Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 03/05/2025



Аналіз нормативно-правового акту

Делегований регламент (ЄС) 2025/837 Комісії

Цей регламент оновлює правила щодо управління блакитним тунцем у східній Атлантиці та Середземному морі, узгоджуючи з рекомендаціями Міжнародної комісії зі збереження атлантичних тунців (ICCAT). Ключові зміни включають переглянуті річні плани управління рибальськими потужностями, які дозволяють коригувати кількість суден і пасток на основі розподілених можливостей риболовлі. Держави-члени тепер можуть збільшити кількість суден для кошелькового лову шляхом перетворення інших флотів, що займаються виловом блакитного тунця, за умови, що це не збільшить загальну потужність. Регламент продовжує пілотний проєкт у Кантабрійському морі, дозволяючи Іспанії дозволити суднам кошелькового лову, які беруть участь у вирощуванні блакитного тунця, здійснювати вилов у цьому районі протягом визначеного періоду. Він також визначає Європейське агентство з контролю за рибальством як орган, відповідальний за обробку звітів про перевірки, пов’язаних з порушеннями.

Делегований регламент (ЄС) 2025/838 Комісії

Цей регламент вносить зміни до вимог щодо звітності про дані та технічних вимог для рибальських суден у районі дії Конвенції Організації з управління рибальством у південній частині Тихого океану (SPRFMO), оновлюючи Регламент (ЄС) 2018/975. Ключовими моментами оновлення є переглянуті терміни подання списків суден і наукових звітів, вимога щодо повернення суден у порт, якщо несправності пристрою супутникового стеження не усунено протягом 30 днів, а також оновлені формати повідомлень про перевантаження, журналів спостерігачів, декларацій про перевантаження, запитів на захід у порт і звітів про перевірки. Ці оновлення забезпечують дотримання останніх заходів зі збереження та управління, прийнятих SPRFMO, з метою підвищення точності та своєчасності збору даних і покращення моніторингу та контролю рибальської діяльності.

Регламент (ЄС) 2025/862 Комісії з виконання

Цей регламент вносить зміни до Додатку I до Регламенту (ЄС) 2023/594 з виконання, зосереджуючись на спеціальних заходах контролю хвороб для африканської чуми свиней (АЧС). Зміна оновлює зони обмеження (I, II та III) у Німеччині, Греції, Італії та Польщі на основі останніх спалахів АЧС. Деякі райони, які раніше були зазначені як зони обмеження I або II, тепер виключені зі списку через відсутність спалахів АЧС протягом останніх дванадцяти місяців і ефективність застосованих заходів контролю хвороб. Найважливішим аспектом цього регламенту є точне визначення зон обмеження, оскільки класифікація району до певної зони обмеження зумовлює конкретні заходи контролю хвороб.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Делегований Регламент (ЄС) 2025/837 Комісії від 7 лютого 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2023/2053 Європейського Парламенту та Ради щодо управління блакитним тунцем у східній частині Атлантики та Середземномор’ї

Ось розбивка Делегованого Регламенту (ЄС) 2025/837 Комісії:

Цей регламент вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2023/2053, зосереджуючись на управлінні блакитним тунцем у східній частині Атлантики та Середземномор’ї. Зміни включають рекомендації Міжнародної комісії зі збереження атлантичних тунців (ICCAT), зокрема щодо потужності флоту, винятків для малих суден і пілотного проєкту з вирощування блакитного тунця. Регламент також призначає Європейське агентство з контролю за рибальством органом, відповідальним за обробку звітів про інспекції, пов’язаних із порушеннями.

