Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 19/08/2025

Регламент (ЄС) 2025/1748 про виконання Комісією: Продовження дії компенсаційного мита на ПЕТ з Індії

Цей регламент продовжує дію чинного компенсаційного мита на імпорт поліетилентерефталату (ПЕТ) з Індії. Європейська комісія, після перегляду строку дії, дійшла висновку, що скасування мит, ймовірно, призведе до повторного заподіяння шкоди промисловості ПЕТ в ЄС через продовження субсидованого імпорту з Індії.

Регламент відновлює компенсаційні мита на імпорт ПЕТ з Індії, встановлюючи ставки мита в діапазоні від 2,3% до 13,8% для окремих компаній. Ставка мита 0% застосовується до Futura Polyesters Ltd.
Щоб отримати вигоду від індивідуальних ставок мита, імпортери повинні надати дійсний комерційний рахунок-фактуру, що містить конкретну декларацію для митних органів. За відсутності цього застосовуватиметься ставка мита “для всіх інших компаній” у розмірі 13,8%.

Регламент (ЄС) 2025/1739 про виконання Комісією: Тимчасові антидемпінгові мита на смоли АБС з Кореї та Тайваню

Цей регламент запроваджує тимчасові антидемпінгові мита на імпорт смол акрилонітрил-бутадієн-стиролу (АБС) походженням з Республіки Корея та Тайваню. Цей захід є відповіддю на висновки про демпінг і матеріальну шкоду, завдану виробникам ЄС.

Тимчасові антидемпінгові мита застосовуються до смол АБС з Кореї та Тайваню, при цьому ставки варіюються від 3,7% до 21,7% залежно від компанії. Для отримання вигоди від індивідуальних ставок мита необхідна дійсна комерційна рахунок-фактура з конкретною декларацією. Реєстрація імпорту, раніше запроваджена для потенційного ретроактивного стягнення мита, припиняється.

Рішення Комітету асоціації між Україною та ЄС у торговельній конфігурації: Інтеграція в ринок мобільного роумінгу ЄС

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Регламент (ЄС) 2025/1748 Комісії від 18 серпня 2025 року про запровадження остаточного компенсаційного мита на імпорт певного поліетилентерефталату (ПЕТ), що походить з Індії, після закінчення строку дії перегляду відповідно до статті 18 Регламенту (ЄС) 2016/1037 Європейського Парламенту та Ради

Ось розбивка ключових аспектів цього регламенту:

**1. Суть акту:**

Цей імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1748 Комісії продовжує дію існуючого компенсаційного мита на імпорт певного поліетилентерефталату (ПЕТ), що походить з Індії. Це рішення було прийнято після перегляду строку дії, який оцінював, чи ймовірно продовжаться або повторяться субсидії індійським виробникам ПЕТ, якщо мита будуть скасовані, і чи завдасть це шкоди промисловості ЄС. Регламент робить висновок, що без цих мит субсидований імпорт з Індії, ймовірно, збільшиться, завдаючи шкоди виробникам ПЕТ в ЄС.

**2. Структура та основні положення:**

* **Передісторія:** Регламент детально описує тривалу історію компенсаційних мит на імпорт ПЕТ з Індії, починаючи з 2000 року, з кількома поправками та переглядами протягом багатьох років.
* **Процедура:** Він визначає процес перегляду строку дії, включаючи запит на перегляд, консультації з урядом Індії, ініціювання розслідування та вибірку виробників ЄС.
* **Визначення продукту:** Продукт, що переглядається, залишається тим самим: поліетилентерефталат (ПЕТ) з числом в’язкості 78 мл/г або вище, класифікований за кодом CN 3907 61 00.
* **Імовірність продовження субсидування:** Регламент розглядає кілька схем субсидування, які використовуються урядом Індії, зокрема:
* Схема попередньої авторизації (AAS)
* Схема повернення мита (DDS)
* Схема сприяння експорту основного капіталу (EPCGS)
* Схема звільнення від податку на електроенергію в штаті Гуджарат (GEDES)
* Схема звільнення від мит і податків на експортовані товари (RoDTEP)
* Схема дозволу на безмитний імпорт (DFIA)
* Схема вирівнювання відсотків (IES)
Комісія встановила, що індійські виробники ПЕТ продовжували отримувати вигоду від компенсаційних субсидій за кількома схемами протягом періоду розслідування перегляду.
* **Імовірність повторення шкоди:** Регламент аналізує стан промисловості ПЕТ в ЄС, включаючи споживання, обсяги імпорту, виробництво, продажі та прибутковість. Хоча було встановлено, що промисловість ЄС не зазнає суттєвої шкоди протягом періоду перегляду, вона вважалася нестабільною. Комісія дійшла висновку, що скасування мит, ймовірно, призведе до повторення шкоди через збільшення субсидованого імпорту з Індії.
* **Інтерес Союзу:** Регламент оцінює, чи відповідає підтримка мит загальним інтересам ЄС, враховуючи інтереси виробників, імпортерів та користувачів ЄС. Він робить висновок, що немає вагомих причин проти продовження заходів.
* **Компенсаційні заходи:** Регламент запроваджує остаточне компенсаційне мито на імпорт ПЕТ з Індії. Ставки мита різняться для окремих компаній і коливаються від 2,3% до 13,8%. Застосовується мито в розмірі 0% до Futura Polyesters Ltd, оскільки в попередньому розслідуванні не було встановлено субсидій для цього експортера. Мито для “Усіх інших компаній” становить 13,8%.
* **Зміни порівняно з попередніми версіями:** Цей регламент продовжує дію існуючих заходів. Головна зміна полягає в продовженні дії мит на зазначених рівнях на черговий період на основі висновків перегляду строку дії.

