Делегована директива Комісії (ЄС) 2025/1801
Ця Директива оновлює правила проведення придорожніх перевірок перевезень небезпечних вантажів автомобільними дорогами. Вона переглядає контрольний список, який використовується під час перевірок, щоб забезпечити узгодження з останніми міжнародними стандартами (ADR). Директива також оновлює класифікацію порушень на основі рівнів ризику для забезпечення послідовного правозастосування.
Делегований регламент Комісії (ЄС) 2025/1311
Цей Регламент визначає, як кредитні установи повинні оцінювати значущість змін до їхніх внутрішніх моделей, які використовуються для розрахунку вимог до капіталу для покриття ринкового ризику. Він встановлює критерії для визначення того, коли зміни до цих моделей або до модельованих факторів ризику вимагають попереднього схвалення регуляторів, а коли достатньо повідомлення. Мета полягає в забезпеченні належного управління ризиками установами та ефективного нагляду з боку контролюючих органів.
Делегований регламент Комісії (ЄС) 2025/1265
Цей Регламент визначає, як кредитні установи повинні ідентифікувати основний фактор ризику фінансової позиції та визначати, чи вважається транзакція “довгою” чи “короткою”. Ці визначення мають важливе значення для розрахунку вимог до капіталу для покриття ринкового ризику та кредитного ризику контрагента, особливо для малих установ, які використовують спрощені методи. Мета полягає в спрощенні цих розрахунків при збереженні відповідності нормативним вимогам.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/2085
Цей Регламент змінює перелік країн, яким дозволено експортувати птицю, продукти з птиці та свіже м’ясо до ЄС. Він коригує дозволені зони в межах Канади, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів через нещодавні спалахи пташиного грипу. Зміни відображають останню інформацію про стан здоров’я тварин та заходи контролю.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/2070
Цей Регламент виправляє помилки в болгарській, чеській, німецькій, угорській, литовській, мальтійській та словацькій мовних версіях Додатку IV до Регламенту (ЄС) № 1321/2014. Ці виправлення стосуються організаційних вимог до проведення іспитів, пов’язаних з льотною придатністю повітряних суден.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/2061
Цей Регламент передбачає надання термінової фінансової підтримки фермерам у Болгарії, Латвії, Литві, Угорщині, Польщі та Румунії, які постраждали від несприятливих погодних умов навесні та влітку 2025 року. Підтримка спрямована на компенсацію економічних збитків і забезпечення життєздатності фермерських господарств, особливо в таких секторах, як фрукти, овочі та виробництво насіння.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/2043
Цей Регламент встановлює правила для держав-членів щодо подання доказів про вплив зміни клімату на органічні ґрунти. Він визначає рамки для держав-членів щодо отримання компенсації за надлишкові викиди парникових газів і зменшення поглинання, за умови ідентифікації постраждалих районів і демонстрації дій для покращення кліматичних показників.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/2045
Цей Регламент виправляє помилку в словацькій мовній версії Імплементаційного регламенту (ЄС) 2019/317. Помилка впливає на значення положення, пов’язаного зі схемою показників ефективності та тарифікації в рамках Єдиного європейського неба.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/2046
Цей Регламент вносить зміни до дозволу на використання кормової добавки кантаксантину. Він схвалює новий метод виробництва з використанням ферментації з Yarrowia lipolytica, гарантуючи, що кантаксантин, вироблений цим методом, відповідає стандартам безпеки та ефективності для використання у птиці, декоративних рибах і птахів.
Регламент (ЄС) 2025/2077
Цей Регламент вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 1026/2012 з метою покращення збереження рибних запасів. Він уточнює визначення “відмови від співпраці” та роз’яснює критерії для ідентифікації країн, які дозволяють нестійкі методи рибальства. Зміни спрямовані на забезпечення кращого узгодження з міжнародним правом і сприяння сталому управлінню рибальством.
Регламент (ЄС) 2025/2075
Цей Регламент вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 909/2014 з метою скорочення циклу розрахунків за операціями з цінними паперами, що передаються, в межах ЄС. Він зобов’язує використовувати цикл розрахунків T+1 (один робочий день після дня торгів) для більшості операцій, щоб зменшити ризики, узгодити з глобальною практикою та підвищити конкурентоспроможність ринків капіталу ЄС.
