Огляд окремих положень регламентів Комісії
Делегований регламент Комісії (ЄС) 2025/1280
Цей регламент вносить зміни до Делегованого регламенту (ЄС) 2023/370, продовжуючи термін подання державами-членами запитів на внесення змін до їхніх Стратегічних планів CAP. Зокрема, він переносить кінцевий термін з 31 травня 2025 року на 31 серпня 2025 року для запитів на внесення змін, пов’язаних із переказами коштів відповідно до статей 17(5), 88(7) та 103 Регламенту (ЄС) 2021/2115. Це продовження надає державам-членам додатковий час для планування цих фінансових переказів.
Делегований регламент Комісії (ЄС) 2025/1275
Цей регламент виправляє помилки в кількох мовних версіях (хорватській, чеській, естонській, фінській, грецькій, ірландській, латвійській, литовській, мальтійській, польській, португальській, словацькій, словенській та шведській) Делегованого регламенту Комісії (ЄС) 2024/857. Оригінальний регламент зосереджується на регуляторних технічних стандартах для оцінки ризиків від змін процентних ставок, що впливають на економічну вартість власного капіталу та чистий процентний дохід діяльності кредитної установи, не пов’язаної з торгівлею. Виправлення стосуються помилок, пов’язаних із визначенням безризикових процентних ставок, застосовних процентних ставок, строкової структури процентних ставок, типу продукту, на який поширюються ці положення, та умов, за яких застосовується зобов’язання, забезпечуючи точне впровадження в усіх державах-членах. Версія англійською мовою не зазнала змін.
Делегований регламент Комісії (ЄС) 2025/718
Цей регламент вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2019/1021 щодо стійких органічних забруднювачів, зокрема перфтороктансульфонової кислоти та її похідних (PFOS). Він узгоджує граничні значення ненавмисних залишкових забруднень (UTC) для PFOS з граничними значеннями перфтороктанової кислоти (PFOA). Він також скасовує застаріле звільнення від використання PFOS як пригнічувача туману при твердому хромуванні та вилучає посилання на аналітичні методи. Регламент знижує граничні значення концентрації для PFOS та пов’язаних сполук і переглядає визначення речовини для забезпечення всебічного охоплення.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1257
Цей регламент затверджує 2-метил-2H-ізотіазол-3-он (MIT) як існуючу активну речовину для використання в біоцидних продуктах типу 6 (консерванти, що використовуються під час зберігання). Затвердження підлягає конкретним умовам, викладеним у Додатку до регламенту, які стосуються ризиків та ефективності MIT, особливо для промислових, професійних та непрофесійних користувачів, і забезпечують належне маркування оброблених виробів, що містять MIT. Він також визначає умови для розміщення на ринку оброблених виробів, забезпечуючи належне маркування, а у випадку сумішей та фарб для непрофесійного використання – запобігаючи сенсибілізації шкіри шляхом надання захисних рукавичок та відповідних попереджень.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1294
Цей регламент вносить зміни до Регламенту (ЄC) № 1484/95 з метою оновлення типових цін на окремі види м’яса птиці та яєчних продуктів, а також на яєчний альбумін. Він коригує типові імпортні ціни, щоб відобразити поточні ринкові умови, надаючи оновлені ціни та суми забезпечення для конкретних продуктів з м’яса птиці, ідентифікованих за їхніми кодами CN та країною походження.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1260
Цей регламент затверджує пероцтову кислоту, отриману з 1,3-діацетилоксипропан-2-іл ацетату та перекису водню, як існуючу активну речовину для використання в біоцидних продуктах типу 2 (дезінфікуючі засоби та альгіциди, не призначені для безпосереднього застосування на людині чи тваринах). Затвердження підлягає конкретним умовам, детально описаним у додатку, щодо використання пероцтової кислоти, отриманої з 1,3-діацетилоксипропан-2-іл ацетату та перекису водню, у біоцидних продуктах. Ці умови включають вимогу щодо оцінки продукту, щоб приділити особливу увагу впливу, ризикам та ефективності, а також мінімальним рівням чистоти для прекурсорів триацетину та перекису водню, а також мінімальному та максимальному вмісту пероцтової кислоти.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1248
Цей регламент поновлює затвердження епсилон-метофлутрину як активної речовини для використання в біоцидних продуктах типу 18 (інсектициди, акарициди та засоби для боротьби з іншими членистоногими). Продукти, що містять епсилон-метофлутрин, можуть продовжувати використовуватися за умови дотримання певних умов, включаючи вимоги щодо оцінки продукту, управління потенційними залишками в харчових продуктах або кормах, інструкції з використання та запобіжні заходи щодо оброблених виробів, а також вимоги до маркування оброблених виробів, що розміщуються на ринку. Період поновлення обмежено 7 роками, оскільки епсилон-метофлутрин визначено як кандидат на заміну через його стійкі та токсичні властивості.
