Делегований регламент (ЄС) 2025/788 Комісії відкладає дату застосування рішення “Master UDI-DI” для контактних лінз до 9 листопада 2026 року, надаючи виробникам і зацікавленим сторонам більше часу для адаптації до нових вимог UDI.
Делегований регламент (ЄС) 2025/1463 Комісії оновлює Додаток до Регламенту (ЄС) 2024/1735, надаючи більш детальний перелік кінцевих продуктів і конкретних компонентів для різних технологій з нульовим рівнем викидів, з додаванням нової колонки “Кінцеві продукти” для ясності.
Регламент (ЄС) 2025/1505 Комісії про впровадження запроваджує остаточні антидемпінгові мита на імпорт епоксидних смол з Китаю, Тайваню та Таїланду, виходячи з ціни CIF на кордоні Союзу, і завершує стягнення попередніх мит, які вже діють, припиняючи розслідування щодо імпорту з Республіки Корея.
Регламент (ЄС) 2025/1538 Комісії про впровадження зобов’язує митні органи реєструвати імпорт нових пневматичних шин з гуми, що походять з Китаю, що дозволяє потенційне ретроактивне застосування антидемпінгових мит, якщо поточне розслідування виявить докази демпінгу.
Регламент (ЄС) 2025/1501 Комісії про впровадження вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2022/191 про впровадження, щоб включити Moregood Hardware Technology (Nanjing) Co., Ltd. під ту саму ставку антидемпінгового мита, що й її пов’язана компанія, Shanghai Moregood Hardware Co., Ltd., для певних залізних або сталевих кріплень.
Регламент (ЄС) 2025/1504 Комісії про впровадження поновлює дозвіл на використання Lactiplantibacillus plantarum NCIMB 40027 як технологічної кормової добавки для всіх видів тварин до 17 серпня 2035 року, визначаючи конкретні умови використання та заходи безпеки.
Регламент (ЄС) 2025/1509 Комісії про впровадження вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2017/2470 про впровадження, збільшуючи максимальний рівень “інших стеролів/станолів”, дозволених у фітостеролах/фітостанолах, отриманих з рослин соняшнику, до менш ніж 7,0 %, і надає Advanced Organic Materials SA ексклюзивні права на маркетинг протягом п’яти років для модифікованого продукту.
Регламент (ЄС) 2025/1559 Ради про впровадження оновлює Додаток IX до Регламенту (ЄС) № 267/2012, переглядаючи список осіб та організацій, щодо яких застосовуються обмежувальні заходи проти Ірану через їхню участь у діяльності, пов’язаній з ядерною або балістичною зброєю, та/або їхній зв’язок з Корпусом вартових Ісламської революції Ірану (КВІР).
Регламент (ЄС) 2025/1520 вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2016/445, скасовуючи можливість визначення кількості днів прострочення для класифікації дефолту та запроваджуючи перехідний порядок, що дозволяє установам продовжувати використовувати кредитні оцінки ECAI, які включають припущення про неявну державну підтримку, до 1 січня 2027 року.
А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:
Делегований Регламент (ЄС) 2025/788 Комісії від 16 квітня 2025 року, що вносить зміни до Делегованого Регламенту (ЄС) 2023/2197 щодо дати застосування
Цей Делегований Регламент (ЄС) 2025/788 Комісії вносить зміни до Делегованого Регламенту (ЄС) 2023/2197, зокрема, стосовно дати застосування правил щодо Унікальних ідентифікаторів медичних виробів (UDI) для контактних лінз. Оригінальний регламент запровадив рішення “Master UDI-DI” для контактних лінз. Цей новий регламент відтерміновує дату застосування оригінального регламенту на один рік.
Регламент складається з двох статей. Стаття 1 вносить зміни до статті 2 Делегованого Регламенту (ЄС) 2023/2197, змінюючи дату застосування з 9 листопада 2025 року на 9 листопада 2026 року. Стаття 2 визначає, що цей регламент набирає чинності на двадцятий день після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу, та підтверджує, що він є обов’язковим у своїй повноті та безпосередньо застосовним у всіх державах-членах.
Найважливішим положенням цього регламенту є перенесення дати застосування рішення “Master UDI-DI” для контактних лінз на 9 листопада 2026 року. Ця відстрочка призначена для того, щоб надати виробникам та іншим зацікавленим сторонам більше часу для впровадження нової системи, з урахуванням вказівок, наданих Координаційною групою з медичних виробів (MDCG), та для адаптації їхніх внутрішніх систем і технологій для присвоєння UDI.
