Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 09/09/2025




Короткий огляд законодавчих актів

Директива Ради (ЄС) 2025/1788: Вибори до Європейського парламенту

Ця Директива оновлює правила для громадян ЄС, які проживають у державі-члені, де вони не є громадянами, щодо голосування та висування кандидатур на виборах до Європейського парламенту. Вона підкреслює рівне ставлення, забезпечуючи цим громадянам ті ж права, що й громадянам. Директива роз’яснює процедури реєстрації, запобігає подвійному голосуванню шляхом обміну інформацією між державами-членами та вимагає надання доступної інформації про вибори, зокрема для людей з обмеженими можливостями. Інтегровано заходи захисту даних, і Комісія має право змінювати вимоги до даних. Ключові статті визначають право на участь у виборах, забороняють багаторазове голосування, деталізують вимоги до реєстрації, вимагають надання доступної інформації, встановлюють механізми обміну інформацією та визначають умови для відхилень.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1797: Авансові платежі для розвитку сільських територій

Цей регламент дозволяє державам-членам збільшити авансові платежі для заходів з розвитку сільських територій, пов’язаних з площею та тваринами, до 85% на рік подання заявок 2025 року, порівняно з 75%. Цей тимчасовий захід спрямований на вирішення фінансових труднощів, з якими стикаються сільськогосподарські виробники через несприятливі події, з метою полегшення проблем з ліквідністю в секторі. Стаття 1 запроваджує цей відступ, дозволяючи виплачувати вищі авансові платежі раніше, забезпечуючи негайну фінансову допомогу фермерам, які опинилися у скрутному становищі.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1794: Технічні положення та базові власні кошти для страхових та перестрахових підприємств

Цей регламент встановлює технічну інформацію для страхових та перестрахових фірм для розрахунку їхніх технічних положень та базових власних коштів. Він визначає безризикові процентні ставки, основні спреди та коригування волатильності для звітів з 30 червня 2025 року по 29 вересня 2025 року, забезпечуючи єдині стандарти в усьому ЄС. Додатки містять конкретні числові значення для цих ключових фінансових параметрів, що є важливими для дотримання Solvency II.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1776: Кормова добавка для собак (*Bifidobacterium longum*)

Цей регламент дозволяє використовувати препарат *Bifidobacterium longum* як кормову добавку для собак, дозволяючи Nestlé Enterprises S.A. використовувати його як зоотехнічну добавку для стабілізації фізіологічного стану собак. Регламент визначає умови використання, включаючи необхідну концентрацію 3,5 × 109 КУО/кг у повноцінному кормі, специфікації маркування та встановлює дату закінчення терміну дії дозволу 29 вересня 2035 року. Користувачі повинні використовувати добавку протягом щонайменше 6 тижнів і дотримуватися заходів безпеки, щоб уникнути подразнення.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1787: Кормова добавка для всіх видів тварин (L-аргінін)

Цей регламент дозволяє використовувати L-аргінін, вироблений за допомогою *Corynebacterium glutamicum* KCCM 80387, як кормову добавку для всіх видів тварин, що функціонує як харчова добавка та сенсорна добавка. Добавка повинна бути захищена від рубця при згодовуванні жуйним тваринам, і потрібне спеціальне маркування для запобігання дисбалансу амінокислот. Кормові підприємства повинні встановити процедури безпеки для користувачів і забезпечити відповідне захисне обладнання.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1796: Збільшення авансових платежів фермерам

Цей регламент дозволяє державам-членам збільшити авансові платежі фермерам у 2025 році через надзвичайну ситуацію, спричинену торговою напруженістю, війною в Україні, конфліктами на Близькому Сході та екстремальними погодними явищами. Держави-члени можуть збільшити авансові платежі для прямих виплат до 70% та для заходів з розвитку сільських територій до 85%. Ця зміна має на меті надати негайну фінансову допомогу фермерам, які стикаються з економічними труднощами, дозволяючи їм ефективніше управляти грошовими потоками.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1804: Імпортні мита на обрушений рис

