Це судове рішення стосується тлумачення права ЄС щодо повернення незаконної державної допомоги у випадках, коли отримувач допомоги передає свою діяльність іншій компанії після рішення про повернення. Ключові моменти судового рішення:
1. При впровадженні рішення Комісії про повернення незаконної державної допомоги, національні органи можуть вимагати повернення від компаній, інших ніж ті, що зазначені в рішенні Комісії, якщо існує економічна безперервність між первісним отримувачем та новою компанією.
2. Економічна безперервність оцінюється на основі таких факторів: передані активи, збережений персонал, ціна передачі, власність/акціонери, час передачі та економічна логіка операції.
3. Національні органи повинні забезпечити дотримання прав на захист компаній, від яких вимагають повернення допомоги, включаючи право оскаржувати рішення про повернення в національних судах.
Судове рішення важливе для України, оскільки роз’яснює:
• Повернення незаконної державної допомоги може бути здійснене від компаній, що продовжують економічну діяльність первісного отримувача
• Національні органи мають повноваження визначати такі компанії при впровадженні рішень ЄС про повернення
• Компанії, що підлягають поверненню, повинні мати забезпечений захист процесуальних прав
Це створює механізм ефективного повернення незаконної державної допомоги, який Україна може бути змушена впровадити як частину процесу вступу до ЄС.