Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 12/07/2025



Перегляди законодавчих актів

Делегований регламент Комісії (ЄС) 2025/1201, що вносить зміни до Делегованого регламенту (ЄС) 2025/530

Цей регламент вносить зміни до Делегованого регламенту (ЄС) 2025/530, коригуючи дату застосування схеми ліцензування FLEGT для імпорту деревини з Гани. Нова дата – 8 жовтня 2025 року, замість 8 липня 2025 року. Ця зміна призначена для узгодження термінів доставки та уникнення покарання за вантажі деревини, які перебувають у дорозі до того, як Гана почне видавати ліцензії FLEGT.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1339 щодо збору даних ESAP

Цей регламент встановлює технічні стандарти для органів збору даних щодо Європейської єдиної точки доступу (ESAP). Він детально описує, як ці органи повинні перевіряти подану інформацію, керувати електронними печатками, обробляти ліцензії на дані, використовуючи ліцензії Creative Commons (CC0 та CC BY-NC-ND), та взаємодіяти з ESAP через API. Ключові положення включають дотримання технічних стандартів валідації, дотримання термінів надання даних (60 хвилин), використання конкретних форматів даних та надання стандартизованих метаданих. Регламент набирає чинності 10 липня 2026 року.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1338 щодо функціональних можливостей ESAP

Цей регламент визначає технічні стандарти для функціональних можливостей Європейської єдиної точки доступу (ESAP). Він окреслює характеристики API для публікації даних, наголошуючи на доступності та підтримці форматів. Регламент передбачає обов’язкове використання ідентифікаторів юридичних осіб (LEI) та класифікує типи інформації, розміри суб’єктів господарювання та галузі промисловості для ефективного пошуку та фільтрування на ESAP. Перегляд технічних стандартів, пов’язаних з LEI, Європейськими наглядовими органами (ESA) має бути завершений до 31 грудня 2026 року.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1330 про запровадження антидемпінгового мита на лізин з Китаю

Цей регламент запроваджує остаточне антидемпінгове мито на імпорт лізину, що походить з Китайської Народної Республіки. Він встановлює конкретні ставки мита для певних китайських виробників-експортерів і загальну ставку мита для всього іншого імпорту лізину з Китаю. Регламент містить деталі про відповідний продукт, розрахунки демпінгової маржі з використанням Колумбії як еталону, оцінку шкоди для промисловості Союзу, аналіз причинно-наслідкового зв’язку та рівень необхідних заходів. Щоб скористатися індивідуальними ставками мита, імпортери повинні надати дійсний комерційний рахунок-фактуру з декларацією від експортної організації, що засвідчує походження лізину.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1334 про ініціювання реєстрації імпорту фосфористої кислоти з Китаю

Цей регламент ініціює реєстрацію імпорту фосфористої кислоти, що походить з Китайської Народної Республіки. Це попередній крок, який дозволяє потенційно ретроактивно запровадити антидемпінгові мита. Митні органи зобов’язані реєструвати весь імпорт зазначеного продукту, що дозволяє ЄС стягувати мита ретроактивно, якщо демпінг буде підтверджено. Вимога про реєстрацію втрачає чинність через дев’ять місяців.

Регламент Комісії (ЄС) 2025/1337, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 1333/2008 щодо полівінілполіпіролідону (E 1202)

Цей регламент вносить зміни до Додатка III до Регламенту (ЄС) № 1333/2008, оновлюючи перелік дозволених харчових добавок, щоб включити полівінілполіпіролідон (E 1202) як носій у кольорових таблетках для декоративного фарбування яєчної шкаралупи птиці. Використання добавки дозволено “quantum satis”, що означає лише кількість, необхідну для досягнення бажаного ефекту.

