Регламент імплементації Ради (ЄС) 2026/123
Цей регламент оновлює список санкцій ЄС, пов’язаних із Хамасом та Палестинським ісламським джихадом. Він вносить зміни до Додатку I Регламенту (ЄС) 2024/386. Ідентифікаційну інформацію Абдельбасіта Ельхассана Мохамеда Хайра ХАМЗИ було оновлено, а Ісмаїла Бархума вилучено зі списку.
Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2026/101
Цей регламент визначає технічні деталі децентралізованої ІТ-системи ЄС, призначеної для спрощення транскордонного співробітництва органів юстиції. Регламент визначає, як держави-члени повинні адаптувати свої ІТ-системи для підключення до цієї децентралізованої системи, забезпечуючи сумісність та безпечний зв’язок. Він включає технічні специфікації (Додаток I), цифрові процесуальні стандарти для різних юридичних процедур (Додатки II-VII) та графік впровадження (Додаток VIII). Ключові сфери, які охоплюються, включають європейські накази про платежі, процедури дрібних позовів, європейські ордери на арешт, європейські накази про розслідування, накази про заморожування та конфіскацію та електронне вручення документів.
Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2026/102
Цей регламент деталізує технічні специфікації для європейської електронної точки доступу (EEAP), яка є ключовою частиною ІТ-системи транскордонного співробітництва органів юстиції ЄС. Він визначає стандарти для безпечного зв’язку, електронної ідентифікації, збереження даних та доступності вебсайтів. Специфікації гарантують, що фізичні та юридичні особи можуть взаємодіяти з компетентними органами по всьому ЄС у цивільних, комерційних та кримінальних справах. Ключовою вимогою є електронна ідентифікація на рівні забезпечення «високий», цілодобова доступність послуг із 98% безвідмовною роботою та період зберігання даних протягом п’яти років.
Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2026/103
Цей регламент поновлює дозвіл на кормову добавку Enterococcus lactis DSM 7134, яка використовується для свиноматок, на наступні 10 років. Він також скасовує попередній Регламент імплементації (ЄС) № 1083/2014. Новий дозвіл надається з конкретними умовами, включаючи деталі складу, аналітичні методи та вимоги до використання. Оператори кормового бізнесу повинні впроваджувати заходи безпеки для користувачів добавки та преміксів, включаючи використання засобів індивідуального захисту.
Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2026/114
Цей регламент запроваджує остаточне антидемпінгове мито на імпорт плавленого глинозему з Китаю на основі висновків про демпінг та шкоду для промисловості Союзу. Встановлено тарифну квоту, звільнену від мита, для збалансування інтересів виробників та користувачів ЄС. Квота поділяється за типом продукту, гранулярністю та часом. Регламент також визначає конкретні ставки антидемпінгового мита для зазначених китайських компаній, з більш високою ставкою для всього іншого імпорту з КНР. Попередні мита будуть остаточно стягнуті в розмірі 62,6% від встановлених рівнів мита.
Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2026/104
Цей регламент вносить зміни до Регламенту імплементації (ЄС) 2023/1200 щодо біоцидних продуктів «сімейства продуктів Airedale PAA». Зміни включають адміністративні оновлення, такі як додавання торгових назв, розділення мета-SPC, збільшення терміну зберігання та скорочення часу контакту та концентрації під час використання. Регламент надає оновлені резюме характеристик продукту, деталізуючи склад, небезпеки, запобіжні заходи, дозволені види використання та зменшення ризиків.
Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2026/96
Цей регламент дозволяє використовувати насіння селери та ефірні олії кмину як сенсорні кормові добавки для певних видів тварин. Він встановлює умови використання, включаючи максимальний рівень вмісту, і вимагає вилучення з ринку для несанкціонованих видів. Оператори кормового бізнесу зобов’язані вживати заходів безпеки та використовувати засоби індивідуального захисту, де це необхідно.
Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2026/93
Цей регламент дозволяє використовувати L-лізин сульфат, вироблений за допомогою Corynebacterium glutamicum CGMCC 23982, як кормову добавку для всіх видів тварин. Він класифікується як «харчова добавка» і встановлює умови використання, включаючи максимальний рівень вмісту та вимоги до маркування. Захист рубця потрібен при годуванні жуйних тварин.
Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2026/98
Цей регламент вносить зміни до Регламенту імплементації (ЄС) 2022/565, щоб оновити назву власника дозволу на конкретну кормову добавку з «DSM Nutritional Products Ltd» на «dsm-firmenich Switzerland Ltd». Перехідний захід дозволяє продовжувати використання існуючих запасів, маркованих попередньою назвою.
Регламент імплементації Комісії щодо антидемпінгового мита на пероксосульфати
Цей регламент запроваджує остаточне антидемпінгове мито на імпорт пероксосульфатів з Китаю на основі перегляду терміну дії. Конкретні ставки мита застосовуються до зазначених компаній, із загальною ставкою для всього іншого імпорту. Застосування індивідуальних ставок мита залежить від подання дійсного комерційного рахунку-фактури з конкретною декларацією.
Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2026/95
Цей регламент зобов’язує вилучити з ринку п’ятнадцять конкретних кормових добавок, попередньо дозволених для використання в кормах для котів і собак. Перехідні заходи дозволяють використовувати існуючі запаси протягом визначених термінів, щоб забезпечити плавний перехід для підприємств.
А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:
Імплементаційний регламент Ради (ЄС) 2026/123 від 16 січня 2026 року, що імплементує Регламент (ЄС) 2024/386, який встановлює обмежувальні заходи проти тих, хто підтримує, сприяє або уможливлює насильницькі дії ХАМАС та Палестинського ісламського джихаду
Цей Імплементаційний регламент Ради (ЄС) 2026/123 стосується обмежувальних заходів проти фізичних та юридичних осіб, які підтримують, сприяють або уможливлюють насильницькі дії ХАМАС та Палестинського ісламського джихаду. Регламент оновлює перелік осіб та організацій, на які накладено санкції, як зазначено в Додатку I до Регламенту (ЄС) 2024/386.
Структура регламенту проста: він вносить зміни до Додатку I до Регламенту (ЄС) 2024/386. Зміни включають оновлення інформації для однієї внесеної до списку особи, Abdelbasit Elhassan Mohamed Khair HAMZA, та вилучення іншої особи, Ismail Barhoum, зі списку. Регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу і є обов’язковим у повному обсязі та безпосередньо застосовним у всіх державах-членах.
Найважливішими положеннями цього регламенту є конкретні зміни, внесені до Додатку I до Регламенту (ЄС) 2024/386. Зокрема, оновлена ідентифікаційна інформація та обґрунтування щодо Abdelbasit Elhassan Mohamed Khair HAMZA, а також вилучення Ismail Barhoum зі списку осіб, на які накладено санкції. Ці зміни мають прямі наслідки для відповідних фізичних та юридичних осіб, а також для будь-якої сторони, яка має з ними справу в межах ЄС.
Регламент (ЄС) 2026/101 Комісії від 15 січня 2026 року щодо встановлення технічних специфікацій та інших вимог до децентралізованої ІТ-системи, як зазначено в Регламенті (ЄС) 2023/2844 Європейського Парламенту та Ради, стосовно процедур, встановлених правовими актами, переліченими в пунктах 3 і 4 Додатку I, правовими актами, переліченими в пунктах 1, 10 і 11 Додатку II до цього Регламенту, та до процедури, встановленої статтею 19a Регламенту (ЄС) 2020/1784 Європейського Парламенту та Ради, внесеною статтею 24(3) Регламенту (ЄС) 2023/2844 Європейського Парламенту та Ради, для електронного вручення документів через європейський пункт електронного доступу
Ось розклад Регламенту (ЄС) 2026/101 Комісії:
**1. Суть акту:**
Цей регламент встановлює технічні специфікації та вимоги до децентралізованої ІТ-системи, передбаченої Регламентом (ЄС) 2023/2844. Ця ІТ-система призначена для сприяння безпечній та ефективній транскордонній судовій співпраці у цивільних, комерційних та кримінальних справах. Він визначає, як держави-члени повинні адаптувати свої ІТ-системи для підключення до цієї децентралізованої системи, забезпечуючи сумісність та безпечний зв’язок. Регламент також встановлює цифрові процедурні стандарти для різних юридичних процедур для забезпечення узгодженого електронного обміну даними.
