Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про цифровий контент та цифрові послуги”

Аналіз проекту закону:


Аналіз Проекту Закону про внесення змін до Закону України “Про цифровий контент та цифрові послуги”

Аналіз Проекту Закону

Суть проекту: Цей проект закону вносить зміни до Закону України “Про цифровий контент та цифрові послуги” з метою уточнення повноважень центрального органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та приведення положень закону у відповідність до законодавства про державний нагляд (контроль) та адміністративну процедуру. Зміни стосуються процедур державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про цифровий контент та цифрові послуги, а також порядку оскарження дій суб’єктів господарювання.
Структура проекту: Проект закону складається з двох пунктів. Перший пункт вносить зміни до Закону України “Про цифровий контент та цифрові послуги”, зокрема до статті 19 та статті 20. Другий пункт визначає дату набрання чинності законом.
Основні положення та зміни:

  1. Зміна до частини третьої статті 19:
    • Попередня редакція: Не зазначено.
    • Нова редакція: Уточнює, що центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про захист прав споживачів, здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням Закону України “Про цифровий контент та цифрові послуги”, зокрема, застосовує адміністративно-господарські санкції до суб’єктів господарювання за порушення його вимог. При цьому, порядок здійснення такого нагляду (контролю) визначається Законом України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” з урахуванням особливостей, визначених цим Законом і Законом України “Про захист прав споживачів”.
    • Важливість: Це положення чітко визначає орган, відповідальний за контроль у цій сфері, а також процедуру здійснення контролю, що важливо для суб’єктів господарювання та споживачів.
  2. Зміна до частини другої статті 20:
    • Попередня редакція: Вказувала на можливість оскарження дій суб’єктів господарювання “в адміністративному та/або судовому порядку”.
    • Нова редакція: Замінює формулювання на “в адміністративному порядку відповідно до статті 21 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” із урахуванням вимог розділу ІІІ Закону України “Про адміністративну процедуру” або судовому порядку.”.
    • Важливість: Це положення конкретизує адміністративний порядок оскарження, посилаючись на конкретні статті законів, що регулюють цю процедуру, а також враховує вимоги Закону України “Про адміністративну процедуру”. Це робить процес оскарження більш прозорим і зрозумілим.
  3. Набрання чинності:
    • Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
    • Важливість: Вказує на терміни, протягом яких закон починає діяти.

Основні положення, важливі для зацікавлених сторін:

  • Для законодавців: Узгодження законодавства у сфері цифрового контенту та захисту прав споживачів із загальними нормами про державний нагляд (контроль) та адміністративну процедуру.
  • Для експертів: Конкретизація процедур державного нагляду та оскарження дій суб’єктів господарювання.
  • Для бізнесу: Чітке розуміння процедур контролю та відповідальності, а також порядку оскарження дій контролюючих органів.
  • Для громадян: Зрозумілі механізми захисту своїх прав як споживачів цифрового контенту та цифрових послуг.

Аналіз пояснювальної записки:




Аналіз проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про цифровий контент та цифрові послуги””

Аналіз проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про цифровий контент та цифрові послуги””

Вітаю! Мене попросили зробити детальний аналіз проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про цифровий контент та цифрові послуги”. Зараз все розкладемо по поличках.

Суть проекту закону

Проект закону має на меті внести зміни до чинного Закону України “Про цифровий контент та цифрові послуги”, щоб чітко визначити, як саме накладатимуться адміністративно-господарські санкції на підприємців за порушення цього закону. Також він регулює порядок оскарження таких рішень в адміністративному порядку.

Причини та необхідність прийняття закону (згідно з пояснювальною запискою)

Автор пояснювальної записки вказує, що цей проект розроблено на виконання доручення Прем’єр-міністра України, а також з метою реалізації положень Закону України “Про цифровий контент та цифрові послуги”. Необхідність ухвалення зумовлена тим, що чинне законодавство потребує уточнення механізму застосування санкцій та процедури їх оскарження. Це потрібно для забезпечення законності та справедливості притягнення до відповідальності за порушення у сфері цифрового контенту та послуг.

