Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 28/05/2025


EU Legislation Review

Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1041 – Імпорт адипінової кислоти з Китаю

Цей регламент передбачає обов’язкову реєстрацію імпорту адипінової кислоти, що походить з Китайської Народної Республіки. Стаття 1 є найважливішою, вона зобов’язує митні органи реєструвати цей імпорт, вказуючи хімічні ідентифікатори (номер CAS 124-04-9) і коди CN/TARIC (2917 12 00 / 2917 12 00 10). Ця реєстрація є обов’язковою умовою для потенційного накладення ретроактивних антидемпінгових мит, якщо поточне розслідування підтвердить демпінгові практики, які завдають шкоди промисловості ЄС. Регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування і діє протягом дев’яти місяців.

Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1113 – Ціни на м’ясо птиці та яйця

Цей регламент вносить зміни до Регламенту (ЄC) № 1484/95, оновлюючи репрезентативні ціни на м’ясо птиці, яйця та яєчний альбумін на основі країни походження (наприклад, Бразилія, Чилі). Оновлений Додаток I деталізує конкретні зміни до репрезентативних цін і впливає на розрахунок додаткових імпортних мит для імпортерів і трейдерів цих продуктів.

Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1042 – Антидемпінгове мито на луджену сталь з Китаю

Цей регламент встановлює остаточне антидемпінгове мито на імпорт плоского прокату з заліза або нелегованої сталі, покритого оловом, з Китаю, підтверджуючи стягнення попередніх мит.

Стаття 1 визначає остаточні ставки антидемпінгового мита для зазначених компаній та всього іншого імпорту, включаючи вимогу щодо конкретної декларації в комерційному рахунку-фактурі.
Стаття 2 визначає, що попередні мита стягуються остаточно.
Стаття 3 дозволяє додавати нових виробників-експортерів, які підпадають під ставку мита для компаній, що співпрацюють.
Стаття 4 стосується одночасного застосування антидемпінгових мит із запобіжними заходами, забезпечуючи стягнення лише вищого мита.

Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1017 – Надзвичайні заходи для Іспанії (Фрукти та овочі та вино)

Цей регламент запроваджує тимчасові надзвичайні заходи для Іспанії у зв’язку з суворими погодними умовами у Валенсії в жовтні та листопаді 2024 року. Регламент складається з 4 статей.

Стаття 1 пропонує відхилення для сектору фруктів та овочів, дозволяючи більшу гнучкість у витратах на управління кризою та збільшуючи ліміт фінансової допомоги Союзу.
Стаття 2 пропонує відхилення щодо винного сектору, дозволяючи оновлення виноградників та збільшення співфінансування для реструктуризації. Вона також обмежує компенсацію за втрату доходу.
Стаття 3 дозволяє заміну інвестицій ідентичними активами.
Стаття 4 визначає дату набрання чинності та період застосування регламенту.

Імплементаційний Регламент Ради (ЄС) 2025/1081 – Обмежувальні заходи проти Росії

Цей регламент вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2024/1485, оновлюючи список осіб, щодо яких застосовано санкції, шляхом зміни записів для Кирила Сергійовича Нікіфорова та Оксани Василівни Демяшевої. Зміни ґрунтуються на оновлених оцінках їхньої участі в діях, що підривають цілісність України. Стаття 1 вносить зміни до Додатка IV Регламенту (ЄС) 2024/1485, надаючи переглянуті записи для перелічених осіб з оновленими обґрунтуваннями, що відображають нову інформацію про їхню діяльність.

Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1013 – Реєстрація «Erzincan Tulum Peyniri» як PDO

Цей регламент реєструє «Erzincan Tulum Peyniri» як захищене позначення походження (PDO). Стаття 1 надає статус PDO, що означає, що назва може використовуватися лише для сиру, виробленого в Ерзінджані, Туреччина, з використанням традиційних методів. Стаття 2 визначає, що регламент набуде чинності через двадцять днів після його опублікування.

Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1015 – Надзвичайні заходи для Іспанії (Фрукти та овочі)

Цей регламент запроваджує надзвичайні заходи для Іспанії після суворих погодних умов у Валенсії. Стаття 1 передбачає відхилення від Регламенту (ЄС) № 1308/2013, що стосуються витрат на запобігання кризам та фінансової допомоги. Стаття 2 визначає відхилення від Делегованого Регламенту (ЄС) 2017/891, розглядаючи такі питання, як економічна вартість продуктів, проданих не членами, та зміна операційних програм. Стаття 3 деталізує відхилення від Імплементаційного Регламенту (ЄС) 2017/892, продовжуючи терміни виконання операцій.

Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1022 – Реєстрація «Miel de Asturias» як PGI

Цей регламент реєструє «Miel de Asturias» як захищене географічне зазначення (PGI). Стаття 1 надає статус PGI, що означає, що лише мед, вироблений в Астурії, Іспанія, і який відповідає встановленим стандартам, може продаватися під цією назвою. Стаття 2 визначає, що регламент набуде чинності через двадцять днів після його опублікування.

Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1009 – Внесення змін до специфікації продукту TSG «Berthoud»

Цей регламент затверджує зміни до специфікації продукту для традиційної гарантованої спеціальності (TSG) «Berthoud». Стаття 1 затверджує зміни, опубліковані в Офіційному журналі Європейського Союзу. Стаття 2 визначає, що регламент набуде чинності через двадцять днів після його опублікування.

Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1020 – Реєстрація «Pérail» як PGI

Цей регламент реєструє сир «Pérail» як захищене географічне зазначення (PGI). Стаття 1 офіційно реєструє «Pérail» як PGI. Стаття 2 передбачає п’ятирічний перехідний період для Fromagerie de la Lémance, щоб продовжувати використовувати назву, навіть якщо вони знаходяться за межами визначеної території. Стаття 3 визначає дату набрання чинності.

Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1005 – Внесення змін до специфікації продукту PDO «Bohotin»

Цей регламент затверджує зміни до специфікації продукту для захищеного позначення походження (PDO) «Bohotin». Стаття 1 затверджує зміни. Стаття 2 визначає, що регламент набуде чинності через двадцять днів після його опублікування.

Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1043 – Затвердження мурашиної кислоти як активної речовини

Цей регламент затверджує мурашину кислоту як активну речовину для використання в біоцидних продуктах типу 6 (консерванти). Стаття 1 офіційно затверджує мурашину кислоту за умови дотримання умов, зазначених у додатку. Стаття 2 визначає, що регламент набуде чинності через двадцять днів після його опублікування. Додаток деталізує умови, включаючи мінімальну чистоту 99% і конкретні вимоги до оцінки продукту, включаючи заходи, пов’язані з оцінкою потенційного впливу залишків у харчових продуктах або кормах.

Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1019 – Дозвіл Союзу на «Продукти для обробки вимені молочною кислотою»

Цей регламент надає дозвіл Союзу для сімейства біоцидних продуктів під назвою «Продукти для обробки вимені молочною кислотою» компанії GEA Farm Technologies GmbH. Регламент складається зі статті 1, яка надає дозвіл Союзу компанії GEA Farm Technologies GmbH на сімейство біоцидних продуктів «Продукти для обробки вимені молочною кислотою» та визначає номер дозволу та термін дії; статті 2, яка визначає дату набрання чинності регламентом, яка настає через двадцять днів після його опублікування, та Додатка, що містить детальний опис характеристик біоцидного продукту, включаючи склад, попередження про небезпеку, дозволені види використання та інструкції з використання.

Регламент Ради (ЄС) 2025/1106 – Заходи безпеки для Європи (SAFE)

Регламент встановлює інструмент «Заходи безпеки для Європи» (SAFE) для надання фінансової допомоги державам-членам для термінових та великих державних інвестицій у європейську оборонну промисловість.

Стаття 1 встановлює інструмент SAFE для надання фінансової допомоги державам-членам для інвестицій у європейську оборонну промисловість та визначає категорії оборонної продукції, на яку поширюється дія регламенту.
Стаття 4 визначає, що фінансова допомога призначена для діяльності, пов’язаної з оборонною продукцією, яка здійснюється через спільні закупівлі.
Статті 5 та 6: Допомога надаватиметься у формі кредитів з максимальною сумою 150 мільярдів євро.
Стаття 7 вимагає від держав-членів подати запит до Комісії до 30 листопада 2025 року, додавши європейський інвестиційний план для оборонної промисловості.
Стаття 16 встановлює детальні умови для спільних закупівель, які відповідають вимогам для отримання підтримки.
Стаття 20 запроваджує звільнення від ПДВ для поставок оборонної продукції за контрактами, укладеними в результаті закупівель, підтриманих інструментом SAFE.

Регламент Комісії (ЄС) 2025/1108 – Схема сертифікації Кімберлійського процесу

Цей регламент вносить зміни до Регламенту Ради (ЄC) № 2368/2002, оновлюючи список учасників схеми сертифікації Кімберлійського процесу та їхні компетентні органи, щоб включити Узбекистан. Стаття 1 замінює Додаток II оновленим списком. Додаток містить оновлений список учасників та їхні відповідні компетентні органи.

Регламент (ЄС) 2025/1098 – Обмежувальні заходи проти Сирії

Регламент (ЄС) 2025/1098 вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 36/2012 щодо обмежувальних заходів проти Сирії, знімаючи секторальні економічні санкції (за винятком тих, що базуються на безпеці) для підтримки сирійського народу. Найважливіші положення для практичного використання включають оновлені критерії для внесення фізичних та юридичних осіб до списку в Додатку II (Стаття 15), відхилення, що дозволяє розблокування заморожених коштів для конкретних цілей (Стаття 15a), та переглянуті умови для звільнень, пов’язаних з основними потребами та платежами (Статті 16, 18, 20, 20a, 21c). Ці зміни мають на меті збалансувати необхідність обмежувальних заходів зі сприянням гуманітарним зусиллям та зусиллям з реконструкції в Сирії.

Регламент Комісії (ЄС) 2025/1047 – Зміни до МСФЗ 9 та МСФЗ 7

Регламент Комісії (ЄС) 2025/1047 вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2023/1803, зосереджуючись на Міжнародному стандарті фінансової звітності (МСФЗ) 9 та МСФЗ 7. Зміни стосуються класифікації фінансових активів з особливостями ESG, врегулювання зобов’язань за допомогою електронних платіжних систем та вимог щодо розкриття інформації про інвестиції в інструменти власного капіталу та фінансові інструменти з умовними особливостями. Мета полягає в сприянні кредитам, пов’язаним з ESG, дозволяючи їм застосовувати або амортизовану вартість, або FVOCI, залежно від бізнес-моделі. Додаток містить конкретні зміни до МСФЗ 9 та МСФЗ 7, включаючи додані та змінені параграфи, пов’язані з класифікацією та оцінкою фінансових інструментів.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1041 Комісії від 27 травня 2025 року, що передбачає реєстрацію імпорту адипінової кислоти, що походить з Китайської Народної Республіки

Цей імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1041 Комісії зобов’язує реєструвати імпорт адипінової кислоти, що походить з Китайської Народної Республіки. Ця дія є попереднім кроком, який дозволяє Європейській Комісії потенційно запровадити антидемпінгові мита заднім числом, якщо поточне розслідування підтвердить, що цей імпорт здійснюється за демпінговими цінами та завдає шкоди промисловості Союзу. Регламент гарантує, що якщо антидемпінгові мита будуть остаточно запроваджені, їх можна буде застосувати до імпорту, який вже потрапив на ринок ЄС протягом періоду реєстрації.

Регламент складається з преамбули, в якій викладено причини та правові підстави для реєстрації, а також двох статей. Стаття 1 зобов’язує митні органи реєструвати імпорт адипінової кислоти з Китаю, вказуючи хімічні ідентифікатори продукту (номер CAS 124-04-9) та коди CN/TARIC (2917 12 00 / 2917 12 00 10). Реєстрація закінчується через дев’ять місяців після набрання чинності регламентом. Стаття 2 передбачає, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу, що робить його негайно обов’язковим і застосовним у всіх державах-членах.