**3. Основні положення для практичного використання:**

* **Ставки мита:** Ключовим положенням є стаття 1, яка визначає ставки компенсаційного мита для різних індійських виробників ПЕТ. Імпортери повинні знати про ці ставки, щоб розрахувати мита, що підлягають сплаті за їхній імпорт.
* **Декларація в рахунку-фактурі:** Щоб скористатися індивідуальними ставками мита, імпортери повинні надати дійсний комерційний рахунок-фактуру з конкретною декларацією (як зазначено в статті 1(3)) митним органам. Ненадання цього рахунку-фактури призведе до застосування ставки мита “для всіх інших компаній”.
* **Виключення Futura Polyesters Ltd:** Імпорт від Futura Polyesters Ltd виключається з компенсаційних мит за умови, що їх можна належним чином ідентифікувати.
* **Можливе ухилення:** Регламент зазначає, що значне збільшення експорту від компаній з нижчими ставками мита може спровокувати розслідування щодо ухилення від сплати мита.
* **Зміна назви:** Компанії, які змінюють свою назву, можуть звернутися із запитом про застосування їхніх індивідуальних ставок мита, надавши Комісії відповідну інформацію.
* **Дата набрання чинності:** Цей Регламент набирає чинності на наступний день після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу.

Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1739 Комісії від 14 серпня 2025 року про запровадження тимчасового антидемпінгового мита на імпорт акрилонітрил-бутадієн-стирольних смол походженням з Республіки Корея та Тайваню

Це опис Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/1739 Комісії, який запроваджує тимчасові антидемпінгові мита на імпорт акрилонітрил-бутадієн-стирольних (ABS) смол походженням з Республіки Корея та Тайваню. Регламент є результатом антидемпінгового розслідування, розпочатого в грудні 2024 року після скарги виробників Союзу, які стверджували про демпінг і матеріальну шкоду. Комісія встановила, що ABS-смоли з Кореї та Тайваню демпінгуються на ринку ЄС, завдаючи шкоди промисловості Союзу.

Регламент структуровано на декілька розділів, що охоплюють процедуру, визначення продукту, визначення демпінгу, оцінку шкоди, аналіз причинно-наслідкового зв’язку, рівень заходів і інтереси Союзу. Він деталізує процес розслідування, включаючи вибірку виробників Союзу та виробників-експортерів, відповіді на анкети та візити з метою перевірки. Регламент визначає продукт, що є предметом розслідування, як акрилонітрил-бутадієн-стирольні смоли, термопластичний кополімер, що складається з акрилонітрилу, бутадієну та стиролу в різних пропорціях. Він встановлює тимчасові антидемпінгові мита для конкретних компаній у Кореї та Тайвані, а також для всього іншого імпорту з цих країн.

Найважливішими положеннями цього регламенту є запровадження тимчасових антидемпінгових мит на ABS-смоли з Кореї та Тайваню, ставки яких варіюються від 3,7% до 21,7% залежно від компанії. Ці мита призначені для протидії наслідкам демпінгу та захисту промисловості Союзу від подальшої шкоди. Регламент також визначає умови застосування індивідуальних ставок мита, вимагаючи наявності дійсної комерційної рахунок-фактури з конкретною декларацією. Регламент припиняє реєстрацію імпорту, яка була спочатку впроваджена для потенційного стягнення мит заднім числом.

Рішення № 2/2025 Комітету асоціації між Україною та ЄС у торговельній конфігурації від 16 липня 2025 року про надання Європейським Союзом та Україною взаємного режиму внутрішнього ринку стосовно сектору роумінгу в публічних мережах мобільного зв’язку [2025/1742]

****

Це рішення Комітету асоціації між Україною та ЄС у торговельній конфігурації щодо інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС для послуг мобільного роумінгу. Рішення надає Україні та ЄС взаємний “режим внутрішнього ринку” у сфері мобільного роумінгу. Це означає, що українські користувачі мобільного зв’язку, в принципі, зможуть користуватися своїми телефонами в ЄС за внутрішніми цінами, і навпаки для громадян ЄС в Україні. Рішення має на меті подальшу інтеграцію України в цифрову економіку ЄС.

Рішення структуровано з преамбули, в якій викладено правову основу та контекст, після чого йдуть три статті. Воно посилається на Угоду про асоціацію між ЄС та Україною, зокрема Додаток XVII щодо телекомунікаційних послуг. Рішення ґрунтується на попередніх кроках, зроблених для узгодження законодавства України зі стандартами ЄС у секторі телекомунікацій, включаючи Рішення № 1/2023 та № 1/2025. У ньому визнається прогрес України у впровадженні правил ЄС, пов’язаних з роумінгом, а також визнаються виклики, спричинені триваючою війною. Порівняно з попередніми домовленостями, це рішення є значним кроком, оскільки надає повний режим внутрішнього ринку до дати застосування.

Найважливішим положенням є стаття 1, яка встановлює, що ЄС та Україна надають один одному режим внутрішнього ринку для мобільного роумінгу. Це означає, що права та обов’язки, які застосовуються до постачальників послуг роумінгу та операторів у межах ЄС, тепер поширюватимуться також на українських постачальників та операторів. Кінцеві користувачі як в ЄС, так і в Україні отримають вигоду від регульованих послуг роумінгу за внутрішніми цінами, з деякими можливими обмеженнями. Стаття 3 встановлює дату застосування цього рішення – 1 січня 2026 року, що дає час для необхідних технічних і юридичних коригувань.

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.