Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 19/11/2025


EU Legislation Review

Регламент (ЄС) 2025/2319 про виконання Рішення Комісії

Цей регламент оновлює дозвіл Союзу на біоцидний продукт “ARIEL chlorine Professional System 5 chlorine bleach for white wash”, щоб включити додаткові торгові назви, такі як “Ariel Professional S5 White Wash Stainbuster”, гарантуючи, що він може бути законно проданий під усіма переліченими назвами по всьому Союзу. Інша інформація в резюме характеристик біоцидного продукту залишається незмінною, за винятком незначних редакційних оновлень та оновлень макету.

Регламент (ЄС) 2025/2320 про виконання Рішення Комісії

Цей регламент вносить зміни до Регламенту про виконання Рішення Комісії (ЄС) 2021/633, щоб відобразити зміну назви індонезійської компанії PT. Miwon Indonesia, тепер PT. Daesang Ingredients Indonesia. Це гарантує, що компанія продовжує користуватися тією ж ставкою антидемпінгового мита під своєю новою назвою та додатковим кодом TARIC B962.

Регламент (ЄС) 2025/2349 про виконання Рішення Комісії

Цей регламент класифікує “плавальний спа-басейн” – комбінацію гідромасажного апарату та плавального басейну – під кодом CN 9506 99 90, який відноситься до плавальних басейнів. Ця класифікація має вирішальне значення для митних органів та імпортерів для визначення застосовних тарифів та торгових заходів. Надається тримісячний пільговий період для раніше виданої обов’язкової тарифної інформації, яка може суперечити цій новій класифікації.

Регламент (ЄС) 2025/2351 про виконання Рішення Комісії

Цей регламент запроваджує остаточний захід захисту щодо імпорту певних феросплавних елементів до Європейського Союзу, включаючи тарифні квоти (TRQ). Імпорт у межах зазначених обсягів квот обкладатиметься нижчим або нульовим митом, а імпорт, що перевищує TRQ, обкладатиметься змінним митом, розрахованим як різниця між встановленим ціновим порогом. Він призначений для захисту виробників феросплавів в ЄС від збільшення імпорту, забезпечуючи при цьому постачання в суміжні галузі. Імпорт з Кенії та України виключено з цього заходу.

Регламент (ЄС) 2025/2312 про виконання Рішення Комісії

Цей регламент надає страховим та перестрахувальним компаніям технічну інформацію, включаючи строкові структури безризикових процентних ставок, основні спреди та коригування волатильності, необхідні для розрахунку їхніх технічних резервів та базових власних коштів для регуляторної звітності відповідно до Директиви Solvency II. Він застосовується до звітних дат, починаючи з 30 вересня 2025 року до 30 грудня 2025 року.

Регламент (ЄС) 2025/2316 про виконання Рішення Комісії

Цей регламент продовжує терміни затвердження для декількох активних речовин, які використовуються в засобах захисту рослин, що дозволяє EFSA завершити оцінку ризиків і прийняти подальші рішення щодо поновлення. Приклади включають продовження терміну затвердження Triclopyr до 31 березня 2027 року та Difenoconazole до 31 січня 2028 року.

Регламент (ЄС) 2025/2313 про виконання Рішення Комісії

Цей регламент поновлює затвердження гіберелінової кислоти як активної речовини з низьким рівнем ризику, яка використовується в засобах захисту рослин в Європейському Союзі. Він продовжує термін затвердження до 31 грудня 2040 року з конкретними умовами використання, включаючи заходи для захисту наземних рослин, які не є цільовими.

Регламент (ЄС) 2025/2314 про виконання Рішення Комісії

Цей регламент запроваджує попереднє антидемпінгове мито у розмірі 122,8 % на імпорт фосфористої кислоти, що походить з Китайської Народної Республіки.

Регламент (ЄС) 2025/2342 про виконання Рішення Комісії

Цей регламент встановлює закриття рибальства на морського окуня у міжнародних водах зон 1 та 2 для суден, що плавають під прапором або зареєстровані в державі-члені Європейського Союзу. Це означає, що будь-який морський окунь, виловлений у цих районах цими суднами після цієї дати, не може зберігатися на борту, переміщуватися, передаватися на інше судно або доставлятися на берег.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Регламент (ЄС) 2025/2319 Комісії від 18 листопада 2025 року, що вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2022/527 щодо адміністративних змін до дозволу Союзу на єдиний біоцидний продукт ARIEL chlorine Professional System 5 chlorine bleach for white wash

Це опис Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/2319 Комісії, який вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2022/527.

