Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 27/09/2025




Legal Analysis

Директива (ЄС) 2025/1892, що вносить зміни до Директиви 2008/98/ЄС про відходи

Ця директива суттєво змінює чинні правила щодо відходів, зокрема, стосовно текстилю та харчових відходів. Держави-члени тепер зобов’язані впроваджувати заходи для зменшення харчових відходів уздовж усього ланцюга постачання, з конкретними цільовими показниками скорочення, які мають бути досягнуті до 2030 року. До них належать скорочення на 10% в переробці та виробництві та скорочення на 30% на душу населення в роздрібній торгівлі, громадському харчуванні та домогосподарствах. Директива також запроваджує схему розширеної відповідальності виробника (РВВ) для текстилю, зобов’язуючи виробників брати на себе фінансову відповідальність за збір, сортування, переробку та обробку текстильних відходів. Це передбачає створення національних реєстрів виробників, визначення ролі організацій з відповідальності виробників (ОВВ) та забезпечення окремих систем збору текстильних відходів. Крім того, вона встановлює вимоги до управління текстильними відходами, включаючи операції з сортування для максимального повторного використання та переробки, а також заходи для запобігання незаконним перевезенням відходів.

Регламент (ЄС) 2025/1983 про виконання Комісією, що вносить зміни до Регламенту (ЄC) № 1484/95

Цей регламент оновлює репрезентативні ціни на конкретні види м’яса птиці та яєчних продуктів, насамперед щодо заморожених курячих тушок і відрубів з Бразилії. Зміни відображено в Додатку I до початкового Регламенту (ЄC) № 1484/95, який замінено оновленими списками цін. Наприклад, заморожені курячі тушки (“65 % курчат”) з Бразилії тепер мають репрезентативну ціну 249,0 євро за 100 кг. Ці коригування мають вирішальне значення для точного розрахунку додаткових імпортних мит, що забезпечує справедливу торговельну практику в межах ЄС.

Регламент (ЄС) 2025/1915 про виконання Комісією, що дозволяє використання L-триптофану як кормової добавки

Цей регламент дозволяє використання L-триптофану, виробленого за допомогою Corynebacterium glutamicum KCCM 80346, як харчової добавки для всіх видів тварин. Добавка повинна містити щонайменше 98% L-триптофану та мати максимальний вміст 10 мг/кг 1,1′-етиліден-біс-L-триптофану (EBT). Для жуйних тварин L-триптофан повинен бути захищеним від рубця. Регламент також визначає аналітичні методи для ідентифікації та кількісного визначення L-триптофану в кормах. Етикетки повинні вказувати на те, що при додаванні, особливо через питну воду, слід враховувати всі незамінні та умовно незамінні амінокислоти, щоб уникнути дисбалансу. Дозвіл дійсний до 16 жовтня 2035 року.

Регламент (ЄС) 2025/1919 про виконання Комісією, що встановлює антидемпінгові мита на гарячекатані плоскі сталеві вироби

Цей регламент запроваджує остаточні антидемпінгові мита на імпорт деяких гарячекатаних плоских виробів із заліза, нелегованої або іншої легованої сталі з Єгипту, Японії та В’єтнаму. Він також завершує стягнення тимчасових мит і припиняє розслідування щодо цих продуктів з Індії. У регламенті детально описано процес розслідування, включаючи демпінгові маржі, оцінки збитків для промисловості Союзу та причинно-наслідкові зв’язки. Стаття 1 визначає продукти, на які поширюються мита, включаючи коди CN та винятки, і перелічує ставки мит для конкретних компаній у постраждалих країнах. Регламент також розглядає взаємодію між антидемпінговими митами та захисними заходами.

