Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд українського законодавства за 19/02/2025

Дайджест нормативних актів:

🏥 Затверджено порядок паралельного імпорту ліків в Україну. Встановлено процедуру візуального та лабораторного контролю, визначено особливості маркування та перепакування імпортованих ліків. Дозволено ввезення в оригінальній упаковці з додатковим маркуванням українською мовою.
👨‍⚕️ Оновлено систему безперервного професійного розвитку медиків. Запроваджено обов’язкове укладання договорів між адміністратором системи та провайдерами освітніх послуг. Встановлено принцип відшкодування фактичних витрат адміністратора.
🏗️ Встановлено порядок надання субвенцій з держбюджету місцевим бюджетам для відновлення України за кошти ЄІБ. Передбачено співфінансування з місцевих бюджетів не менше 23%, максимальний термін реалізації проектів – 18 місяців. Об’єкти мають залишатися в комунальній власності мінімум 20 років.
💷 Затверджено умови отримання кредиту від Великої Британії на 2,258 млрд фунтів для закупівлі оборонних матеріалів. Погашення планується здійснювати за рахунок заморожених активів РФ. Термін кредиту – 30 років, ставка складається з базової ставки плюс маржа 1,25% річних.
📋 Удосконалено порядок військового обліку для осіб з інвалідністю. Запроваджено автоматичний обмін даними про інвалідність між реєстрами через систему “Трембіта”. Особи з інвалідністю звільняються від необхідності проходження військово-лікарської комісії при взятті на облік.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Про облікову ціну банківських металів

Це щоденне повідомлення Національного банку України про встановлення облікових цін на банківські метали.

Структура документа проста – це таблиця з офіційними цінами на чотири види банківських металів (золото, срібло, платина, паладій) станом на 18 лютого 2025 року. Ціни вказані у гривнях за одну тройську унцію.

Ключові положення:
1. Золото оцінюється в 120,427.55 грн за унцію
2. Срібло – 1,343.00 грн за унцію
3. Платина – 41,049.26 грн за унцію
4. Паладій – 40,989.00 грн за унцію

Важливо розуміти, що ці ціни є обліковими і використовуються для бухгалтерського обліку та статистичної звітності. НБУ прямо зазначає, що не бере на себе зобов’язання купувати чи продавати метали за цими цінами.

Про офіційний курс гривні щодо іноземних валют

Це офіційне повідомлення Національного банку України про встановлення курсів іноземних валют відносно гривні станом на 18.02.2025.

Структура документу представляє собою таблицю з 33 валют, де для кожної вказано:
– Цифровий та літерний код валюти за міжнародним стандартом ISO 4217
– Кількість одиниць валюти
– Повна назва валюти
– Офіційний курс до гривні

Ключові курси основних валют:
– Долар США (USD): 41.5554 грн
– Євро (EUR): 43.5168 грн
– Фунт стерлінгів (GBP): 52.3369 грн
– Швейцарський франк (CHF): 46.0933 грн

Важливо зазначити, що ці курси використовуються для бухгалтерського обліку, операцій НБУ з Державною казначейською службою України та інших визначених законодавством випадків. При цьому НБУ не бере на себе зобов’язання купувати чи продавати валюту за цими курсами.

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань паралельного імпорту лікарських засобів

Ця постанова регулює процедуру паралельного імпорту лікарських засобів в Україну. Вона встановлює механізм контролю за ввезенням ліків через паралельний імпорт та розподіляє повноваження між державними органами до створення спеціального регуляторного органу.

Структура документу включає:
1. Основну частину з розподілом повноважень між Держлікслужбою та Державним експертним центром МОЗ
2. Зміни до 6 постанов КМУ щодо контролю якості ліків, цінового регулювання та повноважень Держлікслужби
3. Детальний порядок здійснення контролю за паралельним імпортом ліків

Ключові положення:
– Встановлено процедуру візуального та лабораторного контролю ліків при паралельному імпорті
– Визначено особливості маркування та перепакування імпортованих ліків
– Передбачено можливість ввезення ліків в оригінальній упаковці з додатковим маркуванням українською мовою
– Встановлено випадки обов’язкового лабораторного аналізу імпортованих ліків
– Поширено механізми цінового регулювання на ліки, що ввозяться через паралельний імпорт

Про внесення змін до Положення про систему безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я

Ця постанова вносить зміни до Положення про систему безперервного професійного розвитку медичних працівників. Основні зміни стосуються процедури реєстрації провайдерів освітніх послуг та укладання з ними договорів.

