Огляд імплементаційного регламенту Ради (ЄС) 2026/489
Цей регламент зосереджується на оновленні інформації в Додатку I до Регламенту (ЄС) № 208/2014 щодо обмежувальних заходів проти фізичних осіб, пов’язаних із ситуацією в Україні. Він надає оновлені відомості про права на захист і судовий захист для Віталія Юрійовича Захарченка, Віктора Івановича Ратушняка та Сергія Віталійовича Курченка. Рада наголошує, що, згідно з наявною інформацією, ці права було дотримано в поточних кримінальних провадженнях.
Огляд імплементаційного регламенту Комісії (ЄС) 2026/449
Цей регламент вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2015/1998, оновлюючи заходи авіаційної безпеки. Ключові сфери включають контроль доступу, програми безпеки для авіаперевізників, безпеку вантажів і пошти, бортове та аеропортове постачання, а також собак для виявлення вибухових речовин. Він посилює безпеку у відповідь на зростаючі загрози та уточнює існуючі заходи для кращого впровадження. Деякі положення, такі як оновлення алгоритмів для виявлення хімічних речовин, мають скориговані терміни.
Огляд імплементаційного регламенту Комісії (ЄС) 2026/333
Цей регламент класифікує конкретний виріб для підтримки гомілковостопного суглоба за кодом CN 6307 90 98. Він забезпечує однакове застосування Комбінованої номенклатури для заходів, пов’язаних із торгівлею. Виріб класифікується як «інші готові вироби з будь-якої текстильної тканини», а не як ортопедичний прилад, оскільки він не регулюється відповідно до індивідуальних потреб користувача. Передбачено пільговий період для суперечливої обов’язкової тарифної інформації.
Огляд Правил ООН № 164
Ці правила встановлюють єдині положення щодо офіційного затвердження шипованих шин, що забезпечують їх відповідність конкретним стандартам снігової ефективності. Вони включають вимоги до випробувань, маркування (маркування «STUDDED» і символ зчеплення зі снігом/символ зчеплення з льодом) і процесів затвердження. Шини повинні відповідати конкретним значенням індексу зчеплення зі снігом та індексу зчеплення з льодом, визначеним за допомогою стандартизованих випробувань.
Огляд Регламенту (ЄС) 2026/405
Цей регламент встановлює узгоджені правила для розміщення мийних засобів і поверхнево-активних речовин на ринку ЄС, зосереджуючись на захисті навколишнього середовища та здоров’я. Він охоплює біологічне розкладання, обмеження фосфатів, безпечне використання мікроорганізмів, тестування на тваринах і маркування. Ключові зміни включають запровадження цифрових паспортів продукції, розгляд продажу на розлив, включення конкретних вимог до мікроорганізмів і встановлення цілей щодо біологічного розкладання інгредієнтів мийних засобів. Економічні оператори повинні підготуватися до дотримання нових критеріїв біологічного розкладання, цифрових етикеток і системи цифрових паспортів продукції.
А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:
Імплементаційний Регламент Ради (ЄС) 2026/489 від 26 лютого 2026 року, що імплементує Регламент (ЄС) № 208/2014 стосовно обмежувальних заходів, спрямованих проти певних осіб, суб’єктів та органів у зв’язку із ситуацією в Україні
Ось розбір Імплементаційного Регламенту Ради (ЄС) 2026/489:
* **Суть:** Цей регламент вносить зміни до Додатку I Регламенту (ЄС) № 208/2014, який стосується обмежувальних заходів проти певних фізичних, юридичних осіб та органів у світлі ситуації в Україні. Зміни конкретно оновлюють інформацію щодо права на захист та права на ефективний судовий захист для трьох перелічених осіб: Віталія Юрійовича Захарченка, Віктора Івановича Ратушняка та Сергія Віталійовича Курченка.
* **Структура та основні положення:** Регламент є стислим, складається з двох статей та додатка.
* Стаття 1 зазначає, що Додаток I Регламенту (ЄС) № 208/2014 змінюється відповідно до Додатка до цього нового регламенту.
* Стаття 2 визначає дату набрання регламентом чинності: наступний день після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу.
* Додаток містить оновлену інформацію щодо права на захист та судовий захист Віталія Юрійовича Захарченка, Віктора Івановича Ратушняка та Сергія Віталійовича Курченка. Він деталізує поточні кримінальні провадження, заходи, вжиті українською владою, та оцінку Радою того, чи було дотримано права на захист та судовий захист.
* **Основні положення для використання:** Ключовим елементом цього регламенту є оновлена інформація в Додатку щодо трьох осіб. Рада підкреслює, що, згідно з наявною інформацією, права на захист та ефективний судовий захист цих осіб були дотримані в поточних кримінальних провадженнях проти них. Рада зазначає, що затримки у провадженнях частково пояснюються тим, що ці особи уникають слідства та невиконанням запитів про міжнародну правову допомогу.
