Огляд імплементаційного Регламенту Ради (ЄС) 2025/1111
Цей регламент вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2020/1998, додаючи двох фізичних осіб і три юридичні особи до Глобального режиму санкцій ЄС за порушення прав людини. Цей крок спрямований проти тих, хто несе відповідальність за серйозні порушення прав людини в прибережній зоні Сирії, зокрема в березні 2025 року. Зазначені особи, Мухаммад Хусейн аль-Джасім і Сайф Булад Абу Бакр, очолюють бригаду «Султан Сулейман Шах» і дивізію «Хамза» відповідно. До юридичних осіб, щодо яких застосовано санкції, входять ці бригади та дивізія «Султан Мурад». Ця дія викликає заморожування активів і заборону на в’їзд для тих, хто внесений до списку, що сигналізує про засудження ЄС порушень прав людини в Сирії.
Огляд імплементаційного Регламенту Ради (ЄС) 2025/1094
Цей регламент вносить зміни до Регламенту Ради (ЄС) № 36/2012, оновлюючи перелік фізичних та юридичних осіб, на яких поширюються санкції щодо Сирії. Деякі записи видаляються, інші оновлюються, а також додаються нові. Додаток II до оригінального регламенту змінюється, включаючи оновлену інформацію про фізичних осіб, на яких поширюються санкції, а також видалення 22 юридичних осіб та оновлену інформацію про ще 50. Регламент слугує оновленням існуючих санкцій, пов’язаних із ситуацією в Сирії.
Огляд імплементаційного Регламенту Комісії (ЄС) 2025/1041
Цей регламент вимагає реєстрації імпорту адипінової кислоти з Китаю. Це запобіжний захід у відповідь на занепокоєння щодо ймовірної практики демпінгу. Реєстрація дозволить потенційно ретроактивно накласти антидемпінгові мита, якщо поточне розслідування підтвердить, що такі мита є виправданими. Митним органам доручено реєструвати імпорт адипінової кислоти, вказуючи деталі продукту, номер CAS, код CN та код TARIC, причому реєстрація триватиме дев’ять місяців.
Огляд імплементаційного Регламенту Комісії (ЄС) 2025/1113
Цей регламент вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 1484/95, коригуючи типові імпортні ціни на м’ясо птиці, яйця та яєчний альбумін. Оновлений Додаток I безпосередньо впливає на імпортерів і трейдерів, оскільки в ньому зазначено типові ціни на різні продукти птахівництва з таких країн, як Бразилія та Чилі. Ці ціни використовуються для визначення додаткових імпортних мит, що застосовуються, тим самим впливаючи на конкурентоспроможність цих продуктів на ринку ЄС.
Огляд імплементаційного Регламенту Комісії (ЄС) 2025/1042
Цей регламент запроваджує остаточне антидемпінгове мито на імпорт плоского прокату з заліза або нелегованої сталі, покритого або плакованого оловом, походженням з Китаю. Він завершує стягнення попередніх мит, запроваджених раніше. Вводяться остаточні антидемпінгові мита в розмірі від 13,1% до 62,3% залежно від компанії. Існують певні вимоги до комерційних рахунків-фактур для застосування індивідуальних ставок мита, а також регламент розглядає взаємодію з існуючими захисними заходами щодо певних видів сталевої продукції.
Огляд Регламенту Ради (ЄС) 2025/1106
Цей регламент запроваджує Інструмент безпекових дій для Європи (SAFE) з метою надання фінансової допомоги державам-членам для інвестицій в європейську оборонну промисловість. Інструмент надаватиме позики державам-членам для сприяння спільним закупівлям оборонної продукції. SAFE пропонує позики державам-членам у розмірі до 150 мільярдів євро та встановлює умови прийнятності для спільних закупівель. Примітно, що він дозволяє українським компаніям брати участь у закупівлях та запроваджує звільнення від ПДВ для оборонної продукції, придбаної за допомогою інструменту.
Огляд Регламенту (ЄС) 2025/1098
Цей регламент вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 36/2012 щодо обмежувальних заходів проти Сирії. Його мета — скасувати секторальні економічні санкції, зберегти обмеження, засновані на міркуваннях безпеки, та підтримати сирійський народ. Регламент коригує критерії внесення фізичних та юридичних осіб до списку осіб, на яких поширюються санкції, запроваджує відступи для конкретної гуманітарної діяльності та діяльності з відновлення, а також оновлює процедури управління замороженими коштами.