Основна мета цього регламенту полягає в оновленні дозволу Союзу на біоцидний продукт “ARIEL chlorine Professional System 5 chlorine bleach for white wash” у зв’язку з адміністративною зміною. Зміна стосується додавання торгових назв для продукту. Комісія погоджується з Європейським хімічним агентством (ECHA) щодо того, що запропонована зміна є адміністративною і що умови для авторизації, як і раніше, виконуються. Регламент повністю замінює Додаток до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2022/527, щоб включити оновлений виклад характеристик біоцидного продукту, що містить нові торгові назви та незначні редакційні зміни.

Структура акту проста. Він складається з двох статей і додатка. Стаття 1 передбачає, що додаток до попереднього регламенту (ЄС) 2022/527 замінюється текстом у додатку до нового регламенту. Стаття 2 передбачає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток містить оновлений виклад характеристик продукту для біоцидного продукту. Основна зміна порівняно з попередньою версією полягає у включенні додаткових торгових назв для продукту, таких як “Ariel Professional S5 White Wash Stainbuster” та їх перекладів іншими мовами. Інша інформація у викладі характеристик біоцидного продукту залишається незмінною, за винятком незначних редакційних змін і змін у макеті.

Найважливішим положенням для користувачів є оновлений перелік торгових назв у Розділі 1.1 Додатка. Це гарантує, що продукт може бути легально проданий під усіма переліченими назвами на території Союзу. Крім того, детальні інструкції щодо використання, заходи щодо зменшення ризиків та умови зберігання, викладені в Розділах 4 і 5 Додатка, мають вирішальне значення для забезпечення безпечного та ефективного використання біоцидного продукту.

Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/2320 Комісії від 18 листопада 2025 року, що вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2021/633 про введення остаточного антидемпінгового мита на імпорт глутамату натрію, що походить з Китайської Народної Республіки та Індонезії, після перегляду терміну дії відповідно до статті 11(2) Регламенту (ЄС) 2016/1036 Європейського Парламенту та Ради

Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/2320 Комісії вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2021/633, яким було запроваджено остаточне антидемпінгове мито на імпорт глутамату натрію (MSG) з Китаю та Індонезії. Зміна стосується зміни назви індонезійської компанії PT. Miwon Indonesia, на яку поширюється індивідуальна ставка антидемпінгового мита. Регламент забезпечує, що компанія, яка тепер має назву PT. Daesang Ingredients Indonesia, продовжує користуватися тією ж ставкою антидемпінгового мита під своєю новою назвою.

Регламент складається з преамбули, в якій викладено передісторію та обґрунтування внесення змін, а також двох статей. Стаття 1 змінює статтю 4 Імплементаційного регламенту (ЄС) 2021/633, замінюючи стару назву компанії на її нову назву та уточнює, що додатковий код TARIC B962 застосовується до компанії під її новою назвою з 7 січня 2025 року. Вона також передбачає відшкодування або списання будь-яких остаточних мит, сплачених у розмірі, що перевищує ставку антидемпінгового мита, якщо продукція була виготовлена PT. Daesang Ingredients Indonesia. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу.

Найважливішим положенням є стаття 1, яка забезпечує безперервність ставки антидемпінгового мита для PT. Daesang Ingredients Indonesia (раніше PT. Miwon Indonesia) за додатковим кодом TARIC B962. Це гарантує, що компанія не зазнає негативного впливу від суто адміністративної зміни і що імпортери можуть продовжувати застосовувати правильну ставку мита.

Регламент (ЄС) 2025/2349 про виконання Комісією від 14 листопада 2025 року щодо класифікації певних товарів у Комбінованій номенклатурі

Це Регламент (ЄС) 2025/2349 про виконання Комісією, що стосується класифікації конкретного типу товарів у Комбінованій номенклатурі (КН). Регламент класифікує “плавальний спа-басейн” – комбінацію гідромасажного апарату та плавального басейну – під кодом КН 9506 99 90, який відноситься до плавальних басейнів. У ньому роз’яснюється обґрунтування цієї класифікації на основі Загальних правил інтерпретації Комбінованої номенклатури. Регламент також стосується чинності раніше виданої обов’язкової тарифної інформації, яка може суперечити цій новій класифікації.