Регламент (ЄС) 2025/1928 про виконання Комісією, що дозволяє використання екстракту, багатого лютеїном, з *Tagetes erecta* L. як кормової добавки

Цей регламент дозволяє використання конкретного препарату екстракту, багатого лютеїном, з квітів чорнобривців (*Tagetes erecta* L.) як сенсорної добавки (барвника) для індиків, призначених для відгодівлі. Максимальний вміст становить 80 мг загальних каротиноїдів на кілограм повнораціонного корму з вмістом вологи 12%. Оператори кормового бізнесу повинні впроваджувати процедури для зменшення потенційних ризиків для користувачів, включаючи використання засобів індивідуального захисту. Дозвіл дійсний до 16 жовтня 2035 року.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Директива (ЄС) 2025/1892 Європейського Парламенту та Ради від 10 вересня 2025 року про внесення змін до Директиви 2008/98/ЄС про відходи (Текст, що має значення для ЄЕЗ)

Добре, я надам вам детальний опис положень Директиви (ЄС) 2025/1892.

### Суть Акту

Директива (ЄС) 2025/1892 вносить зміни до Директиви 2008/98/ЄС про відходи, зосереджуючись на текстилі та харчових відходах. Вона запроваджує заходи щодо запобігання та скорочення харчових відходів уздовж усього ланцюга постачання харчових продуктів, встановлюючи конкретні цілі скорочення для держав-членів, яких необхідно досягти до 2030 року. Директива також встановлює схему розширеної відповідальності виробника (РВВ) для текстильної продукції, щоб забезпечити стале управління текстильними відходами, сприяючи збору, сортуванню, повторному використанню та переробці.

### Структура та Основні Положення

Директива структурована як поправка до чинної Директиви 2008/98/ЄС. Ключові зміни включають:

* **Зміна Статті 2**: Виключення вуглекислого газу, захопленого та транспортованого для геологічного зберігання, зі сфери регулювання відходів.
* **Включення Нових Визначень (Стаття 3)**: Визначення таких термінів, як “виробник текстильних, пов’язаних з текстилем або взуттєвих виробів”, “надання на ринку”, “онлайн-платформа”, “постачальник послуг виконання замовлень”, “суб’єкт соціальної економіки”, “споживач”, “кінцевий користувач”, “непроданий споживчий продукт” і “організація відповідальності виробника” для уточнення сфери та зобов’язань, пов’язаних з розширеною відповідальністю виробника за текстиль.
* **Запобігання Утворенню Харчових Відходів (Стаття 9а)**:
* Вимагає від держав-членів вживати заходів для запобігання харчовим відходам уздовж усього ланцюга постачання харчових продуктів.
* Встановлює конкретні цілі скорочення харчових відходів до 2030 року: 10% скорочення в переробці та виробництві та 30% скорочення на душу населення в роздрібній торгівлі, сфері громадського харчування та домогосподарствах.
* Уповноважує Комісію приймати делеговані акти для уніфікованого вимірювання рівнів харчових відходів.
* **Схема Розширеної Відповідальності Виробника для Текстилю (Стаття 22а)**:
* Встановлює схему РВВ для текстильних, пов’язаних з текстилем та взуттєвих виробів.
* Визначає обов’язки виробників, включаючи фінансові внески на збір, сортування, переробку та обробку текстильних відходів.
* Вимагає від виробників реєструватися в національному реєстрі та надавати інформацію онлайн-платформам і постачальникам послуг виконання замовлень.
* **Реєстр Виробників Текстильних, Пов’язаних з Текстилем або Взуттєвих Виробів (Стаття 22b)**:
* Зобов’язує створити національний реєстр виробників текстильної продукції для моніторингу дотримання зобов’язань РВВ.
* Встановлює вимоги до інформації для реєстрації та процедури управління реєстром.
* **Організації Відповідальності Виробника для Текстилю (Стаття 22c)**:
* Вимагає від виробників доручити організації відповідальності виробника (ОВВ) виконання їхніх зобов’язань РВВ.
* Встановлює критерії для авторизації ОВВ та вимагає від ОВВ створювати окремі системи збору текстильних відходів.
* Вимагає від ОВВ надавати інформацію кінцевим користувачам про стале споживання та управління відходами.
* **Управління Текстильними Відходами (Стаття 22d)**:
* Забезпечує, щоб окремо зібрані текстильні відходи підлягали сортуванню для максимізації повторного використання та переробки.
* Вимагає від держав-членів проводити аналіз складу змішаних комунальних відходів для визначення частки текстильних відходів.
* Встановлює мінімальні вимоги до відправлень використаного текстилю, оціненого як придатний для повторного використання, для запобігання незаконним відправленням відходів.
* **Програми Запобігання Харчовим Відходам (Стаття 29а)**:
* Вимагає від держав-членів оцінювати та адаптувати свої програми запобігання харчовим відходам для досягнення цілей, встановлених у статті 9а(4).
* Зобов’язує призначити компетентні органи, відповідальні за координацію заходів із запобігання харчовим відходам.
* **Зміни до Вимог Звітності (Стаття 37)**:
* Визначає дані, які держави-члени повинні повідомляти Європейському агентству з навколишнього середовища та Комісії щодо імплементації Директиви.
* Уповноважує Комісію приймати імплементаційні акти для гармонізованих форматів звітності.