Огляд Регламенту Комісії (ЄС) 2025/1047
Цей регламент вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2023/1803, зосереджуючись на Міжнародному стандарті фінансової звітності (МСФЗ) 9 та МСФЗ 7. Зміни стосуються класифікації фінансових активів з особливостями ESG, погашення зобов’язань за допомогою електронних платіжних систем та нових вимог щодо розкриття інформації про інвестиції в інструменти власного капіталу, оцінені за справедливою вартістю через інший сукупний дохід (FVOCI), та фінансові інструменти з умовними особливостями, такі як ті, що пов’язані з цілями ESG.
Огляд Регламенту Комісії (ЄС) 2025/1108
Цей регламент вносить зміни до Регламенту Ради (ЄС) № 2368/2002, який запроваджує схему сертифікації Кімберлійського процесу для міжнародної торгівлі необробленими алмазами. Ключовою зміною є оновлення списку учасників Кімберлійського процесу, додавши до списку Узбекистан.
А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:
Імплементаційний Регламент Ради (ЄС) 2025/1111 від 28 травня 2025 року, що імплементує Регламент (ЄС) 2020/1998 щодо обмежувальних заходів проти серйозних порушень прав людини та зловживань
Цей Імплементаційний Регламент Ради (ЄС) 2025/1111 вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2020/1998, який стосується обмежувальних заходів проти серйозних порушень прав людини та зловживань. Новий регламент додає дві фізичні особи та три юридичні особи до списку тих, на кого поширюються санкції відповідно до Глобального режиму санкцій ЄС за порушення прав людини. Ці доповнення є відповіддю на хвилю насильства в прибережній зоні Сирії в березні 2025 року, де проти цивільного населення були скоєні серйозні порушення прав людини, включаючи свавільні вбивства.
Структура регламенту є простою. Він складається з двох статей і додатка. Стаття 1 зазначає, що Додаток I до Регламенту (ЄС) 2020/1998 змінюється згідно з Додатком до цього нового регламенту. Стаття 2 визначає, що регламент набуває чинності в день його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу та є обов’язковим у повному обсязі та безпосередньо застосовним у всіх державах-членах. У Додатку перелічено фізичних та юридичних осіб, доданих до списку санкцій, надаючи ідентифікаційну інформацію та причини їх включення до списку.
Найважливішим положенням цього регламенту є включення конкретних фізичних та юридичних осіб до Додатку I Регламенту (ЄС) 2020/1998, що запускає обмежувальні заходи, викладені в оригінальному регламенті. Ці заходи зазвичай включають заморожування активів і заборону на в’їзд до ЄС. Перелічені особи: Мухаммад Хусейн аль-Джасім і Сайф Булад Абу Бакр, лідери бригади Султана Сулеймана Шаха та дивізії Хамза відповідно. Перелічені юридичні особи: бригада Султана Сулеймана Шаха, дивізія Хамза та дивізія Султана Мурада. Усі вони причетні до серйозних порушень прав людини в Сирії. **** Цей регламент має наслідки для цих фізичних та юридичних осіб, оскільки він обмежує їх доступ до ЄС та його фінансових систем і слугує сигналом засудження ЄС порушень прав людини в Сирії.
Імплементаційний Регламент Ради (ЄС) 2025/1094 від 27 травня 2025 року, що імплементує Регламент (ЄС) № 36/2012 щодо обмежувальних заходів у зв’язку із ситуацією в Сирії
Ось роз’яснення Імплементаційного Регламенту Ради (ЄС) 2025/1094 щодо обмежувальних заходів проти Сирії:
**1. Суть акту:**
Цей регламент вносить зміни до Регламенту Ради (ЄС) № 36/2012, який стосується обмежувальних заходів (санкцій) у зв’язку із ситуацією в Сирії. Новий регламент оновлює перелік фізичних та юридичних осіб, на яких поширюються ці санкції, шляхом вилучення деяких позицій, оновлення інформації для інших та додавання нових позицій. Ці заходи є частиною поточних зусиль ЄС, спрямованих на врегулювання ситуації в Сирії.
