня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2024/2594 Європейського Парламенту та Ради щодо технічних заходів і заходів контролю, застосовних у зоні дії Конвенції про майбутнє багатостороннє співробітництво в галузі рибальства у Північно-Східній Атлантиці, та скасовує Делегований регламент (ЄС) № 32/2012 Комісії

Делегований Регламент (ЄС) 2025/1416 Комісії від 11 липня 2025 року, що вносить зміни до Делегованого Регламенту (ЄС) 2023/2772 щодо відтермінування дати застосування вимог розкриття інформації для певних підприємств

Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/2251 Комісії від 10 листопада 2025 року щодо заходів щодо вичерпності для цілей Регламенту (ЄС) 2019/516 Європейського Парламенту та Ради про гармонізацію валового національного доходу за ринковими цінами та скасування Рішення Комісії 94/168/ЄС, Євратом

Регламент (ЄС) 2025/2249 Комісії від 10 листопада 2025 року, що вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2019/2072 щодо переліку та заходів для регульованих некарантинних шкідників

Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/2259 Комісії від 4 листопада 2025 року про реєстрацію географічного зазначення Cârnați din topor din Vâlcea (PGI) у реєстрі географічних зазначень Союзу згідно з Регламентом (ЄС) 2024/1143 Європейського Парламенту та Ради

Регламент (ЄС) 2025/2260 Комісії від 4 листопада 2025 року про реєстрацію географічного зазначення «Aceite del Somontano» (PDO) в реєстрі географічних зазначень Союзу відповідно до Регламенту (ЄС) 2024/1143 Європейського Парламенту та Ради

Імплементаційний Регламент (ЄС) 2025/2247 Комісії від 10 листопада 2025 року про заходи із запобігання вкоріненню та поширенню на території Союзу Candidatus Liberibacter africanus, Candidatus Liberibacter americanus та Candidatus Liberibacter asiaticus

Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/2294 від 10 листопада 2025 року, що приймає тимчасове відхилення від вимог щодо ввезення на територію Союзу плодів Mangifera L., що походять з Малі, та внесення змін до Імплементаційного Регламенту (ЄС) 2019/2072

Регламент (ЄС) 2025/2261 Комісії від 4 листопада 2025 року про реєстрацію географічного зазначення Casauria (PDO) в реєстрі географічних зазначень Союзу відповідно до Регламенту (ЄС) 2024/1143 Європейського Парламенту та Ради

Регламент (ЄС) 2025/2291 Комісії від 10 листопада 2025 року, що вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2022/1629 щодо переліку демаркованих зон для локалізації Ceratocystis platani (J.M. Walter) Engelbr. & T.C. Harr. у Греції, Франції та Італії

Регламент (ЄС) 2025/2271 про виконання Комісією від 4 листопада 2025 року про реєстрацію географічного зазначення «Füred» (PDO) у реєстрі географічних зазначень Союзу відповідно до Регламенту (ЄС) 2024/1143 Європейського парламенту та Ради

Цей Регламент (ЄС) 2025/2271 про виконання Комісією офіційно реєструє географічне зазначення «Füred» як захищене позначення походження (PDO) у реєстрі Союзу. Ця реєстрація ґрунтується на заявці з Угорщини, яка вже перебувала на розгляді до того, як Регламент (ЄС) 2024/1143 набрав чинності. Регламент підтверджує, що заперечень проти реєстрації «Füred» не надходило. Як наслідок, назва «Füred» тепер отримує правовий захист на всій території Європейського Союзу як PDO.

Регламент складається з двох статей. Стаття 1 офіційно вносить географічне зазначення «Füred» (PDO) до реєстру Союзу з посиланням на статтю 22 Регламенту (ЄС) 2024/1143. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу, та підтверджує, що регламент є обов’язковим для виконання та безпосередньо застосовується в усіх державах-членах. Цей регламент імплементує положення Регламенту (ЄС) 2024/1143, який сам скасував Регламент (ЄС) № 1151/2012, і базується на попередньому процесі подання заявки, ініційованому згідно з Регламентом (ЄС) № 1308/2013.

Найважливішим положенням є стаття 1, яка надає правовий захист «Füred» як PDO в межах ЄС. Це означає, що лише продукти, що походять із зазначеної географічної зони та відповідають певним стандартам виробництва, можуть продаватися під назвою «Füred». Цей захист допомагає зберегти автентичність і репутацію продуктів «Füred», а також запобігає зловживанням або імітації назви продуктами з інших регіонів.

Регламент (ЄС) 2025/2275 про виконання Комісією від 4 листопада 2025 року про реєстрацію географічного зазначення «Miel de tilleul de Picardie» (PGI) в реєстрі географічних зазначень Союзу відповідно до Регламенту (ЄС) 2024/1143 Європейського Парламенту та Ради

Цей Регламент (ЄС) 2025/2275 про виконання Комісією реєструє «Miel de tilleul de Picardie» як захищене географічне зазначення (PGI) в реєстрі Союзу. Це означає, що продукт меду може продаватися під цією назвою лише в тому випадку, якщо він походить із зазначеної географічної зони та відповідає конкретним стандартам виробництва. Регламент підтверджує, що заявку на реєстрацію було опубліковано, і протягом дозволеного терміну заперечень не надходило. Тому юридичні умови для реєстрації були виконані.