### Основні Положення для Практичного Застосування

Найважливішими положеннями для практичного застосування є:

* **Стаття 9а**: Встановлює конкретні цілі щодо скорочення харчових відходів, вимагаючи від держав-членів впроваджувати конкретні заходи та контролювати прогрес.
* **Стаття 22а**: Встановлює схему розширеної відповідальності виробника для текстилю, що суттєво вплине на виробників, роздрібних торговців та операторів з управління відходами.
* **Статті 22b і 22c**: Визначають оперативні аспекти схеми РВВ, включаючи вимоги до реєстрації, роль організацій відповідальності виробника та зобов’язання щодо збору та сортування.
* **Стаття 22d**: Встановлює вимоги до управління текстильними відходами, включаючи сортування та заходи щодо запобігання незаконним відправленням відходів.

Ці положення вимагатимуть значних змін у текстильній та харчовій промисловості, а також змін у споживчій поведінці та практиці управління відходами в ЄС.

**** Ця Директива є актуальною для України, оскільки вона узгоджується з зусиллями ЄС щодо сприяння сталому управлінню відходами та принципам циркулярної економіки, які є частиною зобов’язань України за Угодою про асоціацію з ЄС. Українців, які проживають в ЄС, торкнуться зміни в практиці управління відходами, зокрема щодо текстильних відходів та ініціатив щодо скорочення харчових відходів.

Виконавчий регламент (ЄС) 2025/1983 Комісії від 24 вересня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 1484/95 щодо встановлення представницьких цін у секторах м’яса птиці та яєць, а також для яєчного альбуміну

Цей Виконавчий регламент (ЄС) 2025/1983 Комісії вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 1484/95, коригуючи представницькі ціни на певні види м’яса птиці та яєчних продуктів, а також на яєчний альбумін, щоб відобразити зміни цін залежно від їх походження. Регламент оновлює Додаток I до Регламенту (ЄС) № 1484/95 новими представницькими цінами на конкретні продукти, головним чином щодо заморожених курячих тушок і відрубів з Бразилії. Це коригування необхідне для забезпечення того, щоб система додаткових імпортних мит точно відображала поточні ринкові умови.

Структура акту є простою. Він складається з преамбули, в якій викладено правову основу та причини внесення змін, за якою йдуть дві статті. Стаття 1 безпосередньо змінює Додаток I оригінального Регламенту (ЄС) № 1484/95, замінюючи його новим текстом, наведеним у Додатку до цього регламенту про внесення змін. Стаття 2 передбачає, що регламент набирає чинності в день його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток містить таблицю із зазначенням коду CN, опису, представницької ціни (в євро/100 кг), забезпечення згідно зі статтею 3 (в євро/100 кг) і походження для перелічених продуктів.

Найважливішим положенням є оновлений Додаток I, у якому перелічено переглянуті представницькі ціни на конкретні продукти птахівництва. Наприклад, заморожені курячі тушки, представлені як «65 % курчат» (код CN 0207 12 90) з Бразилії, тепер мають представницьку ціну 249,0 євро за 100 кг. Аналогічно, безкісткові відруби свійської птиці виду Gallus domesticus, заморожені (код CN 0207 14 10) з Бразилії, встановлені на рівні 399,0 євро за 100 кг. Ці ціни мають вирішальне значення для визначення додаткових імпортних мит і забезпечення справедливої торговельної практики в межах ЄС.

