Регламент (ЄС) 2026/1144 про виконання Комісією
Цей регламент стосується модернізації експорту товарів культурного призначення шляхом переходу на цифрові технології! Він запроваджує «систему ECG» — електронну платформу для управління експортними ліцензіями, що замінює стару паперову систему. Існує три типи ліцензій: стандартна, конкретна відкрита та загальна відкрита, з конкретними умовами для кожної з них. Усі заявки мають подаватися через систему ECG. Комісія та держави-члени спільно займаються захистом даних у системі, і система ECG має бути введена в експлуатацію до 2 жовтня 2031 року.
Регламент (ЄС) 2026/1150 про виконання Комісією
Цей регламент поновлює дозвіл на неогесперидин дигідрохалкон як кормову добавку, класифікуючи його як «ароматичну сполуку» серед «сенсорних добавок». Він встановлює конкретні умови, включаючи максимальний рівень вмісту та заходи безпеки, і скасовує попередній регламент. Продукти, вироблені та марковані за старими правилами, можуть використовуватися ще деякий час.
Регламент (ЄС) 2026/1158 про виконання Комісією
Це проста зміна назви! Він вносить зміни до попереднього регламенту, щоб оновити власника дозволу на кон’юговану лінолеву кислоту (t10, c12)-метиловий ефір з BASF SE на Louis Dreyfus Company Ingredients GmbH. Наявні запаси все ще можна використати.
Регламент (ЄС) 2026/1159 про виконання Комісією
Цей регламент оновлює деталі для сімейства біоцидних продуктів «Diversey Hydrogen Peroxide Product Family», додаючи виробничі майданчики та змінюючи адресу власника дозволу та виробника. Оновлена інформація має вирішальне значення для відстеження продукції.
Регламент (ЄС) 2026/1154 про виконання Комісією
Цей регламент виключає три активні речовини — метоксіфенозид, пентіопірад і терпеноїдну суміш QRD 460 — зі списку дозволених для засобів захисту рослин. Ці речовини більше не можна використовувати в засобах захисту рослин в ЄС.
Регламент (ЄС) 2026/1151 про виконання Комісією
Цей регламент поновлює дозвіл на інозитол як кормову добавку для різних видів риб і ракоподібних. Він встановлює оновлені умови для його використання, включаючи вимоги до маркування, і дозволяє продовжувати використання продуктів, вироблених за старими правилами, протягом обмеженого часу.
Регламент (ЄС) 2026/1146 про виконання Комісією
Цей регламент поновлює дозвіл на певні препарати *Lactiplantibacillus plantarum* та *Lentilactobacillus buchneri* як силосні добавки для всіх видів тварин. Також дуже важливо звернути увагу на умови використання, зазначені в Додатку:
- Необхідно вказати інструкції з використання добавки та преміксів, умови зберігання.
- Добавку слід використовувати лише в легко силосованому свіжому матеріалі.
- Мінімальна доза добавки, коли вона не використовується в комбінації з іншими мікроорганізмами та/або ферментами як силосні добавки.
- Для користувачів добавки та преміксів оператори кормового бізнесу повинні встановити оперативні процедури та організаційні заходи для усунення потенційних ризиків, пов’язаних з їх використанням. Якщо ці ризики неможливо усунути за допомогою таких процедур і заходів, добавку та премікси слід використовувати з особистими засобами захисту шкіри, очей і органів дихання.
Регламент (ЄС) 2026/1148 про виконання Комісією
Цей регламент поновлює дозвіл на бета-каротин як кормову добавку для всіх видів тварин, з особливими умовами для телят (замінники молока). Оператори кормового бізнесу повинні встановити оперативні процедури та організаційні заходи для усунення потенційних ризиків, пов’язаних з використанням бета-каротину, і слід використовувати засоби індивідуального захисту. Він також визначає максимальний рівень вмісту 50 мг/кг для телят (замінники молока).
