Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 17/06/2025




Огляд правових актів

Огляд Імплементаційного Регламенту Комісії (ЄС) 2025/1166

Цей регламент зосереджується на фінансових аспектах Спільної сільськогосподарської політики (CAP). По суті, він встановлює коефіцієнт коригування прямих виплат фермерам на 2025 рік на рівні 0%. Це означає, що, згідно з поточними бюджетними прогнозами, скорочення прямих виплат фермерам у 2025 році не буде. Однак цей коефіцієнт може бути переглянутий до 1 грудня 2025 року, якщо нова інформація вказуватиме на те, що виділені кошти можуть бути перевищені, або якщо будуть потрібні додаткові кошти для сільськогосподарського резерву через кризи.

Огляд Імплементаційного Регламенту Комісії (ЄС) 2025/1189

Цей регламент запроваджує тимчасові антидемпінгові мита на імпорт гвинтів без головок, що походять з Китаю. Європейська комісія розпочала розслідування після того, як скарга вказала на те, що демпінгові практики завдають шкоди промисловості Союзу з виробництва гвинтів. Щоб протидіяти цій нечесній торговій практиці, регламент встановлює конкретні ставки мита на різних китайських виробників гвинтів, розраховані у відсотках від ціни CIF на кордоні Союзу. Застосування індивідуальних ставок вимагає наявності дійсного комерційного рахунку-фактури з конкретною декларацією, що підтверджує виробника. Ці мита є тимчасовими та підлягають коригуванню на пізнішому етапі.

Огляд Імплементаційного Регламенту Комісії (ЄС) 2025/1171

Цей регламент надає дозвіл Союзу для сімейства біоцидних продуктів «Продукти на основі молочної кислоти PRODHYNET» для ветеринарної гігієни. Дозвіл дозволяє PRODHYNET SA продавати та використовувати продукт, який містить L-(+)-молочну кислоту, в межах ЄС за певних умов. Дозвіл дійсний з 7 липня 2025 року до 31 серпня 2034 року. У додатку детально описано склад продукту, дозволені способи використання (дезінфекція дійкового каналу), методи застосування, категорії користувачів та необхідні заходи щодо зменшення ризиків, що забезпечують ефективне та безпечне використання.

Огляд Імплементаційного Регламенту Комісії (ЄС) 2025/1177

Цей регламент затверджує лізат *Willaertia magna* як активну речовину низького ризику для засобів захисту рослин у межах ЄС. Додаток I визначає, що держави-члени повинні враховувати звіт про перегляд лізату *Willaertia magna*, забезпечуючи суворе дотримання екологічних умов та контроль якості під час виробничого процесу. Крім того, слід контролювати здатність до суспендування засобів захисту рослин, що містять лізат *Willaertia magna*, оскільки під час завантаження та використання може знадобитися постійне перемішування. Умови використання повинні включати відповідні заходи щодо зменшення ризиків.

Огляд Імплементаційного Регламенту Комісії (ЄС) 2025/1165

Цей регламент визначає правила переміщення домашніх тварин між Великою Британією та Північною Ірландією. Він деталізує необхідну інформацію для документів на перевезення домашніх тварин та декларацій, необхідних для некомерційного переміщення собак, котів та тхорів до Північної Ірландії з інших частин Сполученого Королівства. Інформація включає дані транспондера, опис домашньої тварини, інформацію про власника, дані органу, що видав документ, та зобов’язання, що домашня тварина не буде переміщена з Північної Ірландії до держави-члена.

Огляд Регламенту Комісії (ЄС) 2025/1163

Цей регламент змінює максимальні рівні залишків (MRL) певних пестицидів у певних сільськогосподарських продуктах або на них. Тимчасовий MRL для хлорпрофаму в картоплі знижено. MRL для фуберидазолу, іпконазолу, S-метолахлору та трифлусульфурону видалено та встановлено на рівні специфічних для продукту LOD. MRL для метоксифенозиду в баклажанах/синеньких скориговано до нижчого рівня. Переглянутий MRL для хлорпрофаму в картоплі впливає на практику зберігання та обробки картоплі. Зміни для фуберидазолу, іпконазолу, S-метолахлору та трифлусульфурону означають, що ці речовини тепер дозволені лише на найнижчих рівнях виявлення через закінчення терміну дії їх дозволів.