Структура документу проста – це технічні зміни до чинного Положення, які:
1. Оновлюють назву закону про електронні довірчі послуги
2. Деталізують порядок укладання договорів з провайдерами освітніх послуг
3. Встановлюють механізм відшкодування витрат адміністратора системи

Ключові нововведення:
– Запроваджується обов’язкове укладання договору між адміністратором системи та провайдером освітніх послуг
– Встановлюється принцип відшкодування фактичних витрат адміністратора системи
– Договори мають розміщуватися в спеціальному модулі системи
– Розмір витрат, які підлягають відшкодуванню, визначатиме адміністратор системи

Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів в рамках Програми відновлення України ІІІ

Ця постанова КМУ встановлює порядок надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам для реалізації проектів відновлення України за кошти Європейського інвестиційного банку. Документ визначає механізм розподілу та використання коштів для відбудови соціальної та житлової інфраструктури на підконтрольних Україні територіях.

Структура документу включає:
– Загальні положення про субвенцію та її джерела
– Умови надання субвенції (9 ключових вимог)
– Порядок відбору проектів через експертну робочу групу
– Механізм пріоритезації проектів через Єдину цифрову систему
– Процедуру перерахування та обліку коштів
– Вимоги до звітності та моніторингу

Ключові положення:
1. Обов’язкове співфінансування з місцевих бюджетів – не менше 23%
2. Максимальний термін реалізації проектів – 18 місяців
3. Об’єкти мають залишатися в комунальній власності мінімум 20 років
4. Заборонено використовувати кошти на купівлю землі та приватизацію
5. Проекти повинні відповідати стандартам енергоефективності та безбар’єрності
6. Відбір проектів здійснюється через експертну робочу групу з представників міністерств
7. Пріоритезація відбувається автоматично через Єдину цифрову систему за бальною системою

Про подання на ратифікацію Верховною Радою України Угоди про фінансування програми Interreg (Interreg VI-C) Interreg Europe 2021-2027

Це технічне розпорядження Кабінету Міністрів України про внесення до Верховної Ради України для ратифікації міжнародної угоди про програму Interreg Europe на 2021-2027 роки.

Структура документа максимально проста – складається з одного пункту, яким доручається подати угоду на ратифікацію парламентом. Угода була підписана 20 грудня 2024 року в Києві.

Програма Interreg Europe – це програма міжрегіонального співробітництва, що фінансується Європейським Союзом та спрямована на покращення реалізації політик регіонального розвитку через обмін досвідом та передовими практиками між регіонами ЄС та країнами-партнерами. Після ратифікації угоди Україна зможе офіційно брати участь у проектах цієї програми та отримувати відповідне фінансування для регіонального розвитку.

Про схвалення проекту Угоди (у формі обміну нотами) між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про продовження дії Угоди (у формі обміну нотами) між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про співробітництво у сфері біологічної та хімічної безпеки і ядерного/радіологічного захисту в рамках ініціативи Групи Семи “Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї і матеріалів масового знищення”

Це розпорядження стосується продовження міжнародної співпраці між Україною та Німеччиною у критично важливій сфері безпеки. Документ схвалює проект угоди про подальшу взаємодію двох країн щодо біологічної, хімічної та ядерної безпеки в рамках ініціативи G7.

Структура документа проста – це коротке розпорядження, що містить один пункт про схвалення проекту міжнародної угоди. Документ продовжує дію вже існуючої угоди між країнами.

Ключові аспекти:
– Угода реалізується у формі обміну дипломатичними нотами
– Охоплює три важливі сфери безпеки: біологічну, хімічну та ядерну/радіологічну
– Є частиною глобальної ініціативи G7 щодо нерозповсюдження зброї масового знищення
– Спрямована на продовження вже діючої співпраці між Україною та Німеччиною

: Документ стосується питань військової безпеки та міжнародного співробітництва у сфері протидії розповсюдженню зброї масового знищення.