Основні наслідки проекту закону

Ось ключові наслідки, які можуть бути важливими для різних зацікавлених сторін:

  • Для законодавців: Проект закону пропонує доповнити існуючий закон нормами, які забезпечують чіткий та прозорий механізм застосування санкцій та їх оскарження. Це сприятиме ефективнішому правовому регулюванню у сфері цифрового контенту та послуг.
  • Для експертів: Закон потребує ретельного аналізу на відповідність іншим законодавчим актам, зокрема Законам України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” та “Про адміністративну процедуру”. Важливо оцінити, чи не виникатиме колізій або суперечностей.
  • Для бізнесу: Підприємці, які працюють у сфері цифрового контенту та послуг, отримають чіткі правила гри щодо відповідальності за порушення. З одного боку, це може посилити контроль, а з іншого – дає можливість оскаржити рішення, з якими вони не згодні. Важливо уважно вивчити нові вимоги, щоб уникнути штрафів.
  • Для громадян: Хоча безпосередньо громадян проект закону не зачіпає, він може мати опосередкований вплив. Чітке регулювання у сфері цифрового контенту та послуг може сприяти підвищенню якості цих послуг та захисту прав споживачів.

Сподіваюся, цей аналіз був корисним! Якщо виникнуть додаткові питання, звертайтесь.

Аналіз інших документів:

Аналіз наданих документів щодо проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про цифровий контент та цифрові послуги”

1. Перелік нових законів та законів, які потребують перегляду

Позиція автора документу: Цей документ є технічним переліком і не виражає прямої підтримки або заперечення законопроекту. Він лише констатує, що на поточний момент відсутні нові закони або закони, які потребують викладення у новій редакції у зв’язку з цим законопроектом.
Основні положення документу:

  • Документ фіксує відсутність необхідності у прийнятті нових законів або перегляді існуючих у зв’язку із запропонованими змінами до Закону України “Про цифровий контент та цифрові послуги”.
  • Це може свідчити про те, що запропоновані зміни вважаються такими, що не потребують значних корекцій у суміжних законодавчих актах.
  • Для законодавців це означає, що законопроект може бути розглянутий без необхідності одночасного внесення змін до інших законів, що спрощує процес його прийняття.
  • Для експертів це може бути сигналом до більш ретельного аналізу, чи дійсно законопроект не потребує узгодження з іншими нормативними актами.
  • Для бізнесу та громадян це означає, що зміни, ймовірно, не спричинять каскадних змін у законодавстві, що впливають на їхню діяльність або права.

2. Подання законопроекту Кабінетом Міністрів України

Позиція автора документу: Цей документ є супровідним листом від Кабінету Міністрів України, що ініціює розгляд законопроекту Верховною Радою. Таким чином, Кабінет Міністрів підтримує законопроект і пропонує його до розгляду.
Основні положення документу:

  • Кабінет Міністрів України вносить проект Закону “Про внесення змін до Закону України “Про цифровий контент та цифрові послуги” на розгляд Верховної Ради.
  • Міністр економіки, довкілля та сільського господарства визначений як представник законопроекту у Верховній Раді.
  • До листа додаються всі необхідні матеріали для розгляду законопроекту, включаючи текст законопроекту, проект постанови Верховної Ради, пояснювальну записку, переліки актів та порівняльну таблицю.
  • Для законодавців цей документ є офіційним внесенням законопроекту на розгляд, що ініціює законодавчий процес.
  • Для експертів це можливість ознайомитися з офіційною позицією уряду щодо необхідності та обґрунтованості змін.
  • Для бізнесу та громадян це сигнал про те, що уряд пропонує зміни у сфері цифрового контенту та послуг, які варто вивчити.

3. Проект Постанови Верховної Ради України про прийняття за основу

Позиція автора документу: Цей документ є проектом постанови Верховної Ради, що пропонує прийняти законопроект за основу. Таким чином, автор документу (імовірно, ініціатор законопроекту) прагне до його просування у парламенті.
Основні положення документу:

  • Проект постанови пропонує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про цифровий контент та цифрові послуги”.
  • Комітету Верховної Ради України з питань правової політики доручено доопрацювати законопроект з урахуванням зауважень і пропозицій та внести його на розгляд у другому читанні.
  • Для законодавців цей документ є першим кроком у законодавчому процесі, що передбачає голосування за прийняття законопроекту за основу.
  • Для експертів це можливість внести свої зауваження та пропозиції до законопроекту на етапі його доопрацювання.
  • Для бізнесу та громадян це можливість слідкувати за ходом розгляду законопроекту та, можливо, впливати на його зміст через звернення до депутатів або участь у громадських обговореннях.

Повний текст за посиланням

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.