А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:
Делегована Директива Комісії (ЄС) 2025/1801 від 23 червня 2025 року про адаптацію до науково-технічного прогресу Додатків I та II до Директиви (ЄС) 2022/1999 Європейського Парламенту та Ради про уніфіковані процедури перевірок під час перевезення небезпечних вантажів автомобільними дорогами
Це опис Делегованої Директиви Комісії (ЄС) 2025/1801.
**Суть акту:**
Директива оновлює Додатки I та II до Директиви (ЄС) 2022/1999, яка стосується уніфікованих процедур перевірок під час перевезення небезпечних вантажів автомобільними дорогами. Ці оновлення необхідні для узгодження законодавства ЄС з останніми змінами до Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ADR). Зміни насамперед стосуються контрольного списку, який використовується для придорожніх перевірок, і класифікації порушень на основі рівнів ризику.
**Структура та основні положення:**
* **Стаття 1:** Замінює Додатки I та II до Директиви (ЄС) 2022/1999 новим текстом, наведеним у Додатку до цієї Директиви.
* **Стаття 2:** Вимагає від держав-членів транспонувати Директиву в національне законодавство до 23 червня 2026 року та застосовувати ці положення з 24 червня 2026 року. Вона також зобов’язує держави-члени інформувати Комісію про відповідні національні закони, які вони приймають.
* **Стаття 3:** Зазначає, що Директива набирає чинності на двадцятий день після її опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу.
* **Стаття 4:** Адресує Директиву державам-членам.
* **Додаток I:** Містить оновлений контрольний список для придорожніх перевірок, узгоджуючи його з поточними стандартами ADR. Цей контрольний список включає посилання на конкретні положення ADR та визначає учасників транспортного ланцюга, які можуть нести відповідальність за порушення. Він також включає поле для зазначення категорії ризику зафіксованого порушення.
* **Додаток II:** Оновлює класифікацію порушень на основі рівнів ризику (Категорія I, II та III), надаючи невичерпний перелік прикладів для кожної категорії. Ця класифікація має вирішальне значення для визначення відповідних коригувальних заходів та для цілей звітності.
**Основні положення, важливі для використання:**
1. **Оновлений контрольний список (Додаток I):** Переглянутий контрольний список є важливим для органів, які проводять придорожні перевірки. Він забезпечує відповідність перевірок останнім вимогам ADR, охоплюючи такі аспекти, як документація на транспортний засіб, обладнання, упаковка, маркування та відповідність конкретним умовам перевезення.
2. **Переглянуті категорії ризику (Додаток II):** Оновлена класифікація порушень за категоріями ризику (I, II та III) допомагає правоохоронцям визначити серйозність порушень та застосувати відповідні коригувальні заходи. Це також забезпечує узгодженість з Регламентом Комісії (ЄС) 2016/403 щодо впливу порушень на добру репутацію транспортних операторів.
Делегований Регламент (ЄС) 2025/1311 Комісії від 3 липня 2025 року, що доповнює Регламент (ЄС) № 575/2013 Європейського Парламенту та Ради щодо регуляторних технічних стандартів, які визначають умови для оцінки суттєвості розширень та змін у використанні альтернативних внутрішніх моделей, а також змін до підмножини модельованих факторів ризику
Це опис Делегованого Регламенту (ЄС) 2025/1311 Комісії.
Цей регламент доповнює Регламент (ЄС) № 575/2013, також відомий як Регламент про вимоги до капіталу (CRR), шляхом встановлення регуляторних технічних стандартів (RTS) для оцінки суттєвості змін до альтернативних внутрішніх моделей (AIM), які використовуються кредитними установами для розрахунку своїх вимог до капіталу для ринкового ризику. Він також стосується змін до підмножини модельованих факторів ризику в межах цих моделей. Регламент має на меті забезпечити ясність щодо того, коли зміни до цих моделей або факторів ризику вимагають попереднього дозволу від компетентних органів, а коли вони вимагають лише повідомлення. Це гарантує, що установи належним чином управляють своїм ринковим ризиком і що наглядові органи можуть ефективно контролювати ці моделі.
Регламент складається з трьох розділів та додатку:
* **Розділ 1**: Зосереджується на умовах для оцінки суттєвості розширень та змін у використанні альтернативних внутрішніх моделей. Він визначає категорії розширень та змін, розрізняючи ті, що вимагають дозволу, і ті, що вимагають повідомлення. Він також визначає критерії для класифікації змін як суттєвих або несуттєвих, включаючи як якісні, так і кількісні пороги.
