Огляд Імплементаційного регламенту Комісії (ЄС) 2025/1716
Цей регламент офіційно визнає ‘Ratafia Ciociara / Rattafia Ciociara’ як захищене географічне зазначення (GI) в межах Європейського Союзу. По суті, це означає, що цей алкогольний напій, вироблений в регіоні Чочарія в Італії відповідно до певних стандартів, тепер користується правовим захистом на території всього ЄС. Це запобігає зловживанню назвою та гарантує споживачам автентичність і походження продукту.
Огляд Імплементаційного регламенту Комісії (ЄС) 2025/1714
Цей регламент затверджує поправку до специфікації продукту для ‘Manzanilla-Sanlúcar de Barrameda’, захищеного найменування походження (PDO) для певного типу хересу. Поправка розширює дозволені назви для цього хересу, включаючи такі варіанти, як ‘Manzanilla/Manzanilla de Sanlúcar de Barrameda/Manzanilla de Sanlúcar’. Це надає виробникам більшу гнучкість у тому, як вони продають свій продукт, дотримуючись при цьому стандартів PDO.
Огляд Імплементаційного регламенту Комісії (ЄС) 2025/1713
Цей регламент затверджує поправку до специфікації продукту для ‘Jerez-Xérès-Sherry/Jerez/Xérès/Sherry’, іншого захищеного найменування походження (PDO) для хересу. Хоча точні деталі поправки містяться в Офіційному журналі Європейського Союзу C/2025/2129, цей регламент робить оновлену специфікацію новим правовим стандартом для виробництва та маркетингу продуктів, що мають цей PDO. Виробники повинні дотримуватися оновленої специфікації.
Огляд Імплементаційного регламенту Комісії (ЄС) 2025/1711
Цей регламент запроваджує попередні антидемпінгові мита на безшовні сталеві балони високого тиску (HPSC), що імпортуються з Китаю. Це захід для протидії тому, що ЄС вважає нечесною торговельною практикою, зокрема демпінгу цих продуктів за цінами, які завдають шкоди виробникам ЄС. Регламент встановлює конкретні ставки мита для певних китайських компаній і загальну ставку для всього іншого китайського імпорту. Регламент також припиняє реєстрацію імпорту.
Огляд Імплементаційного регламенту Комісії (ЄС) 2025/1721
Цей регламент вносить зміни до чинних правил щодо імпорту птиці та продуктів з птиці до ЄС. Він оновлює перелік затверджених регіонів у Канаді, Сполученому Королівстві та Сполучених Штатах, з яких ці продукти можуть імпортуватися, відображаючи останні спалахи пташиного грипу. Деякі регіони були тимчасово призупинені від експорту до ЄС, тоді як інші були повторно авторизовані. Підприємствам, що займаються імпортом та експортом продуктів з птиці, необхідно уважно стежити за оновленими списками авторизованих зон та датами набрання чинності обмежень, щоб забезпечити відповідність.
А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:
Регламент (ЄС) 2025/1716 Комісії від 29 липня 2025 року про реєстрацію географічного зазначення Ratafia Ciociara / Rattafia Ciociara (GІ) в реєстрі географічних зазначень Союзу відповідно до Регламенту (ЄС) 2024/1143 Європейського Парламенту та Ради
Цей імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1716 Комісії офіційно реєструє назву «Ratafia Ciociara / Rattafia Ciociara» як географічне зазначення (GІ) в реєстрі Союзу. Ця реєстрація, заснована на заявці з Італії, означає, що спиртний напій, що носить цю назву, визнається та захищається в межах ЄС завдяки його конкретному походженню та якостям. Регламент підтверджує, що протягом періоду заперечень не було висловлено жодних заперечень, що відкриває шлях для статусу GІ.
Регламент складається з преамбули, в якій викладено правову основу та обґрунтування реєстрації, за якою слідують дві статті. Стаття 1 офіційно реєструє «Ratafia Ciociara / Rattafia Ciociara» як GІ. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу і є обов’язковим у своїй цілісності та безпосередньо застосовується в усіх державах-членах. Цей регламент відповідає рамкам, встановленим Регламентом (ЄС) 2024/1143, який регулює географічні зазначення для різних продуктів. Він також посилається на попередній Регламент (ЄС) 2019/787, відповідно до якого було подано первинну заявку.
Найважливішим положенням є стаття 1, яка надає «Ratafia Ciociara / Rattafia Ciociara» правовий захист як географічного зазначення в межах ЄС. Це означає, що лише спиртний напій, вироблений відповідно до визначених специфікацій і в межах зазначеної географічної зони, може продаватися під цією назвою, що запобігає зловживанням і гарантує, що споживачі можуть довіряти походженню та якості продукту.