Регламент складається з трьох статей і додатку. Стаття 1 передбачає класифікацію товарів, описаних у додатку. Стаття 2 передбачає тримісячний пільговий період, протягом якого все ще можна посилатися на обов’язкову тарифну інформацію, яка не узгоджується з регламентом. Стаття 3 визначає дату набрання чинності. Додаток містить таблицю з описом товарів, присвоєним кодом КН і причинами класифікації. Прямих змін до попередніх версій немає, оскільки це новий імплементаційний регламент, який стосується конкретного питання класифікації.

Найважливішим положенням є класифікація плавального спа-басейну під кодом КН 9506 99 90. Ця класифікація ґрунтується на визначенні, що виріб одночасно функціонує як гідромасажний апарат і плавальний басейн, причому жодна з функцій не є домінуючою у визначенні його основних характеристик. Отже, його класифікують за рубрикою, яка йде останньою в числовому порядку, тобто за рубрикою плавального басейну. Ця класифікація має вирішальне значення для митних органів та імпортерів для визначення застосовних тарифів і торговельних заходів.

Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/2351 від 18 листопада 2025 року про введення остаточного захисного заходу щодо імпорту певних феросплавних елементів

Ось розклад Регламенту імплементації Комісії (ЄС) 2025/2351:

**1. Суть акту:**

Цей регламент запроваджує остаточний захисний захід щодо імпорту певних феросплавних елементів до Європейського Союзу. Цей захід вживається через те, що сплеск імпорту цих елементів завдає або загрожує завдати серйозної шкоди виробникам ЄС. Регламент запроваджує тарифні квоти (TRQ), що дозволяють певний обсяг імпорту за встановленою ставкою мита, тоді як імпорт, що перевищує ці квоти, підлягатиме позаквотному миту. Мета полягає в захисті феросплавної промисловості ЄС, забезпечуючи при цьому безперервне постачання для суміжних галузей.

**2. Структура та основні положення:**

* **Початок та розслідування (Розділ 1):** Детально описує передісторію, включаючи початок захисного розслідування після запитів від держав-членів, збір даних за допомогою опитувальників та перевірочні візити до виробників Союзу.
* **Сфера застосування продукту (Розділ 2):** Спочатку розслідування охоплювало сплави на основі кремнію та марганцю. Однак остаточний захід зосереджується на певних феросплавах, за винятком кремнію та кальцій-кремнію через такі фактори, як зменшення імпорту та відсутність виробництва в Союзі, відповідно.
* **Виробники Союзу (Розділ 3):** Визначає виробників Союзу подібної або безпосередньо конкуруючої продукції та їхню підтримку захисного заходу.
* **Збільшення імпорту (Розділ 4):** Аналізує збільшення імпорту відповідної продукції, відзначаючи загальне збільшення на 17% у період 2019-2024 років, з коригуваннями, внесеними для виключення імпорту з України.
* **Непередбачені обставини (Розділ 5):** Пов’язує збільшення імпорту з непередбаченими обставинами, такими як глобальний надлишок потужностей, торговельні обмеження в третіх країнах та підвищення тарифів у США.
* **Зобов’язання відповідно до ГАТТ (Розділ 6):** Зазначає, що зобов’язання ЄС відповідно до Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ) обмежують його здатність запобігати або відшкодовувати шкоду від збільшення імпорту.
* **Серйозна шкода (Розділ 7):** Оцінює ситуацію виробників Союзу, підкреслюючи зменшення виробництва, продажів, частки ринку та прибутковості, що призводить до висновку про серйозну шкоду.
* **Причинно-наслідковий зв’язок (Розділ 8):** Встановлює причинно-наслідковий зв’язок між збільшенням імпорту та серйозною шкодою, заподіяною виробникам Союзу, враховуючи та відкидаючи інші потенційні фактори.
* **Інтереси Союзу (Розділ 9):** Робить висновок, що прийняття захисного заходу відповідає інтересам Союзу, балансуючи інтереси виробників, імпортерів та користувачів.
* **Винятки (Розділ 10):** Виключає певні країни, що розвиваються, та Україну зі сфери застосування заходу, відповідно до відповідних правил та міжнародних зобов’язань.
* **Двосторонні угоди (Розділ 11):** Забезпечує сумісність заходу із зобов’язаннями Союзу відповідно до двосторонніх або регіональних торговельних угод, включаючи Угоду про Європейський економічний простір (ЄЕП).
* **Деталі заходу (Розділ 12):** Встановлює специфіку захисного заходу, включаючи використання тарифних квот (TRQ) для кожного типу продукції та змінне позаквотне мито. Він також розглядає взаємодію з існуючими антидемпінговими та антисубсидійними заходами.
* **Заключні міркування (Розділ 13):** Розглядає такі питання, як відшкодування після судових рішень, і терміновість набрання чинності регламентом.

