### Огляд Делегованого регламенту Комісії (ЄС) 2025/606
Цей регламент містить детальну методологію розрахунку та перевірки коефіцієнтів ефективності перероблювання та відновлення матеріалів з відпрацьованих батарей, доповнюючи Регламент (ЄС) 2023/1542. Додаток визначає дефініції, методи розрахунку коефіцієнтів ефективності перероблювання та відновлення матеріалів, формати документації для різних типів батарей (свинцево-кислотних, літієвих, нікель-кадмієвих та інших), а також процедури перевірки. Формули для розрахунку ефективності перероблювання (rRE) та коефіцієнтів відновлення матеріалів (rRM) є особливо важливими, як і специфікації для вхідних та вихідних фракцій. Детальні шаблони в розділах з 6 по 9 Додатку є вирішальними, оскільки вони визначають формат для звітування даних, забезпечуючи узгодженість у всьому ЄС.
### Огляд Імплементаційного регламенту Комісії (ЄС) 2025/1313
Цей регламент вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2023/1584, оновлюючи демарковані зони для локалізації *Popillia japonica* Newman в Італії. Додаток містить оновлений перелік демаркованих зон для локалізації в Італії, визначаючи інфіковані та буферні зони за регіонами та муніципалітетами, з розширеннями в Ломбардії, П’ємонті, Валле-д’Аоста, Емілії-Романьї та Лігурії. Оновлений перелік демаркованих зон у Додатку II має вирішальне значення для впровадження заходів локалізації.
### Огляд Імплементаційного регламенту Комісії (ЄС) 2025/1310
Цей регламент встановлює технічні специфікації для даних, пов’язаних з “використанням ІКТ та електронною комерцією”. Він зобов’язує держави-члени збирати та подавати дані за базовий 2026 рік. Додаток деталізує технічні специфікації вимог до даних, включаючи обов’язкові та факультативні змінні, сферу охоплення підприємств, які підлягають обстеженню, та розбивки, необхідні для передачі даних. Додаток є особливо важливим, оскільки визначає точні дані, які держави-члени повинні збирати, включаючи використання ІКТ, діяльність електронної комерції, технології штучного інтелекту, послуги хмарних обчислень та заходи безпеки ІКТ, для підприємств з 10 або більше працівниками.
А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:
Делегований Регламент (ЄС) 2025/606 Комісії від 21 березня 2025 року, що доповнює Регламент (ЄС) 2023/1542 Європейського Парламенту та Ради шляхом встановлення методології розрахунку та перевірки показників ефективності переробки та відновлення матеріалів з відпрацьованих батарей, а також формату документації
Це опис Делегованого Регламенту (ЄС) 2025/606 Комісії, який доповнює Регламент (ЄС) 2023/1542 щодо батарей та відпрацьованих батарей. Регламент встановлює детальну методологію для розрахунку та перевірки показників ефективності переробки та відновлення матеріалів з відпрацьованих батарей. Він також визначає формат для документування цих процесів, забезпечуючи простежуваність та справедливе застосування правил. Метою є створення гармонізованої структури для управління відпрацьованими батареями та сприяння високоякісному відновленню матеріалів в межах ЄС.
Регламент складається з двох статей та додатку. Стаття 1 зазначає, що методологія розрахунку та перевірки ефективності переробки та коефіцієнтів відновлення, разом із форматом документації, викладені в Додатку. Стаття 2 визначає, що регламент набуде чинності через 20 днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Додаток включає визначення, методи розрахунку ефективності переробки та коефіцієнтів відновлення матеріалів, формати документації для різних типів батарей (свинцево-кислотні, літієві, нікель-кадмієві та інші), а також процедури перевірки. Він надає детальні шаблони для переробників, щоб документувати свої процеси, та для компетентних органів, щоб перевіряти дані.