Делегований Регламент (ЄС) 2025/1463 Комісії від 23 травня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2024/1735 Європейського Парламенту та Ради щодо ідентифікації підкатегорій у рамках технологій з нульовим чистим рівнем викидів і переліку конкретних компонентів, що використовуються для цих технологій
Цей Делегований Регламент (ЄС) 2025/1463 Комісії вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2024/1735, зосереджуючись на уточненні ідентифікації підкатегорій у рамках технологій з нульовим чистим рівнем викидів і визначенні компонентів, що використовуються для цих технологій. Регламент має на меті надати більш детальний і точний перелік компонентів, які в основному використовуються у виробництві технологій з нульовим чистим рівнем викидів, підвищуючи зрозумілість і застосовність оригінального регламенту. Це оновлення ґрунтується на всебічній оцінці ланцюгів постачання технологій з нульовим чистим рівнем викидів, враховуючи такі фактори, як комерційна доступність і технологічний розвиток.
Структура регламенту є простою. Він складається з двох статей і додатка. Стаття 1 встановлює, що Додаток до Регламенту (ЄС) 2024/1735 замінюється текстом, наведеним у Додатку до цього Регламенту. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності на двадцятий день після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Основною частиною зміни є оновлений Додаток, який містить детальний перелік кінцевої продукції та конкретних компонентів, які вважаються такими, що в основному використовуються для виробництва різних технологій з нульовим чистим рівнем викидів. Це включає такі категорії, як сонячні технології, наземні та морські вітрові технології, акумуляторні технології та технології зберігання енергії, теплові насоси та геотермальні енергетичні технології, водневі технології, стійкі технології виробництва біогазу та біометану, технології CCS, технології електричних мереж, технології ядерної енергії поділу, стійкі технології альтернативних видів палива, гідроенергетичні технології та інші. Оновлений Додаток включає додаткову колонку “Кінцева продукція” для роз’яснювальних цілей.
Найважливішим положенням цього акту є оновлений Додаток, який містить детальний перелік кінцевої продукції та конкретних компонентів, які вважаються такими, що в основному використовуються для виробництва різних технологій з нульовим чистим рівнем викидів. Цей перелік має вирішальне значення для ініціаторів проєктів, національних компетентних органів та інших зацікавлених сторін у визначенні того, чи підпадають конкретні компоненти або обладнання під дію Регламенту (ЄС) 2024/1735. Включення колонки “Кінцева продукція” підвищує чіткість і зручність використання Додатка, полегшуючи розуміння контексту, в якому використовуються ці компоненти.
Регламент (ЄС) 2025/1505 Виконавчої комісії від 25 липня 2025 року про встановлення остаточного антидемпінгового мита та остаточне стягнення тимчасового мита, накладеного на імпорт епоксидних смол походженням з Китайської Народної Республіки, Тайваню та Таїланду, та припинення розслідування імпорту епоксидних смол походженням з Республіки Корея
Це Регламент (ЄС) 2025/1505 Виконавчої комісії, який встановлює остаточне антидемпінгове мито на імпорт епоксидних смол походженням з Китайської Народної Республіки, Тайваню та Таїланду. Він також завершує стягнення вже накладених тимчасових мит і припиняє розслідування імпорту епоксидних смол з Республіки Корея. Регламент має на меті захистити промисловість Союзу від збиткових наслідків демпінгового імпорту.
Регламент структуровано на кілька розділів, що охоплюють процедуру, відповідний продукт, демпінг, шкоду, причинно-наслідковий зв’язок, рівень заходів, інтереси Союзу та остаточні антидемпінгові заходи. Він деталізує процес розслідування, включаючи ініціювання, запровадження тимчасових заходів та подальші процедури. Регламент розглядає коментарі зацікавлених сторін, роз’яснює сферу застосування відповідного продукту та визначає демпінгові маржі для відповідних країн. Він також оцінює шкоду, заподіяну промисловості Союзу, встановлює причинно-наслідковий зв’язок між демпінговим імпортом і шкодою та визначає рівень заходів для протидії демпінгу. Порівняно з тимчасовим регламентом, цей імплементаційний регламент передбачає остаточні антидемпінгові мита.