Регламент (ЄС) 2026/1192 про виконання Комісією
Цей регламент оновлює зони обмеження для африканської чуми свиней (АЧС) у кількох державах-членах ЄС, які були оновлені з урахуванням поширення АЧС. Усі, хто бере участь у переміщенні свиней або продуктів зі свинини, повинні перевірити оновлений додаток, щоб дізнатися про останні класифікації зон.
Регламент Ради (ЄС) 2026/1181
Цей регламент призупиняє дію мит Спільного митного тарифу на певні азотні добрива для забезпечення поставок і зниження витрат. Однак це не стосується імпорту з Росії та Білорусі для певних кодів CN. Підприємства повинні знати про квоти для кожного коду CN.
А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2026/1144 від 28 травня 2026 року, що встановлює положення про електронні ліцензії на експорт культурних цінностей згідно з Регламентом Ради (ЄС) № 116/2009 та скасовує Виконавчий регламент Комісії (ЄС) № 1081/2012
Це опис Виконавчого регламенту Комісії (ЄС) 2026/1144, який встановлює положення про електронні ліцензії на експорт культурних цінностей, замінюючи попередню систему на основі паперових документів. Регламент має на меті модернізувати та впорядкувати процес ліцензування експорту культурних цінностей шляхом запровадження централізованої електронної системи (система ECG) для подання, обробки та видачі експортних ліцензій. Ця система має на меті підвищити ефективність, зменшити адміністративний тягар та покращити співпрацю між органами влади держав-членів. Регламент також запроваджує можливість отримання відкритих експортних ліцензій для тимчасового експорту музеями та подібними установами.
Структура регламенту наступна:
– **Розділ 1 (Загальні положення):** Визначає ключові терміни, такі як “система ECG”, “особа”, “музей або подібна установа”, “номер EORI” та “Traces”.
– **Розділ 2 (Експортні ліцензії):** Визначає типи експортних ліцензій (стандартна, конкретна відкрита та загальна відкрита), їх використання та умови видачі та відкликання. Детально описує вимоги до кожного типу ліцензії, включаючи інформацію, що має бути надана, терміни дії та використання номерів EORI.
– **Розділ 3 (Електронна система для експорту культурних цінностей):** Створює систему ECG для подання та обробки заявок на отримання експортних ліцензій, а також для обміну інформацією між органами влади. Визначає обов’язки Комісії та держав-членів щодо розгортання та підтримки системи, включаючи призначення контактних пунктів та заходи на випадок непередбачених обставин.
– **Розділ 4 (Захист персональних даних, пов’язаних з експортними ліцензіями):** Розглядає захист персональних даних, що обробляються в системі ECG, визначаючи ролі та обов’язки Комісії та держав-членів як спільних контролерів даних. Встановлює терміни зберігання даних та вимоги до безпеки даних та навчання.
– **Розділ 5 (Прикінцеві положення):** Встановлює кінцевий термін для створення системи ECG, скасовує Виконавчий регламент (ЄС) № 1081/2012 та визначає дату набрання чинності та застосування регламенту.
Основні положення акту, які можуть бути найбільш важливими для його використання:
– **Стаття 2:** Запроваджує три типи експортних ліцензій: стандартна, конкретна відкрита та загальна відкрита. Дозволяє державам-членам вирішувати, чи видавати конкретні або загальні відкриті ліцензії.
– **Стаття 4:** Детально описує вимоги до стандартних ліцензій, включаючи інформацію, що має бути надана в заявці, можливість фізичного огляду культурної цінності та термін дії ліцензії.
– **Статті 5 та 6:** Встановлюють умови для конкретних та загальних відкритих ліцензій, включаючи критерії прийнятності, терміни дії та шаблони, які слід використовувати.
– **Стаття 8:** Зобов’язує використовувати систему ECG для всіх заявок на отримання експортних ліцензій та пов’язаних процесів.
– **Стаття 12:** Встановлює спільне контролерство Комісії та держав-членів щодо обробки персональних даних в системі ECG, визначаючи їх відповідні обов’язки щодо захисту даних.
– **Стаття 13:** Встановлює кінцевий термін для Комісії щодо створення системи ECG до 2 жовтня 2031 року.