* **Розділ 2**: Розглядає умови для оцінки суттєвості змін до вибору установою підмножини модельованих факторів ризику. Подібно до Розділу 1, він категоризує зміни та встановлює критерії для визначення суттєвості.
* **Розділ 3**: Містить загальні положення, що застосовуються до обох типів змін, включаючи принципи класифікації, впровадження змін та вимоги до документації.
* **Додаток**: Надає якісні критерії для класифікації розширень та змін як суттєвих (що вимагають дозволу) або несуттєвих (що вимагають повідомлення з додатковою інформацією).
Основні положення акту:
* **Категоризація змін**: Регламент встановлює рамки для категоризації змін до AIM та модельованих факторів ризику як суттєвих (що вимагають попереднього дозволу) або несуттєвих (що вимагають повідомлення). Несуттєві зміни додатково поділяються на ті, що вимагають додаткової інформації, і ті, що вимагають лише основної інформації.
* **Критерії суттєвості**: Він визначає конкретні якісні та кількісні критерії для визначення того, чи є зміна суттєвою. Кількісні критерії включають оцінку впливу змін на показники ризику, такі як очікуваний дефіцит (ES) та стресовий сценарій (SS), а також на загальні вимоги до капіталу.
* **Вимоги до повідомлення**: Регламент визначає інформацію, яку установи повинні надавати своїм компетентним органам, повідомляючи їх про несуттєві зміни. Стандартний період повідомлення в чотири тижні до впровадження встановлюється для несуттєвих змін.
* **Період оцінки**: Він встановлює 15-денний період спостереження для розрахунку кількісного впливу змін, з конкретними правилами для визначення початку та репрезентативності цього періоду.
* **Документація**: Регламент визначає документацію, яку установи повинні надавати, звертаючись за дозволом на суттєві зміни або повідомляючи органи влади про несуттєві зміни. Це включає описи змін, їх обґрунтування, дати впровадження та оцінки кількісного впливу.
* **Принципи класифікації**: Він надає принципи для класифікації змін, включаючи розгляд кількох пов’язаних модифікацій як однієї зміни та можливість для компетентних органів змінювати категорію, присвоєну установою.
Основні положення акту, які можуть бути найбільш важливими для його використання:
* **Статті 2 та 5**: Ці статті містять кількісні пороги для визначення суттєвості, які є критично важливими для установ при оцінці того, чи вимагає зміна дозволу чи лише повідомлення. Конкретні відсотки, пов’язані з показниками ризику та вимогами до капіталу, є ключовими орієнтирами.
* **Стаття 9**: Ця стаття деталізує вимоги до документації як для суттєвих, так і для несуттєвих змін. Дотримання цих вимог є важливим для установ, щоб забезпечити повноту їхніх подань та ефективну обробку компетентними органами.
* **Додаток**: Якісні критерії, перелічені в додатку, надають додаткові вказівки для класифікації змін, особливо у випадках, коли кількісний вплив важко оцінити. Установи повинні ретельно розглядати ці критерії для забезпечення точної класифікації.
Делегований Регламент (ЄС) 2025/1265 Комісії від 1 липня 2025 року, що доповнює Регламент (ЄС) № 575/2013 Європейського Парламенту та Ради щодо регуляторних технічних стандартів, які визначають метод ідентифікації основного фактора ризику позиції та для визначення того, чи є транзакція довгою або короткою позицією, як зазначено у статтях 94(3), 273a(3) та 325a(2)
Цей Делегований Регламент (ЄС) 2025/1265 Комісії надає регуляторні технічні стандарти (РТС) для кредитних установ щодо ідентифікації основного фактора ризику позиції та визначення того, чи є транзакція довгою або короткою позицією. Ці визначення є вирішальними для розрахунку вимог до власних коштів для ринкових ризиків та кредитного ризику контрагента, особливо для менших, нескладних установ, які використовують спрощені методи. Регламент має на меті забезпечити пропорційний підхід до цих розрахунків, узгоджуючи складність методу зі складністю установи.
Регламент структуровано навколо визначення методів ідентифікації основних факторів ризику та визначення довгих або коротких позицій як для недеривативних, так і для деривативних позицій. Він включає загальний метод, заснований на чутливості до дельта-ризику, та спрощений метод для менших установ або простіших інструментів. Акт складається з 7 статей і додатка. Статті 1-3 присвячені недеривативним позиціям, тоді як статті 4-6 присвячені деривативним позиціям. Стаття 7 визначає дату набрання чинності. Додаток містить дві таблиці, які використовуються для облігацій, що складаються з боргових інструментів з фіксованою ставкою без можливості опціону.