Найважливішими положеннями цього акту є встановлення остаточних антидемпінгових мит на епоксидні смоли з Китаю, Тайваню та Таїланду, як зазначено у статті 1 та Додатку. Ці мита застосовуються на основі ціни CIF на кордоні Союзу та варіюються залежно від компанії походження. Регламент також визначає умови застосування індивідуальних ставок мита, вимагаючи дійсної комерційної накладної з конкретною декларацією.
Регламент (ЄС) 2025/1538 Виконавчий регламент Комісії від 25 липня 2025 року про реєстрацію імпорту нових пневматичних шин, з гуми, що використовуються для легкових автомобілів, автобусів або вантажівок з індексом навантаження, що не перевищує 121, походженням з Китайської Народної Республіки
Цей Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2025/1538 стосується реєстрації імпорту нових пневматичних шин з гуми, які зазвичай використовуються на автомобілях, автобусах або вантажівках з індексом навантаження, що не перевищує 121, походженням з Китайської Народної Республіки. Регламент ініційовано у відповідь на антидемпінгове провадження і має на меті уможливити потенційне ретроактивне накладення антидемпінгових мит, якщо розслідування дійде висновку, що такі заходи є необхідними. Регламент зобов’язує митні органи реєструвати цей імпорт, що буде діяти протягом дев’яти місяців.
Регламент складається з преамбули, в якій викладено причини реєстрації, за якою йдуть дві статті. Стаття 1 зобов’язує митні органи реєструвати зазначений імпорт шин з Китаю і встановлює термін дії реєстрації, який закінчується через дев’ять місяців. Стаття 2 передбачає, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу, і підтверджує його обов’язковий і безпосередньо застосовний характер у всіх державах-членах. Прямих змін до попередніх версій немає, оскільки це імплементаційний регламент, пов’язаний з поточним антидемпінговим розслідуванням.
Найважливішим положенням є стаття 1, яка зобов’язує митні органи реєструвати імпорт зазначених шин з Китаю. Ця реєстрація є вирішальною, оскільки вона дозволяє ретроактивно застосовувати антидемпінгові мита, якщо поточне розслідування встановить, що ці шини демпінгуються на ринку ЄС і завдають шкоди виробникам Союзу. Підприємства, які імпортують ці шини, повинні знати про цю реєстрацію, оскільки це може призвести до додаткових фінансових зобов’язань у майбутньому.
Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1501 від 25 липня 2025 року, що вносить зміни до Імплементаційного Регламенту (ЄС) 2022/191 щодо запровадження остаточного антидемпінгового мита на імпорт певних залізних або сталевих кріпильних виробів, що походять з Китайської Народної Республіки
Цей Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1501 вносить зміни до Імплементаційного Регламенту (ЄС) 2022/191, яким було запроваджено остаточне антидемпінгове мито на імпорт певних залізних або сталевих кріпильних виробів, що походять з Китайської Народної Республіки. Зміна стосується додавання Moregood Hardware Technology (Nanjing) Co., Ltd. до переліку компаній, на які поширюється конкретна ставка антидемпінгового мита. Це додавання пов’язане зі зв’язком компанії з Shanghai Moregood Hardware Co., Ltd., на яку вже поширювалося це мито. Регламент забезпечує застосування однакової ставки антидемпінгового мита до обох компаній.
Регламент складається з преамбули, в якій викладено підстави для внесення змін, і трьох статей. Стаття 1 вносить зміни до Додатка до Імплементаційного Регламенту (ЄС) 2022/191, додаючи Moregood Hardware Technology (Nanjing) Co., Ltd. як пов’язаного експортера-виробника до Shanghai Moregood Hardware Co., Ltd. під додатковим кодом TARIC C837. Стаття 2 уточнює, що додатковий код TARIC C837, який раніше приписувався лише Shanghai Moregood Hardware Co., Ltd., тепер застосовується до обох компаній. Стаття 3 визначає, що регламент набирає чинності на наступний день після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Основна зміна полягає у включенні Moregood Hardware Technology (Nanjing) Co., Ltd. під ту саму ставку антидемпінгового мита, що й пов’язана з нею компанія.