Регламент (ЄС) 2026/1150 про виконання Комісією від 28 травня 2026 року щодо поновлення дозволу на неогесперидин дигідрохалкон як кормову добавку для поросят, свиней на відгодівлі, телят, овець, харчової риби, декоративної риби та собак і скасування Регламенту про виконання (ЄС) 2015/264
Цей Регламент (ЄС) 2026/1150 про виконання Комісією стосується поновлення дозволу на неогесперидин дигідрохалкон як кормову добавку для декількох видів тварин, включаючи поросят, свиней на відгодівлі, телят, овець, харчової риби, декоративної риби та собак. Він класифікує добавку як «сенсорні добавки» як «ароматичну сполуку» та скасовує попередній Регламент про виконання (ЄС) 2015/264. Регламент визначає умови поновленого дозволу, включаючи максимальні рівні вмісту в кормі та конкретні вимоги до обробки та зберігання для забезпечення безпеки користувачів.
Регламент складається з чотирьох статей і додатка. Стаття 1 поновлює дозвіл на неогесперидин дигідрохалкон, вказуючи, що він належить до категорії «сенсорні добавки» та функціональної групи «ароматичні сполуки», за умови дотримання умов, викладених у додатку. Стаття 2 скасовує Регламент про виконання (ЄС) 2015/264, який раніше дозволяв використання цієї кормової добавки. Стаття 3 визначає перехідні заходи, що дозволяють продовжувати використання та маркетинг продуктів, вироблених та маркованих відповідно до старого регламенту протягом визначеного періоду. Стаття 4 передбачає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток визначає ідентифікаційний номер, назву, склад, аналітичний метод, види тварин, для яких призначена добавка, і максимальний вміст добавки, а також інші положення та дату закінчення періоду дозволу.
Найважливіші положення для користувачів включають поновлений дозвіл на неогесперидин дигідрохалкон як кормову добавку за певних умов, включаючи максимальні рівні вмісту та вимоги до зберігання. Оператори кормового бізнесу повинні встановити операційні процедури та організаційні заходи для усунення потенційних ризиків, включаючи використання засобів індивідуального захисту органів дихання, якщо ризики неможливо усунути. Існують також перехідні заходи, що дозволяють продовжувати використання продуктів, вироблених відповідно до попереднього регламенту, до вичерпання запасів, за умови, що вони були вироблені та марковані до конкретних дат.
Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2026/1158 від 28 травня 2026 року, що вносить зміни до Імплементаційного Регламенту (ЄС) 2023/60 щодо назви власника дозволу на кон’юговану лінолеву кислоту (t10, c12)-метиловий естер як кормову добавку
Цей Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2026/1158 вносить зміни до Імплементаційного Регламенту (ЄС) 2023/60, зокрема, стосовно дозволу на кон’юговану лінолеву кислоту (t10, c12)-метиловий естер як кормову добавку. Ключова зміна стосується оновлення назви власника дозволу з BASF SE на Louis Dreyfus Company Ingredients GmbH. Ця зміна є адміністративною і не потребує нової оцінки безпечності кормової добавки.
Регламент складається з трьох статей. Стаття 1 вносить зміни до Імплементаційного Регламенту (ЄС) 2023/60 шляхом заміни “BASF SE” на “Louis Dreyfus Company Ingredients GmbH” у назві та відповідних розділах Додатку. Стаття 2 передбачає перехідний захід, що дозволяє розміщувати на ринку та використовувати існуючі запаси кормової добавки, виробленої та маркованої відповідно до попередніх правил, до їх вичерпання. Стаття 3 визначає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу.
Найважливішим положенням є зміна назви власника дозволу, що дозволяє Louis Dreyfus Company Ingredients GmbH здійснювати свої маркетингові права на кормову добавку. Крім того, перехідний захід гарантує, що існуючі запаси продукту не будуть витрачені даремно, забезпечуючи плавний перехід до назви нового власника дозволу.