**2. Структура та основні положення:**
Регламент складається з 10 статей та 8 додатків.
* **Стаття 1 (Сфера застосування):** Визначає сферу застосування регламенту, визначаючи правові акти та процедури, до яких він застосовується. До них належать положення, що стосуються європейських наказів про платежі, процедур спрощеного судочинства, європейських ордерів на арешт, європейських слідчих наказів, наказів про заморожування та конфіскацію та електронного вручення документів.
* **Стаття 2 (Технічні специфікації):** Посилається на Додаток I, в якому детально описані технічні специфікації, заходи та цілі децентралізованої ІТ-системи.
* **Статті 3-8 (Цифрові процедурні стандарти):** Кожна стаття посилається на конкретний додаток (II-VII), який окреслює цифровий процедурний стандарт, який застосовується до електронного зв’язку для конкретної юридичної процедури (наприклад, Європейський наказ про платіж, Європейська процедура спрощеного судочинства).
* **Стаття 9 (Графік впровадження):** Посилається на Додаток VIII, в якому встановлено графік для держав-членів та Комісії для здійснення необхідних технічних коригувань та встановлення програмного забезпечення.
* **Стаття 10 (Набрання чинності):** Зазначає, що регламент набуде чинності через 20 днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу.
Додатки містять детальну технічну інформацію:
* **Додаток I:** Визначає технічні аспекти децентралізованої ІТ-системи, включаючи методи зв’язку, протоколи, цілі безпеки, мінімальні цілі доступності та створення бази даних компетентних судів (CDB).
* **Додатки II-VII:** Детально описують цифрові процедурні стандарти для кожної юридичної процедури, включаючи моделі бізнес-процесів та схеми даних.
* **Додаток VIII:** Встановлює графік впровадження для держав-членів та Комісії.
**3. Основні положення для практичного використання:**
* **Технічні специфікації (Додаток I):** Цей додаток має вирішальне значення для ІТ-фахівців та розробників у державах-членах, відповідальних за адаптацію національних ІТ-систем або впровадження еталонного програмного забезпечення. Він надає необхідні деталі для забезпечення безпечного, надійного та сумісного зв’язку в рамках децентралізованої ІТ-системи.
* **Цифрові процедурні стандарти (Додатки II-VII):** Ці додатки є важливими для юристів та ІТ-спеціалістів, які беруть участь у транскордонних судових процедурах. Вони визначають електронну структуру обміну даними, забезпечуючи узгоджене форматування інформації та можливість її ефективної обробки в різних державах-членах.
* **Графік впровадження (Додаток VIII):** Цей додаток є важливим для керівників проектів та політиків у державах-членах, оскільки він встановлює терміни впровадження необхідних технічних коригувань та встановлення програмного забезпечення.
Імплементаційний регламент (ЄС) 2026/102 Комісії від 15 січня 2026 року, що встановлює технічні специфікації для Європейської електронної точки доступу, як зазначено в Регламенті (ЄС) 2023/2844 Європейського Парламенту та Ради
Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2026/102 Комісії встановлює технічні специфікації для Європейської електронної точки доступу (EEAP), яка є ключовим компонентом децентралізованої ІТ-системи, призначеної для сприяння судовій співпраці та доступу до правосуддя у транскордонних цивільних, комерційних та кримінальних справах. Регламент забезпечує ефективну взаємодію фізичних та юридичних осіб з компетентними органами по всьому ЄС. Він має на меті стандартизувати технічні аспекти EEAP для забезпечення безпечного та ефективного зв’язку.