**3. Основні положення для практичного застосування:**

* **Тарифні квоти (TRQ):** Імпорт у межах визначених обсягів квот (Додаток III) підлягатиме нижчому або нульовому миту. Підприємствам необхідно ретельно стежити за цими квотами.
* **Позаквотне мито:** На імпорт, що перевищує TRQ, буде нараховуватися змінне мито, розраховане як різниця між встановленим ціновим порогом (Додаток II) та фактичною ціною імпорту.
* **Розподіл за країнами:** Деякі TRQ розподіляються між конкретними країнами (Додаток III), тоді як залишкова квота доступна для всіх інших країн-постачальників.
* **Винятки:** Зверніть увагу, що імпорт з Кенії та України виключено з цього заходу (Стаття 6).
* **Положення про перегляд:** Комісія періодично переглядатиме заходи, особливо якщо виникають проблеми з наявністю феросплавів або нестійким підвищенням цін для кінцевих споживачів (Стаття 7). Перше розслідування з метою перегляду буде розпочато не пізніше ніж через один рік після набрання чинності заходами.
* **Країни, що розвиваються:** Імпорт з деяких країн, що розвиваються, виключається із захисного заходу, якщо їх частка імпорту не перевищує 3% (Стаття 5, Додаток I).

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/2312 від 17 листопада 2025 року, що встановлює технічну інформацію для розрахунку технічних положень і основних власних коштів для звітності з контрольними датами з 30 вересня 2025 року до 30 грудня 2025 року відповідно до Директиви 2009/138/ЄС Європейського Парламенту та Ради про започаткування та здійснення діяльності у сфері страхування та перестрахування

Гаразд, ось розбивка Імплементаційного регламенту Комісії (ЄС) 2025/2312:

Цей регламент надає конкретну технічну інформацію, яку страхові та перестрахувальні компанії повинні використовувати для розрахунку своїх технічних положень та основних власних коштів. Ці розрахунки є важливими для нормативної звітності згідно з Директивою Solvency II (2009/138/ЄС). Регламент гарантує, що ці розрахунки базуються на узгоджених та актуальних ринкових даних.

**Структура та ключові положення:**

* **Стаття 1:** Ця стаття зобов’язує страхові та перестрахувальні підприємства використовувати технічну інформацію, детально описану в регламенті, під час розрахунку технічних положень та основних власних коштів для дат контрольної звітності з 30 вересня 2025 року до 30 грудня 2025 року. У ній зазначено, що технічна інформація включає:
* Відповідні структури строків безризикової процентної ставки (Додаток I)
* Фундаментальні спреди для розрахунку коригування відповідності (Додаток II)
* Коригування волатильності для відповідних національних страхових ринків (Додаток III)
* **Стаття 2:** У цій статті зазначено, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу та застосовується з 30 вересня 2025 року.

**Додатки:**

* **Додаток I:** Встановлює відповідні структури строків безризикової процентної ставки для різних валют. Ці ставки мають вирішальне значення для розрахунку найкращої оцінки технічних положень без будь-якого коригування відповідності або коригування волатильності.
* **Додаток II:** Детально описує фундаментальні спреди для розрахунку коригування відповідності. Ці спреди виражаються в базисних пунктах і не включають жодного збільшення відповідно до статті 77c(1)(c) Директиви 2009/138/ЄС. Спреди надаються для експозицій до центральних урядів/центральних банків та фінансових установ, розподілені за кроком кредитної якості та валютою.
* **Додаток III:** Визначає коригування волатильності для відповідної структури строків безризикової процентної ставки для кожного національного страхового ринку та валюти.