Регламент про внесення змін до Регламенту (ЄС) № 228/2013
Цей Регламент вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 228/2013 з метою надання додаткової підтримки та гнучкості найбільш віддаленим регіонам ЄС, зокрема Майотті, після серйозних стихійних лих, зокрема циклону Чідо. Він дозволяє продовжувати підтримку постраждалим бенефіціарам і забезпечує додаткову фінансову гнучкість через Європейський сільськогосподарський фонд для розвитку сільських територій (EAFRD). Бенефіціари в найбільш віддалених регіонах можуть продовжувати отримувати виплати за програмою POSEI протягом періоду відновлення після стихійного лиха, за умови, що вони зобов’язуються відновити свої виробничі потужності. Крім того, конкретні дерогації для Майотти, що дозволяють пізніше затвердження заявок на підтримку та встановлюють ліміт для підтримки EAFRD, мають вирішальне значення для вирішення конкретних проблем, з якими стикається цей регіон через циклон Чідо.
А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:
Делегований Регламент (ЄС) 2025/1280 Комісії від 21 травня 2025 року, що вносить зміни до Делегованого Регламенту (ЄС) 2023/370 Комісії, який доповнює Регламент (ЄС) 2021/2115 Європейського Парламенту та Ради щодо терміну подання запитів на внесення змін до Стратегічних планів CAP
Цей Делегований Регламент (ЄС) 2025/1280 Комісії вносить зміни до Делегованого Регламенту (ЄС) 2023/370, зосереджуючись на кінцевих термінах подання державами-членами запитів на внесення змін до їхніх Стратегічних планів CAP. Зокрема, він стосується часових рамок для подання запитів на внесення змін, пов’язаних із переказом коштів згідно зі статтями 17(5), 88(7) та 103 Регламенту (ЄС) 2021/2115. Регламент продовжує термін подання цих конкретних запитів на внесення змін з 31 травня 2025 року до 31 серпня 2025 року.
Регламент складається з двох статей. Стаття 1 замінює пункт 4 статті 3 у Делегованому Регламенті (ЄС) 2023/370, змінюючи кінцевий термін подання запитів на внесення змін, пов’язаних із переказами коштів. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу та застосовується з 1 червня 2025 року. Порівняно з попереднім регламентом, ключовою зміною є продовжений термін подання конкретних запитів на внесення змін.
Найважливішим положенням є продовження терміну для держав-членів подавати запити на внесення змін, що стосуються переказів, зазначених у статті 17(5), статті 88(7) та статті 103 Регламенту (ЄС) 2021/2115. Це продовження, з 31 травня 2025 року до 31 серпня 2025 року, надає державам-членам додатковий час для оцінки та планування цих фінансових переказів у рамках їхніх Стратегічних планів CAP, враховуючи нестабільність в сільськогосподарському секторі.