Регламент складається з двох статей та додатку. Стаття 1 визначає, що технічні специфікації для EEAP, включаючи засоби електронної ідентифікації користувачів та терміни зберігання даних, детально описані в Додатку. Стаття 2 зазначає, що регламент набуде чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Додаток містить детальні технічні специфікації для EEAP, включаючи методи зв’язку, протоколи зв’язку, доступність послуг, підключення до бази даних компетентних судів (органів) (CDB), засоби електронної ідентифікації, терміни зберігання даних та вимоги до веб-доступності.
Найважливішими положеннями цього регламенту є ті, що викладені в Додатку, які визначають практичну реалізацію EEAP. Зокрема, вимоги до електронної ідентифікації на рівні забезпечення “високий” з використанням методів, що відповідають Регламенту (ЄС) № 910/2014, обов’язкова доступність послуг 24/7 з часом безвідмовної роботи 98% та термін зберігання даних протягом п’яти років після закриття справи є критичними для забезпечення безпечної, надійної та юридично обґрунтованої роботи EEAP. Крім того, регламент вимагає дотримання стандартів веб-доступності, забезпечуючи можливість використання EEAP всіма особами, включаючи осіб з обмеженими можливостями.
Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2026/103 від 15 січня 2026 року щодо поновлення дозволу на препарат Enterococcus lactis DSM 7134 як кормової добавки для свиноматок (власник дозволу: Lactosan GmbH&Co.KG) та скасування Імплементаційного Регламенту (ЄС) № 1083/2014
Цей Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2026/103 стосується поновлення дозволу на кормову добавку Enterococcus lactis DSM 7134, яка використовується для свиноматок, на додатковий 10-річний період. Добавка класифікується як зоотехнічна добавка, зокрема, як стабілізатор кишкової флори. Регламент також скасовує попередній Імплементаційний Регламент (ЄС) № 1083/2014, який спочатку дозволив використання цієї добавки.
Регламент складається з трьох статей та додатку. Стаття 1 поновлює дозвіл на Enterococcus lactis DSM 7134 за умови дотримання умов, викладених у додатку. Стаття 2 скасовує Імплементаційний Регламент (ЄС) № 1083/2014. Стаття 3 визначає дату набрання чинності регламентом, яка настає через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. У додатку зазначено такі деталі, як склад добавки, власник дозволу (Lactosan GmbH&Co.KG), аналітичні методи та умови використання, включаючи мінімальний вміст 5 × 108 КУО/кг повнораціонного корму. Він також вимагає, щоб оператори кормового бізнесу впроваджували оперативні процедури та організаційні заходи для усунення потенційних ризиків для користувачів добавки та преміксів, включаючи використання засобів індивідуального захисту.
Основними положеннями цього акту, які можуть бути найбільш важливими для його застосування, є поновлення дозволу на Enterococcus lactis DSM 7134 як кормової добавки для свиноматок, конкретні умови її використання, детально описані в додатку, та вимога до операторів кормового бізнесу впроваджувати заходи безпеки для користувачів добавки та преміксів.
Регламент (ЄС) 2026/114 про виконання Комісією від 15 січня 2026 року щодо запровадження остаточного антидемпінгового мита та остаточного стягнення тимчасового мита, накладеного на імпорт плавленого глинозему, що походить з Китайської Народної Республіки
Ось розбір Регламенту (ЄС) 2026/114 про виконання Комісією:
1. **Суть акту**:
Цей регламент запроваджує остаточне антидемпінгове мито на імпорт плавленого глинозему, що походить з Китайської Народної Республіки (КНР). Він є результатом антидемпінгового розслідування, розпочатого у 2024 році після скарги компанії Imerys S.A. Регламент також завершує стягнення тимчасових мит, накладених раніше, та встановлює систему тарифних квот, звільнених від мита, для збалансування інтересів виробників та споживачів Союзу.