Регламент складається з преамбули, в якій викладено правові підстави та причини прийняття рішення, після чого йдуть дві статті. Стаття 1 офіційно реєструє географічне зазначення «Miel de tilleul de Picardie» (PGI). Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу, що робить його обов’язковим і безпосередньо застосовним у всіх державах-членах. Цей регламент базується на Регламенті (ЄС) 2024/1143, який скасовує Регламент (ЄС) № 1151/2012.

Найважливішим положенням є стаття 1, яка надає «Miel de tilleul de Picardie» правовий захист як PGI в межах ЄС. Цей захист запобігає зловживанню, імітації або згадуванню назви меду, який не походить з Пікардії та не вироблений відповідно до визначених специфікацій.

Регламент (ЄС) 2025/2293 Комісії від 10 листопада 2025 року, що вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2023/203 щодо вимог, застосовних до організацій, на які поширюється дія декларації, та виправляє Регламенти (ЄС) № 1178/2011, (ЄС) № 748/2012, (ЄС) № 965/2012, (ЄС) № 139/2014, (ЄС) № 1321/2014, (ЄС) 2015/340 та Імплементаційний регламент (ЄС) 2017/373

Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/2293 Комісії має на меті виправити та внести зміни до певних положень попередніх регламентів, що стосуються авіаційної безпеки, зокрема зосереджуючись на організаціях, на які поширюється дія декларацій, та їх відповідності вимогам управління інформаційною безпекою. Регламент усуває некоректні посилання та забезпечує узгодженість між різними авіаційними регламентами. Він насамперед вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2023/203 та виправляє Регламенти (ЄС) № 1178/2011, (ЄС) № 748/2012, (ЄС) № 965/2012, (ЄС) № 139/2014, (ЄС) № 1321/2014, (ЄС) 2015/340 та Імплементаційний регламент (ЄС) 2017/373.

Структура акта є простою. Він складається з дев’яти статей, кожна з яких стосується конкретних виправлень або змін до чинних регламентів, і восьми додатків, що деталізують точні зміни, які необхідно внести. Суть регламенту полягає у заміні некоректних посилань у зазначених регламентах, особливо тих, що були внесені Імплементаційним регламентом (ЄС) 2023/203. Крім того, він скасовує вимогу щодо затвердження Посібника з управління інформаційною безпекою (ISMM) для організацій, що подають декларацію, спрощуючи процес для цих суб’єктів.

Найважливішими положеннями для практичного застосування є ті, що стосуються змін до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2023/203 щодо ISMM, і зміни до Системи управління інформаційною безпекою (ISMS). Зокрема, скасування вимоги про затвердження ISMM та змін до ISMS організацій, що подають декларацію, спрощує дотримання вимог. Організації повинні бути обізнані з цими змінами, щоб забезпечити дотримання оновлених процедур управління та повідомлення про зміни у своїх ISMS. Регламент також підкреслює роль компетентних органів у перегляді схвалень, пов’язаних з управлінням ризиками інформаційної безпеки, під час наглядових аудитів.

Регламент (ЄС) 2025/2245 Комісії від 7 листопада 2025 року, що вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2017/2470 щодо умов використання нової харчової продукції олії Schizochytrium sp. (ATCC PTA-9695)

Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/2245 Комісії вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2017/2470, зосереджуючись на умовах використання нової харчової продукції “олії Schizochytrium sp. (ATCC PTA-9695)”. Ключова зміна передбачає збільшення дозволеного рівня докозагексаєнової кислоти (DHA) в харчових добавках для загального населення віком від 3 років.

Регламент змінює Додаток до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2017/2470, а саме запис для олії Schizochytrium sp. (ATCC PTA-9695) у Таблиці 1, в якій перелічено дозволені нові харчові продукти. Зміна збільшує максимальний рівень DHA в харчових добавках для загального населення (за винятком немовлят і дітей раннього віку) до 1 г/день, зберігаючи при цьому ліміт 250 мг DHA/день для дітей віком до 3 років. Він також включає конкретні вимоги до маркування харчових добавок, що містять понад 250 мг DHA/день, із зазначенням, що їх не слід вживати дітям віком до 3 років.

Найважливішим положенням є збільшення максимального рівня DHA в харчових добавках для загального населення віком від 3 років до 1 г/день. Ця зміна дозволяє використовувати вищі концентрації DHA в харчових добавках, що потенційно може запропонувати більші переваги для здоров’я споживачів у цій віковій групі. Вимога щодо маркування також є вирішальною, оскільки вона гарантує, що споживачі знають про відповідне використання для дітей віком до 3 років.