Регламент (ЄС) 2026/1159 Комісії від 28 травня 2026 року, що вносить зміни до Виконавчого регламенту (ЄС) 2024/2432 щодо адміністративних змін до дозволу Союзу на родину біоцидних продуктів Diversey Hydrogen Peroxide Product Family
Цей Виконавчий регламент (ЄС) 2026/1159 Комісії вносить зміни до Виконавчого регламенту (ЄС) 2024/2432, який надав дозвіл Союзу компанії Diversey Europe Operations B.V. на родину біоцидних продуктів “Diversey Hydrogen Peroxide Product Family”. Зміна стосується адміністративних змін, зокрема додавання трьох виробничих майданчиків біоцидних продуктів і змін до адреси власника дозволу та виробника біоцидних продуктів. Регламент повністю замінює Додаток до Виконавчого регламенту (ЄС) 2024/2432, щоб включити ці зміни та незначні редакційні оновлення.
Регламент складається з двох статей і додатка. Стаття 1 стверджує, що Додаток до Виконавчого регламенту (ЄС) 2024/2432 замінено текстом, викладеним у Додатку до цього регламенту. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності на двадцятий день після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу, і що він є обов’язковим у повному обсязі та підлягає безпосередньому застосуванню в усіх державах-членах. Додаток містить оновлений короткий опис характеристик продукту для родини біоцидних продуктів “Diversey Hydrogen Peroxide Product Family”, включаючи адміністративні зміни та незначні редакційні оновлення. Порівняно з попередньою версією, основними змінами є оновлені відомості про виробника та адреси.
Найважливішими положеннями для користувачів є оновлені дані виробників і власника дозволу, оскільки ця інформація є вирішальною для дотримання вимог і відстеження родини біоцидних продуктів. Оновлений короткий опис характеристик продукту в Додатку містить вичерпну інформацію про склад продукту, використання, заяви про небезпеку та запобіжні заходи, а також інструкції щодо безпечного використання та утилізації.
Регламент (ЄС) 2026/1154 Комісії від 29 травня 2026 року, що вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) № 540/2011 Комісії щодо виключення метоксифенозиду, пентіопіраду та терпеноїдної суміші QRD 460 зі списку активних речовин, затверджених відповідно до Регламенту (ЄС) № 1107/2009 Європейського Парламенту та Ради
Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2026/1154 Комісії стосується вилучення трьох активних речовин – метоксифенозиду, пентіопіраду та терпеноїдної суміші QRD 460 – зі списку затверджених активних речовин, що використовуються в засобах захисту рослин у межах Європейського Союзу. Ці речовини вилучаються, оскільки не було подано жодних заяв на поновлення або заяви були подані, але відкликані. Цей регламент забезпечує, щоб список затверджених речовин залишався актуальним та відповідав Регламенту (ЄС) № 1107/2009.
Регламент складається з преамбули, в якій викладено правову основу та причини внесення змін, за якою йдуть дві статті та додаток. Стаття 1 визначає, що Додаток до Імплементаційного регламенту (ЄС) № 540/2011 змінюється відповідно до додатку нового регламенту. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Додаток до регламенту деталізує конкретні вилучення: у Частині B вилучається позиція 57 (пентіопірад) та позиція 84 (терпеноїдна суміш QRD 460). У Частині E вилучається позиція 11 (метоксифенозид).
Найважливішим положенням цього регламенту є вилучення метоксифенозиду, пентіопіраду та терпеноїдної суміші QRD 460 зі списку затверджених активних речовин в Імплементаційному регламенті (ЄС) № 540/2011. Це означає, що ці речовини більше не можуть використовуватися в засобах захисту рослин у межах ЄС після набрання регламентом чинності.
Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2026/1151 від 28 травня 2026 року щодо поновлення дозволу на використання інозитолу як кормової добавки для харчової риби, декоративної риби, харчових ракоподібних і декоративних ракоподібних та скасування Імплементаційного Регламенту (ЄС) № 1249/2014
Цей Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2026/1151 стосується поновлення дозволу на використання інозитолу як кормової добавки для харчової риби, декоративної риби, харчових ракоподібних і декоративних ракоподібних. Він підтверджує безпечність та ефективність інозитолу за умов його поточного дозволеного використання. Регламент скасовує попередній дозвіл, Імплементаційний Регламент (ЄС) № 1249/2014, і встановлює новий період дії дозволу.
