Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

[:uk]Регламент Ради (ЄС) 2024/2642 від 8 жовтня 2024 року щодо обмежувальних заходів у зв’язку з дестабілізуючими діями Росії[:]

[:uk]




Аналіз Регламенту Ради (ЄС) 2024/2642

Регламент Ради (ЄС) 2024/2642

Щодо обмежувальних заходів у зв’язку з дестабілізуючою діяльністю Росії

Стаття 1: Визначення

Визначає ключові терміни, що використовуються в регламенті, включаючи:

  • Претензія: Будь-яка претензія, пов’язана з контрактами або угодами.
  • Контракт або угода: Будь-яка угода будь-якої форми, включаючи облігації, гарантії та кредити.
  • Компетентні органи: Визначені органи держав-членів, зазначені в Додатку II.
  • Економічні ресурси: Активи, які можуть бути використані для отримання коштів, товарів або послуг.
  • Заморожування економічних ресурсів: Запобігання використанню економічних ресурсів.
  • Заморожування коштів: Запобігання будь-яким змінам або використанню коштів.
  • Кошти: Фінансові активи, включаючи готівку, депозити, цінні папери та фінансові зобов’язання.
  • Територія Союзу: Включає території держав-членів та повітряний простір.

Стаття 2: Заморожування коштів та економічних ресурсів

  • Усі кошти та економічні ресурси осіб/суб’єктів, зазначених у Додатку I, підлягають заморожуванню.
  • Заборона на надання коштів особам/суб’єктам, які зазначені у списку.
  • Критерії для включення до списку включають участь у дестабілізуючій діяльності, такій як підрив демократії, підтримка насильницьких дій або експлуатація конфліктів.

Стаття 3: Відступи для звільнення коштів

  • Дозволяє авторизацію на звільнення певних заморожених коштів для:
    • Основних потреб (наприклад, їжа, ліки)
    • Юридичних послуг
    • Платежів за утримання заморожених коштів
    • Надзвичайних витрат за попереднім повідомленням
    • Офіційних цілей дипломатичних місій або міжнародних організацій
    • Електронних комунікаційних послуг операторами Союзу
  • Держави-члени повинні повідомити інші країни про будь-які авторизації протягом двох тижнів.

Стаття 4: Гуманітарні винятки

  • Виключає гуманітарну допомогу, надану визнаними організаціями, з положень про заморожування.
  • Виняток не застосовується до певних суб’єктів, позначених зірочкою в Додатку I.
  • Компетентні органи можуть авторизувати необхідні звільнення для гуманітарних потреб.

Статті 5-7: Додаткові відступи та положення

  • Стаття 5: Дозволяє звільнення коштів на основі попередніх арбітражних або судових рішень, які не приносять вигоду зазначеним особам/суб’єктам.
  • Стаття 6: Дозволяє платежі, що виникають за існуючими контрактами до внесення в Додаток I.
  • Стаття 7: Дозволяє зарахування коштів на заморожені рахунки фінансовими установами за специфічних умов та зобов’язує терміново повідомляти про такі операції.

Стаття 8: Обмін інформацією та співпраця

  • Вимагає термінового надання інформації компетентним органам для дотримання вимог.
  • Зобов’язує до співпраці з органами для цілей перевірки.
  • Обмежує використання інформації виключно для запланованих цілей.

Стаття 9: Заборона обходу

  • Забороняє участь у діяльності, спрямованій на обхід заходів.
  • Зазначені особи/суб’єкти повинні звітувати про свої кошти або економічні ресурси протягом шести тижнів з моменту внесення до списку.
  • Невиконання вимог вважається спробою обійти заходи.

Стаття 10: Захист відповідальності

  • Захищає осіб або суб’єктів, які діють добросовісно, від відповідальності, якщо не буде доведено недбалість.
  • Відповідальності не буде, якщо дії порушують регламент без обґрунтованої підозри.

Стаття 11: Заборона на претензії

  • Забороняє претензії, пов’язані з контрактами або угодами, що підлягають заходам, якщо їх подають зазначені особи/суб’єкти.
  • Покладає тягар доведення на тих, хто намагається забезпечити виконання таких претензій.

Стаття 12: Обмін інформацією

  • Вимагає від Комісії та держав-членів обмін інформацією щодо заходів та будь-яких пов’язаних питань виконання.
  • Зобов’язує терміново ділитися відповідною інформацією, яка впливає на виконання регламенту.

Стаття 13: Процедура внесення до списку

  • Описує процес додавання осіб/суб’єктів до Додатку I, включаючи повідомлення про підстави та можливість для зауважень.
  • Вимагає регулярного перегляду Додатку I щонайменше раз на рік.
  • Надає Комісії право вносити зміни до Додатку II на основі інформації держав-членів.

Стаття 14: Зміст Додатку I

  • Включає підстави для внесення до списку та ідентифікаційну інформацію для зазначених осіб/суб’єктів.
  • Для фізичних осіб можуть включатися імена, псевдоніми, дата/місце народження, національність, ідентифікаційні номери, стать, адреса та професія.
  • Для юридичних осіб можуть включатися назви, дані реєстрації та місце ведення бізнесу.

Стаття 15: Покарання

  • Держави-члени повинні встановити ефективні, пропорційні та стримуючі покарання за порушення.
  • Вимагає заходів для конфіскації доходів від таких порушень.
  • Держави-члени повинні повідомити Комісію про свої правила покарання та будь-які зміни.

Стаття 16: Обробка даних

  • Дозволяє Раді, Комісії та Високому представнику обробляти персональні дані, необхідні для регламенту.
  • Обмежує обробку даних до того, що необхідно для підготовки Додатку I.
  • Призначає ці органи як “контролерів” для забезпечення прав захисту даних.

Стаття 17: Призначення компетентних органів

  • Держави-члени повинні призначити та ідентифікувати компетентні органи в Додатку II.
  • Вимагає повідомлення про будь-які зміни до Комісії.

Стаття 18: Використання інформації

Обмежує Комісію використанням наданої або отриманої інформації виключно для цілей, передбачених регламентом.

Стаття 19: Сфера застосування

  • Застосовується на території Союзу, на борту літаків або суден держав-членів, до громадян держав-членів незалежно від місцезнаходження, а також до юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством держави-члена, що здійснюють бізнес у межах Союзу.

Стаття 20: Вступ у силу

Регламент набирає чинності наступного дня після його публікації в Офіційному журналі Європейського Союзу і безпосередньо застосовується у всіх державах-членах.

Додатки

Додаток I

Містить список фізичних та юридичних осіб, суб’єктів та органів, що підлягають обмежувальним заходам.

Додаток II

Надає вебсайти та контактні дані компетентних органів, відповідальних за виконання регламенту в державах-членах.


[:]

E-mail
Password
Confirm Password