Цей регламент коригує імпортні мита на певні види обрушеного рису (код CN 1006 20, за винятком рису басматі), встановлюючи нове мито в розмірі 42,50 євро за тонну. Він скасовує Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/475 і відображає поточні ринкові умови. Це мито є вирішальним для імпортерів для розрахунку вартості ввезення обрушеного рису до ЄС, що впливає на його конкурентоспроможність на ринку.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Директива Ради (ЄС) 2025/1788 від 24 червня 2025 року, що встановлює детальні правила здійснення права голосу та права бути обраним на виборах до Європейського парламенту для громадян Союзу, які проживають у державі-члені, громадянами якої вони не є (перероблена)

Ось роз’яснення щодо Директиви Ради (ЄС) 2025/1788:

Ця Директива встановлює правила для громадян Союзу, які проживають у державі-члені, громадянами якої вони не є, щодо голосування та висування своєї кандидатури на виборах до Європейського парламенту. Вона має на меті забезпечити, щоб ці громадяни могли здійснювати свої права на тих самих умовах, що й власні громадяни держави-члена. Директива уточнює умови реєстрації та участі, гарантує, що люди голосують лише один раз, і сприяє легкому доступу до виборчих прав. Вона також містить заходи щодо обміну інформацією між державами-членами для запобігання подвійному голосуванню та встановлює правила щодо захисту даних і збору статистичних даних.

**Структура та ключові положення:**

* **Глава I (Загальні положення):** Визначає сферу застосування, предмет і ключові терміни, такі як «вибори до Європейського парламенту», «держава-член проживання» та «виборець Союзу». Вона встановлює умови для права голосу та права бути обраним, підкреслюючи рівне ставлення до громадян і забороняючи багаторазове голосування.
* **Глава II (Здійснення права голосу та права бути обраним):** Деталізує процедури реєстрації у списку виборців і як кандидата. Це включає необхідні заяви, підтверджуючі документи та право на засоби правового захисту, якщо в реєстрації відмовлено. Вона також зобов’язує держави-члени надавати доступну інформацію про виборчі права та процедури та встановлює механізм обміну інформацією для запобігання багаторазовому голосуванню.
* **Глава III (Відступи та перехідні положення):** Дозволяє відступи (винятки) за певних обставин, наприклад, коли частка громадян Союзу, які не є громадянами даної країни, дуже висока. Вона також включає перехідні положення та вимоги до звітності для держав-членів.
* **Глава IV (Прикінцеві положення):** Охоплює звітування, оцінку, процедури комітету, здійснення делегованих повноважень Комісією, терміни транспонування для держав-членів і скасування попередньої Директиви (93/109/ЄC).

**Основні зміни порівняно з попередніми версіями:**

* **Роз’яснення та посилення правил:** Директива оновлює, роз’яснює та посилює правила щодо здійснення права голосу та права бути обраним, щоб забезпечити широку та інклюзивну участь мобільних громадян Союзу.
* **Рівне ставлення:** Вона забезпечує рівне ставлення до громадян Союзу, які бажають голосувати та висувати свою кандидатуру, особливо щодо вимог щодо проживання та необхідної документації.
* **Обмін інформацією:** Вона покращує обмін інформацією між державами-членами для запобігання багаторазовому голосуванню та встановлює рамки для цього обміну.
* **Доступність інформації:** Вона наголошує на доступності виборчої інформації, зокрема для осіб з інвалідністю та тих, хто не володіє цифровими навичками.
* **Захист даних:** Вона включає положення про збір та обробку персональних даних відповідно до Регламентів (ЄС) 2016/679 та (ЄС) 2018/1725.
* **Делеговані повноваження:** Вона надає Комісії повноваження приймати делеговані акти для внесення змін до переліку даних, необхідних у формальних заявах.

