Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд судової практики Верховного Суду за 25/01/2025

Справа №473/1381/22 від 14/01/2025 Предмет спору: оскарження вироку суду щодо особи, засудженої за умисне вбивство з корисливих мотивів та розбійний напад.Суд керувався такими основними аргументами: 1) вина засудженого підтверджується сукупністю доказів, включаючи результати судово-медичних та молекулярно-генетичних експертиз, показання свідків, відеозаписи з камер спостереження; 2) всі слідчі дії були проведені з дотриманням процесуального законодавства, а докази є…

Справа №755/8966/23 від 14/01/2025

Предмет спору - законність притягнення до кримінальної відповідальності за крадіжку майна на суму менше 2684 грн в умовах зміни законодавства.Суд керувався тим, що 9 серпня 2024 року набув чинності Закон №3886-IX, який підвищив межу вартості майна для кваліфікації крадіжки як кримінального правопорушення. Об'єднана палата Касаційного кримінального суду дійшла висновку, що цей закон має зворотну дію…

Огляд законопроектів за 25/01/2025

Зареєстровано 5 законопроектів: 12260/П Проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про кредитну історію Суб'єкт ініціативи: Народний депутат України 12306/П Проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про факторинг Суб'єкт ініціативи: Народний депутат України 12439 Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення гарантій захисту суб’єктів господарювання під час здійснення кримінального провадження Суб'єкт…

Огляд законодавства ЄС за 25/01/2025

Огляд юридичних актів: Директива про транспортування небезпечних вантажів: Оновлює регламенти ЄС щодо перевезення небезпечних матеріалів автомобільним, залізничним та внутрішнім водним транспортом, з новими положеннями, що набувають чинності з січня 2025 року. Державам-членам надається час до червня 2025 року для впровадження змін. Регламент про африканську чуму свиней: Змінює обмежені зони для контролю АЧС у Греції, Італії, Литві, Латвії, Польщі…

Делегований регламент Комісії (ЄС) 2025/70 від 21 листопада 2024 року про внесення змін до Делегованого регламенту (ЄС) 2015/1829, що доповнює Регламент (ЄС) № 1144/2014 Європейського Парламенту та Ради щодо заходів з інформування та просування сільськогосподарських продуктів

Цей Регламент вносить зміни до правил надання інформації та просування заходів, що стосуються сільськогосподарських продуктів в ЄС та третіх країнах. Він спрощує адміністративні процедури, посилює запобігання конфлікту інтересів та запроваджує нові методи розрахунку фінансування через фіксовані суми поряд з існуючою системою відшкодування витрат. Акт змінює Делегований регламент (ЄС) 2015/1829 у трьох основних напрямках: Зміни до критеріїв…

Імплементаційне Положення Комісії (ЄС) 2025/120 від 23 січня 2025 року про накладення остаточного антидемпінгового мита на імпорт електричних велосипедів, що походять з Китайської Народної Республіки, за результатами перегляду у зв’язку з закінченням терміну дії відповідно до статті 11(2) Положення (ЄС) 2016/1036 Європейського Парламенту та Ради

Регламент Комісії про впровадження остаточних антидемпінгових мит на імпорт електричних велосипедів (е-байків) з Китаю за результатами перегляду спливу строку дії. Регламент продовжує чинні антидемпінгові заходи, вперше запроваджені у 2019 році. Регламент складається з двох основних частин: (1) детальні висновки розслідування щодо демпінгу, шкоди та інтересів Союзу, та (2) оперативні положення про запровадження мит. Структура включає…

Імплементаційне Положення Комісії (ЄС) 2025/114 від 23 січня 2025 року про накладення остаточного компенсаційного мита на імпорт електричних велосипедів, що походять з Китайської Народної Республіки, після перегляду у зв’язку з закінченням терміну дії відповідно до статті 18 Положення (ЄС) 2016/1037 Європейського Парламенту та Ради

Це Імплементаційне Положення Комісії про накладення остаточного компенсаційного мита на імпорт електричних велосипедів (е-байків) з Китаю за результатами перегляду після закінчення строку дії. Положення зберігає чинні компенсаційні мита в межах від 3,9% до 17,2% на китайські е-байки. Структура положення включає розділи: процедура, визначення продукту, аналіз субсидування, аналіз шкоди, оцінка інтересів Союзу та прикінцеві заходи. Ключові…

Імплементаційне Положення Комісії (ЄС) 2025/164 від 23 січня 2025 року про внесення змін до Додатку I до Імплементаційного Положення (ЄС) 2023/594, що встановлює спеціальні контрольні заходи щодо африканської чуми свиней

Це Імплементаційне Положення Комісії про внесення змін до Додатку I до Регламенту (ЄС) 2023/594 щодо спеціальних заходів контролю за африканською чумою свиней (АЧС). Регламент оновлює обмежені зони I, II та III в різних державах-членах ЄС, де необхідно застосовувати спеціальні заходи контролю захворювання. Основні зміни включають: - Додавання нових обмежених зон у Греції, Італії, Литві, Латвії, Польщі…