**Основна важливість для використання:**

Основна функція цього регламенту полягає в наданні точних чисел, які потрібні страховим та перестрахувальним фірмам для їх розрахунків Solvency II протягом зазначеного періоду звітності. Без цього регламенту фірмам не вистачало б узгоджених технічних вхідних даних, необхідних для послідовної та порівнянної звітності, що є ключовою метою системи Solvency II. Додатки є найважливішою частиною, оскільки вони містять конкретні процентні ставки, спреди та коригування, які необхідно використовувати.

Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2025/2316 від 17 листопада 2025 року, що вносить зміни до Виконавчого регламенту (ЄС) № 540/2011 щодо продовження термінів дії дозволу на активні речовини алюмінію силікат, дифеноконазол, дифлуфенікан, динатрію фосфонат, екстракт чайного дерева, флурохлорідон, індолілмасляна кислота, мальтодекстрин, фосфан, рослинні олії/гвоздична олія, рослинні олії/олія м’яти колосистої, калію фосфонати та триклопір

Цей Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2025/2316 вносить зміни до Виконавчого регламенту (ЄС) № 540/2011, зосереджуючись на продовженні термінів дії дозволу на декілька активних речовин, що використовуються в засобах захисту рослин. Продовження необхідні для того, щоб Європейське управління з безпеки харчових продуктів (EFSA) та Комісія могли завершити оцінку ризиків та подальші рішення щодо поновлення цих речовин. Цей регламент гарантує, що засоби захисту рослин, які містять ці речовини, можуть залишатися на ринку, поки триває процес поновлення.

Регламент структурований із преамбули, в якій викладено причини та обґрунтування змін, за якою йдуть дві статті та додаток. Стаття 1 стверджує, що Додаток до Виконавчого регламенту (ЄС) № 540/2011 змінюється відповідно до Додатка до цього регламенту. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу і що він є обов’язковим у своїй цілісності та безпосередньо застосовується в усіх державах-членах. У Додатку перелічено конкретні зміни до дат закінчення терміну дії активних речовин. Порівняно з попередніми регламентами, цей акт передбачає подальше продовження термінів дії дозволу на перелічені активні речовини, спираючись на попередні продовження, надані в таких регламентах, як (ЄС) 2020/2007, (ЄС) 2023/918, (ЄС) 2023/1446, (ЄС) 2023/2592, (ЄС) 2024/324 та (ЄС) 2024/2221.

Найважливішими положеннями для практичного використання є переглянуті дати закінчення терміну дії для кожної активної речовини, як детально описано в Додатку. Зокрема:

* **Триклопір:** Дозвіл продовжено до 31 березня 2027 року.
* **Дифеноконазол:** Дозвіл продовжено до 31 січня 2028 року.
* **Дифлуфенікан:** Дозвіл продовжено до 31 серпня 2027 року.
* **Алюмінію силікат:** Дозвіл продовжено до 31 березня 2027 року.
* **Екстракт чайного дерева:** Дозвіл продовжено до 15 грудня 2027 року.
* **Рослинні олії/гвоздична олія:** Дозвіл продовжено до 30 червня 2028 року.
* **Рослинні олії/олія м’яти колосистої:** Дозвіл продовжено до 15 січня 2028 року.
* **Індолілмасляна кислота:** Дозвіл продовжено до 31 січня 2028 року.
* **Флурохлорідон:** Дозвіл продовжено до 31 жовтня 2027 року.
* **Фосфан:** Дозвіл продовжено до 15 березня 2027 року.
* **Калію фосфонати:** Дозвіл продовжено до 31 липня 2029 року.
* **Мальтодекстрин:** Дозвіл продовжено до 28 лютого 2027 року.
* **Динатрію фосфонат:** Дозвіл продовжено до 31 липня 2029 року.

Ці продовження дозволяють зацікавленим сторонам продовжувати використовувати засоби захисту рослин, що містять ці активні речовини, очікуючи остаточних рішень щодо їх поновлення.

