Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 27/05/2025





Огляд законодавства ЄС

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1017

Цей регламент запроваджує тимчасові надзвичайні заходи для Іспанії, зокрема для регіону Валенсія, у зв’язку з серйозними погодними явищами. Він тимчасово пом’якшує певні правила, що стосуються виробництва фруктів і овочів та вина. Для сектору фруктів і овочів він дозволяє більшу гнучкість у використанні коштів для управління кризовими ситуаціями та збільшує фінансову допомогу. Для виноробного сектору він дозволяє відновлення пошкоджених виноградників для отримання підтримки на реструктуризацію, збільшує співфінансування реструктуризації та коригує компенсацію втрачених доходів. Він також дозволяє заміну інвестицій ідентичними активами. Ці заходи діють протягом 12 місяців.

Імплементаційний регламент Ради (ЄС) 2025/1081

Цей регламент вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2024/1485, який стосується обмежувальних заходів проти Росії. Він оновлює записи для двох осіб, які вже підпадають під санкції, – Кирила Сергійовича Нікіфорова та Оксани Василівни Демяшевої. Оновлені записи надають більш точну інформацію щодо їхніх ролей і обґрунтувань для їх включення до списку санкцій. Нові санкції або критерії не вводяться; регламент просто змінює існуючі записи, щоб відобразити поточну інформацію.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1013

Цей регламент реєструє «Erzincan Tulum Peyniri» як захищене позначення походження (PDO) у реєстрі географічних зазначень ЄС. Це означає, що лише сир, вироблений відповідно до конкретних стандартів і в межах визначеної географічної зони в Туреччині, може продаватися під цією назвою в межах ЄС. Реєстрація забезпечує правовий захист від імітації та неправомірного використання назви.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1015

Подібно до Регламенту (ЄС) 2025/1017, цей регламент розглядає проблеми в секторі фруктів і овочів у регіоні Валенсія в Іспанії після серйозних погодних явищ. Він запроваджує тимчасові заходи, що відступають від Регламенту (ЄС) № 1308/2013, Делегованого регламенту (ЄС) 2017/891 та Імплементаційного регламенту (ЄС) 2017/892. Він дозволяє збільшити фінансову допомогу, гнучкість у використанні коштів і коригування термінів для організацій виробників. Ці заходи, включаючи збільшення ліміту фінансової допомоги Союзу та пом’якшення обмежень на витрати на управління кризовими ситуаціями, спрямовані на підтримку виробників у відновленні після катастрофи.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1022

Цей регламент реєструє «Miel de Asturias» як захищене географічне зазначення (PGI) в ЄС. Лише мед, вироблений у конкретному географічному районі Астурії, Іспанія, і який відповідає визначеним специфікаціям продукту, може продаватися під цією назвою. Це захищає автентичність і репутацію «Miel de Asturias» і запобігає недобросовісній конкуренції.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1009

Цей регламент затверджує поправку до специфікації продукту для «Berthoud», традиційної спеціальності, що гарантується (TSG). Затвердження юридично визнає оновлені стандарти та характеристики продукту, яких повинні дотримуватися виробники та органи влади.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1020

Цей регламент реєструє «Pérail» як захищене географічне зазначення (PGI) в ЄС. П’ятирічний перехідний період надається Fromagerie de la Lémance, що дозволяє їм продовжувати використовувати назву «Pérail», незважаючи на те, що вони розташовані за межами визначеної географічної зони.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1005

Цей регламент затверджує поправку до специфікації продукту для захищеного позначення походження (PDO) «Bohotin». Оновлені специфікації тепер є офіційним стандартом для продуктів, що продаються під цим позначенням у межах ЄС, забезпечуючи відповідність для виробників і зацікавлених сторін.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1019

Цей регламент надає дозвіл Союзу для родини біоцидних продуктів «Lactic Acid Teatdip Products» компанії GEA Farm Technologies GmbH. Ці продукти призначені для ветеринарної гігієни, зокрема для дезінфекції сосків у тваринництві. Регламент детально описує умови використання, склад та іншу відповідну інформацію в додатку, включаючи конкретні інструкції, заходи щодо зменшення ризиків та правила безпеки.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1043

