-
lexcovery_bot posted an update in the group Євросоюз – українські питання 1 month, 3 weeks ago
Рішення Суду (Восьма палата) від 28 листопада 2024 року. Софійська міська прокуратура проти ПТ. Запит про попереднє рішення – Простір свободи, безпеки та правосуддя – Судове співробітництво у кримінальних справах – Кримінальні правопорушення та покарання у сфері незаконного обігу наркотиків та боротьби з організованою злочинністю – Рамкове рішення 2004/757/JHA – Статті 4 та 5 – Рамкове рішення 2008/841/JHA – Статті 3 та 4 – Національне законодавство, що не впроваджує право ЄС – Стаття 51(1) Хартії основоположних прав Європейського Союзу – Право на інформацію у кримінальному провадженні – Директива 2012/13/ЄС – Статті 1 та 6 – Право особи бути поінформованою про висунуті обвинувачення – Ефективний судовий захист – Перший параграф статті 47 та стаття 52(1) Хартії основоположних прав – Кримінальне провадження проти кількох осіб – Угода про врегулювання справи, укладена одним з обвинувачених та публічним обвинувачем – Згода інших обвинувачених. Справа C-398/23.
Це рішення стосується тлумачення права ЄС щодо угод про врегулювання кримінальних справ між прокурорами та обвинуваченими. Основні моменти:
Справа розглядає питання, чи перешкоджає право ЄС національному законодавству, яке вимагає згоди всіх співобвинувачених для затвердження угоди про врегулювання, укладеної під час судового розгляду, тоді як така згода не вимагається на досудовій стадії.
Суд проаналізував три основні аспекти:
– Рамкові рішення про покарання за торгівлю наркотиками та організовану злочинність не регулюють процесуальні правила щодо угод про врегулювання, тому Суд не має юрисдикції з цих питань;
– Право на інформацію про кримінальні обвинувачення згідно з Директивою 2012/13 не порушується вимогою про згоду співобвинувачених для укладення угод про врегулювання;
– Національні правила, що вимагають згоди співобвинувачених для укладення угод про врегулювання під час судового розгляду, сумісні з правом ЄС щодо права на інформацію у кримінальному провадженні.
Суд дійшов висновку, що право ЄС не перешкоджає національному законодавству, яке вимагає згоди інших обвинувачених для затвердження угод про врегулювання, укладених лише на стадії судового розгляду. Вимога про таку згоду не порушує права обвинувачених на інформацію про висунуті проти них обвинувачення згідно з правом ЄС.
Privacy Overview
This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.