Про схвалення проекту Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Непалу про скасування візових вимог для пред’явників дипломатичних, офіційних та службових паспортів

Це розпорядження КМУ про схвалення міжнародної угоди щодо спрощення візового режиму між Україною та Непалом для власників спеціальних категорій паспортів.

Структура документа проста – складається з одного пункту, яким схвалюється проект міжурядової угоди про безвізовий режим для власників дипломатичних, офіційних та службових паспортів.

Основне положення – надання дозволу на підписання угоди з Непалом, що дозволить дипломатам та офіційним особам обох країн подорожувати без віз. Це стандартна міжнародна практика для спрощення офіційних контактів між державами. Такі угоди зазвичай передбачають можливість безвізового перебування на території іншої держави протягом визначеного терміну (найчастіше 90 днів) для власників спеціальних категорій паспортів.

Про відчуження шляхом передачі нерухомого майна в комунальну власність

Це розпорядження КМУ стосується передачі конкретного об’єкту нерухомості від АТ “Українська залізниця” до комунальної власності Львівської міської територіальної громади.

Структура документа проста – це одне розпорядче положення про передачу нежитлових приміщень по вул. Повітряна, 99 у м. Львові з державної у комунальну власність.

Ключові моменти:
1. Майно передається безоплатно (відчуження шляхом передачі)
2. Встановлено два важливих обмеження:
– має зберігатися цільове призначення об’єкту
– заборонено подальше відчуження у приватну власність
3. Чітко ідентифіковано об’єкт передачі через літери та реєстраційний номер

Це типове розпорядження про передачу майна, яких КМУ приймає десятки щороку в рамках процесів децентралізації та оптимізації управління державним майном.

Про підписання Угоди між Урядом України та Європейською організацією публічного права про створення офісу Європейської організації публічного права в Україні

Це розпорядження КМУ стосується схвалення проекту міжнародної угоди про відкриття представництва Європейської організації публічного права в Україні. Документ уповноважує Міністра освіти і науки України підписати цю угоду від імені Уряду.

Структура документа проста і складається з двох основних пунктів: схвалення проекту угоди та призначення уповноваженої особи для її підписання.

Ключові положення:
1. Схвалюється проект міжнародної угоди про створення офісу ЄОПП в Україні
2. Повноваження на підписання надаються Міністру освіти і науки
3. Це перший крок до інституційної присутності європейської організації з питань публічного права в Україні, що може сприяти розвитку правової системи та освіти

Цей акт є важливим для розвитку міжнародного співробітництва України в сфері публічного права та правової освіти, створюючи передумови для більш тісної інтеграції з європейськими правовими інституціями.

Про затвердження Основних умов здійснення правочину з умовними зобов’язаннями, внаслідок якого державі надається кредит від Уповноважених Казначейства Його Величності Уряду Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії

Суть акта:
Постанова затверджує умови отримання Україною кредиту від Великої Британії на суму 2,258 млрд фунтів стерлінгів для закупівлі оборонних матеріалів. Особливістю кредиту є те, що його погашення планується здійснювати не з державного бюджету, а за рахунок заморожених активів РФ відповідно до механізму ЄС.

Структура та основні положення:
1. Кредитний договір укладається між Міністром фінансів України та Казначейством Великої Британії
2. Відсоткова ставка складається з базової ставки (прив’язаної до британських держоблігацій) плюс маржа 1,25% річних
3. Виплати відсотків здійснюються двічі на рік – 6 квітня та 6 жовтня
4. Термін погашення кредиту – 30 років від дати укладення договору

Ключові особливості:
– Кредит має цільове призначення – закупівля оборонних матеріалів
– Погашення здійснюється переважно за рахунок заморожених активів РФ
– Кредитор має обмежене право вимагати повернення коштів з державного бюджету (лише у випадку отримання компенсації від РФ або при істотному порушенні умов договору)
– Механізм кредитування реалізується в рамках спеціального Регламенту ЄС та відповідної Угоди між Україною та ЄС

Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 і від 16 серпня 2024 р. № 932

Суть змін полягає в удосконаленні порядку військового обліку для осіб з інвалідністю та автоматизації процесу верифікації даних про призовників і військовозобов’язаних. Постанова вносить зміни до двох порядків – щодо оформлення військово-облікових документів та щодо автоматичної верифікації відомостей про призовників.