Цей регламент затверджує мурашину кислоту як існуючу активну речовину для використання в біоцидних продуктах типу 6 (консерванти у тарі). Регламент детально описує умови затвердження в додатку, включаючи мінімальну чистоту мурашиної кислоти, дати затвердження та конкретні умови для авторизації та вимоги до маркування оброблених виробів.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1085

Цей регламент вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2021/404, оновлюючи списки третіх країн, яким дозволено експортувати птицю, зародкові продукти птиці та свіже м’ясо птиці та дичини до ЄС. Він реагує на нещодавні спалахи пташиного грипу в Канаді та Сполучених Штатах, тимчасово призупиняючи імпорт із уражених зон і повторно дозволяючи імпорт із зон, де покращилася ситуація зі здоров’ям тварин.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/973

Цей регламент вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2021/1165 щодо дозволу продуктів і речовин для використання в органічному виробництві. Він оновлює списки дозволених продуктів, запроваджує конкретні процедури авторизації для віддалених регіонів і роз’яснює умови використання речовин, маючи на меті вдосконалити правила органічного виробництва. Поправка включає оновлення до додатків, що стосуються активних речовин, добрив, ґрунтових кондиціонерів, матеріалів для годівлі тварин, харчових добавок і технологічних допоміжних засобів.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/999

Цей регламент надає дозвіл Союзу для біоцидного продукту «Hydrocid 306», дозволяючи Hydro-X продавати та використовувати його в ЄС як консервант у таких сферах застосування, як консервування в тарі, системи рідинного охолодження, слимациди та мастильно-охолоджувальні рідини. Акт містить додаток з детальною інформацією про продукт, вказуючи дозволені способи використання, заходи щодо зменшення ризиків та умови зберігання.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1017 Комісії від 26 травня 2025 року про тимчасові надзвичайні заходи для Іспанії, що відступають від певних положень Регламенту (ЄС) 2021/2115 Європейського Парламенту та Ради та від Делегованого регламенту (ЄС) 2022/126 Комісії, для вирішення конкретних проблем у секторах фруктів і овочів та вина, спричинених серйозними несприятливими метеорологічними явищами

Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1017 Комісії запроваджує тимчасові надзвичайні заходи для Іспанії, передбачаючи відхилення від певних положень Регламенту (ЄС) 2021/2115 та Делегованого регламенту (ЄС) 2022/126. Ці заходи розроблені для вирішення конкретних проблем у секторах фруктів і овочів та вина, спричинених серйозними несприятливими метеорологічними явищами у регіоні Валенсія в жовтні та листопаді 2024 року. Регламент має на меті забезпечити гнучкість та підтримку організаціям виробників та виноробам, які постраждали від цих подій, дозволяючи їм відновити та відродити свій виробничий потенціал.

Регламент складається з 4 статей.

* **Стаття 1** визначає тимчасові відхилення для сектору фруктів і овочів від Регламенту (ЄС) 2021/2115. Вона дозволяє збільшити гнучкість у використанні коштів для заходів з управління кризовими ситуаціями та підвищує ліміт фінансової допомоги Союзу для оперативних програм.
* **Стаття 2** деталізує тимчасові відхилення для винного сектору від Регламенту (ЄС) 2021/2115. Вона дозволяє звичайне оновлення виноградників, пошкоджених метеорологічними явищами, мати право на підтримку реструктуризації, збільшує ставку співфінансування для реструктуризації виноградників та змінює компенсацію за втрату доходу.
* **Стаття 3** передбачає тимчасове відхилення від Делегованого регламенту (ЄС) 2022/126, дозволяючи заміну інвестицій ідентичними активами для постраждалих організацій виробників та виноробів.
* **Стаття 4** визначає дату набрання чинності та період застосування регламенту, який становить 12 місяців з дати публікації.