Найважливішими положеннями цього регламенту є ті, що визначають спрощені методи ідентифікації факторів ризику та позицій (статті 3 і 6). Ці методи дозволяють меншим установам уникати складних розрахунків, дотримуючись при цьому нормативних вимог. Регламент також визначає, що касові позиції у валюті звітності не повинні враховуватися при визначенні розміру бізнесу, оскільки вони не змінюються в ринковій вартості через коливання фактора ризику.
Виконавчий Регламент Комісії (ЄС) 2025/2085 від 13 жовтня 2025 року, що вносить зміни до Додатків V та XIV до Виконавчого Регламенту (ЄС) 2021/404 щодо записів для Канади, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів у переліках третіх країн, територій або зон у них, дозволених для ввезення до Союзу партій птиці та зародкових продуктів птиці, а також свіжого м’яса птиці та дичини
Цей Виконавчий Регламент Комісії (ЄС) 2025/2085 вносить зміни до Виконавчого Регламенту (ЄС) 2021/404, конкретно стосуючись переліків третіх країн, дозволених для ввезення до Союзу птиці, зародкових продуктів птиці, а також свіжого м’яса птиці та дичини. Зміни стосуються записів для Канади, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів у зв’язку з нещодавніми спалахами високопатогенного грипу птиці (HPAI). Регламент коригує дозволені зони в межах цих країн, з яких ці продукти можуть імпортуватися до ЄС, на основі останньої епідеміологічної інформації та впроваджених заходів контролю.
Регламент змінює Додатки V та XIV до Виконавчого Регламенту (ЄС) 2021/404. Ці додатки містять переліки третіх країн, територій або зон у них, дозволених для ввезення до Союзу партій птиці та зародкових продуктів птиці, а також свіжого м’яса птиці та дичини, відповідно. Зміни передбачають додавання нових обмежених зон після нещодавніх спалахів HPAI та оновлення існуючих записів, щоб відобразити поточну ситуацію зі здоров’ям тварин у Канаді, Сполученому Королівстві та Сполучених Штатах. Ці оновлення включають дати спалахів і дати, до яких діють обмеження, а також конкретні географічні зони, яких це стосується.
Найважливішими положеннями для користувачів є оновлені переліки дозволених зон для імпорту птиці, зародкових продуктів та свіжого м’яса птиці та дичини з Канади, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів. Підприємства, що займаються імпортом цих продуктів, повинні ретельно перевіряти змінені Додатки V та XIV, щоб переконатися, що їхні постачальники розташовані в зонах, які наразі дозволені для експорту до ЄС. Регламент також визначає дати, з яких зміни набувають чинності, а саме день, наступний за днем його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу.
Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/2070 Комісії від 13 жовтня 2025 року, що виправляє деякі мовні версії Додатка IV до Регламенту (ЄС) № 1321/2014 про забезпечення постійної льотної придатності повітряних суден і авіаційної продукції, частин та обладнання, а також про затвердження організацій та персоналу, залучених до виконання цих завдань
Цей імплементаційний регламент (ЄС) 2025/2070 Комісії стосується помилок, виявлених у конкретних мовних версіях Додатка IV (Частина-147) до Регламенту (ЄС) № 1321/2014, який стосується забезпечення постійної льотної придатності повітряних суден і авіаційної продукції. Помилки наявні в болгарській, чеській, німецькій, угорській, литовській, мальтійській і словацькій версіях, зокрема в розділі A, підрозділі B, пункті 147.A.135(b). Ці помилки впливають на значення положення, що стосується організаційних вимог до проведення іспитів.
Регламент складається з преамбули, в якій викладено причини внесення виправлень, та двох статей. Стаття 1 передбачає внесення виправлень до зазначених мовних версій Додатка IV до Регламенту (ЄС) № 1321/2014. Стаття 2 встановлює набрання чинності Регламентом на двадцятий день після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу та підтверджує, що Регламент є обов’язковим у повному обсязі та безпосередньо застосовним у всіх державах-членах. Порівняно з попередніми версіями змін немає, акт лише виправляє помилки в окремих мовних версіях.
