Огляд правових актів ЄС
Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/1725
Цей регламент оновлює карти зон обмеження для контролю африканської чуми свиней у кількох державах-членах ЄС, зокрема в Хорватії, Естонії, Італії, Латвії, Литві та Польщі. У зв’язку з останніми спалахами, Додаток I до Регламенту імплементації (ЄС) 2023/594 змінюється з метою перегляду визначення Зон I, II та III, що впливає на фермерів, мисливців та підприємства, які займаються свинарством та продуктами зі свинини. Ці зміни відображають останню епідеміологічну ситуацію та вимагають перегляду діяльності та майна у постраждалих регіонах для дотримання оновлених положень про зонування.
Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/1717
Цей регламент запроваджує остаточні антидемпінгові мита на імпорт декоративного паперу з Китаю після розслідування демпінгової практики. У ньому визначено ставки для різних китайських компаній, із загальною ставкою для всього іншого китайського імпорту. Імпортери повинні включати конкретну декларацію у свої комерційні рахунки-фактури, щоб отримати вигоду від індивідуальних ставок мита. Суми, забезпечені тимчасовими митами, будуть остаточно стягнуті.
Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/1718
Цей регламент вимагає реєстрації імпорту 1,4-Бутандіолу (BDO) з Китаю, Саудівської Аравії та США як запобіжний захід після початку антидемпінгового розслідування. Незважаючи на те, що мита не стягуються негайно, ця реєстрація може призвести до ретроактивних антидемпінгових мит, якщо розслідування виявить докази демпінгу. Підприємствам, які імпортують BDO з цих країн, слід уважно стежити за ситуацією, оскільки їхній імпорт тепер підлягає реєстрації.
Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/1716
Цей регламент реєструє «Ratafia Ciociara / Rattafia Ciociara» як захищене географічне зазначення (GI) в межах ЄС. Це означає, що лише продукти, вироблені у визначеному регіоні та які відповідають певним критеріям, можуть використовувати цю назву, захищаючи автентичність і репутацію продукту. Виробникам за межами регіону заборонено використовувати цю назву.
Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/1727
Цей регламент призупиняє заходи з комерційного перебалансування, які раніше були накладені на певні продукти, що походять зі Сполучених Штатів, і певні продукти, що експортуються з ЄС до Сполучених Штатів. Це призупинення є відповіддю на політичну угоду, досягнуту між ЄС і Сполученими Штатами. Додаткові митні збори та експортні обмеження тимчасово не застосовуються. Це призупинення є тимчасовим на шість місяців.
Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/1711
Цей регламент запроваджує тимчасові антидемпінгові мита на імпорт безшовних сталевих циліндрів високого тиску, що походять з Китайської Народної Республіки (КНР). Комісія встановила, що в економіці КНР існують значні спотворення. Він запроваджує тимчасові антидемпінгові мита в розмірі від 63,2% до 119,0% на імпорт з конкретних китайських компаній і на весь інший імпорт, що походить з КНР. Важливо розуміти точне визначення сфери дії продукту, зокрема виключення заповнених циліндрів і заповнених вогнегасників.
А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:
Делегований Регламент (ЄС) 2025/1044 Комісії від 23 травня 2025 року, що доповнює Регламент (ЄС) 2018/1139 Європейського Парламенту та Ради детальними правилами та процедурами щодо визнання ліцензій та свідоцтв диспетчерів повітряного руху, виданих третіми країнами
Цей Делегований Регламент (ЄС) 2025/1044 Комісії встановлює детальні правила та процедури для визнання ліцензій та свідоцтв диспетчерів повітряного руху (ДПР), виданих третіми країнами в межах Європейського Союзу. Він має на меті вирішити проблему нестачі диспетчерів повітряного руху та збільшити пропускну спроможність постачальників аеронавігаційного обслуговування. Регламент дозволяє державам-членам видавати ліцензії стажистам-диспетчерам повітряного руху на основі свідоцтв, виданих третіми країнами, та визнавати ліцензії третіх країн для цілей навчання та оцінювання, за певних умов. Це має на меті спростити інтеграцію кваліфікованих ДПР з-за меж ЄС до європейської авіаційної системи.