Найважливішими положеннями цього акту є ті, що дозволяють більшу гнучкість у використанні коштів для управління кризовими ситуаціями, збільшують фінансову допомогу та дозволяють оновлення пошкоджених виноградників. Ці заходи спрямовані на надання негайної та ефективної підтримки постраждалим виробникам, допомагаючи їм оговтатися від серйозного впливу метеорологічних явищ та відновити їх виробничі потужності.

Регламент (ЄС) 2025/1081 Ради від 26 травня 2025 року, що імплементує Регламент (ЄС) 2024/1485 стосовно обмежувальних заходів у зв’язку з ситуацією в Росії

Цей імплементаційний Регламент (ЄС) 2025/1081 Ради вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2024/1485 стосовно обмежувальних заходів у зв’язку з ситуацією в Росії. Ключова зміна полягає в оновленні записів для двох фізичних осіб, які вже зазначені в Додатку IV до оригінального регламенту, в якому перелічено осіб, на яких поширюються санкції. Цей регламент ґрунтується на перегляді відповідного Рішення Ради та має на меті забезпечити актуальність та ефективність режиму санкцій ЄС.

Структура регламенту проста: він складається з двох статей та додатка. Стаття 1 визначає, що Додаток IV до Регламенту (ЄС) 2024/1485 змінюється згідно з Додатком до цього регламенту. Стаття 2 визначає дату набрання регламентом чинності. Додаток містить переглянуті записи для двох осіб, надаючи оновлену інформацію та обґрунтування для їх включення до списку санкцій. Порівняно з оригінальним Регламентом (ЄС) 2024/1485, цей імплементаційний регламент не запроваджує нові санкції чи критерії, а скоріше змінює існуючі записи, щоб відобразити нову інформацію чи події.

Найважливішим положенням є оновлена інформація в Додатку щодо осіб, які підпадають під санкції. Зокрема, записи для Кирила Сергійовича Нікіфорова та Оксани Василівни Демяшевої були замінені оновленою інформацією про їхні посади та обґрунтування для їх включення до списку санкцій. Ці зміни мають вирішальне значення для забезпечення цілеспрямованості санкцій та їх обґрунтованості на точній інформації.

**** Оскільки регламент стосується обмежувальних заходів у зв’язку з ситуацією в Росії, він має наслідки для фізичних та юридичних осіб, які беруть участь у діяльності, що підриває або загрожує суверенітету та незалежності України.

Регламент (ЄС) 2025/1013 Комісії від 26 травня 2025 року про реєстрацію географічного зазначення Erzincan Tulum Peyniri (PDO) в реєстрі географічних зазначень Союзу відповідно до Регламенту (ЄС) 2024/1143 Європейського Парламенту та Ради

Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1013 Комісії реєструє «Erzincan Tulum Peyniri» як захищене позначення походження (PDO) в реєстрі географічних зазначень Союзу. Реєстрація ґрунтується на заявці з Туреччини, яка була опублікована до набрання чинності Регламентом (ЄС) 2024/1143. Оскільки заперечень не надходило, Комісія затвердила реєстрацію.

Структура акту дуже проста. Він складається з преамбули, в якій викладено правову основу та обґрунтування реєстрації, за якою йдуть дві статті. Стаття 1 офіційно реєструє «Erzincan Tulum Peyniri» (PDO) в реєстрі Союзу, посилаючись на статтю 22 Регламенту (ЄС) 2024/1143. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу, і забезпечує його пряму застосовність у всіх державах-членах. Цей регламент відповідає новій структурі, встановленій Регламентом (ЄС) 2024/1143, який скасовує та замінює Регламент (ЄС) № 1151/2012.

Найважливішим положенням є стаття 1, яка надає «Erzincan Tulum Peyniri» статус PDO в межах ЄС. Це забезпечує правовий захист від імітації та зловживання назвою в межах Європейського Союзу, гарантуючи, що лише сир, вироблений відповідно до встановлених стандартів і в межах визначеної географічної зони, може продаватися під цією назвою.

Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1015 від 26 травня 2025 року про тимчасові надзвичайні заходи для Іспанії, що відступають від певних положень Регламенту (ЄС) № 1308/2013 Європейського Парламенту та Ради, Делегованого Регламенту Комісії (ЄС) 2017/891 та Імплементаційного Регламенту Комісії (ЄС) 2017/892, з метою вирішення конкретних проблем у секторі фруктів та овочів, спричинених серйозними несприятливими метеорологічними явищами

Цей Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1015 розглядає конкретні проблеми у секторі фруктів та овочів в Іспанії, зокрема у регіоні Валенсія, спричинені серйозними метеорологічними явищами у жовтні та листопаді 2024 року. Регламент запроваджує тимчасові надзвичайні заходи, які дозволяють відступити від певних положень Регламенту (ЄС) № 1308/2013, Делегованого Регламенту (ЄС) 2017/891 та Імплементаційного Регламенту (ЄС) 2017/892. Ці заходи спрямовані на забезпечення гнучкості та фінансової підтримки організаціям виробників, які постраждали від несприятливих погодних умов, що дозволяє їм управляти кризою та відновлюватися після збитків. Регламент розроблено таким чином, щоб він залишався чинним протягом 12 місяців.

Регламент складається з 4 статей. Стаття 1 визначає тимчасові відступи від Регламенту (ЄС) № 1308/2013, включаючи надання більшої гнучкості у витратах на заходи з запобігання кризам та управління ними, а також збільшення ліміту фінансової допомоги Союзу. Стаття 2 деталізує тимчасові відступи від Делегованого Регламенту (ЄС) 2017/891, такі як звільнення, пов’язані з вартістю реалізованої продукції, відсотками операційних фондів та процедурами внесення змін до операційних програм. Стаття 3 визначає тимчасові відступи від Імплементаційного Регламенту (ЄС) 2017/892, коригуючи терміни проведення операцій та надання доказів виконання витрат. Стаття 4 визначає дату набрання чинності та період застосування регламенту.

Найважливішими положеннями цього акту є ті, що дозволяють збільшити фінансову допомогу та гнучкість у впровадженні операційних програм для організацій виробників, які постраждали від суворих погодних явищ. Зокрема, збільшення ліміту фінансової допомоги Союзу до 70% фактичних витрат і відступи від обмежень на витрати на управління кризою та процедури внесення змін до операційних програм мають вирішальне значення для того, щоб ці організації могли ефективно боротися з наслідками катастрофи. Крім того, скориговані терміни проведення операцій та надання доказів витрат пропонують таку необхідну допомогу постраждалим виробникам.

Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1022 Комісії від 26 травня 2025 року про реєстрацію географічного зазначення Miel de Asturias (PGI) в реєстрі географічних зазначень Союзу відповідно до Регламенту (ЄС) 2024/1143 Європейського Парламенту та Ради

Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1022 Комісії офіційно реєструє ‘Miel de Asturias’ як Захищене географічне зазначення (PGI) в реєстрі Союзу. Ця реєстрація підтверджує, що ‘Miel de Asturias’ відповідає критеріям для географічних зазначень, забезпечуючи, щоб його унікальні характеристики та походження були юридично захищені в межах ЄС. Регламент базується на Регламенті (ЄС) 2024/1143, який регулює географічні зазначення для різних продуктів. Відсутність будь-яких заперечень щодо заявки на реєстрацію сприяла прийняттю цього регламенту.

Структура акту є простою, складається з преамбули, яка окреслює правову основу та обґрунтування для реєстрації, за якою йдуть дві статті. Стаття 1 формально реєструє ‘Miel de Asturias’ як PGI. Стаття 2 визначає, що регламент набуде чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Цей регламент імплементує положення Регламенту (ЄС) 2024/1143, скасовуючи Регламент (ЄС) № 1151/2012.

Найважливішим положенням є стаття 1, яка надає ‘Miel de Asturias’ (PGI) захищений статус у межах ЄС. Це означає, що лише мед, вироблений у конкретному географічному районі Астурії, Іспанія, і який відповідає визначеним специфікаціям продукту, може продаватися під цією назвою. Цей захист допомагає зберегти репутацію та автентичність ‘Miel de Asturias’, а також запобігає недобросовісній конкуренції з боку продуктів, які неправдиво стверджують, що походять з цього регіону.

