[:uk]
Регламент Ради (ЄС) 2024/2642
Щодо обмежувальних заходів у зв’язку з дестабілізуючою діяльністю Росії
Стаття 1: Визначення
Визначає ключові терміни, що використовуються в регламенті, включаючи:
- Претензія: Будь-яка претензія, пов’язана з контрактами або угодами.
- Контракт або угода: Будь-яка угода будь-якої форми, включаючи облігації, гарантії та кредити.
- Компетентні органи: Визначені органи держав-членів, зазначені в Додатку II.
- Економічні ресурси: Активи, які можуть бути використані для отримання коштів, товарів або послуг.
- Заморожування економічних ресурсів: Запобігання використанню економічних ресурсів.
- Заморожування коштів: Запобігання будь-яким змінам або використанню коштів.
- Кошти: Фінансові активи, включаючи готівку, депозити, цінні папери та фінансові зобов’язання.
- Територія Союзу: Включає території держав-членів та повітряний простір.
Стаття 2: Заморожування коштів та економічних ресурсів
- Усі кошти та економічні ресурси осіб/суб’єктів, зазначених у Додатку I, підлягають заморожуванню.
- Заборона на надання коштів особам/суб’єктам, які зазначені у списку.
- Критерії для включення до списку включають участь у дестабілізуючій діяльності, такій як підрив демократії, підтримка насильницьких дій або експлуатація конфліктів.
Стаття 3: Відступи для звільнення коштів
- Дозволяє авторизацію на звільнення певних заморожених коштів для:
- Основних потреб (наприклад, їжа, ліки)
- Юридичних послуг
- Платежів за утримання заморожених коштів
- Надзвичайних витрат за попереднім повідомленням
- Офіційних цілей дипломатичних місій або міжнародних організацій
- Електронних комунікаційних послуг операторами Союзу
- Держави-члени повинні повідомити інші країни про будь-які авторизації протягом двох тижнів.
Стаття 4: Гуманітарні винятки
- Виключає гуманітарну допомогу, надану визнаними організаціями, з положень про заморожування.
- Виняток не застосовується до певних суб’єктів, позначених зірочкою в Додатку I.
- Компетентні органи можуть авторизувати необхідні звільнення для гуманітарних потреб.
Статті 5-7: Додаткові відступи та положення
- Стаття 5: Дозволяє звільнення коштів на основі попередніх арбітражних або судових рішень, які не приносять вигоду зазначеним особам/суб’єктам.
- Стаття 6: Дозволяє платежі, що виникають за існуючими контрактами до внесення в Додаток I.
- Стаття 7: Дозволяє зарахування коштів на заморожені рахунки фінансовими установами за специфічних умов та зобов’язує терміново повідомляти про такі операції.
Стаття 8: Обмін інформацією та співпраця
- Вимагає термінового надання інформації компетентним органам для дотримання вимог.
- Зобов’язує до співпраці з органами для цілей перевірки.
- Обмежує використання інформації виключно для запланованих цілей.
Стаття 9: Заборона обходу
- Забороняє участь у діяльності, спрямованій на обхід заходів.
- Зазначені особи/суб’єкти повинні звітувати про свої кошти або економічні ресурси протягом шести тижнів з моменту внесення до списку.
- Невиконання вимог вважається спробою обійти заходи.
Стаття 10: Захист відповідальності
- Захищає осіб або суб’єктів, які діють добросовісно, від відповідальності, якщо не буде доведено недбалість.
- Відповідальності не буде, якщо дії порушують регламент без обґрунтованої підозри.
Стаття 11: Заборона на претензії
- Забороняє претензії, пов’язані з контрактами або угодами, що підлягають заходам, якщо їх подають зазначені особи/суб’єкти.
- Покладає тягар доведення на тих, хто намагається забезпечити виконання таких претензій.
Стаття 12: Обмін інформацією
- Вимагає від Комісії та держав-членів обмін інформацією щодо заходів та будь-яких пов’язаних питань виконання.
- Зобов’язує терміново ділитися відповідною інформацією, яка впливає на виконання регламенту.
Стаття 13: Процедура внесення до списку
- Описує процес додавання осіб/суб’єктів до Додатку I, включаючи повідомлення про підстави та можливість для зауважень.
- Вимагає регулярного перегляду Додатку I щонайменше раз на рік.
- Надає Комісії право вносити зміни до Додатку II на основі інформації держав-членів.
Стаття 14: Зміст Додатку I
- Включає підстави для внесення до списку та ідентифікаційну інформацію для зазначених осіб/суб’єктів.
- Для фізичних осіб можуть включатися імена, псевдоніми, дата/місце народження, національність, ідентифікаційні номери, стать, адреса та професія.
- Для юридичних осіб можуть включатися назви, дані реєстрації та місце ведення бізнесу.
Стаття 15: Покарання
- Держави-члени повинні встановити ефективні, пропорційні та стримуючі покарання за порушення.
- Вимагає заходів для конфіскації доходів від таких порушень.
- Держави-члени повинні повідомити Комісію про свої правила покарання та будь-які зміни.
Стаття 16: Обробка даних
- Дозволяє Раді, Комісії та Високому представнику обробляти персональні дані, необхідні для регламенту.
- Обмежує обробку даних до того, що необхідно для підготовки Додатку I.
- Призначає ці органи як “контролерів” для забезпечення прав захисту даних.
Стаття 17: Призначення компетентних органів
- Держави-члени повинні призначити та ідентифікувати компетентні органи в Додатку II.
- Вимагає повідомлення про будь-які зміни до Комісії.
Стаття 18: Використання інформації
Обмежує Комісію використанням наданої або отриманої інформації виключно для цілей, передбачених регламентом.
Стаття 19: Сфера застосування
- Застосовується на території Союзу, на борту літаків або суден держав-членів, до громадян держав-членів незалежно від місцезнаходження, а також до юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством держави-члена, що здійснюють бізнес у межах Союзу.
Стаття 20: Вступ у силу
Регламент набирає чинності наступного дня після його публікації в Офіційному журналі Європейського Союзу і безпосередньо застосовується у всіх державах-членах.
Додатки
Додаток I
Містить список фізичних та юридичних осіб, суб’єктів та органів, що підлягають обмежувальним заходам.
Додаток II
Надає вебсайти та контактні дані компетентних органів, відповідальних за виконання регламенту в державах-членах.
[:]