**2. Структура та основні положення:**
* **Стаття 1:** Зазначає, що Додаток II до Регламенту (ЄС) № 36/2012 змінюється відповідно до Додатка цього нового регламенту.
* **Стаття 2:** Вказує, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу та є обов’язковим у повному обсязі та підлягає безпосередньому застосуванню в усіх державах-членах.
Сам Додаток містить конкретні зміни до Додатка II оригінального регламенту:
* **Розділ A («Особи»):** Замінює 302 записи оновленою інформацією про фізичних осіб, на яких поширюються санкції. Це включає імена, ідентифікаційну інформацію (таку як дати та місця народження, номери паспортів), причини включення до списку та дату включення до списку. Причини зазвичай пов’язані з причетністю до колишнього режиму Аль-Асада, участю в насильстві проти цивільного населення, наданням підтримки режиму або отриманням вигоди від нього.
* **Розділ B («Юридичні особи»):** Видаляє 22 юридичні особи зі списку підсанкційних юридичних осіб.
* **Розділ B («Юридичні особи»):** Замінює 50 записів оновленою інформацією про юридичних осіб, на яких поширюються санкції. Подібно до фізичних осіб, причини включення до списку часто включають надання підтримки колишньому режиму Аль-Асада, отримання вигоди від нього або участь у діяльності, яка сприяє діям режиму.
**3. Основні положення, важливі для використання:**
* Оновлений список підсанкційних фізичних та юридичних осіб у Додатку II є основою цього регламенту. Кожен, хто має справу з фізичними чи юридичними особами, пов’язаними з Сирією, повинен уважно ознайомитися з цим списком, щоб забезпечити дотримання санкцій ЄС.
* Стовпець «Причини» надає важливий контекст щодо того, чому фізичні та юридичні особи підпадають під санкції. Це може допомогти в оцінці ризику, пов’язаного з веденням справ з ними, навіть опосередковано.
* Регламент безпосередньо впливає на фізичних та юридичних осіб, які діють у державах-членах ЄС, оскільки він є обов’язковим і підлягає безпосередньому застосуванню.
Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1041 Комісії від 27 травня 2025 року, що робить імпорт адипінової кислоти походженням з Китайської Народної Республіки об’єктом реєстрації
Цей імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1041 Комісії зобов’язує реєструвати імпорт адипінової кислоти походженням з Китайської Народної Республіки. Ця дія є запобіжним заходом, який дозволяє потенційне ретроактивне накладення антидемпінгових мит, якщо поточне розслідування встановить, що такі мита є обґрунтованими. Регламент ініційований занепокоєнням щодо ймовірної демпінгової практики китайських експортерів, що призвело до початку антидемпінгового провадження.
Регламент складається з преамбули, в якій викладено причини та правову основу для реєстрації, за якою слідують дві статті. Стаття 1 наказує митним органам реєструвати імпорт адипінової кислоти, визначаючи опис продукту, номер CAS (124-04-9), код CN (2917 12 00) і код TARIC (2917 12 00 10), а також країну походження (Китайська Народна Республіка). Вона також встановлює дев’ятимісячний термін дії вимоги щодо реєстрації, починаючи з дати набрання чинності регламентом. Стаття 2 передбачає, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу, що робить його негайно обов’язковим і безпосередньо застосовним у всіх державах-членах.
Найважливішим положенням цього регламенту є стаття 1, яка зобов’язує митні органи реєструвати імпорт адипінової кислоти з Китаю. Ця реєстрація є критично важливою, оскільки вона дає змогу ретроактивно застосовувати антидемпінгові мита, якщо подальше розслідування підтвердить демпінг і шкоду для промисловості Союзу. Підприємства, що імпортують адипінову кислоту з Китаю, повинні знати про цю вимогу щодо реєстрації та про потенційні майбутні мита, які можуть суттєво вплинути на вартість цього імпорту.
Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1113 Комісії від 26 травня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 1484/95 щодо встановлення репрезентативних цін у секторах м’яса птиці та яєць, а також на яєчний альбумін
Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1113 Комісії вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 1484/95, зокрема щодо репрезентативних цін на м’ясо птиці, яйця та яєчний альбумін. Регламент коригує ці репрезентативні імпортні ціни, щоб відобразити поточні ринкові зміни на основі походження продуктів. Це коригування є важливим для належного застосування додаткових імпортних мит у межах ЄС.
Регламент складається з двох статей та додатку. Стаття 1 передбачає, що Додаток I до Регламенту (ЄС) № 1484/95 замінюється текстом, наведеним у додатку до цього нового регламенту. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності в день його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток оновлює репрезентативні ціни та суми забезпечення для конкретних продуктів птахівництва на основі їх походження, як зазначено в їх кодах CN (Комбінованої номенклатури).
Найважливіше положення цього регламенту міститься в оновленому Додатку I, який безпосередньо впливає на імпортерів і трейдерів м’яса птиці. У цьому додатку зазначено репрезентативні ціни для різних категорій продуктів птахівництва, таких як заморожені «кури 65%» і м’ясо без кісток, що походять з таких країн, як Бразилія (BR) і Чилі (CL). Ці ціни мають вирішальне значення для визначення додаткових імпортних мит, що застосовуються до цих продуктів, що впливає на їх конкурентоспроможність на ринку ЄС.
Регламент (ЄС) 2025/1042 Виконавчої комісії від 27 травня 2025 року про встановлення остаточного антидемпінгового мита та остаточне стягнення тимчасового мита, накладеного на імпорт плоского прокату з заліза або нелегованої сталі, покритого або плакованого оловом, походженням з Китайської Народної Республіки
Це Регламент (ЄС) 2025/1042 Виконавчої комісії, який встановлює остаточне антидемпінгове мито на імпорт плоского прокату з заліза або нелегованої сталі, покритого або плакованого оловом, походженням з Китайської Народної Республіки. Цей регламент також завершує стягнення тимчасових мит, які були накладені раніше. Рішення прийнято за результатами антидемпінгового розслідування, ініційованого після скарги Європейської сталеливарної асоціації (EUROFER), яка надала докази демпінгу та матеріальної шкоди для промисловості Союзу.
Регламент структурований на кілька розділів, які стосуються процедури, відповідної продукції, демпінгу, шкоди, причинно-наслідкового зв’язку, рівня заходів, інтересів Союзу та остаточних антидемпінгових заходів. Він починається з викладення процедурних кроків, здійснених під час розслідування, включаючи ініціювання, реєстрацію імпорту, накладення тимчасових заходів та подальші процедури. Він визначає продукцію, що є предметом розслідування, та підтверджує визначення відповідної продукції, що походить з Китаю. Далі в регламенті деталізується визначення демпінгу, включаючи звичайну вартість, експортну ціну та порівняння, що призводить до встановлення демпінгових марж для конкретних компаній та для всього іншого імпорту з Китаю. Подальші розділи аналізують шкоду для промисловості Союзу, причинно-наслідковий зв’язок між демпінговим імпортом та шкодою, а також рівень заходів, необхідних для усунення шкоди. Регламент також враховує інтереси Союзу, оцінюючи вплив заходів на промисловість Союзу, непов’язаних імпортерів та трейдерів, а також користувачів, споживачів або постачальників. Нарешті, він встановлює остаточні антидемпінгові заходи, включаючи ставки мита та умови їх застосування.
Ключові положення акту включають накладення остаточних антидемпінгових мит у розмірі від 13,1% до 62,3% залежно від компанії, вимогу щодо конкретної декларації в комерційних рахунках-фактурах для застосування індивідуальних ставок мита та остаточне стягнення тимчасових мит. Регламент також розглядає взаємодію між цими антидемпінговими митами та існуючими захисними заходами щодо певних видів сталевої продукції, забезпечуючи, щоб одночасне застосування обох не призводило до надмірного впливу на торгівлю. Крім того, він передбачає механізм для нових експортерів-виробників, щоб подати запит на застосування нижчих ставок мита, якщо вони відповідають певним умовам.