Регламент складається з 6 статей.
* **Стаття 1** визначає предмет регулювання, який полягає у встановленні детальних правил і процедур для визнання ліцензій та свідоцтв диспетчерів повітряного руху, виданих третіми країнами.
* **Стаття 2** містить визначення ключових термінів, що використовуються в Регламенті, таких як «заявник», «свідоцтво» та «залік».
* **Стаття 3** визначає загальні умови, за яких держави-члени можуть видавати ліцензії стажистам-диспетчерам повітряного руху або визнавати ліцензії диспетчерів повітряного руху та пов’язані з ними рейтинги, видані третіми країнами, без шкоди для міжнародних угод.
* **Стаття 4** деталізує конкретні умови для видачі ліцензій стажистам-диспетчерам повітряного руху на основі свідоцтв, виданих третіми країнами, включаючи вік, відповідність відповідним вимогам, наявність дійсного медичного свідоцтва та демонстрацію достатнього рівня володіння мовою. Вона також визначає роль навчальних організацій у наданні рекомендацій для заявників.
* **Стаття 5** встановлює умови для визнання ліцензій та свідоцтв диспетчерів повітряного руху, виданих третіми країнами, з метою забезпечення навчання та оцінювання, включаючи наявність дійної ліцензії та демонстрацію еквівалентних стандартів підготовки та екзаменування.
* **Стаття 6** визначає, що Регламент набирає чинності на двадцятий день після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу.
Найважливішими положеннями для практичного застосування є ті, що стосуються умов видачі ліцензій стажистам-диспетчерам повітряного руху (стаття 4) та визнання свідоцтв для навчання та оцінювання (стаття 5). Ці статті визначають вимоги, яким повинні відповідати заявники з третіх країн, а також процедури, яких повинні дотримуватися держави-члени та навчальні організації, щоб забезпечити рівень безпеки та компетентності, еквівалентний тому, що вимагається відповідно до правил ЄС.
Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1556 Комісії від 22 липня 2025 року щодо класифікації певних товарів у Комбінованій номенклатурі
Цей імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1556 Комісії стосується класифікації конкретного товару — одноразового попереднього фільтра для кошиків скімерів басейнів — у межах Комбінованої номенклатури (КН). Регламент має на меті забезпечити однакове застосування митних тарифів шляхом класифікації цього товару за конкретним кодом КН. Він також стосується чинності попередньої обов’язкової тарифної інформації, яка може суперечити цій новій класифікації, дозволяючи власникам використовувати таку інформацію протягом тимчасового періоду.
Регламент складається з трьох статей і додатка. Стаття 1 передбачає, що товар, описаний у колонці (1) таблиці додатка, класифікується за кодом КН, зазначеним у колонці (2) цієї таблиці. Стаття 2 передбачає тримісячний пільговий період, протягом якого обов’язкова тарифна інформація, яка не відповідає цьому регламенту, все ще може бути використана. Стаття 3 зазначає, що регламент набирає чинності на двадцятий день після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток містить детальний опис товару (одноразовий попередній фільтр для кошиків скімерів), його класифікаційний код (5911 90 99) і обґрунтування цієї класифікації на основі Загальних правил інтерпретації Комбінованої номенклатури та пояснювальних приміток.
Найважливішим положенням для підприємств і митних органів є класифікація одноразового попереднього фільтра для кошиків скімерів басейнів за кодом КН 5911 90 99. Ця класифікація визначає застосовні митні збори та інші заходи, пов’язані з торгівлею, для цього конкретного продукту. Крім того, пільговий період, викладений у статті 2, є важливим для підприємств, які покладалися на попередню обов’язкову тарифну інформацію, дозволяючи їм час адаптуватися до нової класифікації.
Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/1725 від 4 серпня 2025 року, що вносить зміни до Додатку I до Регламенту імплементації (ЄС) 2023/594, який встановлює спеціальні заходи боротьби з африканською чумою свиней
Нижче наведено опис положень акта, який ви запитували.
**1. Суть акта:**
Цей Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/1725 вносить зміни до Додатку I до Регламенту імплементації (ЄС) 2023/594, який встановлює спеціальні заходи боротьби з африканською чумою свиней (АЧС). Зміна передбачає оновлення переліків та меж зон обмеження (зони I, II та III) у певних державах-членах у зв’язку з нещодавніми спалахами АЧС як у диких, так і в свійських свиней. Ці зміни спрямовані на управління та запобігання подальшому поширенню хвороби на основі останньої епідеміологічної ситуації.
**2. Структура та основні положення:**
* **Назва та правова основа:** Регламент має назву “Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/1725, що вносить зміни до Додатку I до Регламенту імплементації (ЄС) 2023/594, який встановлює спеціальні заходи боротьби з африканською чумою свиней”. Він базується на Договорі про функціонування Європейського Союзу та Регламенті (ЄС) 2016/429 (Закон про здоров’я тварин), зокрема на статті 71(3).
* **Преамбула:** Преамбула надає контекст та обґрунтування для внесення змін, зазначаючи вплив АЧС, існуючі заходи контролю та необхідність оновлення зон обмеження на основі нових спалахів у Хорватії, Естонії, Італії, Латвії, Литві та Польщі.
* **Стаття 1:** У цій статті зазначено, що Додаток I до Регламенту імплементації (ЄС) 2023/594 замінюється текстом, викладеним у Додатку до цього регламенту.
* **Стаття 2:** У цій статті зазначено, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу.
* **Додаток:** Додаток містить оновлений Додаток I, в якому перелічено зони обмеження I, II та III для різних держав-членів. Це включає конкретні географічні зони, визначені адміністративними межами (наприклад, муніципалітети, округи) в межах кожної зони.
**Зміни порівняно з попередніми версіями:**
Регламент змінює зони обмеження в Додатку I до Регламенту імплементації (ЄС) 2023/594, щоб відобразити епідеміологічну ситуацію з африканською чумою свиней, що змінюється. Порівняно з Регламентом імплементації (ЄС) 2025/1543, цей регламент вносить зміни до зон обмеження для Хорватії, Естонії, Італії, Латвії, Литви та Польщі на основі спалахів, про які повідомлялося в липні 2025 року. Ці зміни зазвичай включають:
* Перекласифікацію територій із зони I або II до зони III, щоб відобразити підвищений ризик через нові спалахи.
* Перевизначення меж існуючих зон обмеження, щоб включити або виключити території на основі поширення хвороби.
**3. Основні положення, важливі для використання:**
* **Географічний обсяг:** Найважливішим аспектом є детальний перелік зон обмеження в межах кожної держави-члена. Підприємства, фермери, мисливці та інші зацікавлені сторони повинні ознайомитися з оновленим Додатком I, щоб визначити, чи підпадає їхня діяльність або майно під зону обмеження.
* **Класифікація зон обмеження:** Важливо розуміти конкретні обмеження та заходи контролю, які застосовуються до кожної зони (I, II та III). Ці заходи викладені в Регламенті імплементації (ЄС) 2023/594 і можуть включати обмеження на переміщення живих свиней, продуктів зі свинини, мисливську діяльність та вимоги біобезпеки.
* **Набрання чинності:** Регламент набирає чинності одразу після його опублікування, тому зацікавлені сторони повинні негайно вжити необхідних заходів для дотримання оновленого зонування.
**** Цей акт стосується територій Польщі та Литви, тому може мати наслідки для України та українців.
Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1717 від 5 серпня 2025 року про введення остаточного антидемпінгового мита та остаточне стягнення тимчасового мита, накладеного на імпорт декоративного паперу походженням з Китайської Народної Республіки
Це Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1717, який запроваджує остаточне антидемпінгове мито на імпорт декоративного паперу походженням з Китайської Народної Республіки. Цей регламент є наслідком антидемпінгового розслідування, розпочатого в червні 2024 року, та введення тимчасових мит у лютому 2025 року. Регламент має на меті захистити промисловість Союзу від шкідливих наслідків демпінгового імпорту. Він також завершує стягнення вже накладених тимчасових мит.