Найважливішим положенням є внесення змін до Додатка до Регламенту (ЄС) 2022/191, зокрема включення Moregood Hardware Technology (Nanjing) Co., Ltd. під додатковим кодом TARIC C837. Це означає, що імпорт певних залізних або сталевих кріпильних виробів, вироблених Moregood Hardware Technology (Nanjing) Co., Ltd., тепер підпадатиме під ту саму ставку антидемпінгового мита, що й ті, що вироблені Shanghai Moregood Hardware Co., Ltd. Це важливо для імпортерів та експортерів, які мають справу з цими компаніями, оскільки це уточнює застосовну ставку мита для цих кріпильних виробів.
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2025/1504 від 25 липня 2025 року щодо поновлення дозволу на використання препарату Lactiplantibacillus plantarum NCIMB 40027 як кормової добавки для всіх видів тварин та внесення змін до Виконавчого регламенту (ЄС) № 1113/2013
Цей Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2025/1504 стосується поновлення дозволу на використання кормової добавки Lactiplantibacillus plantarum NCIMB 40027, що використовується для всіх видів тварин, та відповідно вносить зміни до Виконавчого регламенту (ЄС) № 1113/2013. Регламент продовжує дозвіл ще на 10 років, класифікуючи добавку як технологічну добавку у функціональній групі силосних добавок. Він вирішує питання безпеки, вимагаючи вжиття заходів для захисту користувачів від потенційної сенсибілізації шкіри та дихальних шляхів.
Регламент складається з чотирьох статей та додатка. Стаття 1 поновлює дозвіл на використання Lactiplantibacillus plantarum NCIMB 40027, визначаючи умови, зазначені в додатку. Стаття 2 вносить зміни до Виконавчого регламенту (ЄС) № 1113/2013 шляхом виключення запису про Lactobacillus plantarum NCIMB 40027, оскільки його замінено новим дозволом. Стаття 3 передбачає перехідні заходи, що дозволяють продовжити реалізацію та використання продуктів, вироблених та маркованих до 17 серпня 2026 року, відповідно до попередніх правил, до вичерпання запасів. Стаття 4 передбачає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. У додатку зазначено умови використання, включаючи склад, методи аналізу та інші положення щодо кормової добавки.
Найважливіші положення для користувачів включають продовжений термін дії дозволу до 17 серпня 2035 року та конкретні умови використання, викладені в додатку. Ці умови включають вимоги до зберігання, мінімальне дозування залежно від типу матеріалу, який силосується, дозволені кріопротектори та вимогу до операторів кормового бізнесу впроваджувати оперативні процедури та захисні заходи для зменшення потенційних ризиків для здоров’я користувачів, включаючи використання засобів індивідуального захисту.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1509 від 25 липня 2025 року, що вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2017/2470 щодо специфікацій нового харчового продукту фітостеролів/фітостанолів
Цей Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1509 вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2017/2470, зокрема щодо специфікацій для нового харчового продукту фітостеролів/фітостанолів. Ключова зміна полягає у збільшенні максимального рівня “інших стеролів/станолів”, дозволеного у фітостеролах/фітостанолах, отриманих з рослин соняшнику, з 3,0 % до менше ніж 7,0 %. Це коригування ґрунтується на заявці компанії Advanced Organic Materials SA та науковій думці Європейського органу з безпеки харчових продуктів (EFSA), який визнав цю зміну безпечною.
Регламент складається з преамбули, що викладає обґрунтування внесення змін, і двох статей, які деталізують конкретні зміни до Додатку Імплементаційного регламенту (ЄС) 2017/2470. Додаток змінюється, щоб включити новий запис для фітостеролів/фітостанолів, витягнутих з рослин соняшнику, з конкретним складом стеролів і станолів, включаючи підвищений рівень “інших стеролів/станолів”. Він надає компанії Advanced Organic Materials SA ексклюзивні права на продаж фітостеролів/фітостанолів з цим конкретним складом протягом п’яти років, на основі власних даних.
Найважливішими положеннями цього регламенту є:
1. Збільшення допустимого рівня “інших стеролів/станолів” у фітостеролах/фітостанолах, отриманих з соняшнику, що дозволяє використовувати ширший спектр природних складів у харчових продуктах.
2. Тимчасовий захист власних даних, що належать компанії Advanced Organic Materials SA, що запобігає використанню іншими компаніями їх даних для продажу подібних продуктів протягом п’яти років.