2. **Структура та основні положення**:
* **Початкова процедура**: Регламент окреслює ініціювання антидемпінгового розслідування, реєстрацію імпорту та введення тимчасових заходів.
* **Визначення продукту**: Він визначає продукт, що є предметом розслідування, як плавлений глинозем, який використовується переважно в абразивах і вогнетривах, і підтверджує сферу застосування, включаючи різні типи та сорти.
* **Визначення демпінгу**: Регламент підтверджує існування значних спотворень у КНР, що впливають на формування виробничих витрат і цін, що виправдовує використання репрезентативної країни (Бразилії) для визначення нормальної вартості. Він деталізує фактори виробництва та внесені коригування, включаючи зміни до витрат на збут, загальне адміністрування та прибуток.
* **Оцінка шкоди**: Він розглядає заяви щодо шкоди, заподіяної промисловості Союзу, включаючи скорочення виробництва, заниження цін та економічні показники. Він підтверджує, що промисловість Союзу зазнала матеріальної шкоди внаслідок демпінгового імпорту.
* **Аналіз причинно-наслідкового зв’язку**: Регламент розглядає причинно-наслідковий зв’язок між демпінговим імпортом і шкодою, відхиляючи аргументи про те, що інші фактори, такі як імпорт з третіх країн або збільшення виробничих витрат, розірвали цей зв’язок.
* **Рівень заходів**: Він встановлює остаточні антидемпінгові мита для конкретних китайських компаній і залишкове мито для всього іншого імпорту з КНР.
* **Інтереси Союзу**: Він оцінює вплив заходів на промисловість Союзу, імпортерів, споживачів та користувачів, роблячи висновок, що тарифна квота, звільнена від мита, є найкращою формою заходів.
* **Остаточні антидемпінгові заходи**: Регламент встановлює тарифну квоту, звільнену від мита, визначає її обсяг, типи продукції та періоди застосування. Він також визначає порядок адміністрування квот, включаючи розподіл за типом продукції, гранулярністю та часом.
* **Стягнення тимчасових мит**: Він визначає, що тимчасові мита стягуватимуться остаточно у розмірі 62,6% від встановленого рівня мит.
* **Ретроактивне стягнення**: Він робить висновок, що умови для ретроактивного стягнення мит не були виконані.
3. **Основні положення для використання**:
* **Тарифна квота, звільнена від мита**: Імпорт в межах лімітів квоти звільняється від антидемпінгових мит, що забезпечує перехідний період для адаптації користувачів.
* **Адміністрування квоти**: Квота розподіляється за продуктом (коричневий і білий плавлений глинозем), гранулярністю (сектори абразивів і вогнетривів) і часом (щоквартальний розподіл) для забезпечення широкого та справедливого доступу.
* **Конкретні ставки мита**: Регламент містить перелік конкретних ставок антидемпінгового мита для названих китайських компаній, з вищою ставкою для всього іншого імпорту з КНР. Щоб скористатися цими ставками, імпортери повинні надати дійсний комерційний рахунок-фактуру з конкретною декларацією.
* **Обсяги та періоди квоти**: Додаток II визначає обсяг тарифної квоти, звільненої від мита, для кожного типу продукції та періоду, що щорічно зменшується з 2026 по 2030 рік.
* **Стаття 4**: Нові виробники-експортери з Китайської Народної Республіки можуть бути додані та підпадати під відповідну середньозважену ставку антидемпінгового мита для компаній, що співпрацюють, які не включені до вибірки.
