Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

[:uk]Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України[:]

[:uk]Міністерство фінансів України видало наказ № 400 від 9 серпня 2024 року, яким вносить зміни до низки нормативно-правових актів, що регулюють порядок заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість (ПДВ). Ці зміни спрямовані на приведення нормативних документів у відповідність із останніми змінами в податковому законодавстві, зокрема враховуючи нові закони, прийняті в 2023 та 2024 роках.

**Основні положення наказу:**

1. **Оновлення форм податкової документації:**
– **Податкова накладна:** Форма податкової накладної викладена в новій редакції. Вона тепер складається в електронній формі з використанням кваліфікованого або удосконаленого електронного підпису уповноваженої особи платника податку.
– **Податкова декларація з ПДВ:** Оновлена форма декларації передбачає нові рядки для відображення операцій з експорту окремих видів товарів та коригувань податкових зобов’язань.
– **Уточнюючий розрахунок з ПДВ:** Нова форма уточнюючого розрахунку застосовується для виправлення самостійно виявлених помилок у звітності.
– **Розрахунок податкових зобов’язань за отриманими від нерезидентів послугами:** Оновлено форму розрахунку для платників, які отримують послуги від нерезидентів, не зареєстрованих платниками податків в Україні.

2. **Зміни в порядку заповнення податкової накладної:**
– Податкові накладні та додатки до них тепер складаються виключно в електронній формі з використанням електронного підпису відповідно до Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».
– Введено новий тип причини коду «22» для податкових накладних, складених за операціями з експорту окремих видів товарів.
– У разі експорту окремих видів товарів платниками ПДВ, які відповідають встановленим вимогам, у другій частині порядкового номера податкової накладної зазначається код «7».

3. **Деталізація інформації про експортні операції:**
– У верхній лівій частині податкової накладної передбачено зазначення дати та номера договору (контракту), за яким здійснюється експорт, а також дати та номера митної декларації.
– Для операцій експорту окремих видів товарів на підставі форвардних контрактів передбачено спеціальну позначку.

4. **Одиниці виміру та коди товарів:**
– При експорті окремих видів товарів у податковій накладній може бути зазначено лише один товар за одним кодом згідно з УКТ ЗЕД. Інформація про таку операцію зазначається одним рядком.
– Одиниці виміру товарів при експорті або постачанні на митній території України окремих видів товарів повинні зазначатися в кілограмах.

5. **Коригування податкових зобов’язань:**
– Встановлено порядок коригування показників податкової накладної у випадках, передбачених підпунктом 97.4 пункту 97 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України.
– Заборонено коригувати показники податкової накладної після реєстрації розрахунку коригування, крім випадків зміни ставки податку та нарахованої суми податку.

6. **Зміни в порядку заповнення та подання податкової звітності з ПДВ:**
– Додаток 1 до декларації з ПДВ тепер включає відомості про коригування податкових зобов’язань за операціями з експорту окремих видів товарів.
– У декларації з ПДВ введено нові рядки (2.3.1, 2.3.2, 2.3.3) для відображення операцій з експорту окремих видів товарів, залежно від застосованої ставки податку.
– Уточнено порядок відображення коригувань податкового кредиту та зобов’язань.

7. **Електронні підписи:**
– Всі податкові накладні та звітні документи повинні бути скріплені кваліфікованими або удосконаленими електронними підписами посадових осіб платника податку, а також електронною печаткою (за наявності).

8. **Набуття чинності:**
– Наказ набирає чинності з першого числа місяця, що настає після місяця його офіційного опублікування.

**Висновок:**

Цей наказ спрямований на вдосконалення та актуалізацію податкової документації та процедур у сфері податку на додану вартість, зокрема в контексті експорту окремих видів товарів у період дії воєнного стану. Він приводить нормативно-правові акти Міністерства фінансів у відповідність із чинним законодавством та забезпечує більш чітке регулювання податкових процедур для платників податків.[:]

E-mail
Password
Confirm Password