Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 02/05/2025


Перегляд правового акту

Делегований регламент (ЄС) 2025/838 Комісії

Цей регламент оновлює правила рибальства в районі Організації з управління регіональним рибальством у південній частині Тихого океану (SPRFMO), приводячи законодавство ЄС у відповідність до останніх рішень SPRFMO. Ключові зміни включають оновлені вимоги щодо звітності про дані для суден, що працюють у цьому районі. Це охоплює інформацію про судно, повідомлення про перевантаження, журнали спостерігачів і портові операції. Важливе оновлення зобов’язує судна припинити риболовлю та повернутися до порту, якщо їхній супутниковий пристрій відстеження виходить з ладу на строк понад 30 днів, що підвищує рівень дотримання вимог і сталого розвитку.

Делегований регламент (ЄС) 2025/837 Комісії

Цей регламент змінює правила управління блакитним тунцем у східній Атлантиці та Середземномор’ї, враховуючи рекомендації ICCAT. Він передбачає певну гнучкість у коригуванні рибальських потужностей, особливо для кошелькових неводів, без збільшення загальної потужності. Регламент також подовжує пілотний проєкт з вирощування блакитного тунця в Кантабрійському морі з метою збору додаткових даних про його здійсненність. Крім того, Європейське агентство з контролю за рибальством (EFCA) призначено центральним органом для обробки звітів про інспектування, що спрощує процес звітування.

РЕГЛАМЕНТ З ВИКОНАННЯ (ЄС) 2025/862 КОМІСІЇ

Цей регламент оновлює зонування щодо африканської чуми свиней (АЧС) у кількох державах-членах ЄС через нещодавні спалахи. Він змінює Додаток I до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2023/594, у якому перелічено зони обмеження на основі ситуації з АЧС. Зміни включають перекласифікацію певних територій до зон вищого ризику, виключення зон, де АЧС не було протягом визначеного періоду, і визначення нових зон обмеження для запобігання подальшому поширенню хвороби. У ньому перелічено зони обмеження I, II та III у межах постраждалих держав-членів. Ці зони визначені конкретними географічними районами (муніципалітети, райони, частини муніципалітетів тощо) у Німеччині, Естонії, Латвії, Угорщині, Польщі, Словаччині, Італії, Чехії, Греції та Хорватії.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Делегований Регламент Комісії (ЄС) 2025/838 від 19 лютого 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2018/975 Європейського Парламенту та Ради щодо звітності про дані промислу південної ставриди, технічного збою пристрою супутникового стеження, вимог до даних судна в Додатку V, вимог до даних про перевантаження в Додатках VII, VIII та IX, а також вимог до даних порту в Додатках XI та XII

Цей Делегований Регламент Комісії (ЄС) 2025/838 вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2018/975, зосереджуючись на звітності про дані, технічних збоях пристроїв супутникового стеження, даних судна, даних про перевантаження та даних порту в межах Конвенційної зони Організації з управління рибальством у південній частині Тихого океану (SPRFMO). Зміни спрямовані на включення змін, прийнятих SPRFMO на її щорічних засіданнях з 2018 по 2024 рік, до законодавства Союзу. Регламент оновлює вимоги до держав-членів та рибальських суден, що здійснюють діяльність у зоні SPRFMO, з метою узгодження з останніми заходами щодо збереження та управління.

Регламент структурований навколо змін до конкретних статей та додатків оригінального Регламенту (ЄС) 2018/975. Стаття 1 деталізує зміни, включаючи заміну пунктів у статті 7(2) щодо щомісячних списків суден та щорічних наукових звітів, а також зміну статті 41(2) щодо процедур у разі збоїв пристрою супутникового стеження. Суть регламенту полягає в оновлених Додатках V, VII, VIII, IX, XI та XII, які визначають переглянуті вимоги до даних про інформацію про судно, повідомлення про перевантаження, журнали спостерігачів, декларації про перевантаження, запити на захід у порт та звіти про портові інспекції.