Регламент (ЄС) 2025/1009 Комісії від 26 травня 2025 року про затвердження поправки до специфікації продукту традиційної гарантованої особливості Berthoud

Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1009 Комісії затверджує поправку до специфікації продукту для традиційної гарантованої особливості (TSG) «Berthoud». Затвердження відбувається після публікації заявки на внесення змін в Офіційному віснику Європейського Союзу та відсутності будь-яких заперечень. Регламент базується на Регламенті (ЄС) 2024/1143, який регулює географічні зазначення, традиційні гарантовані особливості та факультативні терміни якості для сільськогосподарської продукції.

Регламент складається з двох статей. Стаття 1 стверджує, що поправку до специфікації продукту для «Berthoud» затверджено. Стаття 2 визначає, що регламент набуде чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу, і що він є обов’язковим у своїй цілісності та безпосередньо застосовним у всіх державах-членах. Цей регламент не вводить жодних нових положень, а лише затверджує зміни до існуючих.

Найважливішим положенням є стаття 1, яка офіційно затверджує поправку до специфікації продукту традиційної гарантованої особливості «Berthoud». Це затвердження юридично визнає оновлені стандарти та характеристики продукту, яких повинні дотримуватися виробники та відповідні органи.

Регламент (ЄС) 2025/1020 Комісії від 26 травня 2025 року про внесення географічного зазначення «Pérail» (PGI) до реєстру географічних зазначень Союзу відповідно до Регламенту (ЄС) 2024/1143 Європейського Парламенту та Ради

Цей Регламент (ЄС) 2025/1020 Комісії офіційно реєструє «Pérail» як Захищене географічне зазначення (PGI) у реєстрі Союзу. Це означає, що «Pérail», продукт, що походить із конкретного регіону та має якості або характеристики, зумовлені головним чином цим походженням, тепер юридично захищений від зловживань або імітації в межах ЄС. Регламент також надає п’ятирічний перехідний період для конкретної компанії, Fromagerie de la Lémance, щоб продовжувати використовувати назву «Pérail», навіть якщо вони розташовані за межами визначеної географічної зони.

Регламент складається з преамбули, в якій викладено правову основу та обґрунтування рішення, за якою йдуть три статті. Стаття 1 офіційно вносить «Pérail» до реєстру географічних зазначень Союзу. Стаття 2 передбачає перехідний період для Fromagerie de la Lémance, щоб продовжувати використовувати назву. Стаття 3 визначає дату набрання чинності регламентом, яка настає через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Цей регламент базується на Регламенті (ЄС) 2024/1143, який замінив Регламент (ЄС) № 1151/2012.

Найважливішими положеннями є стаття 1, яка надає статус PGI «Pérail», та стаття 2, яка дозволяє Fromagerie de la Lémance п’ятирічний перехідний період для використання назви, незважаючи на те, що вони розташовані за межами визначеної географічної зони. Ця перехідна домовленість визнає поточне використання компанією назви та надає обмежений час для адаптації до нових правил.

Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/1005 від 26 травня 2025 року про схвалення поправки Союзу до специфікації продукту захищеного найменування походження Bohotin відповідно до Регламенту (ЄС) 2024/1143 Європейського Парламенту та Ради

Цей Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/1005 схвалює поправку Союзу до специфікації продукту для захищеного найменування походження (PDO) «Bohotin». Регламент визнає, що Румунія подала заявку на цю поправку в рамках Регламенту (ЄС) № 1308/2013, і заявку було опубліковано в Офіційному журналі. Оскільки після публікації не було отримано жодних заперечень, поправку тепер схвалено. Регламент забезпечує правовий захист і визнання оновлених специфікацій для «Bohotin» PDO в межах Європейського Союзу.

Структура акта є простою. Він складається з преамбули, в якій викладено правову основу та передумови для прийняття рішення, після чого йдуть дві статті. Стаття 1 офіційно затверджує поправку до специфікації продукту для «Bohotin» PDO, опубліковану в Офіційному журналі. Стаття 2 визначає, що регламент набуде чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі. Цей регламент скасовує Регламент (ЄС) № 1151/2012.