Регламент (ЄС) 2026/104 Комісії від 8 грудня 2025 року, що вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2023/1200 щодо адміністративних і незначних змін до дозволу Союзу на сімейство біоцидних продуктів Airedale PAA product family
Це опис Імплементаційного регламенту (ЄС) 2026/104 Комісії, який вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2023/1200. Зміни стосуються дозволу Союзу на сімейство біоцидних продуктів «Airedale PAA product family». Зміни включають адміністративні оновлення, такі як додавання торгових назв, і незначні зміни, як-от розділення мета-SPC, продовження терміну зберігання та зменшення часу контакту та концентрації під час використання. Комісія прийняла цей регламент для включення цих адміністративних і незначних змін, щоб забезпечити дотримання умов авторизації.
Регламент складається з двох статей і додатка. Стаття 1 передбачає, що додаток до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2023/1200 повністю замінюється текстом, наведеним у додатку до цього нового регламенту. Стаття 2 вказує, що регламент набуде чинності через двадцять днів після його публікації в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток містить переглянутий виклад характеристик продукту для сімейства біоцидних продуктів «Airedale PAA product family», в якому детально описано типи продуктів, власника дозволу, виробників, склад, заяви про небезпеку та запобіжні заходи, дозволені види використання та загальні вказівки щодо використання.
Основними положеннями акту є оновлені виклади характеристик продукту (SPC) для «Airedale PAA product family». Ці виклади містять важливу інформацію, таку як склад продуктів, небезпеки, які вони становлять, і необхідні запобіжні заходи. Детально описано дозволені види використання продуктів із зазначенням методів застосування, норм і цільових організмів. Важливо, що SPC містить заходи щодо зменшення ризиків, інструкції з надання першої допомоги та інструкції з безпечної утилізації, що гарантує, що користувачі добре поінформовані про безпечне та ефективне використання сімейства біоцидних продуктів.
Імплементаційний Регламент (ЄС) 2026/96 Комісії від 15 січня 2026 року щодо дозволу на використання ефірної олії насіння селери з Apium graveolens L. та ефірної олії кмину з Carum carvi L. як кормових добавок для певних видів тварин
Цей Імплементаційний Регламент (ЄС) 2026/96 Комісії дозволяє використання ефірної олії насіння селери з Apium graveolens L. та ефірної олії кмину з Carum carvi L. як сенсорних кормових добавок (ароматизаторів) для конкретних видів тварин. Він визначає умови використання, включаючи максимальні рівні вмісту, та визначає, яким категоріям тварин дозволено отримувати ці добавки. Регламент також вимагає вилучення з ринку цих кормових добавок для видів і категорій тварин, які не були чітко дозволені в Додатку.
Регламент складається з 5 статей і Додатка. Стаття 1 дозволяє використання речовин, зазначених у Додатку, як добавок у харчуванні тварин, за умови дотримання умов, викладених у цьому Додатку. Стаття 2 передбачає вилучення з ринку кормових добавок ефірної олії насіння селери з Apium graveolens L. та ефірної олії кмину з Carum carvi L. щодо видів і категорій тварин, крім тих, що зазначені в Додатку. Статті 3 і 4 визначають перехідні заходи, пов’язані з дозволом і вилученням з ринку. Стаття 5 вказує дату набрання Регламентом чинності. Додаток визначає ідентифікаційний номер і назву добавки, її склад, види або категорії тварин, для яких вона дозволена, і максимально допустимий вміст. Він також містить інші положення, такі як вимога щодо включення добавки в корм у формі преміксу та необхідність захисних заходів для користувачів добавки.
Основними положеннями цього акту, які можуть бути найбільш важливими для його застосування, є максимальні рівні вмісту кожної добавки в повнораціонному кормі, конкретні види та категорії тварин, для яких дозволені добавки, та додаткові вимоги щодо безпечного поводження та використання добавок. Оператори кормового бізнесу повинні встановити оперативні процедури та організаційні заходи для усунення потенційних ризиків і забезпечити засоби індивідуального захисту, де це необхідно. Перехідні заходи, викладені в статтях 3 і 4, також є важливими для адаптації підприємств до нових правил щодо дозволу та вилучення цих кормових добавок.