Структура документу включає зміни до:
1. Порядку оформлення військово-облікових документів – додано вимогу вносити відомості про інвалідність.
2. Порядку автоматичної верифікації – суттєво розширено положення про облік осіб з інвалідністю, деталізовано процедуру електронної взаємодії між реєстрами, додано норми щодо одноразового внесення даних про чоловіків 25-60 років.

Ключові нововведення:
– Запроваджується автоматичний обмін даними про інвалідність між реєстрами через систему “Трембіта”
– Особи з інвалідністю звільняються від необхідності проходження військово-лікарської комісії при взятті на облік
– Розширено перелік документів, що підтверджують інвалідність
– Передбачено можливість подання відомостей про інвалідність через електронний кабінет призовника
– Впроваджено спрощену процедуру взяття на облік для осіб 25-60 років, які подавали документи на паспорт до 24 квітня 2024 року

Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2011 р. № 1399

Ця постанова вносить зміни до лімітів службових легкових автомобілів для органів виконавчої влади в Одеській області. Документ змінює кількісні показники автомобілів для різних категорій посадовців.

Структурно постанова складається з одного пункту, який вносить зміни до додатку 2 базової постанови №1399 від 2011 року. Зміни стосуються тільки рядка з показниками для Одеської області.

Конкретні зміни передбачають:
– Збільшення кількості автомобілів вищої категорії з 17 до 25
– Збільшення кількості автомобілів середньої категорії з 1 до 10
– Зменшення кількості автомобілів нижчої категорії з 90 до 35
– Зменшення загальної кількості автомобілів з 26 до 21

Таким чином, відбувається перерозподіл службового автотранспорту в Одеській області в бік збільшення кількості автомобілів вищої та середньої категорії при одночасному зменшенні загальної кількості службових автомобілів.

Про внесення змін до Порядку організації та здійснення загальновійськової підготовки громадян України до національного спротиву

Суть змін:
Постанова вносить зміни до порядку організації загальновійськової підготовки громадян України, уточнюючи вимоги до інструкторів та розширюючи перелік бойового досвіду, який враховується при їх відборі. Тепер враховується досвід участі не лише в операції Об’єднаних сил, але й в антитерористичній операції та заходах із забезпечення оборони України під час російської агресії.

Структура та основні положення:
1. Розширено формулювання щодо бойового досвіду в пункті 8, включивши участь в АТО та заходах протидії російській агресії.
2. Доповнено пункт 10 новими вимогами до інструкторів базової підготовки, які тепер повинні обиратися з числа учасників бойових дій з досвідом участі в АТО та заходах захисту України від російської агресії.

Ключові положення для застосування:
– Інструктори з базової підготовки повинні мати реальний бойовий досвід участі в АТО, ООС або заходах протидії російській агресії
– При відборі інструкторів враховується весь спектр досвіду захисту України, включаючи участь в антитерористичній операції та заходах забезпечення національної безпеки
– Розширене формулювання дозволяє залучати більше кваліфікованих інструкторів з різним бойовим досвідом

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації публічних інвестиційних проектів з реконструкції та будівництва установ виконання покарань і слідчих ізоляторів

Цей Порядок регулює механізм використання бюджетних коштів для реконструкції та будівництва установ виконання покарань і слідчих ізоляторів. Документ визначає конкретні проекти – реконструкцію приміщень Київського СІЗО та створення нового СІЗО в с. Мартусівка Київської області.

Структура документу включає 14 пунктів та 2 додатки:
– Визначення цілей та механізму використання коштів (п.1-2)
– Визначення розпорядників коштів (п.3)
– Напрями використання коштів (п.4)
– Обмеження щодо використання коштів (п.5)
– Порядок здійснення будівельних робіт та звітності (п.6-14)
– Додатки щодо обсягів фінансування та форми звітності

Ключові положення для практичного застосування:
1. Головним розпорядником коштів є Мін’юст
2. Кошти можуть використовуватися на:
– Проектну документацію
– Будівельні роботи
– Придбання обладнання та матеріалів
– Транспортні послуги
3. Встановлено чіткі обмеження щодо заборони використання коштів на:
– Видатки, не пов’язані з будівництвом
– Утримання бюджетних установ
– Отримання прибутку
4. Передбачено щомісячну звітність про використання коштів

Про зміни в складі територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів

Ця постанова ЦВК стосується змін у складі територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів. Документ вирішує питання заміни членів комісій у зв’язку з різними обставинами – від добровільного складення повноважень до несумісності посад.