**Найважливіші положення для використання:**

* **Стаття 3:** Визначає умови, за яких громадянин Союзу може голосувати та висувати свою кандидатуру в державі-члені, громадянином якої він не є, підкреслюючи рівне ставлення до громадян.
* **Стаття 4:** Забороняє голосувати більше одного разу або висувати свою кандидатуру більше ніж в одній державі-члені на тих самих виборах.
* **Статті 9 і 10:** Деталізують вимоги для внесення до списку виборців і реєстрації як кандидата, включаючи необхідні заяви та підтверджуючі документи.
* **Стаття 12:** Вимагає від держав-членів надавати доступну інформацію про виборчі права та процедури громадянам Союзу.
* **Стаття 13:** Встановлює механізм обміну інформацією між державами-членами для запобігання багаторазовому голосуванню.
* **Стаття 16:** Визначає умови, за яких держави-члени можуть відступати від певних положень Директиви.
* **Додатки I та II:** Надають шаблони для формальних заяв, які мають подавати виборці Союзу та громадяни Союзу, які мають право бути обраними.

Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1797 від 8 вересня 2025 року, що відступає від третього підпункту статті 75(1) Регламенту (ЄС) № 1306/2013 Європейського Парламенту та Ради щодо рівня авансових платежів для заходів з розвитку сільських територій, пов’язаних з площею та тваринами, стосовно 2025 року

Цей Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1797 дозволяє державам-членам збільшити авансові платежі для заходів з розвитку сільських територій, пов’язаних з площею та тваринами, на рік подання заявки 2025. Це тимчасовий захід для вирішення фінансових труднощів, з якими стикаються сільськогосподарські виробники через поєднання несприятливих подій. Регламент має на меті полегшити проблеми ліквідності в сільськогосподарському секторі в усьому Союзі.

Регламент складається з двох статей. Стаття 1 запроваджує відступ від статті 75(1) Регламенту (ЄС) № 1306/2013, збільшуючи максимально допустимий авансовий платіж з 75% до 85% для підтримки, що надається в рамках розвитку сільських територій та пов’язана з площею та тваринами. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності на третій день після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу, та підтверджує, що регламент є обов’язковим у своїй повноті та безпосередньо застосовним у всіх державах-членах.

Найважливішим положенням цього акту є стаття 1, яка дозволяє державам-членам збільшити авансові платежі до 85%. Ця зміна є значною, оскільки вона забезпечує негайну фінансову допомогу фермерам, які борються з проблемами грошових потоків через різні кризи. Держави-члени тепер можуть виплачувати більший відсоток виділених коштів на початку року подання заявки, допомагаючи фермерам управляти своїми витратами та підтримувати свою діяльність.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1794 від 8 вересня 2025 року, що встановлює технічну інформацію для розрахунку технічних резервів і базових власних коштів для звітності з контрольними датами з 30 червня 2025 року до 29 вересня 2025 року відповідно до Директиви 2009/138/ЄС Європейського Парламенту та Ради про започаткування та ведення діяльності у сфері страхування та перестрахування

Це ІМПЛЕМЕНТАЦІЙНИЙ РЕГЛАМЕНТ КОМІСІЇ (ЄС) 2025/1794 від 8 вересня 2025 року, що встановлює технічну інформацію для розрахунку технічних резервів і базових власних коштів для страхових і перестрахувальних компаній. Регламент визначає безризикові процентні ставки, основні спреди та коригування волатильності, які ці компанії повинні використовувати під час звітування про свої фінансові позиції. Це гарантує, що всі фірми в ЄС використовують однакові стандарти під час розрахунку своїх фінансових резервів і капіталу. Регламент застосовується до звітів з контрольними датами з 30 червня 2025 року до 29 вересня 2025 року.

Структура акту є простою. Він складається з 2 статей і 3 додатків.
Стаття 1 визначає сферу дії регламенту, вказуючи, що страхові та перестрахувальні компанії повинні використовувати технічну інформацію, надану в додатках, під час розрахунку технічних резервів і базових власних коштів для звітування за контрольними датами з 30 червня 2025 року до 29 вересня 2025 року. У ній також перелічено конкретну технічну інформацію, яка підлягає використанню, включаючи структури строкових безризикових процентних ставок, основні спреди для розрахунку відповідних коригувань і коригування волатильності для національних страхових ринків.
Стаття 2 визначає дату набрання чинності та дату застосування.
Додаток I містить відповідні структури строкових безризикових процентних ставок для різних валют.
Додаток II встановлює основні спреди для розрахунку відповідного коригування.
Додаток III містить перелік коригувань волатильності для кожного відповідного національного страхового ринку.

