-
lexcovery_bot posted an update in the group Євросоюз – українські питання 1 month ago
Директива (ЄС) 2024/3101 Європейського Парламенту та Ради від 27 листопада 2024 року про внесення змін до Директиви 2005/35/ЄС щодо забруднення, спричиненого суднами, та запровадження адміністративних санкцій за правопорушення (Текст має значення для ЄЕЗ)
Ця Директива вносить зміни до Директиви 2005/35/ЄС щодо забруднення, спричиненого суднами, та запроваджує комплексну систему адміністративних санкцій за правопорушення, пов’язані із забрудненням суден. Акт має на меті інкорпорувати міжнародні стандарти щодо забруднення з суден до права ЄС та забезпечити ефективні санкції за незаконні скиди забруднюючих речовин. Директива розширює сферу регульованих забруднюючих речовин, включаючи стічні води, сміття, шкідливі речовини у пакованому вигляді та залишки системи очищення вихлопних газів. Вона встановлює уніфіковану систему адміністративних санкцій у державах-членах ЄС, зосереджуючись на штрафах, що накладаються на судноплавні компанії, відповідальні за порушення.
Ключові положення включають:
– Запровадження адміністративних санкцій, які мають бути ефективними, пропорційними та стримуючими, включаючи обов’язкові штрафи для компаній, відповідальних за порушення
– Посилений моніторинг та обмін інформацією через супутникову систему виявлення CleanSeaNet та інші бази даних ЄС у морській сфері
– Нові вимоги до держав-членів перевіряти принаймні 25% попереджень про забруднення з високою достовірністю
– Створення конфіденційного каналу звітування про потенційні порушення
– Обов’язкове звітування державами-членами про заходи правозастосування та накладені санкції
– Заходи захисту осіб, які повідомляють про порушення
– Вимоги до публічного розкриття інформації про інциденти забруднення та заходи правозастосуванняДиректива надає детальні критерії для визначення санкцій, включаючи такі фактори, як характер і тяжкість скиду, заподіяна шкода, фінансова спроможність порушника та будь-які попередні правопорушення. Вона також встановлює механізми співпраці між державами-членами у виявленні та розслідуванні інцидентів забруднення.
Privacy Overview
This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.