Структура постанови включає:
– Преамбулу з описом підстав для прийняття рішення
– Правове обґрунтування на основі Виборчого кодексу України та інших нормативних актів
– Резолютивну частину з конкретними рішеннями щодо змін у складі комісій
– Організаційні положення щодо виконання постанови

Основні важливі положення:
1. Встановлено порядок заміни секретаря комісії при збереженні членства
2. Визначено процедуру заміни членів комісій у разі їх призначення на посади в органах влади
3. Врегульовано питання заміни представників заборонених політичних партій
4. Встановлено строки для подання нових кандидатур від політичних партій замість вибулих членів комісій

Постанова демонструє детальну регламентацію процедур формування та зміни складу виборчих комісій для забезпечення законності виборчого процесу.

Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 25 червня 2020 року № 117

Ця постанова ЦВК вносить зміни до переліку постійних виборчих дільниць, як звичайних, так і спеціальних, що були утворені в 2020 році. Документ є технічним і спрямований на актуалізацію мережі виборчих дільниць.

Структурно постанова складається з трьох пунктів та 23 додатків, які містять конкретні зміни щодо виборчих дільниць у різних регіонах України. Зміни вносяться до попередньої постанови ЦВК №117 від 25.06.2020.

Ключові положення:
– Зміни стосуються як звичайних, так і спеціальних виборчих дільниць
– Інформація про зміни має бути передана органам ведення Державного реєстру виборців
– Постанова підлягає оприлюдненню на офіційному вебсайті ЦВК
– Детальні зміни щодо конкретних дільниць містяться в 23 додатках, доступних на сайті ЦВК

Про затвердження Змін до Положення про організацію процесу управління проблемними активами в банках України

Суть змін полягає в удосконаленні правил управління проблемними активами в банках України, особливо щодо організаційної структури та запобігання конфлікту інтересів. Особлива увага приділяється системно важливим банкам та розмежуванню повноважень між керівними особами банку.

Структура змін:
1. Доповнення розділу III новими положеннями щодо конфлікту інтересів та організаційної структури
2. Уточнення вимог до підпорядкування підрозділу НПА (непрацюючих активів)
3. Встановлення особливих вимог для системно важливих банків
4. Зміни щодо комітету НПА та ролі головного ризик-менеджера
5. Технічні уточнення в інших розділах положення

Ключові положення:
– Рада банку повинна вживати заходів щодо запобігання конфлікту інтересів при управлінні проблемними активами
– У системно важливих банках підрозділ НПА не може підпорядковуватися головному ризик-менеджеру
– Головний ризик-менеджер не може очолювати комітет НПА, але має бути його членом
– Системно важливі банки мають 6 місяців для приведення організаційної структури у відповідність до нових вимог
– Банки мають до кінця 2025 року оновити внутрішні документи відповідно до змін

Про внесення зміни до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України в умовах особливого періоду

Ця постанова НБУ вносить технічну зміну до правил подання статистичної звітності банками та фінансовими установами в умовах особливого періоду. Змінюється лише один показник – з “10” на “12” у рядку 91 таблиці додатка до Правил.

Структурно постанова складається з преамбули із посиланням на законодавчі підстави та трьох пунктів: сама зміна, контроль виконання та набрання чинності. Це точкова зміна до базової постанови НБУ №140 від 18.12.2018.

Ключові моменти:
– Стосується подання статистичної звітності до НБУ в особливий період
– Змінює лише один числовий показник у таблиці додатка
– Контроль покладено на заступника Голови НБУ
– Набирає чинності з наступного дня після офіційного опублікування

Хоча зміна технічна, вона важлива для банків та фінансових установ, які подають звітність до НБУ, оскільки стосується їх обов’язків в умовах особливого періоду.

Про врахування висловлених органом державної реєстрації зауважень до наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 14 січня 2025 року № 53

Цей наказ вносить технічні зміни до попереднього наказу Міндовкілля щодо критеріїв визначення важливих підприємств у сфері надрокористування. Зміни стосуються виключно редакційних уточнень формулювань, без змін по суті регулювання.