Найважливішим положенням є стаття 1, яка безпосередньо зобов’язує виправити помилки у зазначених мовних версіях Додатка IV (Частина-147) до Регламенту (ЄС) № 1321/2014, розділі A, підрозділі B, пункті 147.A.135(b). Це забезпечує точне впровадження та розуміння організаційних вимог до проведення іспитів, пов’язаних із забезпеченням постійної льотної придатності повітряних суден та авіаційної продукції в межах ЄС.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/2061 від 10 жовтня 2025 року про надання надзвичайної фінансової підтримки сільськогосподарським секторам, постраждалим від несприятливих кліматичних явищ у Болгарії, Латвії, Литві, Угорщині, Польщі та Румунії, відповідно до Регламенту (ЄС) № 1308/2013 Європейського Парламенту та Ради
Цей імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/2061 передбачає надання надзвичайної фінансової підтримки сільськогосподарським секторам у Болгарії, Латвії, Литві, Угорщині, Польщі та Румунії, які постраждали від несприятливих кліматичних явищ навесні та влітку 2025 року. Регламент має на меті компенсувати фермерам економічні збитки, що впливають на життєздатність їхніх господарств, зокрема в таких секторах, як фрукти, овочі та деякі види насінництва. Він забезпечує ефективний розподіл допомоги без спричинення ринкових спотворень, а також дозволяє державам-членам надавати додаткову національну підтримку за певних умов.
Регламент складається з 3 статей. Стаття 1 визначає загальний обсяг допомоги Союзу (€49 800 000) і конкретизує суми, виділені кожній державі-члену. Вона деталізує умови використання допомоги, включаючи вимогу щодо об’єктивних і недискримінаційних критеріїв, запобігання ринковим спотворенням та кінцевий термін прийнятності платежів (30 квітня 2026 року). Вона також розглядає обмінні курси валют і можливість кумулювання допомоги з іншими програмами підтримки. Стаття 2 вимагає від держав-членів повідомляти Комісію про заходи, які вони мають намір вжити, критерії надання допомоги та дії для уникнення спотворень і надмірної компенсації, а також надавати остаточний звіт про виплачені суми та ефективність заходів. Стаття 3 встановлює, що регламент набирає чинності на наступний день після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу.
Найважливішими положеннями для практичного застосування є ті, що стосуються розподілу коштів між державами-членами (пункт 2 статті 1), вимоги використовувати об’єктивні та недискримінаційні критерії для розподілу допомоги (пункт 4 статті 1), кінцевого терміну прийнятності платежів (пункт 6 статті 1) та вимог щодо повідомлення для держав-членів (стаття 2). Ці положення забезпечують справедливий та ефективний розподіл допомоги, а також інформування Комісії про реалізацію заходів.
Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/2043 Комісії від 10 жовтня 2025 року щодо структури, технічних деталей та процесу подання доказів про вплив зміни клімату та наслідки попередньої діяльності на органічні ґрунти відповідно до Регламенту (ЄС) 2018/841 Європейського Парламенту та Ради
Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/2043 Комісії встановлює структуру, технічні деталі та процес для держав-членів щодо подання доказів стосовно впливу зміни клімату та наслідків попередньої діяльності на органічні ґрунти. Цей регламент має на меті надати державам-членам рамки для отримання компенсації за надмірні викиди та зменшення поглинання парникових газів через ці фактори, як зазначено в Регламенті (ЄС) 2018/841. Регламент зосереджується на ідентифікації постраждалих територій, наданні перевірених доказів та забезпеченні вжиття державами-членами заходів для покращення кліматичних показників у цих районах.
Регламент складається з 6 статей та додатку. Стаття 1 містить визначення таких термінів, як “індекс посушливості”, “клас посушливості” та “органічний ґрунт”. Стаття 2 деталізує докази, необхідні для ідентифікації територій, уражених довгостроковим впливом зміни клімату, насамперед з використанням індексу посушливості. Стаття 3 визначає, як ідентифікувати території, уражені наслідками попередньої діяльності в державах-членах з виключно високою часткою органічних ґрунтів, встановлюючи поріг на рівні 85-го процентиля. Стаття 4 визначає докази, необхідні для демонстрації надмірних викидів та зменшення поглинання у визначених районах, на основі порівнянь з подібними незачепленими районами. Стаття 5 описує процес подання державами-членами доказів до Комісії, включаючи терміни та вимоги щодо оновлення. Стаття 6 визначає дату набрання чинності цим регламентом. Додаток містить дані про частку органічних ґрунтів у площі керованих земель кожної держави-члена.
