Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 01/11/2025


Перегляди правових актів

Перегляд Делегованого регламенту (ЄС) 2025/1511 Комісії

Цей регламент надає детальні рамки для держав-членів щодо визначення найбільш економічно ефективних вимог до енергетичної ефективності будівель. Він замінює Делегований регламент (ЄС) № 244/2012. Центральним елементом регламенту є порівняльна методологічна основа, викладена в статті 3 та Додатку I, яка містить покрокове керівництво для держав-членів щодо розрахунку економічно оптимальних рівнів. Хоча надається спільна основа, держави-члени можуть адаптувати методологію до своїх національних обставин. Необхідний аналіз чутливості для забезпечення надійності економічно оптимальних розрахунків і врахування змін параметрів. Детальний шаблон звітності гарантує, що держави-члени надають вичерпну інформацію Комісії. Додатки містять детальні вказівки щодо економічно оптимальної методології, прогнозів даних і шаблону звітності.

Перегляд Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/2159 Комісії

Цей регламент вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2021/2284, оновлюючи наглядну звітність і розкриття інформації для інвестиційних компаній. Ці зміни відображають коригування, внесені Регламентом (ЄС) 2024/1623, який, у свою чергу, змінив Регламент (ЄС) № 575/2013. Стаття 1 деталізує конкретні зміни, включаючи відступ від терміну переказу першого квартального зобов’язання звітності, коригування частоти звітності для певних інвестиційних компаній, коригування мінімальних вимог до точності звітування даних і додавання нових додатків, пов’язаних зі звітністю про ринкові ризики. Додатки містять детальні шаблони та інструкції для звітування, включаючи конкретні шаблони для ринкового ризику та пов’язані з ними інструкції.

Перегляд Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/2226 Комісії

Цей регламент вносить зміни до Регламенту Ради (ЄС) № 881/2002, оновлюючи список фізичних та юридичних осіб, на яких поширюються обмежувальні заходи, пов’язані з ISIL (Da’esh) та Аль-Каїдою. Додаток I до Регламенту (ЄС) № 881/2002 оновлено на основі рішень Комітету з санкцій Ради Безпеки ООН. Ключова зміна стосується оновлення ідентифікаційних даних для «Абу Мохаммеда Аль-Джавлані», запис про якого замінено на «Ахмад Хуссейн Аль-Шараа» з позначенням «Абу Мохаммед Аль-Джавлані» як псевдонім. Оновлений запис містить додаткову інформацію, таку як нова дата народження, оновлена адреса та номер паспорта.

Перегляд Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/2161 Комісії

Цей регламент встановлює технічні специфікації для бортових пристроїв моніторингу споживання палива та електроенергії (OBFCM) у великовантажних транспортних засобах. Він передбачає обов’язкове встановлення пристроїв OBFCM для моніторингу споживання палива/енергії, пробігу та корисного навантаження/загальної ваги. Додаток I деталізує загальні вимоги до пристроїв OBFCM і моніторингу загальної маси, включаючи вимоги до зберігання даних, параметри, які потрібно записувати, і вимоги до точності. Додатки II і III встановлюють процедури статистичного тестування для перевірки споживання палива, відстані та загальної маси, визначених OBFCM і OBMM, відповідно.

Перегляд Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/2232 Комісії

Цей регламент вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 1484/95 щодо репрезентативних цін на м’ясо птиці, яйця та яєчний альбумін. Він коригує ці репрезентативні ціни, щоб відобразити поточні ринкові умови. Додаток I до Регламенту (ЄС) № 1484/95 замінено текстом, наведеним у додатку до нового регламенту. Додаток деталізує оновлені репрезентативні ціни на конкретні продукти з м’яса птиці, ідентифіковані їхніми кодами CN, їхні відповідні репрезентативні ціни в євро за 100 кг, забезпечення відповідно до статті 3 та їхнє походження.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Делегований Регламент (ЄС) 2025/1511 Комісії від 30 червня 2025 року, що доповнює Директиву (ЄС) 2024/1275 Європейського Парламенту та Ради щодо встановлення порівняльної методологічної рамки для обчислення економічно оптимальних рівнів мінімальних вимог до енергетичної ефективності будівель та будівельних елементів

Це опис Делегованого Регламенту (ЄС) 2025/1511 Комісії.