Регламент (ЄС) 2025/2242 Комісії від 7 листопада 2025 року, що дозволяє введення в обіг екстракту жовтого томату як нового харчового продукту та вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2017/2470


Регламент (ЄС) 2025/2246 Виконавчої комісії від 7 листопада 2025 року, що вносить зміни до Виконавчого регламенту (ЄС) 2022/932 щодо мінімальної частоти контролю

Цей Регламент (ЄС) 2025/2246 Виконавчої комісії вносить зміни до Виконавчого регламенту (ЄС) 2022/932, коригуючи мінімальну частоту контролю для певних харчових продуктів щодо забруднюючих речовин. Зміни ґрунтуються на досвіді та даних, зібраних державами-членами, які показали, що початкова частота була невідповідною для всіх продуктів.

Регламент змінює Додаток I до Виконавчого регламенту (ЄС) 2022/932, зокрема щодо мінімальної частоти контролю забруднюючих речовин у харчових продуктах. Ключові зміни передбачають зменшення мінімальної частоти контролю для:
– Непереробленого м’яса великої рогатої худоби, овець, кіз і свиней (включаючи їстівні субпродукти).
– Непереробленого м’яса птиці (включаючи їстівні субпродукти).
– Свіжих курячих яєць та інших яєць.
Крім того, він скасовує вимогу щодо мінімальної частоти відбору проб 10 % для контролю різних металів у категорії «свіжі курячі яйця та інші яйця».

Найважливішими положеннями для практичного використання є переглянута мінімальна частота контролю для зазначених м’ясних і яєчних продуктів. Ці зміни означають, що держави-члени можуть зменшити частоту офіційних контролів для цих продуктів, потенційно оптимізуючи розподіл ресурсів на основі продемонстрованого нижчого ризику невідповідності. Виключення «свіжих курячих яєць та інших яєць» із 10% мінімальної частоти відбору проб на метали також є значним, що дозволяє застосовувати більш цілеспрямований підхід до контролю забруднення металами в цих продуктах.

Регламент Комісії (ЄС) 2025/2306 від 7 листопада 2025 року, що встановлює закриття рибальства ската малоголового в районі 7e для суден, що ходять під прапором Франції

Цей Регламент Комісії (ЄС) 2025/2306 встановлює закриття рибальства ската малоголового в районі 7e для суден, що ходять під прапором Франції. Цей регламент вступає в дію у зв’язку з тим, що Франція вичерпала свою виділену квоту на цей конкретний рибний запас у зазначеному районі на 2025 рік. Отже, регламент забороняє подальшу риболовну діяльність, спрямовану на цей запас французькими суднами в районі 7e.

Регламент складається з трьох статей і додатка. Стаття 1 встановлює, що рибальська квота, виділена Франції на ската малоголового в районі 7e на 2025 рік, вважається вичерпаною з дати, зазначеної в Додатку. Стаття 2 визначає заборони, зокрема заборону риболовлі на цей запас французькими суднами з дати, зазначеної в Додатку, включаючи пошук риби або розгортання рибальських знарядь. Однак це дозволяє перевантаження, утримання, переробку, передачу, вирощування в садках, відгодівлю та вивантаження уловів, зроблених до дати закриття. Ненавмисні улови повинні зберігатися, реєструватися, вивантажуватися та враховуватися в квотах, згідно з Регламентом (ЄС) № 1380/2013. Стаття 3 вказує, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Додаток визначає дату закриття рибальства, а саме 22 жовтня 2025 року.

Найважливішим положенням є заборона риболовної діяльності на ската малоголового в районі 7e суднами, що ходять під прапором Франції, після 22 жовтня 2025 року. Цей захід має вирішальне значення для забезпечення сталого управління рибними запасами та дотримання Спільної політики в галузі рибальства.

Регламент Комісії (ЄС) 2025/2270 від 4 листопада 2025 року про встановлення закриття рибальства норвезького омара в районі 6; води Сполученого Королівства та міжнародні води 5b для суден, що ходять під прапором Ірландії

Цей Регламент Комісії (ЄС) 2025/2270 встановлює закриття рибальства норвезького омара у визначених районах. Він стосується ситуації, коли Ірландія вичерпала свою виділену квоту на вилов норвезького омара в районі 6 і водах Сполученого Королівства та міжнародних водах 5b. Як наслідок, регламент забороняє подальшу риболовну діяльність для цього запасу ірландськими суднами у визначеній зоні.

Регламент складається з трьох статей і додатка. Стаття 1 оголошує про вичерпання квоти для Ірландії щодо зазначеного запасу норвезького омара. Стаття 2 визначає заборони, включаючи риболовлю, пошук риби та використання рибальського знаряддя для цього запасу, водночас дозволяючи діяльність, пов’язану з уловами, здійсненими до дати закриття. Вона також стосується ненавмисних уловів, вимагаючи їх зберігати, реєструвати, вивантажувати та враховувати в квотах. Стаття 3 визначає, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Додаток визначає дату закриття рибальства, яка припадає на 15 вересня 2025 року.

Найважливішим положенням є стаття 2, яка безпосередньо забороняє риболовну діяльність для зазначеного запасу норвезького омара суднами, що ходять під прапором або зареєстровані в Ірландії, після дати закриття. Однак, не менш важливо відзначити виняток для уловів, здійснених до цієї дати, які все ще можуть бути перевантажені, збережені, оброблені, передані, поміщені в садки, відгодовані та вивантажені.

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.