Регламент Ради (ЄС) 2025/1106 від 27 травня 2025 року про заснування Безпекової Акції для Європи (SAFE) шляхом посилення Інструменту Європейської оборонної промисловості (Текст має значення для ЄЕЗ)
Ось роз’яснення Регламенту Ради (ЄС) 2025/1106 про заснування Безпекової Акції для Європи (SAFE):
**1. Суть Акту:**
Регламент засновує інструмент Безпекової Акції для Європи (SAFE) для надання фінансової допомоги державам-членам для термінових і значних державних інвестицій в європейську оборонну промисловість. Це є відповіддю на погіршення безпекової ситуації в Європі, зокрема на війну Росії проти України, і має на меті швидко збільшити виробничі потужності оборонної промисловості, покращити своєчасну наявність оборонної продукції та прискорити адаптацію промисловості до структурних змін. Інструмент SAFE надаватиме кредити державам-членам для сприяння спільним закупівлям оборонної продукції.
**2. Структура та Основні положення:**
* **Предмет і сфера застосування (Стаття 1):** Засновує інструмент SAFE та визначає сферу його застосування, зосереджуючись на фінансовій допомозі державам-членам для інвестицій в європейську оборонну промисловість. Він також визначає спрощені та прискорені процедури спільних закупівель оборонної продукції.
* **Визначення (Стаття 2):** Визначає ключові терміни, такі як “оборонна продукція” та “спільна закупівля”.
* **Доповнюючий характер (Стаття 3):** Зазначає, що інструмент SAFE доповнює інші заходи Союзу та держав-членів для підтримки європейської оборонної промисловості.
* **Умови використання інструменту SAFE (Стаття 4):** Визначає умови, за яких держави-члени можуть запитувати та використовувати фінансову допомогу, зосереджуючись на діяльності, пов’язаній з оборонною продукцією та спільними закупівлями.
* **Форма фінансової допомоги (Стаття 5):** Вказує, що фінансова допомога надаватиметься у формі кредитів.
* **Максимальна сума фінансової допомоги (Стаття 6):** Встановлює максимальну суму фінансової допомоги, доступної за інструментом SAFE, у розмірі 150 мільярдів євро.
* **Запит на фінансову допомогу та Європейські плани інвестицій в оборонну промисловість (Стаття 7):** Деталізує процес подання державами-членами запиту на фінансову допомогу, включаючи вимогу подати Європейський план інвестицій в оборонну промисловість.
* **Рішення щодо запиту на фінансову допомогу (Стаття 8):** Описує, як Комісія оцінюватиме запити та як Рада прийматиме рішення про надання фінансової допомоги.
* **Операції з позичання та кредитування (Стаття 9):** Уповноважує Комісію залучати кошти від імені Союзу для фінансування інструменту SAFE.
* **Кредитна угода та оперативні домовленості (Стаття 10):** Вимагає від Комісії укласти кредитну угоду та оперативні домовленості з державами-членами, які отримують фінансову допомогу.
* **Попереднє фінансування (Стаття 11):** Дозволяє державам-членам запитувати попереднє фінансування у розмірі до 15% кредитної підтримки.
* **Правила щодо виплати траншів та призупинення кредитів (Стаття 12):** Встановлює правила виплати кредитних траншів та умови, за яких кредити можуть бути призупинені.
* **Пруденційні правила, що застосовуються до портфеля кредитів (Стаття 13):** Встановлює пруденційні правила для кредитного портфеля, обмежуючи частку кредитів, наданих найбільшим державам-членам.
* **Контроль та аудит (Стаття 14):** Вказує, що кредитна угода повинна включати положення про контроль та аудит.
* **Звітність (Стаття 15):** Вимагає від Комісії надавати щорічні звіти Європейському парламенту та Раді про використання фінансової допомоги.
* **Правила прийнятності спільних закупівель, що підтримують інвестиції в оборонну промисловість (Стаття 16):** Встановлює умови прийнятності спільних закупівель для отримання підтримки за інструментом SAFE, включаючи вимоги до підрядників і субпідрядників.
* **Умови участі суб’єктів та продукції з інших третіх країн (Стаття 17):** Дозволяє Союзу укладати угоди з іншими третіми країнами для відкриття умов прийнятності.
* **Зміна рамкових угод або контрактів (Стаття 18):** Визначає умови, за яких існуючі рамкові угоди або контракти можуть бути змінені для сприяння закупівлям, підтриманим інструментом SAFE.