Огляд Регламенту Комісії (Євратом) 2025/974

Цей регламент встановлює рамки для застосування гарантій у межах Європейського співтовариства з атомної енергії (Євратом). Він визначає зобов’язання фізичних та юридичних осіб, залучених до циклу ядерного палива, від видобутку уранової руди до утилізації відходів, щоб забезпечити, що ядерні матеріали не будуть перенаправлені з їх передбачуваного мирного використання. Він вимагає від операторів декларувати основні технічні характеристики установок, дотримуватися обліку ядерних матеріалів та дотримуватися процедур попереднього повідомлення про експорт, відправлення, імпорт та отримання ядерних матеріалів.

Огляд Регламенту Комісії (ЄС) 2025/1164

Цей регламент змінює Регламент (ЄС) № 396/2005 шляхом оновлення максимальних рівнів залишків (MRL) для певних пестицидів. Зміни стосуються MRL для ціантраніліпролу, цифлуметофену, дельтаметрину, мефентрифлуконазолу, мепіквату та оксатіапіпроліну. Ці нові MRL безпосередньо впливають на виробників, переробників та дистриб’юторів харчових продуктів, які повинні забезпечити, щоб їхня продукція відповідала цим обмеженням. Споживачі також отримують вигоду від цих оновлень, оскільки вони розроблені для забезпечення високого рівня захисту від залишків пестицидів у їхній їжі.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1166 від 13 червня 2025 року, що встановлює коефіцієнт коригування прямих виплат згідно з Регламентом (ЄС) 2021/2116 Європейського Парламенту та Ради щодо календарного 2025 року

Цей Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1166 стосується фінансового управління Спільною сільськогосподарською політикою (CAP) шляхом встановлення коефіцієнта коригування прямих виплат фермерам на календарний 2025 рік. Регламент гарантує, що якщо прогнози вказують на те, що виділені кошти на прямі виплати та конкретні заходи перевищать встановлені річні ліміти, застосовується коефіцієнт коригування для утримання витрат у межах бюджету. Він також стосується фінансування сільськогосподарського резерву Союзу, який використовується для подолання криз у сільськогосподарському секторі.

Регламент складається з преамбули, в якій викладено причини та правові підстави для прийняття акта, а також двох статей. Стаття 1 встановлює коефіцієнт коригування прямих виплат фермерам, що перевищують 2000 євро, на рівні 0% для заявок на допомогу, поданих у календарному 2025 році. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності через сім днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу, та підтверджує, що регламент є обов’язковим для виконання та безпосередньо застосовним у всіх державах-членах. Цей регламент не вносить суттєвих змін порівняно з попередніми регламентами, оскільки він в основному зосереджений на встановленні коефіцієнта коригування на конкретний календарний рік на основі поточних бюджетних прогнозів.

Найважливішим положенням цього регламенту є стаття 1, яка встановлює коефіцієнт коригування на рівні 0% на календарний 2025 рік. Це означає, що, згідно з поточними прогнозами, прямі виплати фермерам не будуть зменшені. Однак регламент також вказує на те, що цей коефіцієнт може бути переглянутий до 1 грудня 2025 року, якщо нова інформація свідчитиме про те, що річні ліміти можуть бути перевищені, або якщо буде потрібно додаткове фінансування для сільськогосподарського резерву через кризи, такі як наслідки вторгнення Росії в Україну або несприятливі кліматичні події.