**Структура та ключові положення:**

* **Стаття 1:** Ця стаття деталізує конкретні зміни до Регламенту (ЄС) 2023/2053.
* **Стаття 13 (Плани управління рибальською потужністю):** Замінює існуючу статтю оновленими правилами щодо річних планів управління рибальською потужністю. Дозволяє коригування кількості рибальських суден і пасток для узгодження з виділеними можливостями рибальства. Ключовою зміною є відступ, який дозволяє державам-членам збільшувати кількість кошелькових неводів шляхом перетворення з інших флотів, що займаються виловом блакитного тунця, за умови, що це не призведе до збільшення загальної потужності порівняно з попереднім роком.
* **Стаття 17 (Пілотний проєкт):** Змінює пункт 4а, щоб продовжити період, протягом якого Іспанія може звертатися з проханням дозволити кошельковим неводам, що беруть участь у пілотному проєкті з вирощування блакитного тунця в Кантабрійському морі, здійснювати вилов у цій зоні, зокрема з 26 травня 2025 року по 30 вересня 2025 року.
* **Додатки I та IX:** Ці додатки змінюються, як детально описано в додатку до нового регламенту. Додаток I стосується дозволеної рибальської потужності та розподілу квот. Додаток IX визначає Європейське агентство з контролю за рибальством як орган, відповідальний за обробку звітів про інспекції, пов’язаних з виявленими порушеннями.
* **Стаття 2:** Вказує, що регламент набуває чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу.

**Основні положення для практичного використання:**

* **Коригування рибальської потужності:** Держави-члени з квотами на вилов блакитного тунця повинні коригувати свою рибальську потужність відповідно до виділених їм можливостей.
* **Перетворення кошелькових неводів:** Можливість збільшення кількості кошелькових неводів шляхом перетворення з інших флотів, за певних умов, пропонує гнучкість в управлінні флотом.
* **Пілотний проєкт у Кантабрійському морі:** Продовження пілотного проєкту дозволяє Іспанії продовжувати вирощування блакитного тунця в Кантабрійському морі за певних умов.
* **Розподіл квот:** Регламент визначає розподіл квот для різних типів рибальських суден (судна, що використовують живцеву рибу, тролінгові судна, кустарні рибальські судна та рибальські судна в Адріатичному морі).
* **Роль Європейського агентства з контролю за рибальством:** Призначення Європейського агентства з контролю за рибальством органом, відповідальним за обробку звітів про інспекції, спрямоване на покращення ефективності звітування та правозастосування.

Делегований Регламент (ЄС) 2025/838 Комісії від 19 лютого 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2018/975 Європейського Парламенту та Ради щодо звітності про дані промислу ставриди, технічного збою супутникового пристрою стеження, вимог до даних судна в Додатку V, вимог до даних перевантаження в Додатках VII, VIII та IX, та вимог до даних порту в Додатках XI та XII

Цей Делегований Регламент (ЄС) 2025/838 Комісії вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2018/975, зосереджуючись на звітності про дані та технічних вимогах до рибальських суден, що здійснюють діяльність у районі дії Конвенції Організації з управління рибальством у південній частині Тихого океану (SPRFMO). Регламент оновлює правила щодо звітування про діяльність суден, обробки технічних збоїв супутникових пристроїв стеження та стандартизації вимог до даних про характеристики суден, операції з перевантаження та портову діяльність. Ці зміни спрямовані на узгодження законодавства ЄС з останніми заходами з охорони та управління, прийнятими SPRFMO.

Регламент складається з двох статей і додатка. Стаття 1 деталізує конкретні зміни до Регламенту (ЄС) 2018/975, включаючи зміни до термінів подання щомісячних звітів про переліки рибальських суден, щорічних звітів про наукові дослідження та процедур вирішення проблем із збоями супутникових пристроїв стеження. Він також передбачає оновлення Додатків V, VII, VIII, IX, XI та XII оригінального регламенту, які стосуються даних судна, повідомлень про перевантаження, журналів спостерігачів, декларацій про перевантаження та інформації, пов’язаної з портами. Стаття 2 визначає дату набрання чинності регламентом та дати застосування певних положень. Додаток містить детальні оновлені формати та вимоги до різних звітів і декларацій, пов’язаних з рибальською діяльністю.