* **Випадки, що виправдовують використання процедури переговорів без публікації оголошення про контракт у контексті закупівлі, підтриманої інструментом SAFE (Стаття 19):** Зазначає, що закупівлі, в яких беруть участь держави-члени, які отримують фінансову допомогу, вважаються такими, що задовольняють умову терміновості, що випливає з кризи.
* **Звільнення від ПДВ на імпорт та постачання оборонної продукції (Стаття 20):** Вводить звільнення від ПДВ на постачання, внутрішньо-спільнотні придбання та імпорт оборонної продукції, здійснені за контрактами, що випливають із закупівель, підтриманих інструментом SAFE.
* **Застосування правил щодо класифікованої інформації та чутливої інформації (Стаття 21):** Регулює обробку класифікованої та чутливої інформації.
* **Інформація, комунікація та публічність (Стаття 22):** Визначає комунікаційні заходи, які мають здійснюватися Комісією та державами-членами для забезпечення видимості фінансування Союзу.
**3. Основні положення для практичного використання:**
* **Умови прийнятності для спільних закупівель (Стаття 16):** Ці умови є вирішальними для розуміння державами-членами та оборонними компаніями, оскільки вони визначають, хто може брати участь у проектах спільних закупівель, що фінансуються інструментом SAFE. Особливо важливими є вимоги щодо розташування підрядників і субпідрядників, контролю з боку третіх країн та походження компонентів.
* **Запит на фінансову допомогу та інвестиційні плани (Стаття 7):** Держави-члени повинні дотримуватися вимог щодо подання запиту на фінансову допомогу, включаючи детальний Європейський план інвестицій в оборонну промисловість.
* **Звільнення від ПДВ (Стаття 20):** Звільнення від ПДВ на оборонну продукцію, придбану за інструментом SAFE, є значним фінансовим стимулом, який слід ретельно враховувати при плануванні закупівель.
**** Цей регламент є дуже актуальним для України, оскільки він конкретно включає Україну в кілька положень, таких як дозвіл українським компаніям брати участь у спільних закупівлях та врахування залучення України до запланованих заходів. Це підкреслює прагнення ЄС підтримувати обороноздатність України та інтегрувати її оборонну промисловість з європейською.
Регламент Ради (ЄС) 2025/1098 від 27 травня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 36/2012 щодо обмежувальних заходів у зв’язку із ситуацією в Сирії
Регламент (ЄС) 2025/1098 вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 36/2012 щодо обмежувальних заходів проти Сирії. Ключова мета полягає у скасуванні секторальних економічних санкцій, зберігаючи при цьому обмеження, що базуються на міркуваннях безпеки, відповідно до заявленого наміру підтримати сирійський народ у відбудові нової, інклюзивної Сирії. Регламент коригує критерії для внесення до переліку фізичних та юридичних осіб, на які поширюються санкції, запроваджує відступи для конкретної гуманітарної діяльності та діяльності з реконструкції, а також оновлює процедури управління замороженими коштами.
Регламент, що вносить зміни, змінює декілька статей Регламенту (ЄС) № 36/2012. Він замінює статті 14 і 15, які визначають заморожування активів і склад Додатку II (перелік фізичних і юридичних осіб, щодо яких застосовано санкції). Вставляється нова стаття 15a, яка дозволяє відступи за певних умов для організацій, перелічених під номерами 42 і 43 у Додатку II, щодо реконструкції, нарощування потенціалу, боротьби з тероризмом і міграції. Статті 16, 18, 20, 20a, 21c, 27, 27a та 32 змінюються, щоб відобразити ці зміни. Крім того, статті 1a, 6, 6a, 6b, 7, 7a, 8, 9, 9a, 10, 11, 11a, 11b, 12, 13, 13a, 21, 21a, 21b, 23, 24, 25, 25a, 26 та 26a, а також Додатки IV, Va, Vb, VI, VII, VIII, X та XI вилучаються, що спрощує правову базу.