**Суть акта:**

Цей регламент встановлює рамку для держав-членів щодо обчислення найбільш економічно ефективних рівнів мінімальних вимог до енергетичної ефективності будівель та їх елементів. Він має на меті забезпечити, щоб держави-члени встановлювали стандарти енергетичної ефективності, які збалансовують інвестиційні витрати з економією енергії протягом життєвого циклу будівлі. Регламент надає детальну методологію для цих обчислень, враховуючи такі фактори, як ціни на енергоносії, вплив на навколишнє середовище та характеристики будівлі. Він замінює попередній Делегований Регламент (ЄС) № 244/2012 і розроблений для узгодження з оновленою Директивою (ЄС) 2024/1275 про енергетичну ефективність будівель.

**Структура та основні положення:**

Регламент складається з 8 статей та 3 додатків.

* **Стаття 1** визначає предмет і сферу застосування, вказуючи, що регламент встановлює порівняльну методологічну рамку для обчислення економічно оптимальних рівнів мінімальних вимог до енергетичної ефективності будівель та будівельних елементів.
* **Стаття 2** містить визначення ключових термінів, що використовуються в регламенті, таких як “глобальна вартість”, “початкові інвестиційні витрати”, “вартість енергії”, “базова будівля” та “ставка дисконтування”.
* **Стаття 3** визначає порівняльну методологічну рамку, деталізуючи, як держави-члени повинні обчислювати економічно оптимальні рівні, включаючи заходи, які слід враховувати (енергоефективність, відновлювана енергія), встановлення початкового року для обчислень та використання періоду обчислення.
* **Стаття 4** зосереджується на порівнянні обчислених економічно оптимальних рівнів з поточними мінімальними вимогами до енергетичної ефективності, підкреслюючи, що держави-члени повинні використовувати результати порівняння для забезпечення того, щоб мінімальні вимоги до енергетичної ефективності встановлювалися з метою досягнення економічно оптимальних рівнів.
* **Стаття 5** вимагає від держав-членів переглядати свої економічно оптимальні розрахунки під час перегляду мінімальних вимог до енергетичної ефективності, особливо щодо зміни цін на дані про вхідні витрати.
* **Стаття 6** визначає вимоги до звітності для держав-членів, включаючи застосовані коефіцієнти первинної енергії, результати обчислень, аналіз чутливості та передбачувані зміни цін на енергоносії та викиди вуглецю.
* **Стаття 7** скасовує Делегований Регламент (ЄС) № 244/2012.
* **Стаття 8** визначає дату набрання чинності та дату застосування регламенту.

Додатки містять детальні вказівки:

* **Додаток I** визначає рамку методології економічної оптимальності, включаючи встановлення базових будівель, ідентифікацію заходів з енергоефективності, обчислення використання первинної енергії та ефективності викидів, а також обчислення глобальних витрат.
* **Додаток II** надає відповідні дані та прогнози даних, такі як оцінені довгострокові зміни цін на енергоносії та екологічні витрати на забруднювачі повітря.
* **Додаток III** пропонує шаблон звітності для використання державами-членами під час звітування Комісії.