Найважливішим положенням є Стаття 1, яка наказує реєстрацію імпорту адипінової кислоти з Китаю. Ця реєстрація є критично важливою, оскільки відкриває шлях для потенційних ретроактивних антидемпінгових мит. Підприємства, які імпортують адипінову кислоту з Китаю, повинні знати, що будь-який імпорт, здійснений протягом дев’ятимісячного періоду реєстрації, може підлягати цим митам, якщо розслідування підтвердить демпінг та шкоду промисловості ЄС.

Регламент (ЄС) 2025/1113 Виконавчої комісії від 26 травня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 1484/95 щодо встановлення репрезентативних цін у секторах м’яса птиці та яєць, а також яєчного альбуміну

Цей Регламент (ЄС) 2025/1113 Виконавчої комісії вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 1484/95, зосереджуючись на оновленні репрезентативних цін на м’ясо птиці, яйця та яєчний альбумін для відображення поточних ринкових умов. Регламент коригує імпортні ціни на основі походження цих продуктів. Це коригування є важливим для того, щоб ЄС точно застосовував додаткові імпортні мита та управляв торгівлею в цих секторах.

Регламент складається з двох статей і додатка. Стаття 1 передбачає, що Додаток I до Регламенту (ЄС) № 1484/95 замінюється текстом, наведеним у додатку до цього нового регламенту. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності в день його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Додаток деталізує конкретні зміни до репрезентативних цін на певні продукти птахівництва на основі їхньої країни походження, такі як Бразилія (BR) і Чилі (CL). У ньому перелічено коди CN, описи продуктів, репрезентативні ціни в євро за 100 кг, суми забезпечення згідно зі статтею 3 і країну походження.

Найважливішим положенням є оновлений Додаток I, який безпосередньо впливає на імпортерів і трейдерів, які займаються м’ясом птиці та яєчними продуктами. Зміни в репрезентативних цінах на конкретні продукти з Бразилії та Чилі вплинуть на розрахунок додаткових імпортних мит, що потенційно змінить вартість імпорту цих товарів до ЄС.

Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2025/1042 від 27 травня 2025 року про введення остаточного антидемпінгового мита та остаточне стягнення тимчасового мита, накладеного на імпорт плаского прокату з заліза або нелегованої сталі, покритого або плакованого оловом, походженням з Китайської Народної Республіки

Це Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2025/1042, який встановлює остаточне антидемпінгове мито на імпорт плаского прокату з заліза або нелегованої сталі, покритого або плакованого оловом, походженням з Китайської Народної Республіки. Цей регламент також завершує стягнення тимчасових мит, які були накладені раніше. Рішення прийнято після антидемпінгового розслідування, ініційованого за скаргою Європейської сталеливарної асоціації (EUROFER), яка вказала на докази демпінгу та матеріальної шкоди для промисловості Союзу.

Регламент структуровано наступним чином:
– Він детально описує процедуру розслідування, включаючи ініціювання, реєстрацію імпорту, тимчасові заходи та подальші процедури.
– Він визначає відповідний продукт і подібний продукт.
– Він пояснює визначення демпінгу, включаючи звичайну вартість та експортну ціну.
– Він оцінює шкоду, завдану промисловості Союзу.
– Він встановлює причинно-наслідковий зв’язок між демпінговим імпортом і шкодою.
– Він визначає рівень заходів, необхідних для усунення шкоди.
– Він розглядає інтереси Союзу, враховуючи інтереси промисловості Союзу, імпортерів, трейдерів, користувачів, споживачів і постачальників.
– Він встановлює остаточні антидемпінгові заходи.

Порівняно з тимчасовим регламентом, цей виконавчий регламент підтверджує введення остаточних антидемпінгових мит після розгляду коментарів зацікавлених сторін і проведення подальших розслідувань. Остаточні мита встановлені на різних рівнях для конкретних компаній і загальну ставку для всього іншого імпорту з Китаю.

Найважливішими положеннями для його застосування є:
– **Стаття 1**: Вказує остаточні ставки антидемпінгового мита для названих компаній та всього іншого імпорту походженням з Китаю. Вона також вимагає конкретну декларацію в комерційному рахунку-фактурі для застосування індивідуальних ставок мита.
– **Стаття 2**: Визначає, що тимчасові мита будуть остаточно стягнуті.
– **Стаття 3**: Дозволяє додавати нових виробників-експортерів, які підлягають ставці мита для компаній, що співпрацюють і не включені до вибірки, за умови дотримання ними певних умов.
– **Стаття 4**: Розглядає одночасне застосування антидемпінгових мит із захисними заходами, забезпечуючи, що стягується лише вище мито (або захисне, або антидемпінгове), щоб уникнути надмірного навантаження на торгівлю.

Регламент (ЄС) 2025/1094 Ради від 27 травня 2025 року про виконання Регламенту (ЄС) № 36/2012 щодо обмежувальних заходів у зв’язку з ситуацією в Сирії

Регламент (ЄС) 2025/1017 про виконання Комісією від 26 травня 2025 року щодо тимчасових надзвичайних заходів для Іспанії, які відступають від певних положень Регламенту (ЄС) 2021/2115 Європейського Парламенту та Ради та від Делегованого регламенту (ЄС) 2022/126 Комісії, з метою вирішення конкретних проблем у секторах фруктів і овочів та вина, спричинених серйозними несприятливими метеорологічними явищами

Цей Регламент (ЄС) 2025/1017 про виконання Комісією запроваджує тимчасові надзвичайні заходи для Іспанії, пропонуючи відступи від конкретних положень Регламенту (ЄС) 2021/2115 та Делегованого регламенту (ЄС) 2022/126. Ці заходи спрямовані на вирішення конкретних проблем у секторах фруктів і овочів та вина, спричинених серйозними несприятливими метеорологічними явищами у регіоні Валенсія в жовтні та листопаді 2024 року. Регламент передбачає гнучкість у впровадженні операційних програм та винних інтервенцій, щоб допомогти організаціям виробників та виробникам вина відновитися після збитків.