Структура наказу проста і включає 4 пункти:
– внесення змін до попереднього наказу
– доручення щодо реєстрації
– набрання чинності
– контроль виконання

Основні зміни полягають у:
1. Заміні сполучника “і” на “та” у словосполученні “установ та організацій” в преамбулі
2. Доповненні повної назви Критеріїв у пункті 2 попереднього наказу

Це суто технічний документ, який не змінює регуляторного впливу попереднього наказу, а лише уточнює його формулювання відповідно до правил юридичної техніки.

Про затвердження Критеріїв з визначення підприємств, установ і організацій, які мають важливе значення для національної економіки у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр в особливий період

Суть акта:
Наказ встановлює критерії для визначення підприємств, які мають стратегічне значення у сфері геології та надрокористування в особливий період. Документ є частиною системи мобілізаційної підготовки та спрямований на забезпечення функціонування критично важливих підприємств під час особливого періоду.

Структура та основні положення:
1. Наказ складається з основної частини та додатку з критеріями.
2. Документ замінює попередній наказ від 14.08.2023 №573.
3. Визначено 4 ключові критерії для віднесення підприємств до важливих для національної економіки:
– належність до сфери управління Держгеонадр
– наявність не менше 25 працівників та відповідність певним кодам КВЕД
– діяльність у 3+ областях України
– участь у створенні ядерно-паливного циклу

Ключові положення для застосування:
– Достатньо відповідності хоча б одному з критеріїв
– Держгеонадра відповідає за визначення переліку таких підприємств
– Враховуються основні види діяльності станом на 01.01.2022
– Охоплюються підприємства, що займаються розвідувальним бурінням, геологією, геодезією, науковими дослідженнями та регулюванням економічної діяльності

Про врахування висловлених органом державної реєстрації зауважень до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 23 грудня 2024 року № 852

Цей наказ МВС вносить технічні уточнення до порядку ведення профілактичного обліку кривдників органами Національної поліції. Зміни стосуються розширення переліку персональних даних, які вносяться до обліку.

Структурно наказ складається з трьох пунктів: перший містить самі зміни, другий визначає відповідальний підрозділ, третій встановлює порядок набрання чинності.

Основні зміни полягають у тому, що:
1. При веденні обліку кривдника тепер обов’язково вказується не лише власне ім’я, а й прізвище особи
2. До переліку обов’язкових даних додано “місце проживання” при фіксації інформації про громадянство та навчання особи

Ці уточнення важливі для правильної ідентифікації кривдників та ведення профілактичного обліку поліцією, оскільки забезпечують більш повний облік персональних даних осіб, які вчинили домашнє насильство.

Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 18 грудня 2024 року № 2111

Цей наказ МОЗ вносить технічні зміни до форм медичної звітності та інструкцій щодо їх заповнення. Основні зміни стосуються форм звітності №7 (про злоякісні новоутворення) та №9 (про захворювання, що передаються статевим шляхом).

Структура наказу включає:
– Загальні зміни до базового наказу №2111
– Зміни до форми звітності №7 та інструкції її заповнення
– Зміни до форми звітності №9 та інструкції її заповнення
– Організаційні положення щодо реєстрації та публікації наказу

Ключові зміни:
1. Розширено коло суб’єктів подання звітності – додано фізичних осіб-підприємців
2. Уточнено формулювання в таблиці “Респондент” щодо найменування/ПІБ
3. Виправлено технічні помилки у нумерації, форматуванні та написанні дат
4. Внесено уточнення щодо назв медичної документації
5. Виключено дублювання заголовків таблиць на окремих сторінках форм

Всі зміни мають технічний характер і спрямовані на покращення зручності заповнення форм звітності та усунення неточностей у формулюваннях.

Про затвердження Змін до Зводу відомостей, що становлять державну таємницю

Суть документа:
Наказ СБУ вносить зміни до Зводу відомостей, що становлять державну таємницю. Документ оновлює перелік інформації, яка відноситься до державної таємниці, зокрема щодо оборонної промисловості, мобілізаційної підготовки та військово-технічного співробітництва.