Регламент (ЄС) 2025/1189 Комісії від 13 червня 2025 року про введення тимчасових антидемпінгових мит на імпорт гвинтів без головок походженням з Китайської Народної Республіки

Ось розбивка Регламенту (ЄС) 2025/1189 Комісії з акцентом на його ключові аспекти:

**1. Суть акту:**

Цей регламент встановлює тимчасові антидемпінгові мита на імпорт гвинтів без головок походженням з Китайської Народної Республіки (Китай). Європейська комісія ініціювала розслідування після скарги Європейського інституту промислових кріплень, яка містила докази демпінгових практик, що завдають матеріальної шкоди промисловості Союзу. Регламент має на меті протидіяти нечесній торговельній практиці демпінгу, коли продукція експортується за цінами, нижчими за їхню звичайну вартість, тим самим захищаючи промисловість Союзу з виробництва гвинтів.

**2. Структура та основні положення:**

Регламент структурований навколо процесу розслідування, висновків і введення мит. Ключові елементи включають:

* **Ініціювання та розслідування:** Деталізує ініціювання антидемпінгового розслідування, залучені сторони та методи вибірки, які використовуються для вибору виробників Союзу, імпортерів та виробників-експортерів для перевірки.
* **Визначення продукту:** Визначає сферу застосування продукту, що досліджується, як гвинти та болти без головок, за винятком певних типів, таких як колісні гвинти та самонарізні гвинти.
* **Визначення демпінгу:** Пояснює методологію визначення звичайної вартості гвинтів, включаючи відхилення внутрішніх китайських цін через значні викривлення в китайській економіці. Таїланд обирається як відповідна репрезентативна країна для встановлення неспотворених витрат.
* **Оцінка шкоди:** Оцінює шкоду, заподіяну промисловості Союзу, враховуючи такі фактори, як обсяг виробництва, продажі, частка ринку та прибутковість. Робиться висновок, що промисловість Союзу зазнала матеріальної шкоди.
* **Аналіз причинно-наслідкового зв’язку:** Встановлює причинно-наслідковий зв’язок між демпінговим імпортом з Китаю та шкодою промисловості Союзу, а також розглядає інші потенційні фактори.
* **Інтерес Союзу:** Оцінює, чи відповідає введення антидемпінгових мит загальним інтересам Союзу, враховуючи інтереси різних сторін.
* **Введення мита:** Встановлює тимчасові ставки антидемпінгового мита для конкретних китайських виробників-експортерів і загальну ставку для всього іншого імпорту з Китаю.

**3. Основні положення для практичного використання:**

* **Ставки мита:** Визначає тимчасові ставки антидемпінгового мита, що застосовуються до різних китайських виробників гвинтів. Ці ставки є відсотками від ціни CIF (вартість, страхування та фрахт) на кордоні Союзу до сплати мита.
* **Вимога щодо рахунку-фактури:** Передбачає, що застосування індивідуальних ставок мита залежить від пред’явлення дійсного комерційного рахунку-фактури з конкретною декларацією, яка підтверджує, що гвинти були виготовлені названою компанією.
* **Припинення реєстрації:** Наказує митним органам припинити реєстрацію імпорту, яка була встановлена раніше, а це означає, що мита не стягуватимуться ретроспективно.
* **Тимчасовий характер:** Підкреслює, що мита є тимчасовими і можуть бути скориговані на остаточному етапі розслідування.

Регламент (ЄС) 2025/1171 Комісії від 16 червня 2025 року про надання дозволу Союзу на сімейство біоцидних продуктів PRODHYNET’s Lactic acid based products відповідно до Регламенту (ЄС) № 528/2012 Європейського Парламенту та Ради

Цей імплементаційний Регламент (ЄС) 2025/1171 Комісії надає дозвіл Союзу на сімейство біоцидних продуктів під назвою «PRODHYNET’s Lactic acid based products». Продукт, який використовується для ветеринарної гігієни, містить L-(+)-молочну кислоту як активну речовину. Дозвіл дозволяє PRODHYNET SA надавати продукт на ринку та використовувати його в межах Європейського Союзу за певних умов. Регламент узгоджує дату закінчення терміну дії цього дозволу з датою закінчення терміну дії відповідного еталонного сімейства продуктів, забезпечуючи узгодженість на ринку.