Регламент (ЄС) 2025/2313 Комісії від 17 листопада 2025 року про поновлення дозволу на активну речовину гіберелінова кислота як активну речовину з низьким рівнем ризику відповідно до Регламенту (ЄС) № 1107/2009 Європейського Парламенту та Ради та про внесення змін до Імплементаційного Регламенту (ЄС) № 540/2011 Комісії

Це Імплементаційний Регламент (ЄС) 2025/2313 Комісії, який поновлює дозвіл на гіберелінову кислоту як активну речовину з низьким рівнем ризику, що використовується в засобах захисту рослин у межах Європейського Союзу. Він підтверджує, що гіберелінова кислота відповідає критеріям безпеки, викладеним у Регламенті (ЄС) № 1107/2009, і продовжує термін її дозволу. Регламент також вносить зміни до Імплементаційного Регламенту (ЄС) № 540/2011 Комісії, щоб відобразити це поновлення.

Регламент складається з трьох статей і двох додатків. Стаття 1 встановлює поновлення дозволу на гіберелінову кислоту. Стаття 2 описує зміни до Імплементаційного Регламенту (ЄС) № 540/2011. Стаття 3 визначає дату набрання чинності та застосування регламенту. Додаток I містить деталі щодо поновленого дозволу, включаючи ідентифікацію речовини, стандарти чистоти, дату дозволу, дату закінчення терміну дії та конкретні положення щодо імплементації. Додаток II вносить зміни до Імплементаційного Регламенту (ЄС) № 540/2011, вилучаючи старий запис про гіберелінову кислоту з Частини А та додаючи новий запис до Частини D, що відображає оновлені умови та положення. Порівняно з попередніми версіями, цей регламент продовжує термін дозволу на гіберелінову кислоту та оновлює умови її використання на основі останніх наукових оцінок.

Найважливішими положеннями для користувачів є продовжений термін дозволу до 31 грудня 2040 року та конкретні умови використання, які включають заходи для захисту нецільових наземних рослин на прилеглій території. Держави-члени повинні забезпечити, щоб імплементація засобів захисту рослин, що містять гіберелінову кислоту, включала відповідні заходи щодо пом’якшення ризиків для мінімізації впливу на навколишнє середовище. Регламент також визначає стандарти чистоти для активної речовини, включаючи обмеження на наявність фумонізинових домішок.

Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2025/2314 від 17 листопада 2025 року про введення тимчасового антидемпінгового мита на імпорт фосфористої кислоти походженням з Китайської Народної Республіки

Це опис Виконавчого регламенту Комісії (ЄС) 2025/2314, який запроваджує тимчасове антидемпінгове мито на імпорт фосфористої кислоти походженням з Китайської Народної Республіки. Регламент має на меті захистити промисловість Союзу від збиткових наслідків демпінгового імпорту. Він встановлює тимчасову ставку антидемпінгового мита у розмірі 122,8 %, що застосовується до чистої ціни франко-кордон Союзу на фосфористу кислоту походженням з Китаю.

Регламент має наступну структуру:

* **Розділ 1 (Процедура):** Деталізує ініціювання розслідування, реєстрацію імпорту, ідентифікацію зацікавлених сторін та використані методи вибірки. Він також стосується випадків, коли Комісія застосовувала статтю 18 основного Регламенту через відсутність співпраці з боку певних виробників-експортерів.
* **Розділ 2 (Продукт, що є об’єктом розслідування, відповідний продукт та подібний продукт):** Визначає сферу розслідування, вказуючи продукт, що є об’єктом розслідування (фосфориста кислота), відповідний продукт (фосфориста кислота походженням з КНР) та подібний продукт (фосфориста кислота, вироблена та продана в Союзі).
* **Розділ 3 (Демпінг):** Пояснює процедуру визначення нормальної вартості відповідно до статті 2(6a) основного Регламенту, включаючи наявність значних спотворень у КНР. Він також обговорює вибір Бразилії як репрезентативної країни та джерела, використані для встановлення неспотворених витрат.
* **Розділ 4 (Шкода):** Визначає промисловість Союзу та виробництво Союзу, визначає відповідний ринок Союзу та оцінює споживання в Союзі. Він також розглядає обсяг, частку ринку та ціни імпорту з відповідної країни, а також економічний стан промисловості Союзу.
* **Розділ 5 (Причинно-наслідковий зв’язок):** Аналізує, чи спричинив демпінговий імпорт з відповідної країни матеріальну шкоду промисловості Союзу, враховуючи інші потенційні фактори, такі як збільшення витрат на сировину, імпорт з третіх країн та експортні показники промисловості Союзу.
* **Розділ 6 (Рівень заходів):** Визначає розмір мита, необхідний для усунення шкоди, заподіяної промисловості Союзу, враховуючи спотворення цін на сировину та інтереси Союзу відповідно до статті 7(2b) основного Регламенту.
* **Розділ 7 (Інтерес Союзу):** Розглядає, чи відповідає інтересам Союзу введення заходів, враховуючи інтереси промисловості Союзу, імпортерів та користувачів.
* **Розділ 8 (Тимчасові антидемпінгові заходи):** Вказує тимчасову ставку антидемпінгового мита, яка має бути застосована до імпорту фосфористої кислоти походженням з КНР.
* **Розділ 9 (Реєстрація):** Припиняє реєстрацію імпорту, встановлену відповідно до попереднього регламенту.
* **Розділ 10 (Інформація на тимчасовій стадії):** Розглядає коментарі, подані зацікавленими сторонами щодо точності розрахунків.
* **Розділ 11 (Прикінцеві положення):** Пропонує зацікавленим сторонам подати письмові коментарі та/або звернутися з проханням про слухання з Комісією та/або Співробітником, відповідальним за проведення слухань у торговельних провадженнях.

Основними положеннями акту, які можуть бути найбільш важливими для його використання, є:

* **Стаття 1:** Встановлює тимчасове антидемпінгове мито у розмірі 122,8 % на імпорт фосфористої кислоти походженням з Китайської Народної Республіки.
* **Стаття 2:** Встановлює терміни для зацікавлених сторін для подання письмових коментарів та запиту на слухання з Комісією та/або Співробітником, відповідальним за проведення слухань у торговельних провадженнях.
* **Стаття 3:** Зобов’язує митні органи припинити реєстрацію імпорту, встановлену відповідно до попереднього регламенту.

У порівнянні з попередніми версіями, цей регламент запроваджує тимчасове антидемпінгове мито, що є новим заходом для вирішення проблеми демпінгового імпорту фосфористої кислоти з Китаю. Він також посилається та припиняє дію попереднього виконавчого регламенту (ЄС) 2025/1334 щодо реєстрації цього імпорту.

Регламент Комісії (ЄС) 2025/2342 від 13 листопада 2025 року, що встановлює закриття рибальства на морського окуня у міжнародних водах зон 1 і 2 для суден, що плавають під прапором держави-члена Європейського Союзу або зареєстровані в ній

Цей Регламент Комісії (ЄС) 2025/2342 встановлює закриття рибальства на морського окуня у міжнародних водах зон 1 і 2 для суден, що плавають під прапором держави-члена Європейського Союзу або зареєстровані в ній. Регламент ґрунтується на тому факті, що рибальська квота, виділена Європейському Союзу для цього запасу морського окуня, вичерпана. У результаті, регламент забороняє рибальську діяльність щодо цього запасу суднами, що плавають під прапором ЄС.

Регламент складається з трьох статей та додатку. Стаття 1 зазначає, що рибальська квота, виділена на 2025 рік Європейському Союзу для відповідного запасу морського окуня, вважається вичерпаною з дати, зазначеної в Додатку. Стаття 2 забороняє рибальську діяльність щодо зазначеного запасу морського окуня суднами ЄС, що діють відповідно до квоти “інші”, зокрема забороняє утримувати на борту, переміщувати, перевантажувати або вивантажувати рибу з цього запасу, виловлену після дати, зазначеної в Додатку. Стаття 3 передбачає, що регламент набирає чинності на наступний день після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток визначає дату закриття рибальства на морського окуня як 22 жовтня 2025 року.

Найважливішим положенням є стаття 2, яка чітко забороняє конкретні види рибальської діяльності, пов’язані із запасом морського окуня у міжнародних водах зон 1 і 2 для суден, що плавають під прапором ЄС, після 22 жовтня 2025 року. Це означає, що будь-який морський окунь, виловлений у цих районах цими суднами після цієї дати, не може бути утриманий на борту, переміщений, переданий на інше судно або доставлений на берег.

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.