Регламент складається з 4 статей. Стаття 1 передбачає тимчасові відступи від Регламенту (ЄС) 2021/2115 щодо сектору фруктів та овочів, що дозволяє збільшити гнучкість у витратах на заходи з управління кризовими ситуаціями та підвищити ліміт фінансової допомоги Союзу для операційних програм. Стаття 2 запроваджує тимчасові відступи від Регламенту (ЄС) 2021/2115 щодо винного сектору, дозволяючи нормальне оновлення виноградників та збільшуючи ставку співфінансування для реструктуризації виноградників. Вона також обмежує компенсацію за втрату доходу фінансовою компенсацією на максимум три роки. Стаття 3 передбачає тимчасовий відступ від Делегованого регламенту (ЄС) 2022/126, дозволяючи заміну інвестицій ідентичними активами. Стаття 4 визначає дату набрання чинності та період застосування регламенту.

Найважливішими положеннями цього акту є ті, що дозволяють більшу гнучкість у використанні коштів для управління кризовими ситуаціями у секторі фруктів та овочів, збільшують фінансову допомогу Союзу, дозволяють оновлення виноградників, збільшують ставку співфінансування для реструктуризації виноградників та дозволяють заміну інвестицій. Ці заходи спрямовані на надання швидкої та ефективної підтримки виробникам, які постраждали від суворих погодних явищ, допомагаючи їм відновити свій виробничий потенціал та подолати економічні наслідки збитків.

Регламент імплементації Ради (ЄС) 2025/1081 від 26 травня 2025 року, що імплементує Регламент (ЄС) 2024/1485 щодо обмежувальних заходів у зв’язку із ситуацією в Росії

Цей Регламент імплементації Ради (ЄС) 2025/1081 вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2024/1485, який стосується обмежувальних заходів у зв’язку із ситуацією в Росії. Новий регламент оновлює перелік осіб, щодо яких застосовано санкції, шляхом внесення змін до записів щодо двох фізичних осіб. Ці зміни ґрунтуються на перегляді відповідного Рішення Ради та мають на меті відобразити оновлену оцінку Радою причетності цих осіб до дій, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

Структура акту є простою. Він складається з двох статей та додатку. Стаття 1 визначає, що Додаток IV до Регламенту (ЄС) 2024/1485 змінюється згідно з Додатком до цього регламенту. Стаття 2 визначає дату набрання чинності. Додаток містить переглянуті записи щодо осіб, до яких застосовано санкції, включаючи їх ідентифікаційну інформацію та оновлені обґрунтування їх призначення. Порівняно з попередньою версією Регламенту (ЄС) 2024/1485, цей імплементаційний регламент надає оновлені обґрунтування для санкцій, накладених на перелічених осіб, відображаючи нову інформацію або розвиток їхньої діяльності.

Найважливішим положенням цього акту є внесення змін до Додатку IV Регламенту (ЄС) 2024/1485, зокрема оновлені записи щодо Кирила Сергійовича Нікіфорова та Оксани Василівни Демяшевої. Ці оновлені записи включають зміни до їхніх посад та додаткову інформацію щодо їхньої причетності до порушень прав людини, що слугує підставою для збереження їхнього статусу під санкціями. Ця інформація має вирішальне значення для забезпечення того, щоб санкції були цілеспрямованими та ґрунтувалися на точній та актуальній інформації. **** Цей регламент має наслідки для фізичних та юридичних осіб, які повинні дотримуватися санкцій ЄС, пов’язаних з Росією, особливо щодо операцій з переліченими особами.

Виконавчий Регламент (ЄС) 2025/1013 Комісії від 26 травня 2025 року про реєстрацію географічного зазначення Erzincan Tulum Peyniri (PDO) в реєстрі географічних зазначень Союзу відповідно до Регламенту (ЄС) 2024/1143 Європейського Парламенту та Ради

Цей Виконавчий Регламент (ЄС) 2025/1013 Комісії реєструє ‘Erzincan Tulum Peyniri’ як Захищене Найменування Місця Походження (PDO) в реєстрі географічних зазначень Союзу. Ця реєстрація базується на заявці від Туреччини, яка була отримана до того, як Регламент (ЄС) 2024/1143 набрав чинності. Оскільки жодних заперечень не було отримано, Комісія схвалила реєстрацію. Регламент забезпечує правовий захист для ‘Erzincan Tulum Peyniri’ по всьому ЄС, визнаючи його унікальні характеристики, пов’язані з місцем походження.

Регламент складається з преамбули, в якій викладено правову основу та причини реєстрації, а також двох статей. Стаття 1 офіційно реєструє ‘Erzincan Tulum Peyniri’ (PDO) в реєстрі географічних зазначень Союзу, відповідно до статті 22 Регламенту (ЄС) 2024/1143. Стаття 2 визначає, що регламент набуде чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу, та забезпечує, що він є обов’язковим і безпосередньо застосовним у всіх державах-членах. Цей регламент слідує процедурному переходу від Регламенту (ЄС) № 1151/2012 до Регламенту (ЄС) 2024/1143, забезпечуючи безперервність захисту географічних зазначень.

Найважливішим положенням є стаття 1, яка надає статус PDO для ‘Erzincan Tulum Peyniri’. Це означає, що назва може використовуватися лише для сиру, який виробляється у визначеній географічній зоні Ерзінджан, Туреччина, з використанням традиційних методів і з дотриманням конкретних стандартів якості. Цей захист допомагає зберегти автентичність і репутацію ‘Erzincan Tulum Peyniri’ та запобігає зловживанню назвою продуктами, що не відповідають вимогам PDO.

Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1015 Комісії від 26 травня 2025 року про тимчасові надзвичайні заходи для Іспанії, що відступають від певних положень Регламенту (ЄС) № 1308/2013 Європейського Парламенту та Ради, Делегованого регламенту (ЄС) 2017/891 Комісії та Імплементаційного регламенту (ЄС) 2017/892 Комісії, з метою вирішення конкретних проблем у секторі фруктів та овочів, спричинених серйозними несприятливими метеорологічними явищами

Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1015 Комісії запроваджує тимчасові надзвичайні заходи для Іспанії, передбачаючи відхилення від чинних регламентів щодо сектору фруктів та овочів. Ці заходи є відповіддю на серйозні несприятливі метеорологічні явища, що сталися у регіоні Валенсія в жовтні та листопаді 2024 року, які значно пошкодили виробництво, інфраструктуру та майбутні виробничі потужності. Регламент має на меті забезпечити гнучкість та підтримку організаціям виробників, які постраждали від цих подій, дозволяючи їм управляти кризою та відновлюватися.

Регламент складається з 4 статей. Стаття 1 передбачає тимчасові відхилення від Регламенту (ЄС) № 1308/2013 щодо витрат на заходи з запобігання кризам та управління ними, а також ліміту фінансової допомоги Союзу. Стаття 2 окреслює тимчасові відхилення від Делегованого регламенту (ЄС) 2017/891, що стосуються таких питань, як економічна вартість продукції, проданої не членами, розрахунок вартості реалізованої продукції та модифікація оперативних програм. Стаття 3 деталізує тимчасові відхилення від Імплементаційного регламенту (ЄС) 2017/892, зокрема, продовження терміну виконання операцій та надання доказів виконання витрат. Стаття 4 встановлює дату набрання чинності та період застосування регламенту.

Найважливішими положеннями цього акту є ті, що дозволяють збільшити гнучкість у використанні оперативних коштів для управління кризою, підвищити ліміт фінансової допомоги Союзу та надати винятки з певних вимог, пов’язаних з вартістю реалізованої продукції. Крім того, регламент дозволяє вносити зміни до оперативних програм без попереднього дозволу та запобігає поверненню допомоги за певних умов, забезпечуючи критичну фінансову стабільність постраждалим організаціям виробників.

Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2025/1022 від 26 травня 2025 року про реєстрацію географічного зазначення Miel de Asturias (PGI) в реєстрі географічних зазначень Союзу відповідно до Регламенту (ЄС) 2024/1143 Європейського Парламенту та Ради

Цей Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2025/1022 офіційно реєструє “Miel de Asturias” як захищене географічне зазначення (PGI) в реєстрі Союзу. Ця реєстрація підтверджує, що “Miel de Asturias” відповідає критеріям географічних зазначень, викладеним у Регламенті (ЄС) 2024/1143. Регламент визнає, що заявку на реєстрацію було отримано до набрання чинності Регламентом (ЄС) 2024/1143 і що протягом періоду заперечень не було висловлено жодних заперечень. Акт забезпечує правовий захист назви “Miel de Asturias” в межах ЄС, запобігаючи її неправильному використанню та запевняючи споживачів у конкретному походженні та якості продукту.

Структура акту є простою, містить преамбулу, в якій викладено правову основу та обґрунтування реєстрації, а потім дві статті. Стаття 1 офіційно реєструє “Miel de Asturias” як PGI. Стаття 2 визначає, що регламент набуде чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Цей регламент базується на Регламенті (ЄС) 2024/1143, який скасовує Регламент (ЄС) № 1151/2012. Новий регламент спрощує процес реєстрації та захисту географічних зазначень.

Найважливішим положенням є стаття 1, яка надає “Miel de Asturias” (PGI) захищений статус в межах ЄС. Це означає, що лише мед, вироблений у визначеному географічному районі Астурії, Іспанія, і який відповідає визначеним специфікаціям продукту, може продаватися під цією назвою. Цей захист допомагає зберегти репутацію та автентичність “Miel de Asturias”, приносячи користь як виробникам, так і споживачам.

Регламент (ЄС) 2025/1009 Комісії від 26 травня 2025 року про затвердження поправки до специфікації продукту традиційної гарантованої особливості Berthoud

Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1009 Комісії затверджує поправку до специфікації продукту для традиційної гарантованої особливості (TSG) ‘Berthoud’. Затвердження відбувається після публікації заявки на внесення змін і відсутності будь-яких заперечень. Регламент забезпечує захист і визнання традиційних характеристик ‘Berthoud’ в межах ЄС.

Регламент складається з преамбули, в якій викладено правові підстави та причини прийняття рішення, а також двох статей. Стаття 1 офіційно затверджує поправку до специфікації продукту ‘Berthoud’, опубліковану в Офіційному віснику Європейського Союзу. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику, і підтверджує, що регламент є обов’язковим і безпосередньо застосовним у всіх державах-членах. Цей регламент не вводить нових положень, а лише затверджує зміни до існуючих.

Найважливішим положенням є стаття 1, яка затверджує конкретну поправку до специфікації продукту ‘Berthoud’ TSG. Це означає, що оновлена специфікація тепер юридично визнана та захищена на всій території Європейського Союзу. Виробники ‘Berthoud’ повинні дотримуватися цієї зміненої специфікації, щоб продавати свій продукт під позначенням TSG.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1020 від 26 травня 2025 року про внесення географічного зазначення Pérail (PGI) до реєстру географічних зазначень Союзу відповідно до Регламенту (ЄС) 2024/1143 Європейського Парламенту та Ради

Цей імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1020 офіційно реєструє ‘Pérail’ як захищене географічне зазначення (PGI) у реєстрі Союзу. Це означає, що сир ‘Pérail’, вироблений відповідно до певних стандартів і походить з визначеної географічної території, тепер юридично захищений від зловживань і імітації в межах ЄС. Регламент також надає п’ятирічний перехідний період для конкретної компанії, Fromagerie de la Lémance, для продовження використання назви ‘Pérail’, навіть якщо вони розташовані за межами визначеної географічної території.