Регламент (ЄС) 2025/1915 Комісії від 25 вересня 2025 року щодо дозволу на використання L-триптофану, виробленого за допомогою Corynebacterium glutamicum KCCM 80346, як кормової добавки для всіх видів тварин

Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1915 Комісії дозволяє використання L-триптофану, виробленого за допомогою Corynebacterium glutamicum KCCM 80346, як кормової добавки для всіх видів тварин. Добавка класифікується як поживна добавка, зокрема амінокислота, її сіль або аналог. Регламент встановлює умови її використання, включаючи вимоги щодо захисту від розщеплення в рубці у жуйних тварин та врахування балансу амінокислот при додаванні через питну воду.

Регламент складається з двох статей та додатка. Стаття 1 дозволяє використання речовини, зазначеної в додатку, як добавки в годівлі тварин, за умови дотримання умов, викладених у цьому додатку. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності на двадцятий день після дня його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток визначає ідентифікаційний номер кормової добавки, її склад, хімічну формулу, опис, аналітичний метод, види тварин, для яких вона призначена, та інші положення, включаючи закінчення терміну дії дозволу. Попередні версії не згадуються, тому немає змін для опису.

Ключові положення включають:
* Добавка повинна містити L-триптофан ≥ 98 % (у перерахунку на суху речовину) і мати максимальний вміст 1,1′-етиліден-біс-L-триптофану (EBT) 10 мг/кг.
* Регламент визначає аналітичні методи для ідентифікації та визначення кількості L-триптофану в кормовій добавці, преміксах, комбікормі та воді.
* При використанні для жуйних тварин L-триптофан повинен бути захищений від розщеплення в рубці.
* На етикетці добавки та преміксів має бути зазначено, що при додаванні L-триптофану, особливо через питну воду, слід враховувати всі незамінні та умовно незамінні амінокислоти, щоб уникнути дисбалансу.
* Термін дії дозволу закінчується 16 жовтня 2035 року.

Регламент (ЄС) 2025/1919 Виконавчої комісії від 25 вересня 2025 року про запровадження остаточного антидемпінгового мита та остаточне стягнення тимчасового мита, накладеного на імпорт деяких гарячекатаних плоских виробів із заліза, нелегованої або іншої легованої сталі, що походять з Єгипту, Японії та В’єтнаму, та припинення розслідування імпорту з Індії

Це опис Регламенту (ЄС) 2025/1919 Виконавчої комісії, який стосується антидемпінгових мит на певні гарячекатані плоскі сталеві вироби.

**Суть акту:**

Регламент запроваджує остаточні антидемпінгові мита на імпорт деяких гарячекатаних плоских виробів із заліза, нелегованої або іншої легованої сталі, що походять з Єгипту, Японії та В’єтнаму. Він також завершує стягнення вже накладених тимчасових мит і припиняє розслідування щодо цих продуктів, що походять з Індії. Мита призначені для захисту сталеливарної промисловості Європейського Союзу від згубних наслідків демпінгу.

**Структура та основні положення:**

Регламент структуровано наступним чином:

