Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 20/08/2025


Перегляд нормативно-правових актів

Перегляд Імплементаційного Регламенту Комісії (ЄС) 2025/1753

Цей регламент переглядає Додаток I Імплементаційного Регламенту (ЄС) 2023/594, який стосується спеціальних заходів боротьби з африканською чумою свиней (АЧС). Ключова зміна полягає в оновленні та виправленні зон обмеження в декількох державах-членах на основі останніх спалахів АЧС. Зокрема, він виправляє помилки в зонах обмеження в Литві та коригує зонування в Хорватії, Естонії, Угорщині, Італії та Польщі, щоб відобразити поточні епідеміологічні дані. Зацікавленим сторонам важливо звернути увагу на точні географічні визначення зон обмеження, оскільки дотримання є важливим для запобігання подальшому поширенню АЧС.

Перегляд Імплементаційного Регламенту Комісії (ЄС) 2024/

Цей регламент запроваджує остаточне компенсаційне мито на імпорт поліетилентерефталату (ПЕТ) з Індії. Після перегляду терміну дії Комісія ЄС дійшла висновку, що існуючі мита повинні залишатися чинними для захисту промисловості ЄС від нечесного субсидування. Ставки мита різняться залежно від компанії, з конкретними ставками для таких компаній, як IVL Dhunseri Petrochem Industries Private Limited (2,3%) та Pearl Engineering Polymers Ltd (13,8%), і залишковою ставкою 13,8% для всіх інших компаній. Для застосування цих індивідуальних ставок мита потрібна дійсна комерційна накладна з підписаною декларацією. Цей регламент спрямований на підтримку чесної конкуренції та захист інтересів виробників ПЕТ в ЄС шляхом протидії наслідкам індійських субсидій.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Делегований Регламент (ЄС) 2025/885 Комісії від 29 квітня 2025 року, що доповнює Регламент (ЄС) 2023/1114 Європейського Парламенту та Ради щодо регуляторних технічних стандартів, які визначають механізми, системи та процедури для запобігання, виявлення та повідомлення про зловживання на ринку, шаблони, які використовуються для повідомлення про підозрілі зловживання на ринку, та процедури координації між компетентними органами для виявлення та накладення санкцій за зловживання на ринку в транскордонних ситуаціях зловживань на ринку

Це Делегований Регламент (ЄС) 2025/885 Комісії, який доповнює Регламент (ЄС) 2023/1114 щодо ринків криптоактивів (MiCA). Він зосереджується на запобіганні, виявленні та повідомленні про зловживання на ринку, пов’язані з криптоактивами. Регламент містить детальні правила для постачальників послуг криптоактивів, особливо тих, хто професійно організовує або виконує транзакції, щодо моніторингу та повідомлення про підозрілу діяльність. Він також встановлює процедури координації між компетентними органами у випадках транскордонних зловживань на ринку.

Регламент структуровано на 9 статей та додаток.

* **Стаття 1** містить визначення таких термінів, як “звіт про підозрілу транзакцію та замовлення” (STOR).
* **Стаття 2** визначає загальні вимоги до осіб, які професійно організовують або виконують транзакції з криптоактивами, щодо створення та підтримки механізмів, систем і процедур для моніторингу та повідомлення про потенційні зловживання на ринку.
* **Стаття 3** деталізує заходи щодо запобігання, моніторингу та виявлення зловживань на ринку, включаючи використання ІКТ-систем та можливість передачі певних функцій на аутсорсинг.
* **Стаття 4** зосереджується на навчанні персоналу, залученого до запобігання та виявлення зловживань на ринку.
* **Стаття 5** визначає вимоги до звітування про підозрілі замовлення або транзакції, включаючи використання стандартизованого шаблону звіту про підозрілу транзакцію та замовлення (STOR).
* **Стаття 6** встановлює терміни подання звітів STOR.
* **Стаття 7** описує процедури обміну звітами між компетентними органами.
* **Стаття 8** встановлює процедури координації для виявлення та накладення санкцій за транскордонні ситуації зловживань на ринку.
* **Стаття 9** визначає дату набрання чинності регламентом.

Додаток містить шаблон для подання звітів про підозрілі транзакції та замовлення (STOR).

Найважливішими положеннями для тих, хто працює з криптоактивами, є положення, що стосуються створення систем моніторингу (статті 2 та 3), змісту та термінів подання звітів STOR (статті 5 та 6) та процедур координації у транскордонних ситуаціях (стаття 8). Шаблон STOR у Додатку також є важливим, оскільки він стандартизує звітування про підозрілу діяльність.

Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2025/1753 від 18 серпня 2025 року, що виправляє та змінює Додаток I до Виконавчого регламенту (ЄС) 2023/594, який встановлює спеціальні заходи боротьби з африканською чумою свиней

Гаразд, я надам детальний опис положень акта.