Угода між Європейським Союзом та Боснією і Герцеговиною про групи Європейської прикордонної та берегової охорони

Ця угода встановлює правову основу для розгортання груп Європейської прикордонної та берегової охорони в Боснії та Герцеговині, дозволяючи їм проводити оперативні заходи, включаючи прикордонний контроль, на території Боснії. Операції вимагають оперативного плану, узгодженого всіма сторонами. Вона включає положення про основні права, привілеї та імунітети членів групи та захист даних.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Делегований Регламент Комісії (ЄС) 2025/1201 від 12 червня 2025 року, що вносить зміни до Делегованого Регламенту (ЄС) 2025/530 щодо дати його застосування

Цей Делегований Регламент Комісії (ЄС) 2025/1201 вносить зміни до Делегованого Регламенту (ЄС) 2025/530, конкретно щодо дати застосування схеми ліцензування FLEGT (Правозастосування, управління та торгівля в лісовій галузі) для імпорту деревини з Гани. Зміна коригує дату, щоб врахувати терміни доставки між Ганою та ЄС, забезпечуючи, щоб поставки деревини, які перебувають у дорозі до того, як Гана почне видавати ліцензії FLEGT, не були невиправдано покарані. Мета полягає в тому, щоб запобігти збоям у торгівлі та зберегти довіру до Угоди про добровільне партнерство між ЄС та Ганою.

Регламент складається з двох статей. Стаття 1 вносить зміни до статті 3 Делегованого Регламенту (ЄС) 2025/530, змінюючи дату застосування з 8 липня 2025 року на 8 жовтня 2025 року. У статті 2 зазначено, що цей регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу, але застосовуватиметься з 8 липня 2025 року. Це коригування забезпечує пільговий період для поставок, які вже перебувають у дорозі до того, як система ліцензування FLEGT стане повністю функціональною в Гані.

Найважливішим положенням цього регламенту є зміна дати застосування Делегованого Регламенту (ЄС) 2025/530, перенесення її на 8 жовтня 2025 року. Це коригування є вирішальним для імпортерів та експортерів деревини, які мають справу з Ганою, оскільки воно дозволяє більш реалістичний перехід до схеми ліцензування FLEGT, враховуючи стандартний час доставки.

Регламент (ЄС) 2025/1339 Комісії від 10 липня 2025 року, що встановлює імплементаційні технічні стандарти для застосування Регламенту (ЄС) 2023/2859 Європейського Парламенту та Ради щодо певних завдань органів збору даних

Це опис Регламенту (ЄС) 2025/1339 Комісії від 10 липня 2025 року.

**1. Сутність Акту:**

Цей регламент встановлює імплементаційні технічні стандарти щодо певних завдань органів збору даних у зв’язку з Європейською єдиною точкою доступу (ESAP), створеною Регламентом (ЄС) 2023/2859. Він визначає, як органи збору даних повинні перевіряти подану інформацію, обробляти кваліфіковані електронні печатки, керувати ліцензіями на дані та взаємодіяти з ESAP через інтерфейс прикладного програмування (API). Регламент має на меті забезпечити гармонізований та ефективний збір даних та доступність у рамках ESAP.

**2. Структура та Основні Положення:**

Регламент складається з 8 статей та додатку, що деталізують різні аспекти збору та управління даними для ESAP:

* **Стаття 1:** Визначає технічні автоматизовані перевірки, які органи збору даних повинні виконувати з поданою інформацією, включаючи перевірки машиночитаних форматів, повноти даних та узгодженості метаданих. Вона також встановлює цільовий час у 60 хвилин для повідомлення подавачів про відхилення, за винятком серйозних інцидентів.
* **Стаття 2:** Визначає характеристики кваліфікованих електронних печаток, необхідних для поданої інформації, посилаючись на Імплементаційне рішення (ЄС) 2015/1506 та підкреслюючи рівень відповідності LT або вище.
* **Стаття 3:** Встановлює відкриті стандартні ліцензії для використання та повторного використання інформації, наданої ESAP, в основному використовуючи ліцензії Creative Commons (CC0 та CC BY-NC-ND).
* **Стаття 4:** Описує характеристики API для збору даних, включаючи методи обміну даними, підтримувані формати, протоколи безпеки та контроль доступу.
* **Стаття 5:** Деталізує метадані, які органи збору даних повинні надавати ESAP, вказуючи загальний формат на основі методології ISO 20022.
* **Стаття 6:** Встановлює терміни надання інформації органами збору даних до ESAP (60 хвилин після подання та перевірки) та визначає процедури для виняткових обставин.
* **Стаття 7:** Надає орієнтовний перелік та характеристики прийнятних форматів даних, розрізняючи дані, які можна витягувати (HTML, PDF, txt), та машиночитані формати (XML, XBRL).
* **Стаття 8:** Визначає дату набрання чинності та дату застосування регламенту, яка припадає на 10 липня 2026 року.