Регламент складається з двох статей та додатку. Стаття 1 надає дозвіл Союзу компанії PRODHYNET SA на сімейство біоцидних продуктів «PRODHYNET’s Lactic acid based products» з номером дозволу EU-0033504-0000, дійсний з 7 липня 2025 року до 31 серпня 2034 року. Ця стаття посилається на резюме характеристик біоцидного продукту (SPC), викладене в Додатку. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу, і що він є обов’язковим у своїй повноті та безпосередньо застосовним у всіх державах-членах. Додаток містить детальну інформацію про сімейство продуктів, включаючи адміністративну інформацію, склад, заяви про небезпеку та запобіжні заходи, дозволені види використання, інструкції з використання та конкретну інформацію для двох мета-SPC (специфічні характеристики продукту): один для продуктів, готових до використання, для занурення, спінювання та розпилення, а інший – для продуктів, готових до використання, для занурення.

Найважливішими положеннями для користувачів є ті, що детально описані в Додатку, зокрема в Частинах I та II, які визначають точний склад продукту, дозволені види використання (дезінфекція дійок молочних тварин), способи та норми застосування, категорії користувачів та необхідні заходи щодо зменшення ризиків, включаючи засоби захисту. Загальні вказівки щодо використання та інструкції з безпечної утилізації також мають вирішальне значення для забезпечення ефективного та безпечного використання продукту.

Регламент (ЄС) 2025/1177 Комісії від 16 червня 2025 року про затвердження активної речовини лізату *Willaertia magna* як активної речовини з низьким рівнем ризику відповідно до Регламенту (ЄС) № 1107/2009 Європейського Парламенту та Ради та про внесення змін до Імплементаційного регламенту (ЄС) № 540/2011 Комісії

Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1177 Комісії затверджує активну речовину лізат *Willaertia magna* як активну речовину з низьким рівнем ризику для використання в засобах захисту рослин в межах Європейського Союзу. Він також вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) № 540/2011 Комісії, щоб включити цю нову активну речовину. Регламент базується на огляді наукових даних, що підтверджують відповідність речовини критеріям затвердження згідно з Регламентом (ЄС) № 1107/2009, зокрема щодо її низького рівня ризику для людей, тварин та навколишнього середовища.

Регламент складається з трьох статей та двох додатків. Стаття 1 затверджує активну речовину лізат *Willaertia magna* за умови дотримання умов, зазначених у Додатку I. Стаття 2 вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) № 540/2011, щоб включити лізат *Willaertia magna* до переліку затверджених активних речовин, як детально описано у Додатку II. Стаття 3 передбачає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток I містить конкретні відомості щодо ідентифікації, чистоти, дати затвердження, терміну дії та конкретних положень щодо використання лізату *Willaertia magna*. Додаток II додає запис про лізат *Willaertia magna* до частини D Додатку до Імплементаційного регламенту (ЄС) № 540/2011, включаючи ті самі відомості, що й у Додатку I.

Найважливіші положення щодо використання цього акту містяться в Додатку I, який визначає, що держави-члени повинні враховувати висновки звіту про перегляд лізату *Willaertia magna*, зокрема Додатки I та II, при впровадженні єдиних принципів згідно зі статтею 29(6) Регламенту (ЄС) № 1107/2009. Особливу увагу слід приділяти забезпеченню суворого підтримання екологічних умов та контролю якості під час виробничого процесу для дотримання мікробіологічних лімітів забруднення, як зазначено в Документі OECD щодо мікробіологічних лімітів забруднення для мікробних продуктів боротьби зі шкідниками № 65. Крім того, слід контролювати суспензійність засобів захисту рослин, що містять лізат *Willaertia magna*, оскільки під час завантаження та використання може знадобитися постійне перемішування. Умови використання повинні включати відповідні заходи щодо пом’якшення ризиків.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1165 від 13 червня 2025 року, що встановлює конкретні правила застосування Регламенту (ЄС) 2023/1231 Європейського Парламенту та Ради щодо інформації, яка має бути включена до документа для подорожей з домашніми тваринами та декларації для некомерційних переміщень певних домашніх тварин, які в’їжджають до Північної Ірландії з інших частин Сполученого Королівства