* **Процедура:** Детально описує ініціювання розслідування, реєстрацію імпорту, введення тимчасових заходів та подальші процедури, включаючи розкриття інформації та слухання.
* **Відповідний продукт та подібний продукт:** Визначає сферу дії продуктів, на які поширюються антидемпінгові мита, уточнюючи виключення та розглядаючи заяви щодо конкретних типів продуктів.
* **Демпінг:** Аналізує наявність демпінгових практик для кожної залученої країни (Єгипет, Індія, Японія та В’єтнам), включаючи розрахунки нормальної вартості, експортної ціни та демпінгової маржі. Розслідування щодо імпорту з Індії було припинено.
* **Шкода:** Оцінює шкоду, заподіяну промисловості Союзу демпінговим імпортом, враховуючи такі фактори, як споживання в Союзі, обсяги та ціни імпорту та економічний стан промисловості Союзу.
* **Причинно-наслідковий зв’язок:** Встановлює причинно-наслідковий зв’язок між демпінговим імпортом та шкодою, заподіяною промисловості Союзу, розглядаючи інші потенційні фактори, які могли сприяти шкоді.
* **Рівень заходів:** Визначає рівень антидемпінгових мит, необхідний для усунення шкоди промисловості Союзу, на основі маржі шкоди.
* **Інтереси Союзу:** Досліджує, чи відповідає введення антидемпінгових заходів загальним інтересам Союзу, враховуючи інтереси промисловості Союзу, імпортерів, користувачів та інших зацікавлених сторін.
* **Остаточні антидемпінгові заходи:** Запроваджує остаточні антидемпінгові мита на імпорт відповідних продуктів, що походять з Єгипту, Японії та В’єтнаму.
* **Прикінцеве положення:** Зазначає, що коли сума має бути відшкодована після рішення Суду Європейського Союзу, відсотки, які підлягають сплаті, повинні бути ставкою, застосованою Європейським центральним банком до його основних операцій з рефінансування.

**Основні положення для практичного застосування:**

* **Стаття 1:** Визначає точну сферу дії продукту, на який поширюються мита, включаючи відповідні коди CN та виключення. Вона також перелічує остаточні ставки антидемпінгового мита для конкретних компаній в Єгипті, Японії та В’єтнамі, а також для “всього іншого імпорту” з цих країн. Вона встановлює умови для застосування індивідуальних ставок мита, включаючи вимогу щодо дійсної комерційної рахунки-фактури з конкретною декларацією.
* **Стаття 2:** Зобов’язує остаточне стягнення тимчасових антидемпінгових мит, накладених раніше.
* **Стаття 3:** Дозволяє вносити зміни до статті 1(2) для включення нових виробників-експортерів з Єгипту, Японії та В’єтнаму за певних умов.
* **Стаття 4:** Розглядає взаємодію між антидемпінговими митами та захисними заходами щодо тих самих продуктів.
* **Стаття 5:** Припиняє антидемпінгове провадження щодо імпорту продукту, зазначеного у статті 1(1), що походить з Індії.

Регламент (ЄС) 2025/1928 про виконання Комісією від 25 вересня 2025 року щодо авторизації препарату, збагаченого лютеїном, екстракту *Tagetes erecta* L. як кормової добавки для індиків на відгодівлі

Цей Регламент (ЄС) 2025/1928 про виконання Комісією дозволяє використовувати конкретний препарат, збагачений лютеїном, екстракту з *Tagetes erecta* L. (чорнобривців) як кормову добавку для індиків, призначених для відгодівлі. Добавка класифікується як сенсорна добавка, зокрема, як барвник, що використовується для надання кольору харчовим продуктам тваринного походження. Регламент визначає умови використання, включаючи максимальний рівень вмісту в кормах, і визначає захисні заходи для користувачів добавки для пом’якшення потенційних ризиків для здоров’я.

Регламент складається з двох статей і додатка. Стаття 1 санкціонує використання добавки за умов, зазначених у додатку. Стаття 2 визначає, що регламент набуває чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Додаток визначає ідентифікаційний номер кормової добавки, її склад, цільовий вид тварин (індики на відгодівлі), максимальний вміст добавки в повнораціонному кормі та інші положення, включаючи заходи безпеки користувачів та дату закінчення терміну дії авторизації.

Ключові положення цього регламенту містяться в Додатку, який деталізує специфіку авторизованої добавки. Він встановлює максимальний вміст 80 мг загальної кількості каротиноїдів на кілограм повнораціонного корму з вологістю 12%. Він також вимагає, щоб оператори кормового бізнесу впроваджували операційні процедури та організаційні заходи для усунення потенційних ризиків для користувачів добавки та преміксів, включаючи використання засобів індивідуального захисту, якщо ризики неможливо усунути. Авторизація діє до 16 жовтня 2035 року.

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.