Регламент складається з 4 статей та додатку. Стаття 1 поновлює дозвіл на використання інозитолу як кормової добавки, класифікуючи його як «поживну добавку» у функціональній групі «вітаміни, провітаміни та хімічно чітко визначені речовини, що мають подібний ефект», відповідно до умов, зазначених у додатку. Стаття 2 скасовує Імплементаційний Регламент (ЄС) № 1249/2014. Стаття 3 визначає перехідні заходи, що дозволяють подальший маркетинг і використання продуктів, вироблених і маркованих відповідно до старих правил, протягом обмеженого періоду часу. Стаття 4 визначає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток визначає ідентифікаційний номер, назву, склад, аналітичний метод і критерії чистоти добавки, а також види тварин, для яких її дозволено використовувати. Він також встановлює умови використання, включаючи зберігання та стабільність, і визначає кінцеву дату періоду дії дозволу.
Основними положеннями цього акту є поновлення дозволу на використання інозитолу як кормової добавки та оновлені умови його використання, включаючи вимоги до маркування щодо зберігання та стабільності. Перехідні заходи також важливі, оскільки вони дають підприємствам час адаптуватися до нових правил, мінімізуючи при цьому збої на ринку.
Регламент (ЄС) 2026/1146 про виконання Комісією від 28 травня 2026 року щодо поновлення дозволу на використання препаратів Lactiplantibacillus plantarum DSM 18112, Lactiplantibacillus plantarum DSM 18113, Lactiplantibacillus plantarum DSM 18114, Lactiplantibacillus plantarum ATCC 55943, Lactiplantibacillus plantarum ATCC 55944, Lentilactobacillus buchneri ATCC PTA-2494 та Lentilactobacillus buchneri ATCC PTA-6138 як кормових добавок для всіх видів тварин, внесення змін до Регламенту (ЄС) № 1065/2012 про виконання та скасування Регламенту (ЄС) № 1113/2013 про виконання
Цей Регламент (ЄС) 2026/1146 про виконання Комісією стосується поновлення дозволу на використання декількох препаратів *Lactiplantibacillus plantarum* та *Lentilactobacillus buchneri* як кормових добавок для всіх видів тварин. Ці добавки класифікуються як «технологічні добавки» у межах функціональної групи «силосні добавки», які використовуються для покращення процесу ферментації силосу. Регламент продовжує дозвіл на використання цих добавок ще на 10 років, забезпечуючи їх подальше використання в кормах для тварин.
Регламент складається з п’яти статей та додатка. Стаття 1 поновлює дозвіл на використання зазначених препаратів на умовах, викладених у додатку. Стаття 2 вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 1065/2012 про виконання, вилучаючи конкретні номери депозитів та записи, пов’язані з *Lactobacillus plantarum*. Стаття 3 скасовує Регламент (ЄС) № 1113/2013 про виконання. Стаття 4 передбачає перехідні заходи, що дозволяють подальше розміщення на ринку та використання продуктів, вироблених та маркованих до 18 червня 2027 року, відповідно до попередніх регламентів, до вичерпання запасів. Стаття 5 визначає дату набрання чинності регламентом. Додаток містить детальні специфікації для кожної добавки, включаючи склад, аналітичні методи та конкретні умови використання.
Найважливішими положеннями цього регламенту є положення, перелічені в Додатку.
1. Необхідно вказати інструкції щодо використання добавки та преміксів, умови зберігання.
2. Добавку слід використовувати лише в свіжому матеріалі, який легко силосується.
3. Мінімальна доза добавки, коли вона не використовується в комбінації з іншими мікроорганізмами та/або ферментами як силосні добавки.
4. Для користувачів добавки та преміксів оператори кормового бізнесу повинні встановити оперативні процедури та організаційні заходи для усунення потенційних ризиків, пов’язаних з їх використанням. Якщо ці ризики неможливо усунути за допомогою таких процедур і заходів, добавку та премікси слід використовувати з індивідуальними засобами захисту шкіри, очей та органів дихання.