Найважливіші положення для практичного використання включають оновлені вимоги до звітності про дані в Додатках V, VII, VIII, IX, XI та XII, які деталізують конкретну інформацію, яку повинні надавати судна та держави-члени. Зміна до статті 41(2), яка зобов’язує судна припинити риболовлю та повернутися до порту, якщо пристрій супутникового стеження виходить з ладу на термін більше 30 днів, також має вирішальне значення для забезпечення дотримання та практики сталого рибальства. Ці зміни безпосередньо впливають на операційні процедури рибальських суден та зобов’язання держав-членів щодо звітності в межах Конвенційної зони SPRFMO.

Делегований Регламент (ЄС) 2025/837 Комісії від 7 лютого 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2023/2053 Європейського Парламенту та Ради щодо управління звичайним тунцем у східній частині Атлантичного океану та Середземному морі

Ось розбивка Делегованого Регламенту (ЄС) 2025/837 Комісії:

Цей регламент вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2023/2053, зосереджуючись на управлінні звичайним тунцем у східній частині Атлантичного океану та Середземному морі. Зміни включають рекомендації від Міжнародної комісії зі збереження атлантичних тунців (ICCAT), зокрема щодо потужності флоту, пілотного проєкту з вирощування та підвищення ефективності звітності. Регламент коригує правила щодо планів управління рибальською потужністю, продовжує пілотний проєкт з вирощування звичайного тунця в Кантабрійському морі та призначає Європейське агентство з контролю рибальства для обробки звітів про інспекції.

**Структура та ключові положення:**

* **Стаття 1:** Ця стаття деталізує конкретні зміни до Регламенту (ЄС) 2023/2053.
* Вона замінює статтю 13 оригінального регламенту, яка стосується річних планів управління рибальською потужністю. Оновлена стаття передбачає певну гнучкість у збільшенні кількості кошелькових суден за певних умов, пов’язаних із конверсією флоту, забезпечуючи, щоб загальна рибальська потужність не збільшувалася.
* Вона замінює пункт 4а статті 17, дозволяючи Іспанії звертатися з проханням дозволити кошельковим суднам, залученим до пілотного проєкту з вирощування звичайного тунця в Кантабрійському морі, здійснювати вилов звичайного тунця в Кантабрійському морі з 26 травня 2025 року до 30 вересня 2025 року.
* Вона вносить зміни до Додатків I та IX оригінального регламенту.
* **Стаття 2:** Визначає дату набрання чинності регламентом, якою є день, що настає після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу.

**Зміни до Додатку I:**

* Замінює пункти 1 і 2, визначаючи обмеження потужності, яких кожна держава-член повинна дотримуватися. Ці обмеження стосуються максимальної кількості суден для вилову на живця, тролінгових суден, кустарних флотів та суден для вилову, яким дозволено ловити звичайного тунця. Він також визначає квоти для цих різних типів суден.
* Додає пункт 3, який передбачає відступ для Франції, дозволяючи суднам, що діють у Біскайській затоці, виловлювати певну кількість звичайного тунця за певних умов.

**Зміни до Додатку IX:**

* Додає розділ, що призначає Європейське агентство з контролю рибальства (EFCA) органом, відповідальним за отримання звітів про інспекції, пов’язаних із виявленими порушеннями, надсилання копій цих звітів державі прапора перевіреного судна та до Секретаріату ICCAT, з копією до Комісії.

**Основні положення для практичного використання:**

* **Гнучкість у рибальській потужності:** Регламент запроваджує певну гнучкість для держав-членів щодо коригування їхньої рибальської потужності, особливо щодо кошелькових суден, за певних умов. Це може дозволити більш ефективно використовувати рибальські можливості.
* **Продовження пілотного проєкту:** Продовження пілотного проєкту з вирощування звичайного тунця в Кантабрійському морі надає можливість зібрати додаткові дані та отримати уявлення про доцільність і сталість вирощування звичайного тунця.
* **Підвищення ефективності звітності:** Призначення EFCA центральним органом для обробки звітів про інспекції має спростити процес звітності та підвищити загальну ефективність заходів моніторингу та контролю.

Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/862 від 30 квітня 2025 року, що вносить зміни до Додатка I до Регламенту імплементації (ЄС) 2023/594, який встановлює спеціальні заходи контролю африканської чуми свиней

Гаразд, я надам вам детальний опис положень акту.

РЕГЛАМЕНТ ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ КОМІСІЇ (ЄС) 2025/862, що вносить зміни до Додатка I до Регламенту імплементації (ЄС) 2023/594, який встановлює спеціальні заходи контролю африканської чуми свиней.