Ключові положення включають переглянуті терміни подання переліків суден і наукових звітів, вимогу до суден повертатися в порт, якщо збої супутникових пристроїв стеження не усунено протягом 30 днів, а також оновлені формати повідомлень про перевантаження, журналів спостерігачів, декларацій про перевантаження та запитів на захід у порт і звітів про інспектування. Ці зміни спрямовані на підвищення точності та своєчасності збору даних, покращення моніторингу та контролю рибальської діяльності та забезпечення дотримання заходів з охорони та управління SPRFMO.

Регламент (ЄС) 2025/862 Комісії від 30 квітня 2025 року, що вносить зміни до Додатка I до Виконавчого регламенту (ЄС) 2023/594, який встановлює спеціальні заходи контролю захворювання африканської чуми свиней

Ось опис наданого вами акту:

**1. Суть акту:**

Цей Виконавчий регламент (ЄС) 2025/862 Комісії вносить зміни до Додатка I до Виконавчого регламенту (ЄС) 2023/594, який встановлює спеціальні заходи контролю захворювання африканської чуми свиней (АЧС). Зміна передбачає оновлення переліків обмежених зон (I, II та III) у кількох державах-членах (Німеччина, Греція, Італія та Польща) на основі останніх спалахів і епідеміологічної ситуації, що розвивається, щодо АЧС. Мета полягає в тому, щоб активно боротися з ризиками, пов’язаними з поширенням хвороби в межах Союзу.

**2. Структура та основні положення:**

* **Вносить зміни до Додатка I:** Основною частиною цього регламенту є заміна Додатка I до Виконавчого регламенту (ЄС) 2023/594 новою версією. Цей додаток містить перелік обмежених зон I, II та III у державах-членах, які постраждали від африканської чуми свиней.
* **Обмежені зони:** Регламент переглядає визначення цих зон у Німеччині, Греції, Італії та Польщі, або шляхом додавання нових територій, зміни їх класифікації (наприклад, з зони I до зони II або III), або шляхом їх повного вилучення. Ці зміни ґрунтуються на останніх спалахах АЧС як у диких, так і в утримуваних свиней.
* **Виключення зон зі списку:** На основі інформації та обґрунтування, наданих Німеччиною, Італією та Польщею, певні території, які раніше були зазначені як обмежені зони I або II, тепер виключені зі списку через відсутність спалахів АЧС протягом останніх дванадцяти місяців та ефективність застосованих заходів контролю захворювання.
* **Конкретні зміни:** Додаток містить детальні переліки муніципалітетів, адміністративних регіонів і географічних районів у межах кожної держави-члена, які підпадають під різні класифікації обмежених зон.

**3. Основні положення, важливі для використання:**

* **Географічний обсяг:** Найбільш важливим аспектом цього регламенту є точне визначення обмежених зон. Підприємства, фермери, мисливці та інші зацікавлені сторони повинні уважно ознайомитися з Додатком I, щоб визначити, чи підпадають їхні види діяльності або майно під обмежену зону.
* **Заходи контролю захворювання:** Класифікація території в конкретну обмежену зону (I, II або III) запускає конкретні заходи контролю захворювання, як зазначено у Виконавчому регламенті (ЄС) 2023/594 та Делегованому регламенті (ЄС) 2020/687. Зацікавлені сторони повинні знати та дотримуватися цих заходів, які можуть включати обмеження на переміщення живих свиней та продуктів з них, посилений нагляд та протоколи біобезпеки.
* **Динамічний характер:** Регламент визнає, що ситуація з АЧС є дуже динамічною. Це означає, що обмежені зони можуть змінюватися залежно від епідеміологічної ситуації, що розвивається. Зацікавлені сторони повинні бути в курсі будь-яких подальших змін до Виконавчого регламенту (ЄС) 2023/594.

Leave a comment

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.