**** Цей регламент та оригінальний Регламент (ЄС) № 208/2014 безпосередньо стосуються реагування ЄС на ситуацію в Україні, і цей імплементаційний регламент конкретно стосується осіб, пов’язаних із цією ситуацією.
Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2026/449 від 27 лютого 2026 року, що вносить зміни до Регламенту імплементації (ЄС) 2015/1998 щодо певних детальних заходів для впровадження спільних основних стандартів авіаційної безпеки
Цей Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2026/449 вносить зміни до Регламенту імплементації (ЄС) 2015/1998, який встановлює детальні заходи для впровадження спільних основних стандартів авіаційної безпеки. Зміни стосуються еволюції ландшафту загроз і ризиків шляхом посилення заходів безпеки, пов’язаних з контролем доступу, оглядом транспортних засобів, безпекою повітряних суден, програмами безпеки авіаперевізників, бортовими та аеропортовими запасами, а також собаками, що виявляють вибухові речовини. Регламент також роз’яснює, гармонізує та спрощує певні заходи авіаційної безпеки для покращення юридичної чіткості та забезпечення послідовного тлумачення та впровадження спільних основних стандартів. Крім того, він відкладає термін модернізації алгоритмів для виявлення хімічних речовин обладнанням для виявлення слідів вибухових речовин (ETD) та коригує терміни застосування для перевірки бортових та аеропортових запасів з використанням рентгенівського обладнання, ETD та обладнання для виявлення парів вибухових речовин (EVD).
Регламент складається з двох статей та додатку. Стаття 1 зазначає, що Додаток до Регламенту імплементації (ЄС) 2015/1998 змінюється відповідно до Додатку до цього регламенту. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу, за винятком пунктів 11 та 17 Додатку, які застосовуватимуться з 1 жовтня 2026 року. Додаток містить детальні зміни до різних пунктів у Додатку до Регламенту імплементації (ЄС) 2015/1998, що охоплюють такі сфери, як контроль доступу, програми безпеки авіаперевізників, безпека вантажів і пошти, бортові та аеропортові запаси, собаки, що виявляють вибухові речовини, та стандарти обладнання для забезпечення безпеки.
Кілька положень цього регламенту є особливо важливими. Зміни до контролю доступу (пункти 1.2.2.2, 1.2.2.3, 1.2.2.6) роз’яснюють, кому може бути надано доступ до зон обмеженого доступу з міркувань безпеки та за яких умов. Впровадження додаткових процедур станції для іноземних авіаперевізників (пункти 3.0.9 та 3.0.10) забезпечує, що ці перевізники відповідають вимогам безпеки держав-членів, які вони обслуговують. Нові визначення та умови для прийняття певних партій вантажу та запасів (пункти 6.0.9, 6.2.1.3, 6.2.1.7, 8.1.2.4, 9.0.2, 9.1.2.4) спрямовані на покращення виявлення заборонених предметів. Переглянуті процедури затвердження регульованих постачальників та призначення відомих постачальників аеропортових запасів (пункти 9.1.3, 9.1.4, 9.1.5) підвищують безпеку ланцюга постачання. Нарешті, зміни, пов’язані з собаками, що виявляють вибухові речовини (пункти 12.9.1.1, 12.9.1.4, 12.9.1.8, 12.9.2.5, 12.9.3.3 до 12.9.3.6, 12.9.3.11 до 12.9.3.15), спрямовані на покращення їх підготовки та оперативної ефективності.
Імплементаційний регламент (ЄС) 2026/333 Комісії від 5 лютого 2026 року щодо класифікації певних товарів у Комбінованій номенклатурі
Це Імплементаційний регламент (ЄС) 2026/333 Комісії щодо класифікації конкретного товару — виробу для підтримки гомілковостопного суглоба — у рамках Комбінованої номенклатури (КН). Регламент спрямований на забезпечення однакового застосування КН, що є важливим для застосування тарифів та інших заходів, пов’язаних із торгівлею, в ЄС. Він класифікує описаний виріб для підтримки гомілковостопного суглоба за певним кодом КН, забезпечуючи ясність для митних і торговельних цілей. Регламент також стосується чинності наявної обов’язкової тарифної інформації, яка може суперечити цій новій класифікації.
Регламент складається з трьох статей і додатка. Стаття 1 передбачає класифікацію товарів, описаних у додатку. Стаття 2 передбачає тримісячний пільговий період, протягом якого ще може бути використана обов’язкова тарифна інформація, яка суперечить цьому регламенту. Стаття 3 визначає дату набрання регламентом чинності. Додаток містить таблицю з детальним описом товарів, їх кодом класифікації (кодом КН) і обґрунтуванням цієї класифікації.