**Основні положення для практичного використання:**

* **Порівняльна методологічна рамка (Стаття 3 та Додаток I):** Ця рамка є центральною в регламенті. Вона надає покроковий посібник для держав-членів щодо того, як обчислювати економічно оптимальні рівні, включаючи визначення базових будівель, визначення відповідних заходів з енергоефективності та обчислення глобальної вартості цих заходів.
* **Гнучкість для держав-членів (Стаття 3(4)):** Забезпечуючи спільну рамку, регламент дозволяє державам-членам адаптувати методологію до своїх національних умов. Це включає визначення економічного життєвого циклу будівель, ставок дисконтування, витрат на енергоносії та коефіцієнтів викидів парникових газів.
* **Аналіз чутливості (Стаття 3(6)):** Вимога проводити аналіз чутливості є вирішальною. Вона гарантує, що економічно оптимальні розрахунки є надійними та враховують вплив змін у ключових параметрах, таких як ціни на енергоносії та ставки дисконтування.
* **Вимоги до звітності (Стаття 6 та Додаток III):** Детальний шаблон звітності гарантує, що держави-члени надають вичерпну інформацію Комісії, що дозволяє ефективно контролювати та порівнювати впровадження регламенту в ЄС.

Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/2159 від 27 жовтня 2025 року, що вносить зміни до імплементаційних технічних стандартів, встановлених в Імплементаційному регламенті (ЄС) 2021/2284, щодо наглядової звітності та розкриття інформації інвестиційними фірмами

Цей Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/2159 вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2021/2284 щодо наглядової звітності та розкриття інформації для інвестиційних фірм. Ключова мета полягає в оновленні структури звітності для інвестиційних фірм, щоб відобразити зміни, внесені Регламентом (ЄС) 2024/1623, який сам вніс зміни до Регламенту (ЄС) № 575/2013. Регламент забезпечує інвестиційним фірмам достатньо часу для адаптації до переглянутих вимог звітності та підтримує узгодженість між структурами звітності для кредитних установ та інвестиційних фірм.

Регламент змінює статті 2, 5 та 8, а також додає додатки X та XI до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2021/2284.
– Стаття 1 деталізує конкретні зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2021/2284, включаючи відхилення для дати переказу першого щоквартального зобов’язання звітності, заміну параграфів у статті 5 щодо частоти звітності для певних інвестиційних фірм, коригування мінімальних вимог до точності для звітування даних та додавання нових додатків, пов’язаних зі звітністю про ринкові ризики.
– Стаття 2 зазначає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу та є обов’язковим у своїй повноті та безпосередньо застосовним у всіх державах-членах.

Найважливіші положення для інвестиційних фірм включають:
– Відхилення у статті 2(1), яке дозволяє інвестиційним фірмам, окрім малих та непов’язаних фірм, подавати інформацію, викладену в шаблоні C 25.01 Додатку I до Імплементаційного регламенту Комісії (ЄС) 2024/3117, для будь-яких контрольних дат між січнем та квітнем 2026 року не пізніше 30 червня 2026 року.
– Змінену статтю 5, яка визначає частоту звітності та шаблони для інвестиційних фірм, особливо тих, що обчислюють вимоги до K-фактора RtM на основі K-NPR або використовують відхилення згідно зі статтею 25(4) та (5) Регламенту (ЄС) 2019/2033.
– Відкориговані вимоги до точності у статті 8(1)(b)(i), які вимагають, щоб грошові дані подавалися з використанням мінімальної точності, еквівалентної десяти тисячам одиниць.
– Додатки X та XI, які надають детальні шаблони та інструкції для звітування вимоги до K-фактора RtM на основі K-NPR, включаючи конкретні шаблони для ринкового ризику та пов’язані з ними інструкції.

Регламент (ЄС) 2025/1926 Комісії від 22 вересня 2025 року, що вносить зміни до Додатка I до Регламенту Ради (ЄЕС) № 2658/87 про тарифну та статистичну номенклатуру та Спільний митний тариф

Регламент (ЄС) 2025/2226 Комісії від 29 жовтня 2025 року, що вносить зміни в 351-й раз до Регламенту Ради (ЄС) № 881/2002 про запровадження певних конкретних обмежувальних заходів, спрямованих проти певних осіб та організацій, пов’язаних з організаціями ІДІЛ (Даеш) та Аль-Каїда

Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/2226 Комісії вносить зміни до Регламенту Ради (ЄС) № 881/2002, який запроваджує конкретні обмежувальні заходи проти фізичних та юридичних осіб, пов’язаних з ІДІЛ (Даеш) та Аль-Каїдою. Новий регламент оновлює Додаток I до Регламенту (ЄС) № 881/2002, в якому перелічено тих, хто підпадає під заморожування коштів та економічних ресурсів. Зміни ґрунтуються на рішеннях, прийнятих Комітетом з санкцій Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй.