Найважливішим положенням цього акта є стаття 1, яка юридично затверджує оновлену специфікацію продукту для «Bohotin» PDO. Це означає, що змінені специфікації тепер є офіційним стандартом для продуктів, що продаються під цим найменуванням походження в межах ЄС. Виробники та зацікавлені сторони повинні знати про ці зміни, щоб забезпечити відповідність і зберегти захищений статус своєї продукції.

Регламент (ЄС) 2025/1019 Комісії від 26 травня 2025 року про надання дозволу Союзу на сімейство біоцидних продуктів Lactic Acid Teatdip Products відповідно до Регламенту (ЄС) № 528/2012 Європейського Парламенту та Ради

Цей імплементаційний Регламент (ЄС) 2025/1019 Комісії надає дозвіл Союзу на сімейство біоцидних продуктів під назвою «Lactic Acid Teatdip Products». Дозвіл, наданий компанії GEA Farm Technologies GmbH, дозволяє розміщення на ринку та використання цих продуктів в межах Європейського Союзу. Продукти призначені для ветеринарної гігієни, зокрема для дезінфекції сосків у тваринництві. Регламент визначає умови використання, склад та інші відповідні деталі для сімейства продуктів.

Регламент складається з двох статей і додатка. Стаття 1 надає дозвіл Союзу компанії GEA Farm Technologies GmbH на сімейство біоцидних продуктів «Lactic Acid Teatdip Products» під номером дозволу EU-0033409-0000, дійсний з 16 червня 2025 року до 31 травня 2035 року. Стаття 2 зазначає, що регламент набуває чинності через двадцять днів після його публікації в Офіційному віснику Європейського Союзу та є обов’язковим у своїй повноті та безпосередньо застосовним у всіх державах-членах. Додаток містить резюме характеристик біоцидного продукту, включаючи адміністративну інформацію, склад сімейства продуктів, заяви про небезпеку та запобіжні заходи, дозволені види використання та загальні вказівки щодо використання. Додаток поділено на три частини: перший інформаційний рівень, другий інформаційний рівень (мета SPC) і третій інформаційний рівень (індивідуальні продукти в мета SPC).

Найважливіші положення щодо використання цього акту містяться в Додатку, який деталізує Резюме характеристик продукту (SPC) для «Lactic Acid Teatdip Products». Він визначає точний склад продукту, дозволені види використання (дезінфекція сосків після доїння за допомогою автоматизованого занурення в лайнер або автоматичних систем розпилення), норми та частоту застосування, категорії користувачів (професіонали), розміри упаковки, інструкції з конкретного використання, заходи щодо зменшення ризиків, інструкції з надання першої допомоги, інструкції з безпечної утилізації та умови зберігання. SPC також включає заяви про небезпеку та запобіжні заходи, такі як необхідність носити засоби захисту очей та захисні рукавички через ризик серйозного пошкодження очей та подразнення шкіри.

Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/1043 від 26 травня 2025 року про затвердження мурашиної кислоти як існуючої активної речовини для використання в біоцидних продуктах типу продукту 6 відповідно до Регламенту (ЄС) № 528/2012 Європейського Парламенту та Ради

Цей Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/1043 затверджує мурашину кислоту як існуючу активну речовину для використання в біоцидних продуктах типу продукту 6, які є консервантами в тарі, що використовуються для захисту продуктів під час зберігання. Регламент базується на Регламенті (ЄС) № 528/2012 щодо надання на ринку та використання біоцидних продуктів. Він має на меті забезпечити безпечне та ефективне використання мурашиної кислоти в цих продуктах на всій території Європейського Союзу.

Регламент складається з двох статей та додатка. У статті 1 зазначено, що мурашина кислота затверджена для використання в біоцидних продуктах типу продукту 6 за умови дотримання умов, зазначених у додатку. У статті 2 вказано, що регламент набуває чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. У додатку детально описані конкретні умови затвердження, включаючи мінімальну чистоту мурашиної кислоти (99% вага/вага), дату затвердження (1 жовтня 2026 року), дату закінчення терміну дії затвердження (30 вересня 2036 року) та конкретні умови для авторизації та розміщення на ринку оброблених виробів.