3. Роз’яснення, що існуючий дозвіл на фітостероли/фітостаноли з менш ніж 3,0 % “інших стеролів/станолів” залишається незмінним, що гарантує, що інші джерела та склади цього нового харчового продукту все ще можуть бути легально продані.
Регламент імплементації Ради (ЄС) 2025/1559 від 25 липня 2025 року, що імплементує Регламент (ЄС) № 267/2012 щодо обмежувальних заходів проти Ірану
Цей Регламент імплементації Ради (ЄС) 2025/1559 вносить зміни до Додатка IX Регламенту (ЄС) № 267/2012 щодо обмежувальних заходів проти Ірану. Регламент оновлює перелік осіб та організацій, причетних до діяльності, пов’язаної з ядерною зброєю або балістичними ракетами, та тих, хто надає підтримку уряду Ірану. Він також оновлює перелік осіб та організацій, пов’язаних з Корпусом вартових Ісламської революції Ірану (КВІР), на яких поширюються обмежувальні заходи.
Регламент складається з двох статей та додатка. Стаття 1 зазначає, що Додаток IX до Регламенту (ЄС) № 267/2012 змінюється відповідно до Додатка до цього Регламенту. Стаття 2 визначає, що Регламент набирає чинності на наступний день після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток містить детальний опис конкретних змін до Додатка IX Регламенту (ЄС) № 267/2012, включаючи заміну записів щодо фізичних та юридичних осіб, причетних до ядерної та ракетної діяльності Ірану, а також тих, хто пов’язаний з Корпусом вартових Ісламської революції Ірану (КВІР). Одну особу виключено зі списку.
Найважливішими положеннями для практичного застосування є оновлені переліки визначених осіб та організацій у Додатку IX. Ці переліки мають вирішальне значення для забезпечення належного виконання державами-членами ЄС обмежувальних заходів проти Ірану, зокрема щодо заморожування активів та обмежень на надання коштів або економічних ресурсів особам, зазначеним у переліку.
Регламент (ЄС) 2025/1520 Європейського центрального банку від 15 липня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2016/445 щодо здійснення опцій та дискреційних повноважень, передбачених правом Союзу (ECB/2016/4) (ECB/2025/24)
Регламент (ЄС) 2025/1520 вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2016/445, враховуючи зміни, внесені Регламентом (ЄС) 2024/1623 до Регламенту (ЄС) № 575/2013 щодо пруденційних вимог до кредитних установ. Зміна скасовує раніше доступну опцію щодо кількості днів прострочення для визнання кредитного зобов’язання дефолтним і запроваджує перехідне положення щодо використання кредитних оцінок зовнішніх установ з оцінки кредитоспроможності (ECAI), які включають припущення про неявну підтримку уряду. Це перехідне положення дозволяє установам продовжувати використовувати такі кредитні оцінки ECAI за певних умов до 1 січня 2027 року.
Регламент складається з двох статей. Стаття 1 визначає зміни до Регламенту (ЄС) 2016/445, зокрема вилучення статті 4 та додавання нової статті 24a. Вилучена стаття 4, ймовірно, стосувалася опції щодо кількості днів прострочення для класифікації дефолту, яку тепер скасовано для узгодження зі змінами в Регламенті (ЄС) № 575/2013. Новододана стаття 24a запроваджує відступ, що дозволяє установам продовжувати використовувати кредитні оцінки ECAI, які включають припущення про неявну підтримку уряду, до 1 січня 2027 року, незважаючи на зміни у статті 138 Регламенту (ЄС) № 575/2013. Стаття 2 містить заключні положення, в яких зазначено, що регламент набирає чинності на двадцятий день після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу та є обов’язковим у повному обсязі і безпосередньо застосовним у державах-членах.
Найважливішим положенням для практичного застосування є новододана стаття 24a, яка передбачає перехідний механізм для використання кредитних оцінок ECAI, що включають припущення про неявну підтримку уряду. Це дозволяє установам продовжувати використовувати ці оцінки до 1 січня 2027 року, навіть якщо в іншому випадку вони повинні були б розглядати ризики щодо установ з такими оцінками як ризики щодо установ без рейтингу відповідно до зміненої статті 138 Регламенту (ЄС) № 575/2013. Цей перехідний період надає установам час для коригування своєї практики у відповідь на зміни в Регламенті (ЄС) № 575/2013.