Регламент складається з двох статей та додатка. Стаття 1 визначає, що Додаток I до Регламенту (ЄС) № 881/2002 змінюється відповідно до Додатка до нового регламенту. Стаття 2 уточнює, що регламент набирає чинності на наступний день після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Додаток містить конкретну зміну, яка передбачає заміну ідентифікаційних даних для однієї позиції в розділі «Фізичні особи» у Додатку I до Регламенту (ЄС) № 881/2002.

Основним положенням цього регламенту є зміна ідентифікаційних даних зазначеної особи. Зокрема, запис для «Абу Мохаммеда Аль-Джавлані» замінено записом для «Ахмада Хуссейна Аль-Шараа», який включає «Абу Мохаммеда Аль-Джавлані» як високоякісний псевдонім. Оновлений запис містить додаткову інформацію, таку як нова дата народження, оновлена адреса, номер паспорта та інші ідентифікаційні дані. Ця зміна забезпечує узгодження санкційного списку ЄС з оновленою інформацією, наданою Комітетом з санкцій ООН, що сприяє ефективному здійсненню обмежувальних заходів.

Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/2161 від 27 жовтня 2025 року, що імплементує Регламент (ЄС) № 595/2009 Європейського Парламенту та Ради щодо технічних вимог до бортових пристроїв для моніторингу та реєстрації споживання палива та енергії та пробігу певних важких транспортних засобів, а також для визначення та реєстрації їх вантажопідйомності або загальної ваги

Ось розбір Регламенту імплементації Комісії (ЄС) 2025/2161, розроблений, щоб дати вам чітке розуміння його ключових елементів:

**1. Суть акту:**

Цей регламент встановлює технічні вимоги до бортових пристроїв моніторингу споживання палива та електроенергії (OBFCM) у важких транспортних засобах. Він передбачає обов’язкове встановлення цих пристроїв для моніторингу та реєстрації споживання палива/енергії, пробігу та вантажопідйомності/загальної ваги. Мета полягає в забезпеченні точності та надійності даних, які використовуються для оцінки відповідності виробників цільовим показникам викидів CO2 і для порівняння реальної продуктивності з змодельованими значеннями.

**2. Структура та основні положення:**

* **Стаття 1 (Визначення):** Визначає ключові терміни, такі як “пристрій OBFCM”, “бортова система моніторингу маси (OBMM)”, “загальна кількість спожитого палива”, “загальна кількість електричної енергії, що надходить у транспортний засіб”, та інші параметри, що мають відношення до моніторингу споживання палива та енергії.
* **Стаття 2 (Обов’язки виробників):** Вимагає від виробників забезпечити відповідність пристроїв OBFCM вимогам регламенту та надати декларацію про відповідність. Вона також передбачає можливість відхилення, коли окремий виробник може виконати вимогу щодо бортового моніторингу маси.
* **Стаття 3 (Вимоги до пристроїв):** Вказує, що певні важкі транспортні засоби повинні бути обладнані пристроєм OBFCM, який контролює споживання палива/енергії та визначає загальну масу, зберігаючи дані у стандартизованому форматі. Вона також встановлює дати, коли ці вимоги набувають чинності. Певні типи транспортних засобів і виробники з невеликим обсягом виробництва звільняються від вимог.
* **Стаття 4 (Дані моніторингу OBFCM):** Зобов’язує органи затвердження та виробників збирати дані під час моніторингових випробувань і звітувати про них органу, що надає затвердження (GAA).
* **Стаття 5 (Перевірка відповідності GAA):** Описує, як GAA перевірятиме відповідність вимогам точності OBFCM, включаючи проведення перевірочних випробувань точності OBFCM та OBMM, якщо це необхідно.
* **Стаття 6 (Заходи з виправлення):** Вказує процедури, яких слід дотримуватися, якщо GAA виявить, що вимоги регламенту не виконані.
* **Стаття 7 (Набрання чинності):** Зазначає, що регламент набирає чинності через 20 днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу.
* **Додаток I:** Деталізує загальні вимоги до пристроїв OBFCM і моніторингу загальної маси, включаючи вимоги до зберігання даних, параметри, які необхідно реєструвати, вимоги до точності та декларацію виробника про відповідність.
* **Додаток II:** Встановлює процедуру статистичного тестування для перевірки споживання палива та відстані, визначеної пристроєм OBFCM.
* **Додаток III:** Встановлює процедуру статистичного тестування для перевірки загальної маси, визначеної OBMM.