Регламент (ЄС) 2025/1714 про виконання Комісією від 29 липня 2025 року про затвердження внесеної Союзом зміни до специфікації продукту для захищеного найменування місця походження Manzanilla-Sanlúcar de Barrameda/Manzanilla
Цей Регламент (ЄС) 2025/1714 про виконання Комісією затверджує внесену Союзом зміну до специфікації продукту для захищеного найменування місця походження (PDO) «Manzanilla-Sanlúcar de Barrameda/Manzanilla». Зміна стосується зміни назви PDO, розширюючи її, щоб включити додаткові варіації. Регламент підтверджує, що протягом періоду заперечень не було отримано жодних заперечень, що дозволяє продовжити внесення змін.
Регламент складається з преамбули, в якій викладено правову основу та обґрунтування рішення, а також двох статей. Стаття 1 офіційно затверджує зміну до специфікації продукту, опубліковану в Офіційному віснику Європейського Союзу. Стаття 2 визначає, що регламент набуде чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику. Основною зміною є розширення назви PDO, щоб включити «Manzanilla-Sanlúcar de Barrameda/Manzanilla/Manzanilla de Sanlúcar de Barrameda/Manzanilla de Sanlúcar». Цей регламент нічого не скасовує та не запроваджує жодних нових положень, крім зміни назви.
Найважливішим положенням є стаття 1, яка юридично визнає змінену назву захищеного найменування місця походження. Це означає, що PDO тепер можна називати, використовуючи будь-який із затверджених варіантів, що надає виробникам більшу гнучкість у маркетингу своєї продукції.
Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1713 Комісії від 29 липня 2025 року про затвердження внесеної Союзом зміни до специфікації продукту для захищеного найменування місця походження Jerez-Xérès-Sherry/Jerez/Xérès/Sherry згідно з Регламентом (ЄС) 2024/1143 Європейського Парламенту та Ради
Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1713 Комісії затверджує внесену Союзом зміну до специфікації продукту для захищеного найменування місця походження (PDO) «Jerez-Xérès-Sherry/Jerez/Xérès/Sherry». Зміна була запитана Іспанією та опублікована в Офіційному віснику Європейського Союзу. Оскільки заперечень не надходило, Комісія прийняла цей регламент для офіційного затвердження запитаної зміни.
Регламент складається з двох статей. Стаття 1 стверджує, що зміна до специфікації продукту для PDO «Jerez-Xérès-Sherry/Jerez/Xérès/Sherry» затверджена. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу та є обов’язковим у повному обсязі та підлягає безпосередньому застосуванню в усіх державах-членах. Регламент не деталізує конкретні зміни, внесені до специфікації продукту, але посилається на опубліковану зміну в Офіційному віснику Європейського Союзу C/2025/2129.
Найважливішим положенням цього регламенту є стаття 1, яка юридично затверджує зміну до специфікації продукту PDO «Jerez-Xérès-Sherry/Jerez/Xérès/Sherry». Це означає, що оновлена специфікація тепер є юридично обов’язковим стандартом для виробництва та збуту продукції, що має це захищене найменування місця походження. Виробники та зацікавлені сторони повинні звертатися до оновленої специфікації продукту, опублікованої в Офіційному віснику, щоб забезпечити відповідність.
Регламент (ЄС) 2025/1711 про виконання, прийнятий Комісією 4 серпня 2025 року, щодо запровадження тимчасового антидемпінгового мита на імпорт безшовних сталевих балонів високого тиску походженням з Китайської Народної Республіки
Ось розбір Регламенту (ЄС) 2025/1711 про виконання, прийнятого Комісією, з акцентом на ключові аспекти:
**1. Суть акту:**
Цей регламент запроваджує тимчасове антидемпінгове мито на імпорт безшовних сталевих балонів високого тиску (HPSC) походженням з Китайської Народної Республіки (КНР). Рішення ґрунтується на висновках щодо демпінгової практики китайських виробників, яка завдає суттєвої шкоди промисловості Союзу. Регламент має на меті протидіяти цій нечесній торговельній практиці шляхом встановлення мит для вирівнювання умов гри.
**2. Структура та основні положення:**
* **Початок і розслідування (Розділ 1):** Деталізує початок антидемпінгового розслідування після скарги виробників Союзу. Він визначає процес інформування зацікавлених сторін, відбору експортерів-виробників і проведення перевірочних візитів.
* **Визначення продукту (Розділ 2):** Визначає сферу застосування продукту, що є об’єктом розслідування, вказуючи типи балонів, які включено та виключено (наприклад, невиливні балони об’ємом до 120 мл виключено). Він також розглядає заяви щодо сфери застосування продукту, такі як виключення заповнених балонів і корпусів гідроакумуляторів.