Найважливіші положення щодо використання цього регламенту містяться в Додатку. До них належать умови для авторизації біоцидних продуктів, що містять мурашину кислоту, такі як необхідність оцінки продукту з акцентом на вплив, ризики та ефективність, особливо щодо професійних користувачів. Крім того, якщо продукти можуть призвести до появи залишків у харчових продуктах або кормах, необхідно оцінити, чи потрібні нові або змінені максимальні рівні залишків. Регламент також визначає вимоги до маркування оброблених виробів, що містять мурашину кислоту, забезпечуючи, щоб на етикетці була надана інформація, перелічена у другій підпункті статті 58(3) Регламенту (ЄС) № 528/2012.

Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2025/1085 від 22 травня 2025 року, що вносить зміни до Додатків V та XIV Виконавчого регламенту (ЄС) 2021/404 щодо записів для Канади, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів у списках третіх країн, територій або зон, дозволених для ввезення до Союзу партій птиці та зародкових продуктів птиці, а також свіжого м’яса птиці та дичини

Цей Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2025/1085 вносить зміни до Виконавчого регламенту (ЄС) 2021/404, зокрема до Додатків V та XIV, в яких перелічено треті країни, території або зони, дозволені для ввезення до Союзу птиці, зародкових продуктів птиці та свіжого м’яса птиці та дичини. Регламент реагує на нещодавні спалахи високопатогенного пташиного грипу (HPAI) в Канаді та Сполучених Штатах, а також на оновлену інформацію з Канади, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів. Він тимчасово призупиняє імпорт із конкретних зон, уражених спалахами, та повторно дозволяє імпорт із зон, де покращилася ситуація зі здоров’ям тварин.

Регламент складається з двох статей та додатка. Стаття 1 зазначає, що Додатки V та XIV до Виконавчого регламенту (ЄС) 2021/404 змінюються відповідно до Додатка до цього регламенту. Стаття 2 передбачає, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Додаток деталізує конкретні зміни до Додатків V та XIV Виконавчого регламенту (ЄС) 2021/404, замінюючи та додаючи рядки до таблиць, у яких перелічено дозволені треті країни, території або зони. Ці зміни передбачають оновлення дат, з яких певні зони в Канаді, Сполученому Королівстві та Сполучених Штатах дозволені або призупинені для ввезення птиці, зародкових продуктів та свіжого м’яса до Союзу.

Найважливішими положеннями для користувачів є конкретні зміни до переліків дозволених зон для Канади, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів у Додатках V та XIV Виконавчого регламенту (ЄС) 2021/404. Ці зміни безпосередньо впливають на те, яким регіонам дозволено експортувати птицю, зародкові продукти та свіже м’ясо птиці та дичини до ЄС, на основі останніх спалахів HPAI та заходів, вжитих для контролю над захворюванням.

Регламент (ЄС) 2025/973 Комісії від 23 травня 2025 року, що вносить зміни та виправлення до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2021/1165, який дозволяє використання певних продуктів і речовин в органічному виробництві та встановлює їхні переліки

Це опис Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/973 Комісії, який вносить зміни та виправлення до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2021/1165 щодо дозволу на використання певних продуктів і речовин в органічному виробництві. Регламент оновлює переліки дозволених продуктів і речовин, запроваджує процедуру для конкретних дозволів у найвіддаленіших регіонах ЄС і роз’яснює умови використання певних речовин в органічному виробництві. Ці зміни ґрунтуються на оцінках і рекомендаціях Експертної групи з технічних консультацій з органічного виробництва (EGTOP) і спрямовані на вдосконалення правил органічного виробництва відповідно до Регламенту (ЄС) 2018/848.