Регламент (ЄС) 2026/93 Комісії від 15 січня 2026 року про дозвіл на використання L-лізину сульфату, виробленого за допомогою Corynebacterium glutamicum CGMCC 23982, як кормової добавки для всіх видів тварин
Цей імплементаційний регламент (ЄС) 2026/93 Комісії дозволяє використання L-лізину сульфату, виробленого за допомогою Corynebacterium glutamicum CGMCC 23982, як кормової добавки для всіх видів тварин. Добавку класифіковано як “поживну добавку” у межах функціональної групи “амінокислоти, їх солі та аналоги”. Регламент визначає умови використання, включаючи максимальні рівні вмісту та вимоги до маркування, для забезпечення безпеки та ефективності.
Регламент складається з двох статей та одного додатку. Стаття 1 зазначає, що речовина, зазначена в додатку, дозволена як добавка в харчуванні тварин, за умови дотримання умов, викладених у цьому додатку. Стаття 2 вказує дату набрання чинності регламентом. Додаток визначає ідентифікаційний номер, назву, склад, аналітичний метод, види тварин та інші положення щодо використання L-лізину сульфату. Він встановлює максимальний вміст 10 000 мг/кг повноцінного корму та окреслює конкретні вимоги до маркування, використання у питній воді та захисту при згодовуванні жуйним тваринам. Попередні версії не згадуються, тому це нова авторизація.
Найважливіші положення для користувачів включають максимальний рівень вмісту 10 000 мг/кг у повноцінному кормі, вимогу щодо захисту рубця при згодовуванні жуйним тваринам та конкретні вимоги до маркування, щоб уникнути дисбалансу поживних речовин, особливо при використанні у питній воді. Крім того, оператори кормового бізнесу повинні встановити оперативні процедури та використовувати засоби індивідуального захисту для зменшення потенційних ризиків для здоров’я.
Виконавчий регламент (ЄС) 2026/98 Комісії від 15 січня 2026 року, що вносить зміни до Виконавчого регламенту (ЄС) 2022/565 щодо назви власника дозволу на кормові добавки
Цей Виконавчий регламент (ЄС) 2026/98 Комісії вносить зміни до Виконавчого регламенту (ЄС) 2022/565, зосереджуючись виключно на оновленні назви власника дозволу на конкретну кормову добавку. Зміна полягає в заміні “DSM Nutritional Products Ltd, представленої в Союзі DSM Nutritional Products Sp. z o.o.” на “dsm-firmenich Switzerland Ltd., представлену в ЄС dsm-firmenich Austria GmbH”. Регламент забезпечує правильне віднесення прав на маркетинг до нової назви юридичної особи.
Регламент складається з трьох статей. Стаття 1 безпосередньо змінює Регламент (ЄС) 2022/565, замінюючи стару назву власника дозволу на нову як у назві, так і у відповідній таблиці в Додатку. Стаття 2 передбачає перехідний захід, що дозволяє існуючим запасам кормової добавки, виробленим та маркованим під попередньою назвою, продовжувати розміщуватися на ринку та використовуватися до вичерпання. Стаття 3 визначає, що регламент набирає чинності на двадцятий день після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу.
Найважливішим положенням є зміна назви власника дозволу, оскільки це забезпечує юридичну чіткість і належне віднесення прав на маркетинг кормової добавки. Перехідний захід також є важливим, оскільки він запобігає збоям на ринку, дозволяючи продовжувати використання існуючих запасів, маркованих попередньою назвою компанії.
