Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

[:uk]Регламент Ради (ЄС) 2024/2642 від 8 жовтня 2024 року щодо обмежувальних заходів у зв’язку з дестабілізуючими діями Росії[:]

[:uk]




Аналіз Регламенту Ради (ЄС) 2024/2642

Регламент Ради (ЄС) 2024/2642

Щодо обмежувальних заходів у зв’язку з дестабілізуючою діяльністю Росії

Стаття 1: Визначення

Визначає ключові терміни, що використовуються в регламенті, включаючи:

  • Претензія: Будь-яка претензія, пов’язана з контрактами або угодами.
  • Контракт або угода: Будь-яка угода будь-якої форми, включаючи облігації, гарантії та кредити.
  • Компетентні органи: Визначені органи держав-членів, зазначені в Додатку II.
  • Економічні ресурси: Активи, які можуть бути використані для отримання коштів, товарів або послуг.
  • Заморожування економічних ресурсів: Запобігання використанню економічних ресурсів.
  • Заморожування коштів: Запобігання будь-яким змінам або використанню коштів.
  • Кошти: Фінансові активи, включаючи готівку, депозити, цінні папери та фінансові зобов’язання.
  • Територія Союзу: Включає території держав-членів та повітряний простір.

Стаття 2: Заморожування коштів та економічних ресурсів

  • Усі кошти та економічні ресурси осіб/суб’єктів, зазначених у Додатку I, підлягають заморожуванню.
  • Заборона на надання коштів особам/суб’єктам, які зазначені у списку.
  • Критерії для включення до списку включають участь у дестабілізуючій діяльності, такій як підрив демократії, підтримка насильницьких дій або експлуатація конфліктів.

Стаття 3: Відступи для звільнення коштів

  • Дозволяє авторизацію на звільнення певних заморожених коштів для:
    • Основних потреб (наприклад, їжа, ліки)
    • Юридичних послуг
    • Платежів за утримання заморожених коштів
    • Надзвичайних витрат за попереднім повідомленням
    • Офіційних цілей дипломатичних місій або міжнародних організацій
    • Електронних комунікаційних послуг операторами Союзу
  • Держави-члени повинні повідомити інші країни про будь-які авторизації протягом двох тижнів.

Стаття 4: Гуманітарні винятки

  • Виключає гуманітарну допомогу, надану визнаними організаціями, з положень про заморожування.
  • Виняток не застосовується до певних суб’єктів, позначених зірочкою в Додатку I.
  • Компетентні органи можуть авторизувати необхідні звільнення для гуманітарних потреб.

Статті 5-7: Додаткові відступи та положення

  • Стаття 5: Дозволяє звільнення коштів на основі попередніх арбітражних або судових рішень, які не приносять вигоду зазначеним особам/суб’єктам.
  • Стаття 6: Дозволяє платежі, що виникають за існуючими контрактами до внесення в Додаток I.
  • Стаття 7: Дозволяє зарахування коштів на заморожені рахунки фінансовими установами за специфічних умов та зобов’язує терміново повідомляти про такі операції.

Стаття 8: Обмін інформацією та співпраця

  • Вимагає термінового надання інформації компетентним органам для дотримання вимог.
  • Зобов’язує до співпраці з органами для цілей перевірки.
  • Обмежує використання інформації виключно для запланованих цілей.

Стаття 9: Заборона обходу

  • Забороняє участь у діяльності, спрямованій на обхід заходів.
  • Зазначені особи/суб’єкти повинні звітувати про свої кошти або економічні ресурси протягом шести тижнів з моменту внесення до списку.
  • Невиконання вимог вважається спробою обійти заходи.

Стаття 10: Захист відповідальності

  • Захищає осіб або суб’єктів, які діють добросовісно, від відповідальності, якщо не буде доведено недбалість.
  • Відповідальності не буде, якщо дії порушують регламент без обґрунтованої підозри.

Стаття 11: Заборона на претензії

  • Забороняє претензії, пов’язані з контрактами або угодами, що підлягають заходам, якщо їх подають зазначені особи/суб’єкти.
  • Покладає тягар доведення на тих, хто намагається забезпечити виконання таких претензій.

Стаття 12: Обмін інформацією

  • Вимагає від Комісії та держав-членів обмін інформацією щодо заходів та будь-яких пов’язаних питань виконання.
  • Зобов’язує терміново ділитися відповідною інформацією, яка впливає на виконання регламенту.

Стаття 13: Процедура внесення до списку

  • Описує процес додавання осіб/суб’єктів до Додатку I, включаючи повідомлення про підстави та можливість для зауважень.
  • Вимагає регулярного перегляду Додатку I щонайменше раз на рік.
  • Надає Комісії право вносити зміни до Додатку II на основі інформації держав-членів.

Стаття 14: Зміст Додатку I

  • Включає підстави для внесення до списку та ідентифікаційну інформацію для зазначених осіб/суб’єктів.
  • Для фізичних осіб можуть включатися імена, псевдоніми, дата/місце народження, національність, ідентифікаційні номери, стать, адреса та професія.
  • Для юридичних осіб можуть включатися назви, дані реєстрації та місце ведення бізнесу.

Стаття 15: Покарання

  • Держави-члени повинні встановити ефективні, пропорційні та стримуючі покарання за порушення.
  • Вимагає заходів для конфіскації доходів від таких порушень.
  • Держави-члени повинні повідомити Комісію про свої правила покарання та будь-які зміни.

Стаття 16: Обробка даних

  • Дозволяє Раді, Комісії та Високому представнику обробляти персональні дані, необхідні для регламенту.
  • Обмежує обробку даних до того, що необхідно для підготовки Додатку I.
  • Призначає ці органи як “контролерів” для забезпечення прав захисту даних.

Стаття 17: Призначення компетентних органів

  • Держави-члени повинні призначити та ідентифікувати компетентні органи в Додатку II.
  • Вимагає повідомлення про будь-які зміни до Комісії.

Стаття 18: Використання інформації

Обмежує Комісію використанням наданої або отриманої інформації виключно для цілей, передбачених регламентом.

Стаття 19: Сфера застосування

  • Застосовується на території Союзу, на борту літаків або суден держав-членів, до громадян держав-членів незалежно від місцезнаходження, а також до юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством держави-члена, що здійснюють бізнес у межах Союзу.

Стаття 20: Вступ у силу

Регламент набирає чинності наступного дня після його публікації в Офіційному журналі Європейського Союзу і безпосередньо застосовується у всіх державах-членах.

Додатки

Додаток I

Містить список фізичних та юридичних осіб, суб’єктів та органів, що підлягають обмежувальним заходам.

Додаток II

Надає вебсайти та контактні дані компетентних органів, відповідальних за виконання регламенту в державах-членах.


[:]

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.