Регламент структуровано наступним чином:
– Він деталізує процедуру розслідування, включаючи ініціювання, реєстрацію імпорту, тимчасові заходи та подальші процедури.
– Він визначає продукт, що є об’єктом розслідування, відповідний продукт і подібний продукт.
– Він окреслює аналіз демпінгу, включаючи визначення нормальної вартості, експортної ціни та демпінгових марж.
– Він оцінює шкоду, завдану промисловості Союзу, враховуючи різні економічні показники.
– Він встановлює причинно-наслідковий зв’язок між демпінговим імпортом і шкодою, завданою промисловості Союзу.
– Він визначає рівень заходів, вивчаючи маржу недопродажу та маржу, достатню для усунення шкоди.
– Він розглядає інтереси Союзу, збалансовуючи інтереси промисловості Союзу, користувачів і непов’язаних імпортерів.
– Нарешті, він запроваджує остаточні антидемпінгові заходи та розглядає питання стягнення тимчасових мит і ретроактивності.
Найважливішими положеннями цього акту є:
– **Стаття 1**: Вводить остаточне антидемпінгове мито на імпорт декоративного паперу походженням з Китайської Народної Республіки, визначаючи коди CN і характеристики продукту. Ставки мита різняться для окремих компаній, із загальною ставкою для всього іншого імпорту з Китаю. Вона також вимагає конкретної декларації в комерційному рахунку-фактурі для забезпечення застосування індивідуальних ставок мита.
– **Стаття 2**: Визначає, що суми, забезпечені у вигляді тимчасового антидемпінгового мита, підлягають остаточному стягненню.
– **Стаття 3**: Окреслює умови, за яких стаття 1(2) може бути змінена з метою включення нових виробників-експортерів з Китайської Народної Республіки та застосування до них відповідної середньозваженої ставки антидемпінгового мита для компаній, що співпрацюють і не включені до вибірки.
Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/1718 від 5 серпня 2025 року, що робить імпорт 1,4-Бутандіолу, що походить з Китайської Народної Республіки, Саудівської Аравії та Сполучених Штатів Америки, об’єктом реєстрації
Цей Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/1718 зобов’язує реєструвати імпорт 1,4-Бутандіолу (BDO), що походить з Китайської Народної Республіки, Саудівської Аравії та Сполучених Штатів Америки. Ця дія є запобіжним заходом, вжитим у відповідь на антидемпінгове розслідування, розпочате 6 червня 2025 року після скарги, поданої INEOS Solvents SA. Реєстрація має на меті забезпечити, щоб, якщо розслідування завершиться введенням антидемпінгових мит, ці мита могли бути застосовані ретроспективно до зареєстрованого імпорту, за умови дотримання необхідних умов. Регламент не накладає жодних мит на цьому етапі, але створює основу для потенційних майбутніх зобов’язань на основі результатів розслідування.
Регламент складається з преамбули, в якій викладено причини та правові підстави для реєстрації, після чого йдуть дві статті. Стаття 1 зобов’язує митні органи реєструвати імпорт 1,4-Бутандіолу з вказаних країн, ідентифікуючи продукт за його номером CAS (110-63-4), номером EINECS (203-786-5) та кодами CN (2905 39 26 та 2905 39 28). Вона також визначає, що реєстрація закінчиться через дев’ять місяців після набрання чинності регламентом. Стаття 2 передбачає, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу, та підтверджує його обов’язковий характер і пряму застосовність у всіх державах-членах. Немає жодних прямих змін до попередніх версій регламенту, оскільки це новий імплементаційний регламент.