Цей Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1165 визначає правила для подорожей з домашніми тваринами між Великою Британією та Північною Ірландією. У ньому викладено необхідну інформацію для документів для подорожей з домашніми тваринами та декларацій, необхідних для некомерційного переміщення собак, котів і тхорів до Північної Ірландії з інших частин Сполученого Королівства. Регламент має на меті забезпечити, щоб ці переміщення не створювали ризику для здоров’я тварин або населення на острові Ірландія або в ЄС.

Регламент складається з 4 статей.
* **Стаття 1** визначає предмет і сферу застосування, вказуючи, що регламент встановлює правила щодо інформації, яка має бути включена до документа для подорожей з домашніми тваринами та декларації, передбаченої статтею 12(1)(e) Регламенту (ЄС) 2023/1231.
* **Стаття 2** деталізує конкретну інформацію, яка має бути включена до документа для подорожей з домашніми тваринами, таку як дані транспондера, опис домашньої тварини, інформація про власника, дані органу, що видав документ, та номер документа.
* **Стаття 3** визначає інформацію, необхідну в декларації, включаючи дані власника або уповноваженої особи, дату та місце видачі, код транспондера, номер документа для подорожей з домашніми тваринами та зобов’язання, що домашня тварина не буде переміщена з Північної Ірландії до держави-члена.
* **Стаття 4** визначає дату набрання чинності та дату застосування регламенту, якою є день, наступний за днем його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу, а застосування починається з 4 червня 2025 року.

Найважливішими положеннями для практичного використання є статті 2 та 3, які чітко перелічують інформацію, яка має бути включена до документа для подорожей з домашніми тваринами та декларації. Дотримання цих вимог є важливим для власників домашніх тварин та компетентних органів для забезпечення безперешкодного та законного переміщення домашніх тварин між Великою Британією та Північною Ірландією.

Регламент (ЄС) 2025/1163 Комісії від 13 червня 2025 року, що вносить зміни до Додатків II, III та V до Регламенту (ЄС) № 396/2005 Європейського Парламенту та Ради щодо максимальних рівнів залишків хлорпрофаму, фуберидозолу, іпконазолу, метоксифенозиду, S-метолахлору та трифлусульфурону в або на певних продуктах

Цей Регламент (ЄС) 2025/1163 Комісії зосереджується на внесенні змін до максимальних рівнів залишків (MRL) певних пестицидів у або на конкретних сільськогосподарських продуктах. Він коригує допустимі рівні цих речовин для забезпечення безпеки споживачів, враховуючи останні наукові дані та дані моніторингу.

Регламент змінює Додатки II, III та V до Регламенту (ЄС) № 396/2005. Ключові зміни включають:

* **Хлорпрофам:** Тимчасовий MRL для хлорпрофаму в картоплі знижується з 0,35 мг/кг до 0,2 мг/кг. Подання даних моніторингу операторами харчового бізнесу коригується до кожних двох років, що супроводжується звітом про практику очищення в складських приміщеннях.
* **Фуберидозол, Іпконазол, S-метолахлор та Трифлусульфурон:** MRL для цих речовин видаляються з Додатку II та встановлюються на рівні продукт-специфічних LODs (межа визначення) у Додатку V, оскільки термін дії їх схвалень закінчився і жодних заявок на поновлення не було подано. Визначення залишку іпконазолу оновлено для цілей моніторингу.
* **Метоксифенозид:** MRL для метоксифенозиду в баклажанах коригується до нижчого рівня на основі нових даних випробувань залишків, і відповідна примітка, що вказує на прогалини в даних, видаляється.