Делегований Регламент (ЄС) 2025/1275 Комісії від 17 березня 2025 року, що виправляє певні мовні версії Делегованого Регламенту (ЄС) 2024/857, який доповнює Директиву 2013/36/ЄС Європейського Парламенту та Ради щодо регуляторних технічних стандартів, що визначають стандартизовану методологію та спрощену стандартизовану методологію для оцінки ризиків, що виникають внаслідок потенційних змін процентних ставок, які впливають як на економічну вартість власного капіталу, так і на чистий процентний дохід від діяльності установи, що не пов’язана з торгівлею
Цей Делегований Регламент (ЄС) 2025/1275 Комісії служить для виправлення помилок, виявлених у кількох мовних версіях Делегованого Регламенту (ЄС) 2024/857 Комісії. Оригінальний регламент доповнює Директиву 2013/36/ЄС, зосереджуючись на регуляторних технічних стандартах для оцінки ризиків від змін процентних ставок, що впливають на економічну вартість власного капіталу та чистий процентний дохід від діяльності кредитної установи, що не пов’язана з торгівлею. Через помилки в мовних версіях значення конкретних положень було змінено, що зумовило необхідність цього коригувального регламенту для забезпечення точного впровадження у всіх державах-членах.
Структура регламенту є простою. Він складається з преамбули, в якій викладено причини виправлень, за якою йдуть дві статті. Стаття 1 містить виправлення до конкретних мовних версій оригінального регламенту, але прямо зазначає, що вона “не стосується англійської мови”. Стаття 2 визначає дату набрання чинності, яка настає на двадцятий день після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу, і підтверджує, що регламент є обов’язковим для виконання і безпосередньо застосовним у всіх державах-членах. Цей регламент не вводить нових положень, а вносить зміни до існуючих у конкретних мовних версіях, щоб узгодити їх із передбачуваним значенням.
Найважливішим аспектом цього регламенту є те, що він безпосередньо вносить зміни до мови в оригінальному Делегованому Регламенті (ЄС) 2024/857. Фінансові установи та інші суб’єкти, на які поширюється дія оригінального регламенту, повинні знати про ці виправлення, особливо якщо вони покладаються на хорватську, чеську, естонську, фінську, грецьку, ірландську, латвійську, литовську, мальтійську, польську, португальську, словацьку, словенську та шведську мовні версії. Виправлення стосуються помилок, пов’язаних із визначенням безризикових процентних ставок, застосовних процентних ставок, строкової структури процентних ставок, типу продукту, якого стосуються ці положення, та умов, за яких застосовується зобов’язання.
Делегований Регламент (ЄС) 2025/718 Комісії від 14 квітня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2019/1021 Європейського Парламенту та Ради щодо перфтороктанової сульфокислоти та її похідних
Цей Делегований Регламент (ЄС) 2025/718 Комісії вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2019/1021 щодо стійких органічних забруднювачів, зокрема стосовно перфтороктанової сульфокислоти та її похідних (ПФОС). Основна мета полягає в узгодженні граничних значень випадкових слідових забруднень (UTC) для ПФОС зі значеннями перфтороктанової кислоти (ПФОК), що відображає прогрес у технічно можливих рівнях забруднення. Регламент також скасовує застаріле звільнення від використання ПФОС як пригнічувача туману при твердому хромуванні та вилучає посилання на аналітичні методи, забезпечуючи узгодженість між записами в Регламенті про СОЗ.
Регламент складається з двох статей та додатка. Стаття 1 передбачає, що Додаток I до Регламенту (ЄС) 2019/1021 змінюється згідно з доданим додатком. Стаття 2 визначає дату набрання чинності регламентом та встановлює конкретну дату застосування певних положень. Додаток деталізує конкретні зміни до Додатку I Регламенту (ЄС) 2019/1021, включаючи зміни до опису речовини та переглянуті граничні значення концентрації для ПФОС та сполук, пов’язаних з ПФОС.
Основні положення цього регламенту:
– **Переглянуте визначення речовини:** Опис у першій колонці Додатку I оновлено, щоб включити “Перфтороктанову сульфокислоту (ПФОС), її солі та сполуки, пов’язані з ПФОС”, забезпечуючи всебічне охоплення.