Найважливіші положення для практичного застосування включають переглянуті критерії для внесення до переліку в Додатку II, які тепер зосереджені на фізичних та юридичних особах, пов’язаних з колишнім режимом Аль-Асада або причетних до розповсюдження хімічної зброї, але з механізмом виключення тих, хто більше не пов’язаний з режимом або становить ризик обходу санкцій. Відступи, введені статтею 15a, також мають вирішальне значення, оскільки вони дозволяють розморожувати кошти для конкретної діяльності, пов’язаної з реконструкцією та боротьбою з тероризмом, за дозволом органів держав-членів. Ці зміни свідчать про зсув у бік послаблення обмежень для підтримки сирійського населення, зберігаючи при цьому акцент на питаннях, пов’язаних з безпекою.
Регламент (ЄС) 2025/1047 Комісії від 27 травня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2023/1803 щодо Міжнародного стандарту фінансової звітності 9 та Міжнародного стандарту фінансової звітності 7
Цей Регламент (ЄС) 2025/1047 Комісії вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2023/1803, зосереджуючись на Міжнародному стандарті фінансової звітності (МСФЗ) 9 та МСФЗ 7. Зміни стосуються класифікації фінансових активів з особливостями ESG та врегулювання зобов’язань через електронні платіжні системи. Він також запроваджує нові вимоги щодо розкриття інформації про інвестиції в інструменти власного капіталу, оцінені за справедливою вартістю через інший сукупний дохід (FVOCI), та фінансові інструменти з умовними особливостями, такі як ті, що пов’язані з цілями ESG. Регламент спрямований на сприяння кредитам з особливостями, пов’язаними з ESG, та підвищення прозорості для інвесторів.
Регламент складається з трьох статей та додатку. Стаття 1 визначає зміни до МСФЗ 9 та МСФЗ 7, як зазначено в додатку. Стаття 2 передбачає, що компанії повинні застосовувати ці зміни не пізніше початку свого першого фінансового року, що починається 1 січня 2026 року або після цієї дати. Стаття 3 вказує на те, що регламент набуде чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток містить детальні зміни до МСФЗ 9 та МСФЗ 7, включаючи доповнення та зміни до параграфів та настанови щодо застосування.
Найважливіші положення для практичного використання включають роз’яснення щодо класифікації фінансових активів з особливостями ESG, дозвіл на припинення визнання фінансових зобов’язань, погашених через електронні платіжні системи, до дати погашення за певних умов, а також нові вимоги щодо розкриття інформації про фінансові інструменти з умовними особливостями та інвестиції в інструменти власного капіталу, оцінені за FVOCI. Ці зміни впливають на те, як компанії класифікують та звітують про певні фінансові інструменти, особливо ті, що мають компоненти, пов’язані з ESG, і спрямовані на надання більш прозорої інформації інвесторам.
Регламент Комісії (ЄС) 2025/1108 від 23 травня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту Ради (ЄС) № 2368/2002, який запроваджує схему сертифікації Кімберлійського процесу для міжнародної торгівлі необробленими алмазами
Цей Регламент Комісії (ЄС) 2025/1108 вносить зміни до Регламенту Ради (ЄС) № 2368/2002, який запроваджує схему сертифікації Кімберлійського процесу для міжнародної торгівлі необробленими алмазами. Ключова зміна передбачає оновлення списку учасників схеми сертифікації Кімберлійського процесу (КП) та їх відповідних компетентних органів. Це оновлення відображає додавання Узбекистану до списку учасників, як це було схвалено на пленарному засіданні Кімберлійського процесу в листопаді 2024 року.
Регламент складається з двох статей та додатку. Стаття 1 передбачає, що Додаток II до Регламенту (ЄС) № 2368/2002 замінюється текстом, викладеним у Додатку до цього регламенту. Стаття 2 вказує, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток містить оновлений список учасників схеми сертифікації Кімберлійського процесу, включаючи їхні компетентні органи. Основною зміною є додавання Узбекистану, з відповідним Міністерством інвестицій, промисловості та торгівлі Республіки Узбекистан як компетентним органом.
Найважливішим положенням цього акту є оновлений список учасників у Додатку II, оскільки він безпосередньо впливає на те, хто визнається в рамках схеми сертифікації Кімберлійського процесу. Підприємства та фізичні особи, які беруть участь у міжнародній торгівлі необробленими алмазами, повинні знати про цей оновлений список, щоб забезпечити відповідність вимогам Кімберлійського процесу.