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2026/99 від 15 січня 2026 року про введення остаточного антидемпінгового мита на імпорт пероксосульфатів (персульфатів) походженням з Китайської Народної Республіки після перегляду у зв’язку із закінченням строку дії відповідно до статті 11(2) Регламенту (ЄС) 2016/1036 Європейського Парламенту та Ради
Це Виконавчий регламент Комісії про введення остаточного антидемпінгового мита на імпорт пероксосульфатів (персульфатів) походженням з Китайської Народної Республіки. Цей регламент є наслідком перегляду у зв’язку із закінченням строку дії, в ході якого було оцінено, чи слід зберігати існуючі антидемпінгові заходи. Перегляд дійшов висновку, що закінчення строку дії цих заходів, ймовірно, призведе до повторення демпінгу та шкоди для промисловості Союзу.
Регламент складається з декількох розділів, в яких детально описано передумови, висновки та результати перегляду у зв’язку із закінченням строку дії. Він охоплює такі аспекти, як процедура, визначення продукту, ймовірність повторення демпінгу, аналіз шкоди, інтереси Союзу та самі антидемпінгові заходи. Регламент встановлює, що на імпорт пероксосульфатів з Китаю слід накласти остаточні антидемпінгові мита.
Найважливішими положеннями цього акту є:
– Введення остаточного антидемпінгового мита на імпорт пероксосульфатів з Китаю.
– Встановлює різні ставки мита для конкретних компаній (ABC Chemicals (Shanghai) Co., Ltd, Shanghai та United Initiators Shanghai Co., Ltd.) та загальну ставку для всього іншого імпорту з Китаю.
– Обумовлює застосування індивідуальних ставок мита наданням чинної комерційної рахунок-фактури з конкретною декларацією.
– Вказує, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу.
Регламент (ЄС) 2026/94 Комісії від 15 січня 2026 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 378/2005 щодо еталонних зразків, зборів, звітів про оцінку та національних референс-лабораторій
Регламент (ЄС) 2026/95 Комісії від 15 січня 2026 року про вилучення з ринку окт-2-еналю, дек-2-еналю, 2-гексеналу, 3,5-октадієн-2-ону, дек-2-енової кислоти, фенілетилпропіонату, метилдеканоату, етилдек-2-еноату, етилдек-4-еноату, бутиламіну, 3-метилбутан-1-тіолу, 2-метилфурану, 2-ацетил-5-метилфурану, 2-ацетил-3-метилпіразину та піколіну бета (3-метилпіридину) як кормових добавок для котів і собак
Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2026/95 Комісії встановлює обов’язкове вилучення з ринку п’ятнадцяти конкретних кормових добавок, які раніше були дозволені для використання в кормах для котів і собак. Цей захід здійснено після відкликання заявок на переоцінку цих добавок відповідно до Регламенту (ЄС) № 1831/2003. Регламент має на меті забезпечити використання в годівлі тварин лише тих добавок, які мають актуальну оцінку безпеки.
Регламент складається з трьох статей та додатку. Стаття 1 передбачає, що кормові добавки, перелічені в Додатку, які спочатку були дозволені Директивою 70/524/ЄЕС, повинні бути вилучені з ринку для використання в кормах для котів і собак. Стаття 2 передбачає перехідні заходи, що дозволяють використати існуючі запаси добавок, преміксів, комбікормів і кормових матеріалів, що містять ці добавки, протягом визначених термінів. Стаття 3 встановлює, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. У Додатку перелічено конкретні кормові добавки, що вилучаються, включаючи їх ідентифікаційні номери, назви та номери CAS.
Найважливішими положеннями для підприємств і зацікавлених сторін є перехідні заходи, викладені у статті 2. Існуючі запаси перелічених кормових добавок можуть бути розміщені на ринку та використані до 5 лютого 2027 року. Премікси, що містять ці добавки, можуть бути розміщені на ринку та використані до 5 травня 2027 року. Комбікорми та кормові матеріали, вироблені з використанням цих добавок або їх преміксів, можуть бути розміщені на ринку та використані до 5 лютого 2028 року. Ці терміни є вирішальними для компаній, щоб управляти своїми запасами та переформулювати свої продукти для відповідності новому регламенту.