Найважливішими положеннями для практичного застосування є переглянутий MRL для хлорпрофаму в картоплі, що впливає на практику зберігання та обробки картоплі, та зміни для фуберидозолу, іпконазолу, S-метолахлору та трифлусульфурону, що означає, що ці речовини тепер дозволені лише на найнижчих рівнях виявлення через закінчення терміну дії їх схвалень.

Регламент (Євратом) Комісії 2025/974 від 26 травня 2025 року про застосування гарантій Євратом

Ось розбивка Регламенту (Євратом) Комісії 2025/974 про застосування гарантій Євратом:

**1. Суть акту:**

Цей регламент встановлює рамки для застосування гарантій у межах Європейського співтовариства з атомної енергії (Євратом). Він визначає зобов’язання фізичних та юридичних осіб, залучених до ядерного паливного циклу, від видобутку уранової руди до захоронення відходів, щоб гарантувати, що ядерні матеріали не будуть перенаправлені з їхнього передбачуваного мирного використання. Регламент деталізує вимоги до обліку ядерних матеріалів, звітності, інспекцій та інших заходів контролю, враховуючи міжнародні угоди та технологічні досягнення. Він спрямований на підвищення ефективності та результативності гарантій, одночасно зменшуючи навантаження на операторів за допомогою диференційованого підходу.

**2. Структура та основні положення:**

Регламент складається з семи глав і кількох додатків, що охоплюють різні аспекти гарантій Євратом:

* **Глава I (Сфера застосування та визначення):** Визначає сферу застосування регламенту та надає визначення ключових термінів, таких як “ядерний матеріал”, “установка”, “зона матеріального балансу” та “ефективний кілограм”.
* **Глава II (Основні технічні характеристики та особливі положення про гарантії):** Визначає вимоги до операторів щодо декларування основних технічних характеристик їхніх установок Комісії. Вона також визначає процес прийняття Комісією особливих положень про гарантії, адаптованих до конкретних установок.
* **Глава III (Облік ядерних матеріалів):** Деталізує зобов’язання операторів щодо підтримки системи обліку та контролю ядерних матеріалів, включаючи ведення записів та вимоги до звітності. Вона охоплює звіти про зміни в інвентаризації, звіти про матеріальний баланс та списки фізичної інвентаризації.
* **Глава IV (Передачі між державами):** Встановлює процедури попереднього повідомлення про експорт, перевезення, імпорт та отримання ядерних матеріалів між державами-членами та третіми країнами.
* **Глава V (Конкретні положення):** Включає конкретні правила для рудних установок, перевізників, агентів тимчасового зберігання, посередників та передачі інформації до Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Вона також стосується обробки відходів та звітності про них.
* **Глава VI (Конкретні положення, що застосовуються на території держави-члена, що володіє ядерною зброєю):** Розглядає конкретну ситуацію у Франції, враховуючи оборонні вимоги.
* **Глава VII (Прикінцеві положення):** Містить статті про конфіденційність, імплементацію, скасування попередніх регламентів та набрання чинності.

Додатки містять детальні анкети для декларування основних технічних характеристик різних типів установок, а також формати для звітів з обліку та інших повідомлень.

**Зміни порівняно з попередніми версіями:**

Регламент скасовує та замінює Регламент (Євратом) № 302/2005. Ключові зміни включають:

* Більш диференційований підхід до вимог щодо гарантій, зі зменшенням навантаження для операторів, де це доречно.
* Акцент на електронній подачі звітів і декларацій.
* Включення міркувань щодо гарантій на ранніх етапах планування та проектування нових установок.
* Конкретні положення щодо пулінгового обліку та обміну зобов’язаннями.
* Оновлені положення щодо управління відходами та звітності.