Структура акту є простою. Він складається з преамбули, яка пояснює обґрунтування регламенту, за якою йдуть три статті. Стаття 1 офіційно реєструє ‘Pérail’ як PGI. Стаття 2 передбачає перехідний період для Fromagerie de la Lémance. Стаття 3 визначає дату набрання чинності. Цей регламент базується на Регламенті (ЄС) 2024/1143, який сам скасував Регламент (ЄС) № 1151/2012. Ключова зміна полягає в офіційному визнанні та захисті географічного зазначення ‘Pérail’ відповідно до оновленої нормативно-правової бази.

Найважливішими положеннями є реєстрація ‘Pérail’ як PGI, що захищає його назву та походження, та перехідна домовленість для Fromagerie de la Lémance. Цей перехідний період визнає існуюче використання компанією назви та надає їм час для адаптації до нових правил без негайної втрати їхньої ринкової присутності.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1005 від 26 травня 2025 року про схвалення внесеної Союзом зміни до специфікації продукту для захищеного найменування місця походження Bohotin згідно з Регламентом (ЄС) 2024/1143 Європейського Парламенту та Ради

Цей Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1005 схвалює внесену Союзом зміну до специфікації продукту для захищеного найменування місця походження (PDO) «Bohotin». Зміна була запитана Румунією та опублікована в Офіційному віснику Європейського Союзу. Оскільки заперечень не надійшло, Комісія прийняла цей регламент для офіційного затвердження зміни.

Регламент складається з двох статей. Стаття 1 стверджує, що зміна до специфікації продукту для PDO «Bohotin» схвалена. Стаття 2 визначає, що регламент набуде чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу і що він є обов’язковим у своїй цілісності та безпосередньо застосовним у всіх державах-членах. Цей регламент відповідає процедурі, встановленій у Регламенті (ЄС) 2024/1143, який регулює географічні зазначення для різних продуктів. Він також посилається на попередні регламенти (ЄС) № 1308/2013, відповідно до яких було подано первинну заявку.

Найважливішим положенням є стаття 1, яка офіційно затверджує зміну до специфікації продукту PDO «Bohotin». Це схвалення означає, що оновлена специфікація тепер юридично визнана на рівні ЄС, що забезпечує виробництво продукту «Bohotin» відповідно до змінених стандартів і захист від зловживань або імітації в межах Союзу.

Регламент (ЄС) 2025/1043 Комісії від 26 травня 2025 року про затвердження мурашиної кислоти як існуючої активної речовини для використання в біоцидних продуктах типу 6 відповідно до Регламенту (ЄС) № 528/2012 Європейського Парламенту та Ради

Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1043 Комісії затверджує мурашину кислоту як існуючу активну речовину для використання в біоцидних продуктах типу 6, які є консервантами, що використовуються під час зберігання. Регламент базується на Регламенті (ЄС) № 528/2012 щодо надання на ринку та використання біоцидних продуктів. Він дозволяє використовувати мурашину кислоту в цих продуктах за умови дотримання конкретних умов, викладених у регламенті.

Структура акта є простою. Він складається з преамбули, яка пояснює причини та процедури, що призвели до затвердження мурашиної кислоти, за якою йдуть дві статті та додаток. Стаття 1 формально затверджує мурашину кислоту для використання в біоцидних продуктах типу 6 за умови дотримання умов, зазначених у додатку. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. У додатку детально описані конкретні умови затвердження, включаючи мінімальну чистоту мурашиної кислоти, дати затвердження та закінчення терміну дії, а також конкретні вимоги до оцінки продукту та розміщення на ринку оброблених виробів. Цей регламент базується на попередніх регламентах і директивах, включаючи Делегований регламент (ЄС) № 1062/2014, який встановив перелік існуючих активних речовин, що підлягають оцінці, та Директиву 98/8/ЄС, яка визначала тип продукту 6.

Найважливіші положення щодо використання цього акта містяться в Додатку. До них належать вимога щодо мінімальної чистоти 99% ваги/ваги для мурашиної кислоти та конкретні умови для авторизації біоцидних продуктів, що містять мурашину кислоту. Ці умови включають приділення особливої уваги впливу, ризикам та ефективності під час оцінки продукту, особливо щодо професійних користувачів. Крім того, регламент стосується необхідності оцінки та управління потенційними залишками в харчових продуктах або кормах. Він також передбачає конкретні інструкції з маркування для оброблених виробів, що містять мурашину кислоту, забезпечуючи інформування споживачів про наявність речовини.

Регламент (ЄС) 2025/1019 Комісії від 26 травня 2025 року про надання дозволу Союзу на родину біоцидних продуктів Lactic Acid Teatdip Products відповідно до Регламенту (ЄС) № 528/2012 Європейського Парламенту та Ради

Цей імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1019 Комісії надає дозвіл Союзу на родину біоцидних продуктів під назвою “Lactic Acid Teatdip Products”. Дозвіл, наданий GEA Farm Technologies GmbH, дозволяє розміщення на ринку та використання цих продуктів в межах Європейського Союзу. Родина продуктів підпадає під тип продукту 3, що є ветеринарною гігієною, і містить L-(+)-молочну кислоту як активну речовину. Регламент визначає умови використання, заходи щодо пом’якшення ризиків та інші відповідні деталі у доданому Додатку, забезпечуючи безпечне та ефективне застосування продукту.

Структура акту є простою. Вона складається з преамбули, яка окреслює правову основу та процес, що був пройдений для прийняття рішення, за якою йдуть дві статті та додаток.

* **Стаття 1** надає дозвіл Союзу GEA Farm Technologies GmbH на родину біоцидних продуктів “Lactic Acid Teatdip Products” та визначає номер дозволу (EU-0033409-0000) та термін дії (з 16 червня 2025 року до 31 травня 2035 року).
* **Стаття 2** визначає дату набрання регламентом чинності, яка настає через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу, та підтверджує, що регламент є обов’язковим до виконання та безпосередньо застосовується в усіх державах-членах.
* **Додаток** містить детальний опис характеристик біоцидного продукту, включаючи адміністративну інформацію, склад родини продуктів, заяви про небезпеку та запобіжні заходи, дозволені види використання, загальні вказівки щодо використання та конкретну інформацію для кожного окремого продукту в межах родини.