Додаток містить таблицю з переліком метаданих.

**3. Основні Положення для Практичного Застосування:**

* **Стандарти Технічної Перевірки (Стаття 1):** Органи збору даних повинні дотримуватися конкретних стандартів технічної перевірки, включаючи відповідність формату, повноту даних та узгодженість метаданих.
* **Терміни Надання Даних (Стаття 6):** Органи збору даних зобов’язані надавати інформацію до ESAP якомога швидше, з цільовим показником не більше 60 хвилин після подання та перевірки.
* **Формати Даних (Стаття 7):** Регламент визначає прийнятні формати даних, забезпечуючи, щоб інформація була як доступною для вилучення даних, так і, де це можливо, машиночитаною.
* **Вимоги до Метаданих (Стаття 5 та Додаток):** Органи збору даних повинні надавати конкретні метадані у загальному форматі, щоб забезпечити ефективну роботу функції пошуку ESAP.
* **Ліцензування (Стаття 3):** Використання ліцензій Creative Commons спрямоване на сприяння повторному використанню інформації державного сектору.

Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1338 Комісії від 10 липня 2025 року, що встановлює імплементаційні технічні стандарти для застосування Регламенту (ЄС) 2023/2859 Європейського Парламенту та Ради стосовно функціональних можливостей європейської єдиної точки доступу

Цей імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1338 Комісії визначає технічні стандарти для Європейської єдиної точки доступу (ESAP), зосереджуючись на її функціональних можливостях, викладених у Регламенті (ЄС) 2023/2859. Регламент має на меті забезпечити легкий доступ до фінансової інформації, інформації про ринки капіталу та інформації, пов’язаної зі сталим розвитком, через централізовану платформу.

Регламент складається з 7 статей і додатку, що містить таблиці. Він деталізує характеристики API публікації даних, наголошуючи на доступності, підтримці форматів та адаптованості. Він зобов’язує використовувати ідентифікатори юридичних осіб (LEI) для ідентифікації суб’єктів та юридичних осіб, класифікує типи інформації, яка має бути подана, та визначає категорії для розміру суб’єктів. Крім того, він характеризує галузі промисловості для ефективного пошуку інформації. Регламент також вимагає перегляду технічних стандартів, пов’язаних з LEI, Європейськими наглядовими органами (ESA) до 31 грудня 2026 року.

Найважливіші положення включають вимоги до API щодо підтримки різних форматів інформації, функцій пошуку та завантаження, а також необмеженого доступу до безкоштовних послуг. Обов’язкове використання LEI забезпечує надійну ідентифікацію суб’єктів. Класифікація типів інформації та категоризація розмірів суб’єктів і галузей промисловості є вирішальними для надання зацікавленим сторонам можливості ефективно шукати та фільтрувати інформацію на ESAP.

Регламент (ЄС) 2025/1330 Комісії від 10 липня 2025 року про запровадження остаточного антидемпінгового мита та остаточне стягнення тимчасового мита, накладеного на імпорт лізину походженням з Китайської Народної Республіки

Ось розбивка Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/1330 Комісії:

**1. Суть акту:**

Цей регламент запроваджує остаточне антидемпінгове мито на імпорт лізину походженням з Китайської Народної Республіки (КНР). Він є наслідком антидемпінгового розслідування, розпочатого в травні 2024 року після скарги виробника з промисловості Союзу. Регламент встановлює конкретні ставки мита для певних китайських виробників-експортерів та загальну ставку мита для всього іншого імпорту лізину з Китаю. Він також завершує стягнення тимчасових мит, які вже були запроваджені.

**2. Структура та основні положення:**

Регламент має таку структуру:

