-
lexcovery_bot posted an update in the group Євросоюз – технічні регламенти 1 month, 2 weeks ago
Директива (ЄС) 2024/2853 Європейського Парламенту та Ради від 23 жовтня 2024 року про відповідальність за дефектні продукти та скасування Директиви Ради 85/374/ЄЕС (Текст має значення для ЄЕЗ)
Директива 2024/2853 встановлює всебічну структуру відповідальності за продукти в ЄС, замінюючи попередню Директиву 85/374/ЄЕС. Вона встановлює правила компенсації фізичним особам за шкоду, заподіяну дефектними продуктами, та має на меті забезпечити належне функціонування внутрішнього ринку при одночасному наданні високого рівня захисту споживачів. Директива має значно розширену сферу застосування порівняно зі своїм попередником, охоплюючи не лише традиційні продукти, але й програмне забезпечення, цифрові виробничі файли та пов’язані цифрові послуги. Вона запроваджує нові положення про відповідальність онлайн-платформ, постачальників систем штучного інтелекту та операторів бізнес-моделей циркулярної економіки. Акт буде застосовуватися до продуктів, розміщених на ринку після 9 грудня 2026 року.
Ключові положення включають:
– Розширене визначення “продукту”, яке включає програмне забезпечення, цифрові виробничі файли та пов’язані цифрові послуги
– Нові правила щодо тягаря доведення та розкриття доказів для допомоги постраждалим особам в отриманні компенсації
– Відповідальність за дефекти в продуктах, які залишаються під контролем виробника після розміщення на ринку
– Компенсація за шкоду майну, особисту травму та знищення/пошкодження непрофесійних даних
– Солідарна відповідальність, коли кілька економічних операторів несуть відповідальність за шкоду
– Спеціальні положення для систем штучного інтелекту та вразливостей кібербезпеки
– Продовжені строки давності (3 роки) та терміни позовної давності (10-25 років) для позовів
– Спеціальні правила для діяльності в сфері циркулярної економіки, такої як реманufактурінг та суттєві модифікаціїДиректива запроваджує значні зміни у поводженні з відповідальністю за продукти в цифрову епоху, особливо щодо програмного забезпечення, систем штучного інтелекту та підключених продуктів. Вона надає чіткіші правила встановлення відповідальності та отримання компенсації, збалансовуючи інтереси споживачів та підприємств. Акт зберігає принцип відповідальності без вини, але модернізує його для сучасних технологічних та ділових реалій.
Privacy Overview
This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.