Основні положення акту, які є найбільш важливими для його використання, детально описані в Додатку, який включає:

* **Склад родини продуктів:** визначає активні та неактивні речовини, включаючи їх концентрації.
* **Заяви про небезпеку та запобіжні заходи:** перелічує небезпеки, пов’язані з продуктом, та необхідні запобіжні заходи, яких слід вживати під час використання.
* **Дозволені види використання:** описує конкретні види використання, на які продукт дозволений, включаючи методи застосування, норми та частоту.
* **Загальні вказівки щодо використання:** надає інструкції щодо використання, заходи щодо пом’якшення ризиків, інструкції з надання першої допомоги та заходи щодо безпечної утилізації та зберігання.
* **Окремі продукти:** деталізує торгові назви, номери дозволів та конкретні склади кожного окремого продукту в межах мета-SPC (Короткий опис характеристик продукту).

Регламент Ради (ЄС) 2025/1106 від 27 травня 2025 року про заснування Безпекової дії для Європи (SAFE) шляхом посилення Європейського інструменту оборонної промисловості (Текст, що має значення для ЄЕЗ)

Це опис Регламенту Ради (ЄС) 2025/1106 від 27 травня 2025 року про заснування Безпекової дії для Європи (SAFE) шляхом посилення Європейського інструменту оборонної промисловості.

**Суть акту:**

Регламент засновує інструмент Безпекової дії для Європи (SAFE) для надання фінансової допомоги державам-членам для термінових і великих державних інвестицій в європейську оборонну промисловість. Це є відповіддю на погіршення ситуації з безпекою в Європі. Інструмент SAFE має на меті швидко збільшити виробничі потужності оборонної промисловості, покращити своєчасну доступність оборонної продукції та прискорити адаптацію промисловості до структурних змін. Фінансова допомога буде надаватися у формі кредитів державам-членам, які вони використовуватимуть для здійснення спільних закупівель оборонної продукції.

**Структура та основні положення:**

Регламент складається з 23 статей і додатка, що охоплюють сферу дії, визначення, умови використання інструменту, форму та обсяг фінансової допомоги, процес подання заявки та прийняття рішень, операції з позик та кредитування, кредитні угоди, попереднє фінансування, правила оплати, пруденційні правила, контроль і аудит, звітність, правила відповідності критеріям для спільних закупівель, умови участі третіх країн, зміна рамкових угод, звільнення від ПДВ та правила щодо класифікованої інформації.

* **Предмет і сфера дії (Стаття 1):** Засновує інструмент SAFE для надання фінансової допомоги державам-членам для інвестицій в європейську оборонну промисловість. Він також визначає категорії оборонної продукції, на які поширюється дія.
* **Визначення (Стаття 2):** Визначає ключові терміни, такі як “оборонна продукція” та “спільна закупівля”.
* **Умови використання інструменту SAFE (Стаття 4):** Вказує, що фінансова допомога призначена для діяльності, пов’язаної з оборонною продукцією, яка здійснюється через спільні закупівлі, з метою прискорення адаптації промисловості, поліпшення доступності продукції та забезпечення оперативної сумісності.
* **Форма та максимальна сума фінансової допомоги (Статті 5 і 6):** Допомога надаватиметься у формі кредитів, з максимальною сумою 150 мільярдів євро.
* **Запит на фінансову допомогу та Європейські інвестиційні плани оборонної промисловості (Стаття 7):** Держави-члени повинні подати запит до Комісії до 30 листопада 2025 року, додавши до нього Європейський інвестиційний план оборонної промисловості.
* **Рішення щодо запиту на фінансову допомогу (Стаття 8):** Комісія оцінює запит і подає пропозицію до Ради, яка потім приймає рішення про виконання.
* **Правила відповідності критеріям для спільних закупівель, що підтримують інвестиції в оборонну промисловість (Стаття 16):** Встановлює детальні умови для спільних закупівель, щоб мати право на підтримку, включаючи вимоги до того, щоб підрядники та субпідрядники були засновані в ЄС, державах ЄЕЗ ЄАВТ або Україні та не контролювалися третіми країнами.
* **Звільнення від ПДВ (Стаття 20):** Вводить звільнення від ПДВ для поставок, внутрішньо-спільнотних придбань та імпорту оборонної продукції за контрактами, що є результатом закупівель, підтриманих інструментом SAFE.

**Основні положення щодо використання:**

* **Право на фінансову допомогу (Стаття 4):** Держави-члени можуть запитувати фінансову допомогу для діяльності, витрат і заходів, спрямованих на вирішення кризової ситуації, зазначеної в статті 1, пов’язаної з оборонною продукцією або іншою продукцією для оборонних цілей, і здійснюваної через спільні закупівлі.
* **Вимоги до спільних закупівель (Стаття 16):** Процедури спільних закупівель і контракти на оборонну продукцію повинні включати вимоги до участі для підрядників і субпідрядників, які беруть участь у спільній закупівлі.
* **Європейський інвестиційний план оборонної промисловості (Стаття 7):** Держава-член, яка бажає отримати фінансову допомогу за інструментом SAFE, надсилає відповідний запит до Комісії до 30 листопада 2025 року. До запиту додається Європейський інвестиційний план оборонної промисловості (далі – “план”).
* **Звільнення від ПДВ (Стаття 20):** Поставки, внутрішньо-спільнотні придбання та імпорт оборонної продукції або іншої продукції для оборонних цілей, які здійснюються за контрактами, що є результатом закупівель, підтриманих інструментом SAFE, звільняються від податку на додану вартість (ПДВ).

****

Цей регламент має наслідки для України, оскільки він дозволяє підрядникам і субпідрядникам, заснованим в Україні, брати участь у спільних закупівлях за інструментом SAFE. Він також заохочує держави-члени надавати подальшу підтримку Україні обладнанням, придбаним за фінансової допомоги інструменту SAFE.