Найважливішими положеннями для практичного використання є ті, що деталізують вимоги до доказів та процес подання. Держави-члени повинні географічно ідентифікувати уражені райони та надати перевірені докази на основі конкретних індексів і даних. Вони також повинні продемонструвати зусилля, спрямовані на те, щоб змінити негативні тенденції та підвищити стійкість до кліматичних змін. Терміни подання запитів та доказів є критично важливими для держав-членів, які прагнуть отримати компенсацію. Вимога щодо прозорості, точності, узгодженості, порівнянності та повноти доказів забезпечує надійність даних, що використовуються, та їх відповідність стандартам ЄС.
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2025/2045 від 10 жовтня 2025 року, що виправляє словацьку мовну версію Виконавчого регламенту (ЄС) 2019/317, який встановлює схему показників ефективності та тарифікації в Єдиному європейському небі
Цей Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2025/2045 стосується помилки, виявленої у словацькій мовній версії Виконавчого регламенту (ЄС) 2019/317, який встановлює схему показників ефективності та тарифікації в рамках Єдиного європейського неба. Помилка у статті 28(4)(b) словацької версії змінює передбачуваний зміст положення. Цей регламент має на меті виправити цю конкретну помилку у словацькій версії, щоб забезпечити точне впровадження та тлумачення оригінального регламенту. Виправлення забезпечує узгодженість між усіма мовними версіями регламенту.
Регламент складається з двох статей. Стаття 1 містить виправлення до словацької мовної версії Виконавчого регламенту (ЄС) 2019/317 (конкретне виправлення не включено, оскільки воно не стосується англійської мови). Стаття 2 встановлює набрання чинності регламентом на двадцятий день після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу, забезпечуючи його негайне та пряме застосування в усіх державах-членах. Цей регламент не запроваджує нових положень і не змінює суті схеми показників ефективності та тарифікації, а скоріше забезпечує точність словацької мовної версії.
Найважливішим аспектом цього регламенту є те, що він виправляє лінгвістичну помилку, яка могла призвести до неправильних тлумачень або неузгодженостей у застосуванні схеми показників ефективності та тарифікації в Єдиному європейському небі, зокрема в межах Словаччини. Хоча це стосується лише словацької мовної версії, це має вирішальне значення для забезпечення правильного впровадження оригінального регламенту (ЄС) 2019/317.
Виконавчий регламент (ЄС) 2025/2046 Комісії від 10 жовтня 2025 року, що вносить зміни до Виконавчого регламенту (ЄС) 2015/1486 щодо умов дозволу на використання кантаксантину як кормової добавки для певних категорій птиці, декоративних риб і декоративних птахів
Цей Виконавчий регламент (ЄС) 2025/2046 Комісії вносить зміни до Виконавчого регламенту (ЄС) 2015/1486, зосереджуючись на кормовій добавці кантаксантині, що використовується для конкретних категорій птиці, декоративних риб і птахів. Ключова зміна передбачає дозвіл на новий метод виробництва кантаксантину шляхом ферментації з Yarrowia lipolytica CBS 146148. Регламент підтверджує, що кантаксантин, вироблений за допомогою цього нового методу, відповідає стандартам безпеки та ефективності за існуючих умов використання.
Регламент складається з двох статей і додатка. Стаття 1 передбачає, що Додаток до Виконавчого регламенту (ЄС) 2015/1486 замінюється Додатком до цього нового регламенту. Стаття 2 вказує на дату набрання регламентом чинності, яка настає через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Основним положенням є оновлений Додаток, в якому детально описано умови дозволу на використання кантаксантину, включаючи новий метод виробництва, стандарти чистоти, аналітичні методи та максимальні рівні вмісту для різних категорій тварин. Він вводить новий ідентифікаційний номер (2a161gi) для кантаксантину, виробленого шляхом ферментації.
Найважливіші положення для користувачів включають дозвіл на використання кантаксантину, виробленого шляхом ферментації з Yarrowia lipolytica CBS 146148, конкретні вимоги до чистоти як синтетичного, так і виробленого шляхом ферментації кантаксантину, а також дозволені рівні кантаксантину в кормах для різних категорій тварин. Крім того, регламент зберігає вимогу до операторів кормового бізнесу встановлювати процедури управління потенційними ризиками від використання кантаксантину, включаючи можливу необхідність використання засобів індивідуального захисту.