Делегована директива Комісії (ЄС) 2025/149 від 15 листопада 2024 року про внесення змін до Додатків до Директиви 2008/68/ЄС Європейського Парламенту та Ради з метою врахування наукового та технічного прогресу

Ця Директива вносить зміни до чинних нормативних актів щодо внутрішнього перевезення небезпечних вантажів у Європейському Союзі, оновлюючи їх відповідно до останніх наукових і технічних досягнень. Вона змінює три ключові міжнародні угоди, що стосуються перевезення небезпечних вантажів автомобільним (ADR), залізничним (RID) та внутрішніми водними шляхами (ADN). Структура Директиви проста і містить чотири основні статті, які визначають поправки,…

Огляд українського законодавства за 25/01/2025

Рішення КСУ щодо акцизного податку Конституційний Суд визнав неконституційним положення Податкового кодексу про акцизний податок з роздрібного продажу пального, що діяло з 1 січня 2015 року. Основною причиною стало порушення принципу стабільності податкового законодавства, оскільки закон набрав чинності без надання розумного перехідного періоду. КСУ визнав, що відсутність перехідного періоду створила надмірне податкове навантаження на бізнес. Порядки…

Про затвердження Критеріїв, за якими здійснюється визначення Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України підприємств, установ і організацій у сфері оборонно-промислового комплексу, промисловості, авіабудівній галузі та у сфері космічної діяльності такими, що мають важливе значення для національної економіки

Наказ встановлює критерії визначення підприємств оборонно-промислового комплексу, промисловості, авіабудівної та космічної галузей такими, що мають важливе значення для національної економіки. Документ прийнято для цілей бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та воєнний час.Наказ складається з двох основних частин: розпорядчої та додатку з критеріями. Критерії поділяються на дві групи: для підприємств ОПК (достатньо відповідати одному з трьох…

Про затвердження Критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які мають важливе значення для національної економіки у галузях транспорту, поштового зв’язку, будівництва, енергоефективності та житлово-комунального господарства в особливий період

Наказ встановлює критерії для визначення підприємств, які мають важливе значення для національної економіки в особливий період у сферах транспорту, поштового зв'язку, будівництва, енергоефективності та ЖКГ. Такі підприємства можуть отримати право на бронювання працівників від мобілізації.Документ складається з трьох основних розділів: критерії визначення підприємств, перелік документів для підтвердження відповідності критеріям, та умови прийняття рішення. Цей наказ…

Про врахування висловлених органом державної реєстрації зауважень до наказу Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України від 26 грудня 2024 року № 192

Наказ вносить технічну зміну до назви Критеріїв визначення важливих підприємств оборонно-промислового комплексу, уточнюючи, що таке визначення здійснюється саме Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України.Структурно наказ складається з 4 пунктів, які визначають: суть зміни, порядок реєстрації, набрання чинності та контроль за виконанням. Зміна полягає лише у доповненні заголовку документа словами про уповноважений орган.Ключовим моментом є…

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 січня 2025 року “Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”

Указ вводить в дію рішення РНБО від 19 січня 2025 року щодо застосування та скасування персональних санкцій проти окремих фізичних та юридичних осіб.Структурно указ складається з трьох пунктів: введення в дію рішення РНБО, визначення контролюючого органу (Секретар РНБО) та набрання чинності з дня опублікування.Ключовим положенням є те, що указ є правовою підставою для застосування обмежувальних…

Про продовження строку реалізації Національної стратегії розв’язання проблеми невиконання рішень судів, боржниками за якими є державний орган або державне підприємство, установа, організація, на період до 2025 року та плану заходів щодо її реалізації

Розпорядження продовжує до 2027 року строк дії Національної стратегії розв'язання проблеми невиконання судових рішень, де боржниками є державні органи або підприємства. Документ також затверджує оновлений план заходів для реалізації цієї стратегії.Структурно акт складається з двох частин: 1) безпосередньо розпорядження про продовження строку дії стратегії; 2) зміни до попередніх розпоряджень та новий план заходів щодо реалізації…

Деякі питання реалізації положень Закону України “Про державні резерви” щодо формування державних резервів

Постанова затверджує два ключові порядки щодо формування та зберігання державних резервів - матеріального та мобілізаційного.Перший порядок визначає механізм формування державних резервів та переміщення матеріальних цінностей. Ключові положення:Формуванням матеріального резерву займається Державне агентство з управління резервами Мобілізаційний резерв формують міністерства та інші органи влади Встановлено чіткі вимоги до якості матеріальних цінностей та документального оформлення Визначено механізм…

Рішення Другого сенату Конституційного Суду України у справі за конституційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю „Геомакс-Ресурс“ щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого припису абзацу другого підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України в редакції Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи“ від 28 грудня 2014 року № 71-VIII

Рішення стосується конституційності положення Податкового кодексу України щодо акцизного податку з роздрібного продажу пального, яке діяло з 1 січня 2015 року.Структурно рішення складається з трьох основних частин: 1) опис обставин справи та позицій сторін; 2) аналіз відповідності оспорюваної норми принципам верховенства права та юридичної визначеності; 3) висновки щодо порушення конституційних прав суб'єктів господарювання.Ключові положення рішення:КСУ…
E-mail
Password
Confirm Password