**3. Основні положення, важливі для використання:**

Кілька положень є особливо важливими для операторів та інших осіб, на яких поширюється дія регламенту:

* **Стаття 3:** Зобов’язання декларувати основні технічні характеристики установок, включаючи попередні декларації для нових установок.
* **Стаття 8:** Комісія приймає особливі положення про гарантії, що стосуються цих питань.
* **Статті 9-15:** Вимоги до обліку ядерних матеріалів, включаючи ведення систем обліку, надання звітів про зміни в інвентаризації, звітів про матеріальний баланс та списків фізичної інвентаризації.
* **Статті 23 і 24:** Процедури попереднього повідомлення про експорт, перевезення, імпорт та отримання ядерних матеріалів.
* **Стаття 34:** Зобов’язання надавати попереднє повідомлення про будь-яку кампанію з переробки матеріалу, який раніше був заявлений як утримані або кондиційовані відходи.
* **Додаток I:** Детальні анкети для декларування основних технічних характеристик різних типів установок.
* **Додатки III, IV та V:** Формати для звітів про зміни в інвентаризації, звітів про матеріальний баланс та списків фізичної інвентаризації.

**:** Цей регламент може мати наслідки для України та українців, які працюють у ядерному секторі, особливо щодо передачі ядерних матеріалів, управління відходами та дотримання вимог гарантій Євратом.

Регламент Комісії (ЄС) 2025/1164 від 13 червня 2025 року, що вносить зміни до Додатків II та III Регламенту (ЄС) № 396/2005 Європейського Парламенту та Ради щодо максимальних рівнів залишків ціантраніліпролу, цифлуметофену, дельтаметрину, мефентрифлуконазолу, мепіквату та оксатіапіпроліну в або на певних продуктах

Цей Регламент Комісії (ЄС) 2025/1164 змінює Регламент (ЄС) № 396/2005 шляхом оновлення максимальних рівнів залишків (MRLs) для певних пестицидів у або на конкретних харчових продуктах та кормах. Зміни стосуються MRLs для ціантраніліпролу, цифлуметофену, дельтаметрину, мефентрифлуконазолу, мепіквату та оксатіапіпроліну, приводячи їх у відповідність до міжнародних стандартів, встановлених Комісією Codex Alimentarius, якщо це вважається безпечним для споживачів ЄС. Це гарантує, що рівні цих речовин у харчових продуктах та кормах не створюють неприйнятних ризиків для здоров’я.

Регламент вносить зміни до Додатків II та III Регламенту (ЄС) № 396/2005. Додаток II, який містить перелік MRLs, оновлюється новими значеннями для ціантраніліпролу, цифлуметофену, дельтаметрину, мефентрифлуконазолу та оксатіапіпроліну. Додаток III, Частина А, який також містить перелік MRLs, оновлюється новими значеннями для мепіквату. Ці зміни передбачають заміну існуючих стовпців для цих речовин новими таблицями, які визначають MRLs для різних груп продуктів. Оновлені MRLs враховують останні наукові оцінки Європейського агентства з безпеки харчових продуктів (EFSA) та міжнародні стандарти, а також враховують застереження, представлені Союзом щодо певних максимальних рівнів залишків Codex (CXLs).

Найважливішими положеннями цього регламенту є переглянуті MRLs для зазначених пестицидів у широкому спектрі харчових продуктів та кормів. Ці нові MRLs безпосередньо впливають на виробників харчових продуктів, переробників та дистриб’юторів, які повинні забезпечити відповідність своєї продукції цим обмеженням. Споживачі також отримують вигоду від цих оновлень, оскільки вони розроблені для забезпечення високого рівня захисту від залишків пестицидів у їхній їжі. Регламент набирає чинності через 20 днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу, з цієї дати оновлені MRLs стають юридично обов’язковими та безпосередньо застосовними у всіх державах-членах.

Leave a comment

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.