– **Знижені граничні значення концентрації:** Пункт (b) статті 4(1) тепер застосовується до концентрацій ПФОС або її солей на рівні або нижче 0,025 мг/кг (0,0000025 % за вагою) у речовинах, сумішах або виробах.
– **Сукупний ліміт для сполук, пов’язаних з ПФОС:** Пункт (b) статті 4(1) застосовується до суми концентрацій усіх сполук, пов’язаних з ПФОС, на рівні або нижче 1 мг/кг (0,0001 % за вагою) у речовинах, сумішах або виробах.
– **Скасування конкретного звільнення:** Скасовано звільнення від використання ПФОС як пригнічувача туману для недекоративного твердого хромування (VI).
– **Видалення посилання на аналітичний метод:** Пункт 5 у четвертій колонці запису про ПФОС, який посилався на наявність аналітичних методів, видалено.
Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1257 Комісії від 26 червня 2025 року про затвердження 2-метил-2H-ізотіазол-3-ону (MIT) як існуючої активної речовини для використання в біоцидних продуктах типу продукту 6 відповідно до Регламенту (ЄС) № 528/2012 Європейського Парламенту та Ради
Цей імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1257 Комісії затверджує 2-метил-2H-ізотіазол-3-он (MIT) як існуючу активну речовину для використання в біоцидних продуктах типу продукту 6, які є консервантами, що використовуються під час зберігання. Регламент базується на Регламенті (ЄС) № 528/2012 щодо розміщення на ринку та використання біоцидних продуктів. Затвердження підлягає конкретним умовам, викладеним у Додатку до регламенту, які стосуються ризиків та ефективності MIT та забезпечують належне маркування оброблених виробів, що містять MIT.
Регламент складається з двох статей і додатка. Стаття 1 визначає, що MIT затверджено як активну речовину для типу продукту 6, за умови дотримання умов, зазначених у додатку. Стаття 2 визначає, що регламент набуває чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток деталізує конкретні умови для затвердження MIT, включаючи мінімальний ступінь чистоти активної речовини, дати затвердження та закінчення терміну дії, а також конкретні умови, пов’язані з оцінкою продукту та розміщенням на ринку оброблених виробів.
Найважливіші положення щодо використання цього акту містяться в Додатку, який визначає умови затвердження MIT. Ці умови включають вимоги до оцінки продукту, зосереджуючись на впливах, ризиках та ефективності, особливо для промислових, професійних та непрофесійних користувачів, а також вплив на ґрунт. Крім того, регламент встановлює умови для розміщення оброблених виробів на ринку, забезпечуючи належне маркування та, у випадку сумішей і фарб для непрофесійного використання, запобігаючи сенсибілізації шкіри шляхом надання захисних рукавичок і відповідних попереджень.
Регламент (ЄС) 2025/1294 Комісії від 25 червня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 1484/95 щодо встановлення репрезентативних цін у секторах м’яса птиці та яєць, а також для яєчного альбуміну
Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1294 Комісії вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 1484/95 з метою оновлення репрезентативних цін на певні види м’яса птиці та яєчної продукції, а також на яєчний альбумін, враховуючи коливання цін залежно від походження цих продуктів. Регламент коригує репрезентативні імпортні ціни, щоб відобразити поточні ринкові умови. Він забезпечує застосування оновлених даних якомога швидше, набуваючи чинності в день його опублікування.
Регламент складається з двох статей і додатка. Стаття 1 передбачає, що Додаток I до Регламенту (ЄС) № 1484/95 замінюється текстом у додатку до цього нового регламенту. Стаття 2 встановлює, що регламент набирає чинності в день його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток містить таблицю з оновленими репрезентативними цінами та сумами забезпечення для конкретних продуктів птахівництва, ідентифікованих за їх кодами CN і країною походження.