Регламент (ЄС) 2025/2077 Європейського Парламенту та Ради від 8 жовтня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 1026/2012 щодо певних заходів з метою збереження рибних запасів стосовно країн, які допускають нестійкий вилов риби
Регламент (ЄС) 2025/2077 вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 1026/2012 з метою покращення збереження рибних запасів шляхом вжиття заходів щодо країн, які дозволяють нестійкі методи рибальства. Поправка уточнює визначення “відмови від співпраці” та роз’яснює критерії для ідентифікації країн, які дозволяють нестійкий вилов риби, включаючи впровадження та забезпечення виконання необхідних заходів з управління рибальством. Вона також посилює процедури до та після прийняття заходів проти таких країн, наголошуючи на діалозі та співпраці. Регламент спрямований на забезпечення кращого узгодження з міжнародним правом, зокрема UNCLOS та UNFSA, для сприяння сталому управлінню рибальством.
Регламент змінює декілька статей оригінального Регламенту (ЄС) № 1026/2012. Стаття 1 містить зміни до статті 2, яка переосмислює “пов’язані види” та “нестійкий стан”, і додає визначення “відмови від співпраці”. Вона також змінює статтю 3, щоб уточнити умови, за яких країна вважається такою, що дозволяє нестійкий вилов риби. Крім того, вона змінює статтю 6, щоб посилити процедури до та після прийняття заходів, включаючи повідомлення відповідної країни та взаємодію з RFMO. Нарешті, вона змінює статтю 7, щоб уточнити умови, за яких заходи проти країни можуть бути зняті, наголошуючи на прийнятті коригувальних заходів.
Ключові положення включають детальне визначення “відмови від співпраці”, яке перелічує конкретні дії, що становлять відмову від участі в консультаціях добросовісно. Регламент також наголошує на важливості впровадження та забезпечення виконання заходів з управління рибальством, включаючи заходи контролю, і уточнює, що країни можуть бути покарані за невиконання цього. Посилені процедури взаємодії з країнами до та після прийняття заходів, включаючи конкретні терміни для відповіді та виправлення, також мають вирішальне значення для його ефективного впровадження.
Регламент (ЄС) 2025/2075 Європейського Парламенту та Ради від 8 жовтня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 909/2014 щодо скорочення циклу розрахунків в Союзі (Текст, що має значення для ЄЕЗ)
Цей Регламент (ЄС) 2025/2075 вносить зміни до чинного Регламенту (ЄС) № 909/2014 з метою скорочення циклу розрахунків для операцій з цінними паперами, що передаються, в межах Європейського Союзу. Головною метою є зменшення ризиків, узгодження з глобальною ринковою практикою та підвищення конкурентоспроможності ринків капіталу ЄС шляхом скорочення часу, необхідного для розрахунків за операціями. Регламент передбачає, що розрахунки за більшістю операцій повинні відбуватися не пізніше ніж через один робочий день після дня торгів (T+1).
Регламент змінює статтю 5 Регламенту (ЄС) № 909/2014, замінюючи попередній цикл розрахунків T+2 на цикл T+1 для операцій, що здійснюються на торгових майданчиках. Він також запроваджує винятки для певних типів операцій з фінансування цінними паперами (операції з позики цінних паперів, операції купівлі-продажу з правом зворотного викупу та операції РЕПО), якщо вони задокументовані як окремі операції, що складаються з двох пов’язаних дій. Крім того, він вносить зміни до статей 74 та 75 з метою посилення вимог щодо моніторингу та звітності для ESMA, зокрема, щодо впливу циклу розрахунків T+1 та винятків для конкретних операцій з фінансування цінними паперами.
Найважливішим положенням є зміна циклу розрахунків з T+2 на T+1, що вплине на всіх учасників ринків цінних паперів ЄС. Однак винятки для конкретних операцій з фінансування цінними паперами також є вирішальними, оскільки вони забезпечують гнучкість для цих типів операцій, одночасно маючи на меті запобігти обходу правила T+1. Посилені вимоги до моніторингу та звітності для ESMA також є значними, оскільки вони допоможуть забезпечити плавний перехід до T+1 і своєчасне виявлення та усунення будь-яких потенційних негативних наслідків.