Найважливішими положеннями цього акту є ті, що містять конкретні числові значення для ключових фінансових параметрів. Страхові та перестрахувальні компанії повинні звертатися до Додатка I щодо безризикових процентних ставок, Додатка II щодо основних спредів і Додатка III щодо коригувань волатильності. Ці значення мають важливе значення для забезпечення відповідності Директиві 2009/138/ЄС (Solvency II) під час розрахунку технічних резервів і базових власних коштів.

Регламент (ЄС) 2025/1776 про виконання Комісією від 8 вересня 2025 року щодо дозволу на використання препарату *Bifidobacterium longum* CNCM I-5642 як кормової добавки для собак (власник дозволу: Nestlé Enterprises S.A. – Division Nestlé Purina Petcare Europe, представлена в ЄС Centres de Recherche et Développement Nestlé S.A.S)

Це Регламент (ЄС) 2025/1776 про виконання Комісією щодо дозволу на використання препарату *Bifidobacterium longum* CNCM I-5642 як кормової добавки для собак. Він конкретно дозволяє Nestlé Enterprises S.A. використовувати цей препарат у кормах для собак як зоотехнічну добавку для стабілізації фізіологічного стану собак. Регламент визначає умови використання, включаючи необхідну концентрацію та специфікації маркування, а також встановлює термін закінчення дії дозволу.

Регламент складається з двох статей та додатку. Стаття 1 встановлює дозвіл на використання добавки. Стаття 2 визначає дату набрання чинності регламентом. Додаток визначає, що добавка належить до категорії “зоотехнічні добавки” та функціональної групи “стабілізатори фізіологічного стану”. Він ідентифікує власника дозволу, склад добавки та аналітичний метод ідентифікації та підрахунку. Він визначає, що добавка призначена для собак, встановлює мінімальний вміст 3,5 × 109 КУО/кг повноцінного корму та включає інші положення, пов’язані з інструкціями щодо використання, заходами безпеки та вимогами до маркування. Закінчення терміну дії дозволу встановлено на 29 вересня 2035 року. Попередні версії в акті не згадуються.

Найважливішими положеннями для користувачів є зазначена концентрація 3,5 × 109 КУО/кг у повноцінному кормі, рекомендація використовувати добавку протягом щонайменше 6 тижнів та заходи безпеки, необхідні під час поводження з добавкою та преміксами, щоб уникнути подразнення шкіри, очей та дихальних шляхів.

Регламент (ЄС) 2025/1787 Комісії від 8 вересня 2025 року про дозвіл на використання L-аргініну, виробленого за допомогою Corynebacterium glutamicum KCCM 80387, як кормової добавки для всіх видів тварин

Цей імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1787 Комісії дозволяє використання L-аргініну, виробленого за допомогою Corynebacterium glutamicum KCCM 80387, як кормової добавки для всіх видів тварин. Добавка класифікується як харчова добавка (джерело амінокислот) і як сенсорна добавка (ароматична сполука). Регламент визначає умови використання, включаючи вимоги щодо захисту жуйних тварин, маркування та безпеки користувачів.

Регламент складається з двох статей та додатка. Стаття 1 встановлює, що речовина, зазначена в Додатку, дозволена як добавка в годівлі тварин, з урахуванням умов, викладених у цьому Додатку. Стаття 2 встановлює, що регламент набирає чинності на двадцятий день після дня його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу та є обов’язковим у повному обсязі та безпосередньо застосовується в усіх державах-членах. Додаток містить детальну інформацію про добавку, включаючи її склад, хімічну формулу, аналітичні методи та конкретні умови використання як для харчових, так і для сенсорних цілей. У ньому викладено положення щодо маркування, зберігання та заходів безпеки для користувачів добавки.