Найважливішим положенням є оновлений Додаток I, в якому перелічено нові репрезентативні ціни на конкретні продукти птахівництва. Наприклад, заморожені “кури 65 %” (код CN 0207 12 90) з Бразилії тепер мають репрезентативну ціну 249,0 євро за 100 кг. Розруби м’яса курей без кісток (код CN 0207 14 10) мають різні ціни залежно від походження: 341,7 євро за 100 кг для Бразилії та 420,6 євро за 100 кг для Чилі. Заморожені ніжки та розруби м’яса курей (код CN 0207 14 60) з Бразилії встановлені на рівні 165,0 євро за 100 кг. Ці ціни мають вирішальне значення для розрахунку додаткових імпортних мит і забезпечення справедливої торговельної практики в секторі птахівництва.
Регламент (ЄС) 2025/1260 Комісії від 26 червня 2025 року про затвердження пероцтової кислоти, отриманої з 1,3-діацетилоксипропан-2-іл ацетату та пероксиду водню, як існуючої активної речовини для використання в біоцидних продуктах типу продукту 2 відповідно до Регламенту (ЄС) № 528/2012 Європейського Парламенту та Ради
Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1260 Комісії стосується затвердження пероцтової кислоти, отриманої з 1,3-діацетилоксипропан-2-іл ацетату та пероксиду водню, як існуючої активної речовини для використання в біоцидних продуктах типу продукту 2, який включає дезінфікуючі засоби та альгіциди, що не призначені для безпосереднього застосування на людях або тваринах. Регламент базується на Регламенті (ЄС) № 528/2012 щодо розміщення на ринку та використання біоцидних продуктів.
Регламент складається з преамбули, в якій викладено обґрунтування та правову основу для затвердження, за якою йдуть дві статті та додаток. У статті 1 зазначено, що пероцтова кислота, отримана з 1,3-діацетилоксипропан-2-іл ацетату та пероксиду водню, затверджена для використання в біоцидних продуктах типу продукту 2, відповідно до умов, зазначених у додатку. У статті 2 зазначено, що регламент набирає чинності на двадцятий день після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. У додатку зазначено загальновживану та IUPAC назви, ідентифікаційні номери, мінімальний ступінь чистоти, дату затвердження, дату закінчення терміну дії затвердження, тип продукту та конкретні умови для використання пероцтової кислоти, отриманої з 1,3-діацетилоксипропан-2-іл ацетату та пероксиду водню.
Найважливішими положеннями цього регламенту є ті, що викладені в додатку, в якому детально описано конкретні умови використання пероцтової кислоти, отриманої з 1,3-діацетилоксипропан-2-іл ацетату та пероксиду водню, в біоцидних продуктах. Ці умови включають вимогу щодо оцінки продукту, приділяти особливу увагу впливу, ризикам та ефективності, пов’язаним з будь-яким використанням, охопленим заявкою на авторизацію, але не розглянутим в оцінці активної речовини на рівні Союзу, а також вимогу щодо оцінки продукту, приділяти особливу увагу промисловим та професійним користувачам. Регламент також визначає мінімальні рівні чистоти для прекурсорів триацетину та пероксиду водню, а також мінімальний і максимальний вміст пероцтової кислоти. Затвердження дійсне з 1 лютого 2027 року до 31 січня 2037 року.
Регламент (ЄС) 2025/1248 Комісії від 26 червня 2025 року, що поновлює затвердження епсилон-метофлутрину як активної речовини для використання в біоцидних продуктах типу продукції 18 відповідно до Регламенту (ЄС) № 528/2012 Європейського Парламенту та Ради
Цей Регламент (ЄС) 2025/1248 Комісії поновлює затвердження епсилон-метофлутрину як активної речовини для використання в біоцидних продуктах типу продукції 18, який охоплює інсектициди, акарициди та продукти для боротьби з іншими членистоногими. Регламент підтверджує, що продукти, які містять епсилон-метофлутрин, можуть продовжувати використовуватися, за умови дотримання конкретних умов, викладених у регламенті. Він також стосується розміщення на ринку оброблених виробів, що містять епсилон-метофлутрин, забезпечуючи належне маркування та інформацію для споживачів. Термін поновлення обмежений 7 роками, оскільки епсилон-метофлутрин ідентифіковано як кандидата на заміну через його стійкі та токсичні властивості.