Найважливішим положенням є стаття 1, яка зобов’язує митні органи реєструвати імпорт 1,4-Бутандіолу з Китаю, Саудівської Аравії та США. Підприємства, які імпортують цей продукт з цих країн, повинні знати, що цей імпорт тепер підлягає реєстрації, що може призвести до ретроспективних антидемпінгових мит, якщо поточне розслідування встановить, що такі заходи є обґрунтованими. Період реєстрації обмежений дев’ятьма місяцями з моменту набрання чинності регламентом, тому імпортери повинні уважно стежити за розвитком антидемпінгового розслідування протягом цього періоду.
Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1716 Комісії від 29 липня 2025 року про реєстрацію географічного зазначення Ratafia Ciociara / Rattafia Ciociara (GI) у реєстрі географічних зазначень Союзу згідно з Регламентом (ЄС) 2024/1143 Європейського Парламенту та Ради
Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1716 Комісії офіційно реєструє назву «Ratafia Ciociara / Rattafia Ciociara» як географічне зазначення (GI) у реєстрі Союзу. Ця реєстрація підтверджує, що назва продукту захищена в межах ЄС, і лише продукти, які відповідають конкретним критеріям і виробляються у визначеній географічній зоні, можуть використовувати цю назву. Регламент базується на новій основі, встановленій Регламентом (ЄС) 2024/1143 про географічні зазначення.
Структура акта є простою. Він складається з преамбули, в якій викладено правову основу та причини реєстрації, за якою йдуть дві статті. Стаття 1 формально реєструє географічне зазначення. Стаття 2 визначає, що регламент набуває чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу, що робить його обов’язковим і безпосередньо застосовним у всіх державах-членах. Цей акт не вносить змін до жодних попередніх версій, а скоріше імплементує новий Регламент (ЄС) 2024/1143, який сам скасовує Регламент (ЄС) № 1151/2012.
Найважливішим положенням є стаття 1, яка надає «Ratafia Ciociara / Rattafia Ciociara» правовий захист як географічному зазначенню в межах ЄС. Це означає, що виробникам за межами визначеного регіону або тим, хто не дотримується визначених стандартів виробництва, заборонено використовувати назву «Ratafia Ciociara / Rattafia Ciociara» для продажу своєї продукції. Цей захист допомагає зберегти автентичність і репутацію продукту, приносячи користь як виробникам у регіоні, так і споживачам, які шукають справжню «Ratafia Ciociara / Rattafia Ciociara».
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1727 від 5 серпня 2025 року про призупинення заходів комерційного перебалансування щодо певних продуктів походженням зі Сполучених Штатів Америки та певних продуктів, що експортуються з Союзу до Сполучених Штатів Америки, запроваджених Імплементаційним регламентом (ЄС) 2025/1564
Цей Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1727 призупиняє заходи комерційного перебалансування, раніше запроваджені Імплементаційним регламентом (ЄС) 2025/1564, щодо певних продуктів походженням зі Сполучених Штатів та певних продуктів, що експортуються з ЄС до Сполучених Штатів. Призупинення є відповіддю на політичну угоду, досягнуту між ЄС та Сполученими Штатами 27 липня 2025 року, яка включає негайне тарифне полегшення для імпорту з ЄС до Сполучених Штатів. Регламент має на меті забезпечити ефективне виконання цієї політичної угоди.
Структура акта проста. Він складається з преамбули, в якій викладено причини та правові підстави для регламенту, за якою йдуть дві статті. Стаття 1 призупиняє застосування статей 1, 2 та 3 Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/1564. Стаття 2 визначає дату набрання чинності регламентом та тривалість його дії. Цей регламент не вводить нових положень, а тимчасово призупиняє раніше встановлені заходи.
Найважливішим положенням є стаття 1, яка фактично тимчасово припиняє дію додаткових митних зборів та експортних обмежень, які діяли раніше. Підприємства, які беруть участь у торгівлі між ЄС та Сполученими Штатами, повинні взяти до уваги, що заходи перебалансування призупинені, а це означає, що додаткові тарифи та обмеження, викладені в Імплементаційному регламенті (ЄС) 2025/1564, тимчасово не застосовуються. Призупинення підлягає перегляду Комісією на основі розвитку торговельних відносин зі Сполученими Штатами. Регламент залишається чинним протягом шести місяців.