* **Процедура:** Детально описує початок розслідування, реєстрацію імпорту, запровадження тимчасових заходів та подальші кроки, включаючи розкриття інформації та консультації із зацікавленими сторонами.
* **Відповідний продукт та аналогічний продукт:** Визначає сферу розслідування, уточнюючи, що воно включає лізин та його ефіри, солі з нього, незалежно від застосування (корми, фармацевтика, харчові продукти). Він розглядає аргументи щодо виключення певних форм лізину (наприклад, сульфату лізину, харчового лізину) і відхиляє їх на основі взаємозамінності та конкуренції на ринку.
* **Демпінг:** Пояснює методологію визначення демпінгової маржі, включаючи встановлення нормальної вартості на основі репрезентативної країни (Колумбія) через значні спотворення в КНР. Він розглядає коментарі щодо джерел, використаних для встановлення витрат та орієнтирів, вносячи деякі корективи на основі нових доказів.
* **Шкода:** Оцінює шкоду, заподіяну промисловості Союзу внаслідок демпінгового імпорту, враховуючи такі фактори, як споживання в Союзі, обсяги імпорту та частка ринку, а також ціни. Він розглядає аргументи щодо джерела даних про імпорт та аналізу різних форм лізину.
* **Причинно-наслідковий зв’язок:** Досліджує причинно-наслідковий зв’язок між демпінговим імпортом та шкодою для промисловості Союзу, враховуючи інші потенційні фактори.
* **Рівень заходів:** Визначає рівень антидемпінгових мит, необхідних для усунення шкоди, враховуючи межу шкоди та інтереси Союзу.
* **Інтереси Союзу:** Оцінює вплив заходів на промисловість Союзу, імпортерів, користувачів та споживачів, враховуючи такі фактори, як безпека постачання, збільшення витрат та екологічні проблеми.
* **Остаточні антидемпінгові заходи:** Запроваджує остаточні антидемпінгові мита, визначаючи ставки для окремих компаній та загальну ставку для всього іншого імпорту з КНР. Він включає положення щодо запобігання обходу та дозволяє новим виробникам-експортерам запитувати індивідуальні ставки мита за певних умов. Він відхиляє зворотну силу заходів.

**3. Основні положення, важливі для використання:**

* **Стаття 1:** Визначає продукти, на які поширюється антидемпінгове мито, включаючи відповідні коди CN та коди TARIC. Вона також перераховує конкретні ставки мита для названих китайських виробників-експортерів та загальну ставку мита для всього іншого імпорту з КНР.
* **Стаття 1(3):** Встановлює вимоги до чинної комерційної рахунки-фактури, яка повинна бути пред’явлена митним органам для отримання вигоди від індивідуальних ставок мита. Ця рахунка-фактура повинна включати декларацію від посадової особи експортуючої організації, яка підтверджує, що лізин був виготовлений названою компанією.
* **Стаття 3:** Визначає умови, за яких нові виробники-експортери з КНР можуть звернутися з проханням застосувати до них середньозважену ставку антидемпінгового мита для компаній, що співпрацюють, які не включені до вибірки.
* **Стаття 4:** Визначає, що регламент набирає чинності на наступний день після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу.

Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1334 Комісії від 10 липня 2025 року про реєстрацію імпорту фосфористої кислоти, що походить з Китайської Народної Республіки

Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1334 Комісії ініціює реєстрацію імпорту фосфористої кислоти, що походить з Китайської Народної Республіки. Ця дія є попереднім кроком, який дозволяє потенційно накласти антидемпінгові мита зворотною силою, якщо поточне розслідування встановить, що такі мита є обґрунтованими. Регламент зобов’язує митні органи реєструвати весь імпорт зазначеного продукту, що дозволить ЄС стягувати мита заднім числом, якщо демпінг буде підтверджено та завдасть шкоди промисловості Союзу.

Регламент структуровано з преамбулою, в якій викладено правову основу, контекст антидемпінгового провадження та обґрунтування реєстрації. Він містить дві статті: Стаття 1 зобов’язує митні органи реєструвати імпорт фосфористої кислоти з Китаю, визначаючи характеристики продукту та відповідні коди, і встановлює дев’ятимісячний термін дії вимоги щодо реєстрації. Стаття 2 передбачає, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Попередні версії не згадуються, оскільки цей регламент ініціює нову дію на основі поточного розслідування.

Найважливішим положенням є Стаття 1, яка зобов’язує реєструвати імпорт фосфористої кислоти з Китаю. Це означає, що імпортери цього продукту повинні знати, що будь-який імпорт, здійснений протягом періоду реєстрації, потенційно може підлягати антидемпінговим митам, залежно від результатів розслідування. Період реєстрації обмежений дев’ятьма місяцями, але цей період є критично важливим для визначення потенційних зобов’язань.