Регламент складається з двох статей та додатка. Стаття 1 зазначає, що затвердження епсилон-метофлутрину поновлюється за умови дотримання умов, зазначених у додатку. Стаття 2 визначає дату набрання чинності регламентом. Додаток визначає ідентичність активної речовини, включаючи її хімічну назву та ідентифікаційні номери, мінімальний ступінь чистоти, дату закінчення терміну дії затвердження (31 травня 2032 року), тип продукції (18) та конкретні умови використання епсилон-метофлутрину. Ці умови включають вимоги до оцінки продукції, управління потенційними залишками в харчових продуктах або кормах, інструкції щодо використання та запобіжні заходи щодо оброблених виробів, а також вимоги до маркування оброблених виробів, розміщених на ринку.
Найважливіші положення щодо застосування цього регламенту містяться в Додатку, в якому викладено конкретні умови для поновленого затвердження епсилон-метофлутрину. Ці умови включають те, що під час оцінки продукції необхідно звертати увагу на вплив, ризики та ефективність, що необхідно управляти потенційними залишками в харчових продуктах та кормах, і що держави-члени повинні вказувати відповідні інструкції щодо використання та запобіжні заходи на етикетці оброблених виробів. Крім того, з 1 грудня 2025 року кожен, хто розміщує на ринку оброблені вироби, що містять епсилон-метофлутрин, повинен забезпечити, щоб етикетка містила інформацію, передбачену статтею 58(3) Регламенту (ЄС) № 528/2012.
Регламент (ЄС) 2025/1276 Європейського Парламенту та Ради від 24 червня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 228/2013 щодо додаткової допомоги та більшої гнучкості стосовно найбільш віддалених регіонів, які постраждали від серйозних стихійних лих, а також у контексті руйнувань, спричинених циклоном Чідо на Майотті
Цей Регламент вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 228/2013 з метою надання додаткової підтримки та гнучкості найбільш віддаленим регіонам ЄС, зокрема Майотті, після серйозних стихійних лих, особливо циклону Чідо. Він спрямований на пом’якшення впливу таких лих на агропродовольчий та лісовий сектори шляхом забезпечення продовження підтримки постраждалим бенефіціарам та надання додаткової фінансової гнучкості через Європейський сільськогосподарський фонд розвитку сільських районів (ЄФРСР). Регламент дозволяє державам-членам вносити зміни до своїх програм POSEI для підтримки бенефіціарів протягом періодів відновлення та запроваджує конкретні положення для Майотти щодо доступу до підтримки ЄФРСР.
Регламент складається з двох статей. Стаття 1 вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 228/2013. Вона додає параграф до статті 6, що дозволяє державам-членам пропонувати зміни до програми POSEI для підтримки бенефіціарів, які постраждали від стихійних лих, протягом періоду відновлення. Вона також додає параграф до статті 19, що дозволяє бенефіціарам продовжувати отримувати підтримку, якщо вони зобов’язуються відновити свій потенціал сільськогосподарського виробництва. Крім того, вона додає параграфи до статті 22, що містять конкретні відступи для Майотти щодо затвердження заявок на підтримку та розподілу коштів ЄФРСР. Стаття 2 передбачає, що Регламент набирає чинності в день його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу та є обов’язковим у своїй повноті і безпосередньо застосовним у всіх державах-членах.
Найважливішими положеннями для практичного використання є ті, що стосуються можливості для постраждалих бенефіціарів у найбільш віддалених регіонах продовжувати отримувати виплати за програмою POSEI протягом періоду відновлення після стихійного лиха, за умови, що вони зобов’язуються відновити свій виробничий потенціал. Крім того, конкретні відступи для Майотти, що дозволяють пізніше затвердження заявок на підтримку та встановлюють ліміт для підтримки ЄФРСР, є вирішальними для вирішення конкретних проблем, з якими стикається цей регіон через циклон Чідо.