**1. Суть акта:**

Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2025/1753 є законодавчим актом, який виправляє та змінює Додаток I до Виконавчого регламенту (ЄС) 2023/594. Цей регламент стосується спеціальних заходів боротьби з африканською чумою свиней (АЧС). Зміни передбачають оновлення списків обмежених зон (I, II та III) у різних державах-членах на основі епідеміологічної ситуації, що розвивається щодо АЧС. Виправлення стосуються помилок у записах для Литви.

**2. Структура та основні положення:**

Цей Виконавчий регламент структуровано для внесення змін до Додатку I попереднього Виконавчого регламенту (ЄС) 2023/594. Він включає:

* **Виправлення:** Виправляє помилки в географічних описах обмежених зон у Литві, зокрема в районі Joniškio.
* **Зміни:** Замінює Додаток I Виконавчого регламенту (ЄС) 2023/594 новою версією, яка відображає оновлені обмежені зони для африканської чуми свиней. Ці зміни ґрунтуються на останніх спалахах і епідеміологічних оцінках у кількох державах-членах, включаючи Хорватію, Естонію, Угорщину, Італію та Польщу.
* **Конкретні зміни:**
* **Хорватія:** Коригує обмежені зони I та III в Osjecko-Baranjska county через нові спалахи утримуваних свиней.
* **Естонія:** Змінює обмежені зони II та III у Viljandi Counties після спалахів утримуваних свиней.
* **Угорщина:** Включає територію, що межує з Хорватією, до обмеженої зони I через підвищений ризик від спалахів у Хорватії. Крім того, об’єднує дві одиниці управління дичиною в Békés County.
* **Італія:** Оновлює обмежені зони I та II в Emilia Romagna через спалахи у диких свиней.
* **Польща:** Змінює обмежені зони I, II та III в регіонах Lubuskie та Lubelskie через нові спалахи у диких та утримуваних свиней.

**3. Основні положення, важливі для використання:**

* **Географічні визначення:** Найважливішим аспектом цього регламенту є точні географічні визначення обмежених зон I, II та III для кожної держави-члена. Ці визначення визначають території, де застосовуються спеціальні заходи боротьби з хворобами.
* **Відповідність:** Держави-члени та зацікавлені сторони (фермери, перевізники) повинні дотримуватися оновленого зонування для запобігання подальшому поширенню африканської чуми свиней.
* **Набрання чинності:** Виправлення, що стосуються Литви, застосовуються ретроспективно з 7 серпня 2025 року, тоді як ширші зміни набирають чинності наступного дня після опублікування регламенту в Офіційному журналі Європейського Союзу.

Цей регламент є важливим для управління та контролю поширення африканської чуми свиней в межах Європейського Союзу.

Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1748 Комісії від 18 серпня 2025 року про запровадження остаточного компенсаційного мита на імпорт певного поліетилентерефталату (ПЕТ), що походить з Індії, після закінчення строку дії перегляду відповідно до статті 18 Регламенту (ЄС) 2016/1037 Європейського Парламенту та Ради

Це імплементаційний регламент Комісії про запровадження остаточного компенсаційного мита на імпорт певного поліетилентерефталату (ПЕТ), що походить з Індії. Цей регламент є результатом перегляду після закінчення терміну дії, тобто Комісія ЄС досліджувала, чи слід продовжувати дію існуючих мит на цей імпорт. Регламент робить висновок, що мита повинні залишатися чинними для захисту промисловості ЄС від недобросовісного субсидування.

Регламент структурований наступним чином: він починається з викладу процедури, включаючи попередні заходи, запит на перегляд і процес розслідування. Потім він визначає продукт, що переглядається, і подібний продукт. Основна частина регламенту присвячена оцінці ймовірності продовження субсидування та повторення шкоди для промисловості ЄС, якщо термін дії мит закінчиться. Нарешті, він розглядає зацікавленість Союзу в підтримці заходів.

Найважливішими положеннями цього акту є:
* **Стаття 1**: Встановлює остаточне компенсаційне мито на імпорт поліетилентерефталату (ПЕТ), що походить з Індії.
* **Стаття 1(2)**: Визначає точні ставки компенсаційного мита для окремих компаній. Наприклад, IVL Dhunseri Petrochem Industries Private Limited сплачуватиме мито у розмірі 2,3%, тоді як Pearl Engineering Polymers Ltd сплачуватиме мито у розмірі 13,8%. Ставка 13,8% встановлена для всіх інших компаній.
* **Стаття 1(3)**: Вимагає наявності дійсного комерційного рахунку-фактури з підписаною декларацією від компанії-експортера для застосування індивідуальних ставок мита.
* **Стаття 2**: Зазначає, що регламент набуває чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу.

Порівняно з попередніми регламентами, цей імплементаційний регламент підтримує компенсаційні мита на імпорт ПЕТ з Індії. Розслідування підтвердило, що індійські виробники ПЕТ продовжують отримувати вигоду від субсидій, і скасування мит, ймовірно, призведе до повторення шкоди для промисловості ЄС. Регламент має на меті забезпечити чесну конкуренцію та захистити інтереси виробників ПЕТ в ЄС.

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.