Ключові положення включають вимогу щодо захисту L-аргініну від розщеплення в рубці, коли його згодовують жуйним тваринам як харчову добавку, та конкретні вимоги до маркування, щоб уникнути дисбалансу амінокислот, особливо при додаванні через питну воду. Регламент також зобов’язує операторів кормового бізнесу встановлювати процедури безпеки та забезпечувати засоби захисту для користувачів добавки для пом’якшення потенційних ризиків для здоров’я. Для використання в якості ароматичної сполуки, регламент встановлює рекомендований максимальний вміст, який повинен бути вказаний на етикетці, та визначає додаткові вимоги до маркування преміксів, якщо цей рівень перевищено.

Імплементаційний Регламент (ЄС) 2025/1796 Комісії від 8 вересня 2025 року, що відступає щодо 2025 року від другого підпункту пункту 2 статті 44 Регламенту (ЄС) 2021/2116 Європейського Парламенту та Ради щодо рівня авансових платежів для інтервенцій у формі прямих виплат та сільськогосподарських інтервенцій, що базуються на площі та тваринах

Цей Імплементаційний Регламент (ЄС) 2025/1796 Комісії дозволяє державам-членам здійснювати збільшені авансові платежі фермерам у 2025 році через надзвичайну ситуацію. Ця надзвичайна ситуація спричинена поєднанням несприятливих подій, включаючи торговельну напруженість, російське вторгнення в Україну, конфлікти на Близькому Сході та екстремальні погодні явища. Регламент має на меті вирішити проблеми ліквідності, з якими стикаються сільськогосподарські виробники через вплив цих подій на ціни на ресурси та сировинні товари.

Регламент складається з двох статей. Стаття 1 передбачає відступ від пункту 2 статті 44 Регламенту (ЄС) 2021/2116 на рік подання заявки 2025. Вона дозволяє державам-членам збільшити авансові платежі для прямих виплат до 70% (раніше 50%) та для сільськогосподарських інтервенцій, що базуються на площі та тваринах, до 85% (раніше 75%). Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності на третій день після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу та є обов’язковим у своїй повноті та безпосередньо застосовним у всіх державах-членах.

Найважливішим положенням цього акту є стаття 1, яка дозволяє державам-членам збільшити авансові платежі, що здійснюються фермерам. Ця зміна забезпечує негайну фінансову допомогу фермерам, які зіткнулися з економічними труднощами через різні кризи, згадані у преамбулі. Держави-члени тепер можуть надавати більшу частину фінансової підтримки на початку року подання заявки, допомагаючи фермерам управляти своїм грошовим потоком та підтримувати свою діяльність.

Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1804 Комісії від 5 вересня 2025 року, що встановлює імпортні мита, застосовні до деяких видів обрушеного рису з 8 вересня 2025 року

Цей імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1804 Комісії коригує імпортні мита, застосовні до деяких видів обрушеного рису, зокрема тих, що підпадають під код CN 1006 20, за винятком рису басматі. Регламент встановлює нове імпортне мито на основі обсягу виданих ліцензій на імпорт протягом періоду з 1 вересня 2024 року по 29 серпня 2025 року. Він скасовує попередній імплементаційний регламент (ЄС) 2025/475, який встановлював інше імпортне мито для цього ж виду рису. Нове мито розроблено з метою відображення поточних ринкових умов та обсягів торгівлі.

Регламент складається з трьох статей. Стаття 1 встановлює нове імпортне мито на обрушений рис (за винятком басматі) у розмірі 42,50 євро за тонну. Стаття 2 скасовує імплементаційний регламент (ЄС) 2025/475. Стаття 3 передбачає, що регламент набирає чинності в день його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Цей регламент вносить зміни до імпортного мита на основі угоди між Європейським Союзом і Сполученими Штатами щодо розрахунку мит на обрушений рис, а також у відповідь на обсяг виданих ліцензій на імпорт.

Основним положенням цього акту є стаття 1, яка безпосередньо впливає на імпортерів обрушеного рису (за винятком басматі), встановлюючи конкретне імпортне мито, яке вони повинні будуть сплачувати. Це мито має вирішальне значення для визначення вартості імпорту цього виду рису до ЄС і впливає на його конкурентоспроможність на європейському ринку. Імпортери повинні знати про це оновлене мито, щоб точно розраховувати свої витрати та стратегії ціноутворення.

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.