Найважливішим положенням є класифікація виробу для підтримки гомілковостопного суглоба за кодом КН 6307 90 98, який класифікує його як «інші готові вироби з будь-якої текстильної тканини». Ця класифікація ґрунтується на характеристиках виробу та призначенні, зокрема на тому, що він не регулюється відповідно до конкретних потреб окремого користувача, що виключає його класифікацію як ортопедичного приладу або приладу для лікування переломів під заголовком 9021. Обґрунтування, наведене в додатку, має вирішальне значення для розуміння основи цієї класифікації та для її застосування в аналогічних випадках.
Правило ООН № 164 – Єдині положення щодо офіційного затвердження шипованих шин стосовно їх характеристик на снігу [2026/430]
Це опис Правила ООН № 164, яке стосується офіційного затвердження шипованих шин стосовно їх характеристик на снігу. Правило має на меті встановити єдині положення для шипованих шин, щоб забезпечити їх відповідність певним стандартам продуктивності на снігу. Воно включає вимоги до випробувань, маркування та процесів затвердження, щоб гарантувати, що ці шини забезпечують належну безпеку в зимових умовах.
Правило структуроване таким чином, щоб охопити різні аспекти затвердження шипованих шин. Воно починається зі сфери застосування та визначень, потім переходить до заявки на затвердження, маркування та самого процесу затвердження. Воно також визначає технічні вимоги, яким повинні відповідати шини, процедури модифікацій і розширень затвердження, відповідність виробництва та покарання за невідповідність. Правило містить додатки, які надають додаткові відомості щодо повідомлень, розміщення знаків офіційного затвердження та конкретних процедур випробування характеристик на льоду для шин класу C1. Порівняно з попередніми версіями, це правило містить оновлення та доповнення, щоб забезпечити його відповідність останнім стандартам і методологіям випробувань характеристик шипованих шин.
Найважливішими положеннями цього правила є ті, що деталізують вимоги до характеристик на снігу та льоду, яким повинні відповідати шиповані шини для затвердження. Ці вимоги включають конкретні значення індексу зчеплення на снігу та індексу зчеплення на льоду, які визначаються за допомогою стандартизованих процедур випробувань. Крім того, вимоги до маркування, включаючи маркування “STUDDED” і символ зчеплення на снігу (і символ зчеплення на льоду для шин класу C1), є вирішальними для споживачів, щоб ідентифікувати шини, які відповідають цим стандартам продуктивності.
Регламент (ЄС) 2026/405 Європейського Парламенту та Ради від 11 лютого 2026 року про мийні засоби та поверхнево-активні речовини та скасування Регламенту (ЄС) № 648/2004 (Текст, що має значення для ЄЕЗ)
Ось розбивка Регламенту (ЄС) 2026/405 про мийні засоби та поверхнево-активні речовини:
**1. Суть Акту:**
Регламент (ЄС) 2026/405 встановлює гармонізовані правила для розміщення мийних засобів і поверхнево-активних речовин на ринку в межах ЄС, забезпечуючи високий рівень захисту як здоров’я людини, так і навколишнього середовища. Він регулює біологічне розкладання поверхнево-активних речовин, обмеження на фосфати, безпечне використання мікроорганізмів, тестування на тваринах і вимоги до маркування. Регламент також запроваджує концепцію цифрових паспортів продукції для мийних засобів і поверхнево-активних речовин, щоб надати споживачам і органам влади вичерпну інформацію про продукцію. Він скасовує та замінює старіший Регламент (ЄС) № 648/2004, щоб відобразити нові ринкові тенденції та ширші цілі ЄС у сфері сталого розвитку.
**2. Структура та Основні Положення:**
Регламент складається з восьми розділів, що охоплюють загальні положення, вимоги до продукції, обов’язки економічних операторів, маркування, цифрові паспорти продукції, ринковий нагляд, делеговані повноваження та процедуру комітету, а також перехідні та прикінцеві положення.
* **Розділ I (Загальні Положення):** Визначає сферу застосування та ключові терміни, такі як “мийний засіб”, “поверхнево-активна речовина”, “надання на ринку” та “цифровий паспорт продукції”.
* **Розділ II (Вимоги до Продукції):**
* Встановлює правила для надання мийних засобів і поверхнево-активних речовин на ринку та забезпечує їх вільний рух у межах ЄС.
* Підтримує вимоги до біологічного розкладання поверхнево-активних речовин.
* Запроваджує майбутні критерії біологічного розкладання для плівок, що використовуються в капсулах для мийних засобів, та інших органічних речовин у мийних засобах.