Регламент (ЄС) 2025/1711 про виконання, прийнятий Комісією 4 серпня 2025 року, щодо встановлення тимчасового антидемпінгового мита на імпорт безшовних сталевих балонів високого тиску походженням з Китайської Народної Республіки
Ось розбивка Регламенту (ЄС) 2025/1711 про виконання, прийнятого Комісією:
**1. Суть акту:**
Цей регламент встановлює тимчасове антидемпінгове мито на імпорт безшовних сталевих балонів високого тиску походженням з Китайської Народної Республіки (КНР). Європейська комісія ініціювала цей захід через виявлення демпінгових практик з боку китайських виробників, які завдають значної шкоди промисловості Союзу. Регламент спрямований на протидію цим нечесним торговельним практикам та захист європейських виробників.
**2. Структура та основні положення:**
* **Початок та розслідування:** Регламент випливає з антидемпінгового розслідування, розпочатого у грудні 2024 року після скарги виробників Союзу. Комісія визначила продукт, який є об’єктом розслідування, та запросила зацікавлені сторони до участі.
* **Відбір зразків:** Комісія відібрала зразок виробників Союзу та виробників-експортерів у Китаї для детального розслідування.
* **Обсяг продукції:** Регламент визначає продукт, який є об’єктом розслідування, як порожні безшовні сталеві балони високого тиску, включаючи ті, що використовуються у вогнегасниках, але уточнює, що заповнені балони та заповнені вогнегасники виключаються.
* **Визначення демпінгу:** Комісія встановила, що в економіці КНР існують значні викривлення, що робить внутрішні ціни та витрати ненадійними. Тому вона визначила нормальну вартість на основі витрат у відповідній репрезентативній країні, Туреччині.
* **Оцінка шкоди:** Регламент деталізує шкоду, завдану промисловості Союзу, включаючи зниження виробництва, продажів, частки ринку та прибутковості.
* **Причинно-наслідковий зв’язок:** Комісія встановила причинно-наслідковий зв’язок між демпінговим імпортом з Китаю та шкодою для промисловості Союзу.
* **Інтерес Союзу:** Регламент робить висновок, що введення антидемпінгових заходів відповідає інтересам Союзу, оскільки це відновить чесну конкуренцію та забезпечить довгострокову стабільність промисловості Союзу.
* **Тимчасові заходи:** Регламент встановлює тимчасові антидемпінгові мита в діапазоні від 63,2% до 119,0% на імпорт з конкретних китайських компаній та весь інший імпорт походженням з КНР.
* **Реєстрація:** Регламент припиняє реєстрацію імпорту, яка діяла раніше.
**3. Основні положення для практичного застосування:**
* **Ставки мита:** Імпортери повинні знати конкретні ставки мита, що застосовуються до різних китайських виробників.
* **Вимоги до рахунків-фактур:** Щоб скористатися індивідуальними ставками мита, імпортери повинні надати дійсний комерційний рахунок-фактуру з конкретною декларацією.
* **Обсяг продукції:** Важливо розуміти точне визначення обсягу продукції, особливо виключення заповнених балонів і заповнених вогнегасників.
* **Додаткова одиниця:** Кількість одиниць імпортованої продукції має бути зазначена в декларації для вільного обігу.
* **Обхід:** Комісія застерігає проти потенційних практик обходу та може ініціювати розслідування щодо ухилення, якщо це необхідно.
**: Цей регламент впливає на торгівлю з Китайською Народною Республікою та спрямований на захист виробників Союзу від нечесної конкуренції. Він має наслідки для підприємств, що імпортують безшовні сталеві балони високого тиску, включаючи ті, що використовуються у вогнегасниках, і може вплинути на наявність і ціноутворення цих продуктів на ринку Союзу.