* **Визначення демпінгу (Розділ 3):** Пояснює методологію визначення демпінгу, включаючи використання розрахованої звичайної вартості на основі витрат виробництва в репрезентативній країні (Туреччина) через значні спотворення в КНР. Він деталізує фактори, які враховуються, такі як витрати на сировину, оплату праці та енергію.
* **Оцінка шкоди (Розділ 4):** Оцінює шкоду, заподіяну промисловості Союзу, враховуючи такі фактори, як обсяг виробництва, продажі, частка ринку, ціни та прибутковість. Він робить висновок, що промисловість Союзу зазнала суттєвої шкоди.
* **Причинно-наслідковий зв’язок (Розділ 5):** Встановлює причинно-наслідковий зв’язок між демпінговим імпортом з КНР і шкодою, заподіяною промисловості Союзу, враховуючи інші потенційні фактори, такі як імпорт з третіх країн і експортні показники промисловості Союзу.
* **Рівень заходів (Розділ 6):** Визначає рівень антидемпінгових мит, необхідний для усунення шкоди, враховуючи цільовий прибуток для промисловості Союзу та наявність спотворень сировини в КНР.
* **Інтерес Союзу (Розділ 7):** Оцінює, чи відповідає запровадження заходів загальним інтересам Союзу, враховуючи інтереси промисловості Союзу, імпортерів, користувачів і споживачів.
* **Тимчасові антидемпінгові заходи (Розділ 8):** Запроваджує тимчасові антидемпінгові мита на імпорт HPSC з КНР, визначаючи ставки мита для окремих компаній і залишкову ставку для всього іншого імпорту.
* **Реєстрація (Розділ 9):** Припиняє реєстрацію імпорту, яка була спочатку запроваджена для потенційного стягнення мит заднім числом.
* **Прикінцеві положення (Розділ 11):** Включає положення щодо подання коментарів, запитів на слухання та набрання чинності регламентом.
**3. Основні положення для практичного використання:**
* **Стаття 1:** Визначає тимчасові ставки антидемпінгового мита для названих китайських виробників і загальну ставку для всього іншого китайського імпорту.
* **Стаття 1(3):** Встановлює вимоги до комерційних рахунків-фактур для отримання індивідуальних ставок мита, включаючи підписану декларацію, яка засвідчує виробника та точність інформації.
* **Стаття 3:** Припиняє реєстрацію імпорту, а це означає, що мита не будуть застосовуватися заднім числом на основі періоду реєстрації.
* **Додаток:** Перелічує співпрацюючих експортерів-виробників з КНР, які не були відібрані, але отримують конкретну ставку мита.
**Наслідки:** Цей регламент має наслідки для торговельних відносин між ЄС і Китаєм і може вплинути на підприємства, які займаються імпортом і дистрибуцією безшовних сталевих балонів високого тиску.
Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1721 Комісії від 1 серпня 2025 року, що вносить зміни до Додатків V та XIV до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2021/404 щодо записів для Канади, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів у переліках третіх країн, територій або зон, дозволених для ввезення до Союзу партій птиці та зародкових продуктів птиці та свіжого м’яса птиці
Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1721 Комісії вносить зміни до Додатків V та XIV до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2021/404, в яких перелічено треті країни, території або зони, дозволені для ввезення до Союзу партій птиці, зародкових продуктів птиці та свіжого м’яса птиці. Регламент реагує на нещодавні спалахи високопатогенного пташиного грипу (HPAI) в Канаді, Сполученому Королівстві та Сполучених Штатах. Він тимчасово призупиняє, а згодом повторно дозволяє ввезення певних продуктів птахівництва з конкретних зон у цих країнах на основі оновленої епідеміологічної інформації та впроваджених заходів контролю.
Регламент змінює Додатки V та XIV до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2021/404. У цих додатках перелічено треті країни, території або зони, дозволені для ввезення до Союзу партій птиці та пов’язаних з нею продуктів. Зміни передбачають оновлення записів для Канади, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів, зокрема зміну дозволених зон, з яких птиця та продукти птахівництва можуть імпортуватися до ЄС. Він додає нові зони з обмеженим доступом у Сполученому Королівстві через нещодавні спалахи HPAI та оновлює стовпці “дата від” і “дата до” для існуючих зон у всіх трьох країнах, відображаючи періоди, протягом яких застосовуються або були зняті обмеження.
Найважливіші положення стосуються конкретних зон у Канаді, Сполученому Королівстві та Сполучених Штатах, які або мають обмеження, або повторно дозволені для експорту птиці та продуктів птахівництва до ЄС. Підприємствам, які займаються імпортом/експортом цих продуктів, необхідно приділяти пильну увагу оновленим спискам дозволених зон і датам набрання чинності обмежень, щоб забезпечити дотримання правил ЄС і уникнути збоїв у торгівлі.