* Встановлює вимоги до мийних засобів, що містять мікроорганізми.
* Підтримує обмеження на фосфати та сполуки фосфору в мийних засобах для споживачів.
* Загалом забороняє тестування на тваринах для мийних засобів і поверхнево-активних речовин.
* **Розділ III (Обов’язки Економічних Операторів):**
* Деталізує обов’язки виробників, уповноважених представників, імпортерів і дистриб’юторів щодо забезпечення відповідності регламенту.
* Вимагає від виробників створювати технічну документацію та цифрові паспорти продукції.
* Зобов’язує надавати листки даних про інгредієнти органам, призначеним державами-членами, для реагування на надзвичайні ситуації у сфері охорони здоров’я.
* Розглядає конкретні вимоги до постачання через поповнення.
* **Розділ IV (Маркування):**
* Встановлює загальні вимоги до маркування мийних засобів і поверхнево-активних речовин, включаючи обов’язкову інформацію про інгредієнти, дозування та алергени.
* Запроваджує можливість цифрового маркування, дозволяючи надавати певну інформацію в електронному вигляді.
* Визначає вимоги до цифрових етикеток, включаючи доступність, можливість пошуку та наявність кількома мовами.
* **Розділ V (Цифровий Паспорт Продукції):**
* Встановлює рамки для цифрових паспортів продукції, які надаватимуть вичерпну інформацію про відповідність і характеристики продукції.
* Визначає дані, які мають бути включені до цифрового паспорта продукції, такі як дані виробника, ідентифікатори продукції та заяви про відповідність.
* Вимагає використання носіїв даних (наприклад, QR-кодів) для зв’язку фізичних продуктів з їхніми цифровими паспортами.
* Описує технічний дизайн і роботу системи цифрових паспортів продукції.
* Розглядає митний контроль, пов’язаний з цифровим паспортом продукції.
* **Розділ VI (Ринковий Нагляд):**
* Визначає процедури для органів ринкового нагляду з оцінки відповідності мийних засобів і поверхнево-активних речовин.
* Встановлює процедуру захисту Союзу для вирішення проблем, пов’язаних з продукцією, яка не відповідає вимогам.
* Розглядає мийні засоби та поверхнево-активні речовини, що відповідають вимогам, але можуть становити ризик для здоров’я людини або навколишнього середовища.
* **Розділ VII (Делеговані Повноваження та Процедура Комітету):** Надає Комісії повноваження приймати делеговані акти для внесення змін до додатків і доповнення регламенту на основі технічного та наукового прогресу.
* **Розділ VIII (Перехідні та Прикінцеві Положення):** Встановлює скасування Регламенту (ЄС) № 648/2004, перехідні положення для продукції, яка вже є на ринку, і дату набрання чинності та застосування нового регламенту.
**Зміни Порівняно з Попередніми Версіями:**
Цей Регламент скасовує та замінює Регламент (ЄС) № 648/2004. Ключові зміни включають:
* **Включення Мікроорганізмів:** Визначення “мийного засобу” розширено, щоб включити мийні засоби, що містять навмисно додані мікроорганізми, і встановлено конкретні вимоги до їх безпечного використання.
* **Цифровізація:** Регламент охоплює цифровізацію шляхом запровадження цифрового маркування та цифрових паспортів продукції.
* **Продаж на Розлив:** Чітко охоплює продаж мийних засобів і поверхнево-активних речовин на розлив, встановлюючи вимоги до станцій для поповнення та маркування.
* **Біорозкладність:** Встановлює амбітні цілі для запровадження критеріїв біорозкладності та відповідних методів випробувань для інших інгредієнтів у мийних засобах.
**3. Основні Положення, Важливі для Використання:**
* **Стаття 4 (Біорозкладність):** Економічним операторам необхідно звернути пильну увагу на терміни дотримання нових критеріїв біорозкладності для плівок та інших органічних речовин.
* **Стаття 5 (Мийні засоби, що містять мікроорганізми):** Виробники цієї продукції повинні забезпечити відповідність вимогам Додатка II, включаючи оцінку ризиків і конкретне маркування.
* **Стаття 8 (Обов’язки виробників):** Виробники повинні підготувати технічну документацію, створити цифрові паспорти продукції та надати листки даних про інгредієнти.
* **Статті 17-19 (Маркування):** Розуміння нових вимог до маркування, включаючи можливість використання цифрових етикеток, має вирішальне значення для відповідності.
* **Статті 21-25 (Цифровий Паспорт Продукції):** Економічним операторам необхідно підготуватися до впровадження системи цифрових паспортів продукції, включаючи створення носіїв даних і завантаження інформації до реєстру.