Цей регламент оновлює зонування для африканської чуми свиней (АЧС) у кількох державах-членах ЄС через нещодавні спалахи. Він змінює Додаток I до Регламенту імплементації (ЄС) 2023/594, в якому перелічено зони обмеження на основі ситуації з АЧС. Зміни включають перекласифікацію певних територій до зон вищого ризику (з Зони I до Зони II або з Зони II до Зони III), виключення зон, де АЧС не було протягом певного періоду, та визначення нових зон обмеження для запобігання подальшому поширенню хвороби.

Регламент складається з двох статей та додатка.

* **Стаття 1** безпосередньо змінює Регламент імплементації (ЄС) 2023/594 шляхом заміни його Додатка I текстом, наведеним у додатку до цього нового регламенту.
* **Стаття 2** визначає, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу.

Додаток замінює Додаток I до Регламенту імплементації (ЄС) 2023/594, надаючи оновлений перелік зон обмеження I, II та III у межах постраждалих держав-членів. Ці зони визначаються конкретними географічними районами (муніципалітетами, районами, частинами муніципалітетів тощо) у Німеччині, Естонії, Латвії, Угорщині, Польщі, Словаччині, Італії, Чехії, Греції та Хорватії. Категоризація цих зон відображає оцінений рівень ризику поширення африканської чуми свиней, при цьому Зона III має найвищий ризик, а Зона I – найнижчий.

**Основні положення та зміни:**

* **Німеччина:** Кілька змін, включаючи виключення деяких територій із зони обмеження I, зміну деяких територій із зони обмеження II на зону обмеження I та визначення нових зон обмеження I.
* **Греція:** Після спалаху африканської чуми свиней у утримуваних свиней, який спостерігався в регіоні Східна Македонія та Фракія в Греції, територія була внесена до зони обмеження II. Територію було перекласифіковано до зони обмеження III.
* **Італія:** Після спалаху африканської чуми свиней у дикої свині, який спостерігався в регіоні Емілія-Романья в Італії, територія була внесена до зони обмеження II, але в безпосередній близькості до території, внесеної до зони обмеження I. Територію Італії, яка зараз внесена до зони обмеження I, було перекласифіковано до зони обмеження II. Крім того, деякі зони в регіонах Базиліката, Калабрія та Емілія-Романья в Італії, які наразі внесені до зон обмеження I та II, були виключені з цього Додатка через відсутність спалахів африканської чуми свиней.
* **Польща:** Після спалахів африканської чуми свиней у диких свиней у Поморському, Опольському та Західнопоморському регіонах у Польщі, території були внесені до зони обмеження I та II. Території Польщі, які наразі внесені до зон обмеження I, були перекласифіковані до зон обмеження II. Крім того, зону в Мазовецькому регіоні в Польщі, яка наразі внесена до зони обмеження I, було виключено з цього Додатка через відсутність спалахів африканської чуми свиней.
* Інші держави-члени також постраждали від змін.

**Основні положення щодо його використання:**

* Ключовим положенням є оновлений Додаток I, який визначає конкретні географічні райони, класифіковані як зони обмеження I, II та III.
* Ця класифікація є вирішальною, оскільки вона визначає заходи контролю захворювання, які повинні застосовуватися в кожній зоні. Ці заходи викладені в Регламенті імплементації (ЄС) 2023/594 та Делегованому регламенті (ЄС) 2020/687 і можуть включати обмеження на переміщення живих свиней та продуктів зі свинини, посилений нагляд та заходи біобезпеки.
* Регламент підкреслює науково обґрунтований та заснований на ризиках підхід до зонування, узгоджуючись із рекомендаціями щодо АЧС, виданими Комісією, та міжнародними стандартами Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (WOAH).
* Зміни відображають динамічний характер епідеміологічної ситуації та необхідність постійної адаптації заходів контролю.

**** Цей регламент особливо важливий для фермерів, мисливців та інших зацікавлених сторін, залучених до свинарства в перелічених державах-членах. Вони повинні бути обізнані про класифікацію зонування та конкретні заходи контролю, які застосовуються до їхніх територій.

Leave a comment

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.