Регламент (ЄС) 2025/1337 Комісії від 10 липня 2025 року, що вносить зміни до Додатка III до Регламенту (ЄC) № 1333/2008 Європейського Парламенту та Ради стосовно використання полівінілполіпіролідону (E 1202) як носія в кольорових таблетках для декоративного фарбування яєчної шкаралупи птиці

Цей Регламент (ЄС) 2025/1337 Комісії вносить зміни до Додатка III до Регламенту (ЄС) № 1333/2008, зокрема щодо використання полівінілполіпіролідону (E 1202) як носія в кольорових таблетках для декоративного фарбування яєчної шкаралупи птиці. Регламент оновлює перелік дозволених харчових добавок, щоб включити це конкретне використання E 1202. Він підтверджує безпечність цього конкретного застосування добавки, на основі оцінок Європейського агентства з безпеки харчових продуктів (EFSA).

Регламент складається з преамбули, в якій викладено обґрунтування та правову основу для внесення змін, за якою йдуть дві статті та додаток. Стаття 1 зазначає, що Додаток III до Регламенту (ЄС) № 1333/2008 змінюється згідно з додатком до нового регламенту. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу та є обов’язковим у своїй повноті для всіх держав-членів. Додаток додає новий запис для полівінілполіпіролідону (E 1202), вказуючи його використання в кількості “quantum satis” (тобто, стільки, скільки необхідно) в кольорових таблетках для декоративного фарбування яєчної шкаралупи птиці.

Найважливішим положенням є включення “E 1202 Полівінілполіпіролідон” до переліку дозволених носіїв для харчових добавок, зокрема для “Кольорових таблеток для декоративного фарбування яєчної шкаралупи птиці”, з умовою використання “quantum satis”. Це означає, що виробники тепер можуть на законних підставах використовувати цю речовину як носій у цих конкретних кольорових таблетках, за умови, що вони використовують лише ту кількість, яка необхідна для досягнення бажаного ефекту.

Угода між Європейським Союзом та Боснією і Герцеговиною про оперативну діяльність, що здійснюється Європейським агентством прикордонної та берегової охорони в Боснії і Герцеговині

Ця угода встановлює правову основу для розгортання груп Європейської прикордонної та берегової охорони в Боснії і Герцеговині, що дозволяє їм проводити оперативну діяльність, включно з контролем кордону, на території Боснії. Вона визначає умови, за яких ці групи можуть діяти, включно зі здійсненням виконавчих повноважень, забезпечуючи при цьому повагу до основних прав та міжнародного права. Угода також сприяє створенню Європейським агентством прикордонної та берегової охорони представницьких офісів у Боснії і Герцеговині для підтримки цих операцій.

Угода структурована навколо ключових аспектів оперативної співпраці. Вона визначає сферу дії та застосовні визначення, а також деталізує процедури започаткування оперативної діяльності, включно з необхідним запитом від Прикордонної поліції Боснії і Герцеговини та процесом прийняття рішень виконавчим директором Агентства. Основним елементом є оперативний план, який має бути узгоджений Агентством, Боснією і Герцеговиною та сусідніми державами-членами, що визначає специфіку кожної операції. Угода також охоплює звітування про інциденти, створення та функції представницьких офісів, роль координаційних офіцерів та захист основних прав, включно з призначенням спостерігачів за основними правами. Крім того, вона регулює повноваження, обов’язки, привілеї та імунітети членів групи, а також протоколи захисту даних та обміну інформацією. Нарешті, вона включає положення про вирішення спорів, внесення змін, термін дії, призупинення та припинення дії угоди.

Кілька положень є особливо важливими для практичного застосування цієї угоди. По-перше, вимога щодо оперативного плану (стаття 4) гарантує, що всі сторони узгоджують цілі, сферу дії та процедури будь-якої спільної операції. По-друге, детальні положення про основні права (стаття 8) та роль спостерігачів за основними правами (стаття 9) підкреслюють зобов’язання дотримуватися стандартів прав людини під час діяльності з управління кордонами. По-третє, статті про привілеї та імунітети (статті 11 та 12) мають вирішальне значення для надання членам групи можливості виконувати свої обов’язки, не побоюючись юридичних наслідків, а також для роз’яснення відповідальності за збитки. Нарешті, положення про захист даних (стаття 16) встановлюють суворі запобіжні заходи для обробки та передачі персональних даних, забезпечуючи дотримання законів про захист даних.

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.