**3. Основні положення для практичного використання:**

* **Вимоги до реєстрації даних (Додаток I, Розділ 3):** Виробникам необхідно звернути пильну увагу на конкретні параметри, які необхідно реєструвати, як вони класифікуються (значення за весь термін служби, миттєві значення, дані активного накопичення, статичні дані), і частоту, з якою вони повинні оновлюватися.
* **Вимоги до точності (Додаток I, Розділ 4):** Регламент встановлює конкретні вимоги до точності споживання палива та загальної пройденої відстані. Виробники повинні забезпечити, щоб їхні пристрої OBFCM відповідали цим стандартам, оскільки вони підлягатимуть моніторингу та перевірці.
* **Процедури перевірочного тестування (Додатки II та III):** Ці додатки описують процедури статистичного тестування, які використовуватимуться для перевірки точності вимірювань споживання палива, відстані та загальної маси. Виробники повинні бути обізнані з цими процедурами, щоб забезпечити проходження їхніми пристроями перевірочних випробувань.
* **Декларація про відповідність (Додаток I, Розділ 6):** Виробники повинні надати підписану декларацію про відповідність, що підтверджує, що їхні пристрої OBFCM відповідають вимогам регламенту. Ця декларація є умовою для затвердження викидів.

Регламент (ЄС) 2025/2232 Комісії від 29 жовтня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 1484/95 щодо встановлення репрезентативних цін у секторах м’яса птиці та яєць і на яєчний альбумін

Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/2232 Комісії вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 1484/95, зокрема, щодо репрезентативних цін на м’ясо птиці, яйця та яєчний альбумін. Регламент коригує ці репрезентативні ціни, щоб відобразити поточні ринкові умови. Він має на меті забезпечити, щоб імпортні мита точно відображали цінові коливання залежно від походження цих продуктів.

Регламент складається з двох статей та додатку. Стаття 1 передбачає, що Додаток I до Регламенту (ЄС) № 1484/95 замінюється текстом, наведеним у додатку до цього нового регламенту. Стаття 2 передбачає, що регламент набирає чинності в день його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. У додатку детально описано оновлені репрезентативні ціни на конкретні продукти з м’яса птиці, ідентифіковані їх кодами CN, їх відповідні репрезентативні ціни в євро за 100 кг, забезпечення згідно зі статтею 3 (яке, здається, дорівнює 0 у всіх перелічених випадках) та їх походження.

Найважливішим положенням є оновлений Додаток I, який безпосередньо впливає на імпортерів і трейдерів, які мають справу з м’ясом птиці з Бразилії (BR). Зміни в репрезентативних цінах на заморожені курячі тушки та курячі шматки без кісток вплинуть на розрахунок імпортних мит, що потенційно змінить вартість імпорту цих товарів до ЄС.

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.