Регламент (ЄС) 2026/1148 Комісії від 28 травня 2026 року про поновлення дозволу на бета-каротин і препарат бета-каротину як кормові добавки для всіх видів тварин і скасування Імплементаційного регламенту (ЄС) 2015/1103
Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2026/1148 Комісії стосується поновлення дозволу на бета-каротин і препарат бета-каротину як кормові добавки для всіх видів тварин. Він також скасовує Імплементаційний регламент (ЄС) 2015/1103, який раніше дозволяв використання бета-каротину. Регламент підтверджує безпечність та ефективність бета-каротину як харчової добавки для тварин, а також встановлює конкретні умови його використання, особливо в замінниках молока для телят.
Регламент складається з чотирьох статей і додатка. Стаття 1 поновлює дозвіл на бета-каротин і його препарат як кормові добавки, відповідно до умов, зазначених у додатку. Стаття 2 скасовує попередній Імплементаційний регламент (ЄС) 2015/1103. Стаття 3 визначає перехідні заходи для продуктів, які вже є на ринку. Стаття 4 визначає дату набрання чинності регламентом. Додаток визначає ідентифікаційний номер, назву, склад, аналітичний метод і умови використання бета-каротину та його препарату, включаючи максимальні рівні вмісту та інші положення.
Основні зміни, внесені цим регламентом, включають зміну ідентифікаційного номера добавок і дозвіл на максимальний рівень вмісту для телят (замінники молока). Він також визначає, що оператори кормового бізнесу повинні встановити оперативні процедури та організаційні заходи для усунення потенційних ризиків, пов’язаних з використанням бета-каротину та його препарату, і якщо ці ризики не можуть бути усунені за допомогою таких процедур і заходів, добавка та премікси повинні використовуватися з відповідним індивідуальним захисним обладнанням, включаючи захист очей, шкіри та органів дихання.
Найважливішими положеннями для користувачів є максимальний рівень вмісту 50 мг/кг для телят (замінники молока), вимога щодо відповідного індивідуального захисного обладнання для користувачів добавки та преміксів, а також перехідні заходи, що дозволяють продовжувати використання продуктів, вироблених і маркованих відповідно до попереднього регламенту протягом обмеженого часу.
Виконавчий Регламент Комісії (ЄС) 2026/1192 від 28 травня 2026 року, що вносить зміни до Додатку I Виконавчого Регламенту (ЄС) 2023/594, який встановлює спеціальні заходи боротьби з хворобами у зв’язку з африканською чумою свиней
Ось роз’яснення щодо Виконавчого Регламенту Комісії (ЄС) 2026/1192:
1. **Суть:** Цей регламент вносить зміни до Додатку I Виконавчого Регламенту (ЄС) 2023/594, який визначає спеціальні заходи боротьби з хворобами у зв’язку з африканською чумою свиней (АЧС). Зміна коригує розмежування зон обмеження (I, II та III) у конкретних державах-членах через нещодавні спалахи АЧС як у диких, так і у свійських свиней. Мета полягає в тому, щоб адаптувати географічне застосування заходів боротьби з хворобами до епідеміологічної ситуації, що змінюється, щоб запобігти подальшому поширенню хвороби.
2. **Структура та основні положення:**
* Регламент складається з двох статей та додатка.
* **Стаття 1** передбачає, що Додаток I до Виконавчого Регламенту (ЄС) 2023/594 повністю замінюється текстом, наведеним у додатку до цього нового регламенту. Це означає, що всі попередні зони обмеження замінюються оновленим переліком.
* **Стаття 2** вказує, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу.
* **Додаток** містить оновлений перелік зон обмеження I, II та III для конкретних держав-членів. У цьому переліку детально вказані постраждалі регіони, райони та муніципалітети в Німеччині, Естонії, Латвії, Угорщині, Польщі, Словаччині, Італії, Чехії, Греції, Хорватії та Іспанії. Додаток поділено на три частини, кожна з яких визначає зони обмеження.