Найважливішими положеннями цього регламенту є ті, що деталізують, як слід розраховувати ефективність переробки та коефіцієнти відновлення матеріалів. Зокрема, формули, надані для розрахунку ефективності переробки (rRE) та коефіцієнтів відновлення матеріалів (rRM), є критичними. Регламент також визначає, які вхідні та вихідні фракції слід включати в ці розрахунки, та встановлює вимоги до документації, включаючи детальну інформацію про обробку таких речовин, як ртуть та кадмій. Детальні шаблони, наведені в Розділах з 6 по 9 Додатку, також є важливими, оскільки вони визначають точний формат, у якому переробники повинні звітувати про свої дані, забезпечуючи узгодженість та порівнянність у всьому ЄС.
Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1313 від 3 липня 2025 року, що вносить зміни до Імплементаційного Регламенту (ЄС) 2023/1584 щодо переліку демаркованих зон для стримування *Popillia japonica* Newman в Італії
Це Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1313, що вносить зміни до Імплементаційного Регламенту (ЄС) 2023/1584 щодо демаркованих зон для стримування *Popillia japonica* Newman в Італії. Регламент оновлює перелік муніципалітетів, що складають зони зараження та буферні зони в кількох регіонах Італії через поширення шкідника. Це коригування ґрунтується на обстеженнях, проведених у 2024 році, які показали, що викорінення більше не є можливим у певних областях, що зумовлює розширення зон стримування.
Регламент складається з двох статей і додатка. Стаття 1 передбачає, що Додаток II до Імплементаційного Регламенту (ЄС) 2023/1584 замінюється текстом, наведеним у додатку до цього регламенту. Стаття 2 зазначає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу та є обов’язковим у своїй цілісності та безпосередньо застосовним у всіх державах-членах. Додаток містить оновлений перелік демаркованих зон для стримування в Італії, із зазначенням зон зараження та буферних зон за регіоном і муніципалітетом. Порівняно з попередньою версією, цей регламент розширює демарковані зони, включаючи додаткові муніципалітети в Ломбардії, П’ємонті, Валле-д’Аоста, Емілії-Романії та Лігурії.
Найважливішим положенням є оновлений перелік демаркованих зон у Додатку II, в якому детально перелічено конкретні муніципалітети, які зараз включені до зон зараження та буферних зон. Ця інформація має вирішальне значення для впровадження заходів стримування та для зацікавлених сторін у постраждалих регіонах, щоб зрозуміти географічний масштаб регулювання.
Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1310 від 3 липня 2025 року, що встановлює технічні специфікації вимог до даних і терміни подання щорічних звітів про метадані та якість за темою «Використання ІКТ та електронна комерція» за звітний 2026 рік, відповідно до Регламенту (ЄС) 2019/2152 Європейського Парламенту та Ради
Це опис Імплементаційного Регламенту Комісії (ЄС) 2025/1310, який стосується технічних специфікацій даних, пов’язаних з «Використанням ІКТ та електронною комерцією». Регламент зобов’язує держави-члени збирати та подавати дані з цієї теми, що є вирішальним для моніторингу цифрових цілей ЄС на 2030 рік і різних інших політик Союзу. Ці дані необхідні для відстеження цифрової трансформації підприємств і впровадження нових технологій. Регламент гарантує, що зібрані дані є порівнянними та гармонізованими в усьому ЄС.
Регламент складається з трьох статей і додатка. Стаття 1 стверджує, що держави-члени повинні передавати дані за темою «Використання ІКТ та електронна комерція» за звітний 2026 рік, дотримуючись технічних специфікацій, викладених у Додатку. Стаття 2 встановлює терміни подання щорічного звіту про метадані (31 травня 2026 року) та щорічного звіту про якість (5 листопада 2026 року). Стаття 3 вказує дату набрання чинності регламентом. Додаток деталізує технічні специфікації вимог до даних, включаючи обов’язкові та необов’язкові змінні, обсяг підприємств, які підлягають обстеженню, та розбивку, необхідну для передачі даних.
Найважливіші положення для користувачів містяться в Додатку, який визначає точні дані, які держави-члени повинні збирати. До них належить низка обов’язкових змінних, пов’язаних із використанням ІКТ, діяльністю в сфері електронної комерції, використанням технологій штучного інтелекту, послугами хмарних обчислень і заходами безпеки ІКТ. Додаток також визначає обсяг підприємств, які повинні бути включені до збору даних, зосереджуючись на тих, що мають 10 або більше працівників у різних секторах.