Структура та основні зміни:
1. Оновлено перелік скорочень, додано АТ “Українська оборонна промисловість” (УОП)
2. Внесено зміни до розділів щодо:
– стратегії ведення бойових дій
– мобілізаційної підготовки та мобілізаційних планів
– військово-технічного співробітництва з іноземними державами
3. Уточнено ступені секретності різних категорій інформації (“Т” – таємно, “ЦТ” – цілком таємно)

Ключові положення:
1. Засекречено інформацію про сучасну стратегію ведення бойових дій та принципи підготовки військ
2. Встановлено режим таємності щодо мобілізаційних потужностей оборонної промисловості
3. Визначено порядок захисту інформації про експорт військової продукції та військово-технічне співробітництво
4. Захищено дані про кількість заброньованих військовозобов’язаних в оборонній промисловості

Про внесення змін до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 25 лютого 2019 року № 124

Суть наказу:
Наказ вносить зміни до порядку обліку осіб, які вчинили домашнє насильство, розширюючи його на випадки насильства за ознакою статі. Зміни пов’язані з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству (Стамбульська конвенція).

Структура та основні положення:
1. Розширено сферу застосування – тепер облік ведеться не лише щодо домашнього насильства, але й насильства за ознакою статі
2. Оновлено підстави для взяття на профілактичний облік, включаючи правопорушення за статтею 173-6 КУпАП
3. Деталізовано інформацію, яка вноситься до облікових документів
4. Уточнено строки перебування на обліку, зокрема після відбуття покарання за кримінальні проступки

Ключові положення для застосування:
– Розширено перелік підстав для взяття на профілактичний облік
– Уточнено перелік даних про кривдника та постраждалу особу, які вносяться до документів
– Встановлено строк профілактичного обліку – один рік після відбуття покарання за кримінальний проступок
– Деталізовано підстави для зняття з профілактичного обліку
– Оновлено форму Журналу реєстрації осіб, які перебувають на профілактичному обліку

Про затвердження форм звітності та інструкцій щодо їх заповнення (Форма звітності № 9 (річна) “Звіт про захворювання, які передаються переважно статевим шляхом, грибкові шкірні хвороби та коросту за 20___ рік”)

Цей наказ МОЗ затверджує нову форму статистичної звітності №9 та інструкцію щодо її заповнення для обліку захворювань, що передаються статевим шляхом, грибкових захворювань шкіри та корости.

Структура документу:
1. Форма звітності №9 (річна)
2. Детальна інструкція щодо заповнення форми, що включає:
– Загальні положення
– Порядок заповнення звіту
– Правила заповнення окремих таблиць (1000, 1001, 1002, 2000, 2001)

Основні важливі положення:
1. Звіт заповнюють всі медичні заклади та ФОПи, що мають ліцензію на дерматовенерологічну практику
2. Звітність ведеться на основі первинної медичної документації та даних з електронної системи охорони здоров’я
3. Детально регламентується облік різних форм захворювань за статтю, віком та місцем проживання пацієнтів
4. Окремо ведеться облік лікування та його результатів
5. Передбачено облік контактних осіб та їх превентивного лікування

Цей документ є важливим для забезпечення статистичного обліку та моніторингу соціально значущих захворювань в Україні.

Про затвердження форм звітності та інструкцій щодо їх заповнення (Форма звітності № 7 (річна) “Звіт про захворювання на злоякісні новоутворення”)

Цей наказ МОЗ затверджує нові форми статистичної звітності щодо онкологічних захворювань та інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Структура:
1. Затверджено дві нові форми звітності:
– Форма №7 про захворювання на злоякісні новоутворення
– Форма №9 про захворювання, що передаються статевим шляхом

2. Основні зміни:
– Оновлено форми відповідно до нового класифікатора хвороб НК 025:2021
– Впроваджено електронну систему звітності через регіональні канцер-реєстри
– Деталізовано порядок заповнення форм та контролю даних

3. Ключові положення:
– Звітність подається всіма медзакладами незалежно від форми власності
– Дані збираються в розрізі територіальних громад
– Встановлено чіткі терміни подання звітів
– Передбачено методологічний контроль з боку Центру громадського здоров’я
– Впроваджено автоматизовану перевірку даних

Наказ спрямований на покращення збору статистичних даних про онкологічні захворювання та ІПСШ для прийняття управлінських рішень у сфері охорони здоров’я.

Leave a comment

E-mail
Password
Confirm Password