* **Зміни:** Регламент змінює зони обмеження в Угорщині, Польщі та Словаччині, щоб відобразити нові спалахи африканської чуми свиней. Зокрема, певні райони, які раніше були внесені до переліку як зони обмеження I або II, тепер внесені до переліку як зони обмеження II або III, відповідно, що вказує на вищий рівень ризику через нещодавні спалахи. Межі існуючих зон обмеження також було переглянуто з урахуванням цих нових спалахів.
3. **Основні положення для використання:**
* Ключовим елементом цього регламенту є оновлений Додаток I, який містить поточний перелік зон обмеження. Будь-кому, хто бере участь у переміщенні живих свиней або продуктів зі свинини, особливо фермерам, перевізникам і бійням, необхідно ознайомитися з цим додатком, щоб визначити, чи їхня діяльність підпадає під обмеження.
* Регламент підкреслює динамічний характер ситуації з АЧС. Тому важливо бути в курсі будь-яких подальших змін або оновлень до Виконавчого Регламенту (ЄС) 2023/594.
* Регламент підкреслює терміновість ситуації, оскільки зміни набирають чинності негайно після опублікування. Це підкреслює необхідність швидких дій і дотримання вимог усіма відповідними сторонами.
Регламент Ради (ЄС) 2026/1181 від 22 травня 2026 року про призупинення митних зборів Спільного митного тарифу, зазначених у пункті (c) статті 56(2) Регламенту (ЄС) № 952/2013 Європейського Парламенту та Ради, про відкриття та забезпечення управління автономними тарифними квотами на деякі добрива
Ось роз’яснення Регламенту Ради (ЄС) 2026/1181:
Цей регламент має на меті забезпечити достатнє та безперебійне постачання певних азотних добрив на ринок ЄС шляхом тимчасового призупинення митних зборів Спільного митного тарифу. Це призупинення застосовується до конкретних кодів CN для сечовини, аміаку, певних азотних добрив та сумішей, що містять азот, до зазначених обсягів імпорту. Мета полягає в тому, щоб диверсифікувати ланцюг поставок, зменшити витрати для виробників і фермерів та уникнути ринкових збоїв, особливо з огляду на підвищення цін і геополітичні фактори. Однак імпорт з Росії та Білорусі в значній мірі виключається з цього призупинення.
Регламент складається з 4 статей і додатку.
* **Стаття 1** визначає призупинення митних зборів Спільного митного тарифу для конкретних кодів CN, пов’язаних з азотними добривами, до загальних сукупних обсягів, зазначених у Додатку. Вона чітко виключає імпорт, що походить з Росії та Білорусі або експортується прямо чи опосередковано з них, для певних кодів CN. Вона також передбачає відкриття нових номерів квотних замовлень, як зазначено в Додатку.
* **Стаття 2** передбачає, що Комісія та держави-члени управляють квотами на обсяги імпорту відповідно до системи управління тарифними квотами, викладеної в Імплементаційному регламенті Комісії (ЄС) 2015/2447.
* **Стаття 3** вимагає від Комісії здійснювати моніторинг ринку добрив і пропонувати продовження або зміни призупинення або періоду його застосування, якщо це необхідно.
* **Стаття 4** визначає дату набрання чинності регламентом і період його застосування, який триває до 31 травня 2027 року.
У Додатку перелічено конкретні коди CN, обсяг тарифної квоти в метричних тоннах для кожного коду та відповідний номер замовлення.
**Основні положення для практичного використання:**
* **Призупинення мита:** Найважливішим аспектом є тимчасове призупинення митних зборів на зазначені добрива, що може значно зменшити витрати на імпорт.
* **Квотні ліміти:** Підприємства повинні знати про обсяги квот для кожного коду CN, оскільки призупинення застосовується лише до цих лімітів.
* **Виключення Росії та Білорусі:** Імпорт з Росії та Білорусі в значній мірі виключається з призупинення мита, тому імпортери повинні переконатися, що їхні ланцюги поставок не походять з цих країн.
* **Моніторинг Комісією:** Постійний моніторинг Комісії означає, що регламент може бути продовжено або змінено, тому зацікавлені сторони повинні бути в курсі будь-яких оновлень.