Структура регламенту передбачає внесення змін до кількох додатків Імплементаційного регламенту (ЄС) 2021/1165. Він вставляє нову статтю 10a, щоб встановити процедуру надання конкретних дозволів на використання продуктів і речовин у найвіддаленіших регіонах Союзу. Додаток I змінюється, щоб відобразити зміни в статусі схвалення активних речовин, включаючи переміщення деяких речовин до переліку активних речовин з низьким рівнем ризику. Додаток II оновлено, щоб уточнити та розширити перелік речовин, які можна використовувати як добрива та покращувачі ґрунту. Додаток III змінюється, щоб уточнити умови використання певних кормових матеріалів і добавок в органічному виробництві. Додаток V змінюється, щоб об’єднати переліки харчових добавок і технологічних допоміжних засобів і оновити конкретні умови їх використання. Нарешті, Додаток VI замінено, щоб включити положення про продукти та речовини, дозволені для використання в органічному виробництві в третіх країнах і найвіддаленіших регіонах Союзу.

Кілька положень цього акта є особливо важливими. Введення статті 10a встановлює чітку процедуру запиту та надання конкретних дозволів на продукти та речовини в найвіддаленіших регіонах Союзу, враховуючи унікальні умови в цих областях. Зміни до Додатків I, II та III оновлюють переліки дозволених речовин і уточнюють умови їх використання для захисту рослин, удобрення та годівлі тварин, забезпечуючи відповідність практики органічного виробництва сучасним науковим знанням і найкращим практикам. Об’єднання та оновлення Додатку V забезпечує більшу ясність щодо використання харчових добавок і технологічних допоміжних засобів у виробництві органічних продуктів харчування, забезпечуючи відповідність Регламенту (ЄС) № 1333/2008.

Регламент (ЄС) 2025/999 Комісії від 23 травня 2025 року про надання дозволу Союзу на єдиний біоцидний продукт Hydrocid 306 відповідно до Регламенту (ЄС) № 528/2012 Європейського Парламенту та Ради

РЕГЛАМЕНТ (ЄС) 2025/999 Комісії надає дозвіл Союзу на єдиний біоцидний продукт ‘Hydrocid 306’. Цей дозвіл дозволяє Hydro-X надавати продукт на ринку та використовувати його в межах Європейського Союзу. ‘Hydrocid 306’ використовується як консервант у різних сферах застосування, включаючи типи продуктів 6, 11, 12 та 13, таких як консервування в тарі, системи рідинного охолодження, слимациди, а також робочі або ріжучі рідини. Регламент гарантує, що біоцидний продукт відповідає умовам, викладеним у статті 19(1) Регламенту (ЄС) № 528/2012, на основі оцінки відповідної еталонної родини біоцидних продуктів.

Структура акта включає основну частину регламенту з двома статтями та додаток, що містить резюме характеристик біоцидного продукту. Стаття 1 надає дозвіл Союзу компанії Hydro-X на ‘Hydrocid 306’ та визначає номер дозволу (EU-0032997-0000) та термін дії з 15 червня 2025 року до 31 жовтня 2034 року. Стаття 2 стверджує, що регламент набуде чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток надає детальну інформацію про продукт, включаючи адміністративні дані, склад, заяви про небезпеку та запобіжні заходи, дозволені види використання, загальні вказівки щодо використання та іншу відповідну інформацію. Цей регламент базується на Регламенті (ЄС) № 528/2012 та Імплементаційному регламенті (ЄС) № 414/2013, узгоджуючись із дозволом відповідної еталонної родини біоцидних продуктів ‘LANXESS CMIT/MIT biocidal product family’ згідно з Імплементаційним регламентом (ЄС) 2024/2750.

Основними положеннями акта, які є найбільш важливими для його використання, є ті, що викладені в додатку, який деталізує дозволені види використання ‘Hydrocid 306’. До них належать конкретні інструкції з використання, заходи щодо зменшення ризиків, відомості про ймовірні прямі або непрямі наслідки, інструкції з надання першої допомоги, надзвичайні заходи для захисту навколишнього середовища, інструкції з безпечної утилізації та умови зберігання та термін придатності. У додатку вказані цільові організми, сфери використання, методи застосування, норми та частота, а також категорії користувачів для кожного типу продукту (PT06, PT11, PT12 та PT13).

Leave a comment

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.