Регламент Комісії (ЄС) 2025/1108 від 23 травня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту Ради (ЄС) № 2368/2002, який запроваджує схему сертифікації Кімберлійського процесу для міжнародної торгівлі необробленими алмазами

Цей Регламент Комісії (ЄС) 2025/1108 вносить зміни до Регламенту Ради (ЄС) № 2368/2002, який запроваджує схему сертифікації Кімберлійського процесу для міжнародної торгівлі необробленими алмазами. Ключова зміна полягає в оновленні списку учасників схеми сертифікації Кімберлійського процесу (КП) та їхніх відповідних компетентних органів. Це оновлення відображає додавання Узбекистану як нового учасника, після оцінки КП, згідно з якою Узбекистан відповідає мінімальним вимогам для схеми сертифікації.

Структура акта є простою. Він складається з преамбули, в якій викладено причини внесення змін, за якою йдуть дві статті. Стаття 1 зазначає, що Додаток II до Регламенту (ЄС) № 2368/2002 замінюється текстом, викладеним у Додатку до цього Регламенту. Стаття 2 визначає, що Регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Додаток містить оновлений список учасників схеми сертифікації Кімберлійського процесу та їх відповідні компетентні органи, включаючи новододаного учасника, Узбекистан.

Найважливішим положенням цього акта є оновлений список учасників у Додатку II. Цей список є вирішальним для будь-кого, хто бере участь у міжнародній торгівлі необробленими алмазами, оскільки він визначає країни та їхні призначені органи, які є частиною схеми сертифікації Кімберлійського процесу. Трейдерам необхідно звірятися з цим списком, щоб переконатися, що вони мають справу з легітимними учасниками та дотримуються вимог Кімберлійського процесу.

Регламент Ради (ЄС) 2025/1098 від 27 травня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 36/2012 щодо обмежувальних заходів у зв’язку з ситуацією в Сирії

Регламент (ЄС) 2025/1098 вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 36/2012 щодо обмежувальних заходів проти Сирії. Зміна відбувається відповідно до Рішення Ради (CFSP) 2025/1096, яке продовжує деякі обмежувальні заходи до 1 червня 2026 року. Новий регламент скасовує всі секторальні економічні санкції, крім тих, що ґрунтуються на міркуваннях безпеки, щоб підтримати сирійський народ у возз’єднанні та відбудові нової, інклюзивної, плюралістичної та мирної Сирії. Він зосереджується на підтримці переліків, пов’язаних з режимом Асада, сектором хімічної зброї та незаконною торгівлею наркотиками.

Регламент змінює кілька статей Регламенту (ЄС) № 36/2012. Він замінює статті 14 і 15, оновлюючи умови заморожування коштів та економічних ресурсів осіб та організацій, внесених до переліку. Він вставляє статтю 15a, яка дозволяє компетентним органам дозволяти розморожування заморожених коштів конкретним організаціям для співпраці у відбудові, розбудові потенціалу, боротьбі з тероризмом та міграції. Він змінює статтю 16 для вирішення основних потреб та платежів до ОЗХЗ. Він також змінює статті 18, 20, 20a, 21c та 27, оновлюючи умови для відступів та заборон. Крім того, він видаляє кілька статей (1a, 6-13a, 21, 21a, 21b, 23-26a) та додатків (IV, Va, Vb, VI, VII, VIII, X, XI), які більше не є актуальними.

Найважливіші положення для практичного використання включають оновлені критерії для включення фізичних та юридичних осіб до списку в Додатку II (стаття 15), дерогацію, що дозволяє розморожування заморожених коштів для конкретних цілей (стаття 15a), та переглянуті умови для звільнень, пов’язаних з основними потребами та платежами (статті 16, 18, 20, 20a, 21c). Ці зміни спрямовані на збалансування потреби в обмежувальних заходах зі сприянням гуманітарним зусиллям та зусиллям з реконструкції в Сирії.

Регламент Комісії (ЄС) 2025/1047 від 27 травня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2023/1803 щодо Міжнародного стандарту фінансової звітності 9 та Міжнародного стандарту фінансової звітності 7

Цей Регламент Комісії (ЄС) 2025/1047 вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2023/1803, зосереджуючись на Міжнародному стандарті фінансової звітності (МСФЗ) 9 та МСФЗ 7. Зміни стосуються класифікації фінансових активів з ESG-характеристиками, врегулювання зобов’язань за допомогою електронних платіжних систем та вимог щодо розкриття інформації про інвестиції в інструменти власного капіталу та фінансові інструменти з умовними характеристиками. Мета полягає в сприянні кредитам, пов’язаним з ESG, дозволяючи застосовувати до них амортизовану вартість або оцінку за справедливою вартістю через інший сукупний дохід (FVOCI) залежно від бізнес-моделі.

Регламент складається з трьох статей та додатку. Стаття 1 визначає зміни до МСФЗ 9 та МСФЗ 7, як детально описано в Додатку. Стаття 2 вимагає, щоб компанії застосовували ці зміни не пізніше початку їхнього першого фінансового року, що починається 1 січня 2026 року або після цієї дати, з дозволеним достроковим застосуванням. Стаття 3 передбачає, що Регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток містить конкретні зміни до МСФЗ 9 та МСФЗ 7, включаючи додані та змінені пункти, що стосуються класифікації та оцінки фінансових інструментів.

Найважливіші положення для практичного використання включають роз’яснення щодо класифікації фінансових активів з ESG-пов’язаними характеристиками, настанови щодо припинення визнання фінансових зобов’язань, погашених за допомогою електронних платіжних систем, та нові вимоги щодо розкриття інформації про інвестиції в інструменти власного капіталу, оцінені за справедливою вартістю через інший сукупний дохід (FVOCI). Ці зміни спрямовані на забезпечення більшої прозорості та підтримку Європейської зеленої угоди шляхом сприяння практикам сталого фінансування.

Leave a comment

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.