[:uk]**Делегований регламент (ЄС) 2024/2637 від 30 липня 2024 року**
**Тема:** Внесення змін до Делегованого регламенту (ЄС) 2020/760 щодо правил обчислення референтних кількостей для груп тарифних квот у секторі птахівництва.
—
### **Огляд**
Цей регламент вносить зміни до існуючих правил, що регулюють обчислення та застосування референтних кількостей для імпортних тарифних квот у секторі птахівництва. Зокрема, він модифікує статтю 9, абзаци 6 та 7, Делегованого регламенту (ЄС) 2020/760, щоб скоригувати групування певних тарифних квот і змінити, яким чином імпортери обчислюють свої референтні кількості при поданні заявок на імпортні ліцензії.
—
### **Ключові положення**
1. **Внесення змін до статті 9 Делегованого регламенту (ЄС) 2020/760**
– **Замінення абзаців 6 та 7:** Регламент замінює існуючий текст статті 9(6) і 9(7) новими положеннями, які переосмислюють групування певних тарифних квот та метод обчислення референтних кількостей у межах цих груп.
2. **Обчислення референтних кількостей**
– **Загальне правило (статті 9(1) та 9(2)):** Імпортери можуть подавати заявки на імпортні ліцензії в рамках певної тарифної квоти лише до обмеженої кількості, що називається “референтною кількістю.” Ця референтна кількість обчислюється на основі кількостей продуктів, які вони раніше імпортували та випустили вільно в обіг у Союзі за тим же номером тарифної квоти та з того ж походження.
3. **Відступ від загального правила**
– **Нові групування для кумулятивного обчислення (стаття 9(6)):** Регламент надає відступ від загального правила, дозволяючи імпортерам обчислювати свої референтні кількості кумулятивно в межах вказаних груп тарифних квот, а не індивідуально. Нові групування:
– **Група A:** Тарифні квоти під номерами замовлень 09.4211, 09.4212 та 09.4290.
– **Група B:** Тарифні квоти під номерами замовлень 09.4214 та 09.4215.
– **Група C:** Тарифні квоти під номерами замовлень 09.4410, 09.4411 та 09.4289.
– **Вилучення певних тарифних квот з групувань:** Тарифні квоти під номерами замовлень 09.4213, 09.4216 та 09.4412 більше не включені в ці групування. Імпортери тепер повинні обчислювати референтні кількості для цих тарифних квот індивідуально, на основі імпорту за кожним конкретним номером тарифної квоти та походженням.
4. **Застосування референтних кількостей (стаття 9(7))**
– **Обмеження загальної кількості:** Для кожної групи, зазначеної в статті 9(6), загальна кількість продуктів, покритих заявками імпортера на ліцензії протягом періоду тарифної квоти, не може перевищувати загальну референтну кількість імпортера для цієї групи.
– **Гнучкість у розподілі:** Імпортери мають право розподіляти свою загальну референтну кількість між різними тарифними квотами в межах однієї групи на свій розсуд при поданні заявок на ліцензії.
5. **Мета внесених змін**
– **Запобігання спотворенням ринку:** Внесені зміни мають на меті мінімізувати ризик спотворення ринку, забезпечуючи, що імпортери не можуть використовувати кумулятивні референтні кількості для отримання непропорційних часток імпортних ліцензій, особливо у світлі останніх законодавчих змін, які скасували мита на імпорт з України.
– **Справедливий доступ для операторів:** Коригуючи групування та методи обчислення, Регламент прагне забезпечити справедливий доступ до імпортних ліцензій для всіх зацікавлених операторів.
6. **Вступ в силу та застосування**
– **Дата набрання чинності:** Регламент набирає чинності через сім днів після його публікації в Офіційному журналі Європейського Союзу.
– **Застосування:** Нові положення застосовуються до періодів тарифних квот, які починаються після набрання чинності цим Регламентом, забезпечуючи, що поточні періоди квот не зазнають порушень.
7. **Юридична природа Регламенту**
– **Обов’язковий та безпосередньо застосовний:** Регламент є обов’язковим в цілому і безпосередньо застосовним у всіх державах-членах ЄС, що означає, що він не потребує імплементації в національне законодавство та набирає негайну чинність.
—
### **Вплив на імпортерів**
– **Заявки на ліцензії:** Імпортери повинні коригувати свої стратегії подання заявок на ліцензії з урахуванням нових організаційних схем та обчислень референтних кількостей.
– **Обчислення референтних кількостей:** Імпортери більше не можуть включати кількості з вилучених тарифних квот (09.4213, 09.4216 та 09.4412) у свої кумулятивні обчислення референтних кількостей для зазначених груп.
– **Гнучкість у розподілі:** Хоча імпортери зберігають гнучкість у розподілі своїх референтних кількостей в межах групи, вони повинні забезпечити, що загальні кількості, за які подаються заявки, не перевищують їх обчислені референтні кількості для цієї групи.
—
### **Висновок**
Делегований регламент (ЄС) 2024/2637 модифікує обчислення та застосування референтних кількостей для певних тарифних квот у секторі птахівництва. Переосмислюючи групування та коригуючи правила референтних кількостей, він прагне сприяти чесній конкуренції, запобігти спотворенням ринку та забезпечити рівний доступ до імпортних ліцензій для всіх операторів у межах Європейського Союзу.
—
**Юридичні посилання:**
– **Делегований регламент (ЄС) 2020/760:** Доповнює Регламент (ЄС) № 1308/2013 щодо імпортних та експортних тарифних квот для сільськогосподарських продуктів.
– **Регламент (ЄС) № 1308/2013:** Встановлює спільну організацію ринків сільськогосподарських продуктів.
– **Регламенти (ЄС) 2022/870, (ЄС) 2023/1077, (ЄС) 2024/1392:** Передбачають скасування мит на імпорт з України, що є релевантним у контексті цього Регламенту.
—
Цей Регламент є ключовим документом для зацікавлених сторін у секторі імпорту птахівництва і повинен бути уважно розглянутий для забезпечення відповідності новим вимогам.[:]