Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 24/05/2025




Legal Act Reviews

Огляд Делегованого регламенту (ЄС) 2025/1048 Комісії

Показники Фонду реформ та зростання: Створення платформи для прозорості
Цей регламент визначає план для публічної системи показників, яка відстежуватиме прогрес Реформаторських програм у Західних Балканах. Уявіть це як інформаційну панель, яка відображатиме відсоток завершених реформ, фінансові виплати та інвестиції, затверджені в рамках Інвестиційної структури для Західних Балкан. Найголовніше, система показників надаватиме посилання на веб-сайти бенефіціарів, пропонуючи прямий огляд того, куди йдуть гроші. Система показників оновлюватиметься двічі на рік, забезпечуючи постійний нагляд.

Огляд Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/955 Комісії

«Savolainen mustikkakukko» отримує захист ЄС
Цей регламент офіційно визнає фінський пиріг з чорницею «Savolainen mustikkakukko» як Захищене географічне зазначення (PGI). Це означає, що лише пироги, виготовлені в регіоні Саволайнен у Фінляндії, з дотриманням певних стандартів, можуть продаватися під цією назвою. Цей захист запобігає зловживанням та імітації, захищаючи репутацію та походження продукту.

Огляд Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/956 Комісії

«Sal de Rio Maior / Flor de Sal de Rio Maior» отримує Захищене найменування місця походження
Цей регламент надає солі з Португалії «Sal de Rio Maior / Flor de Sal de Rio Maior» статус Захищеного найменування місця походження (PDO). Цей захист гарантує, що лише сіль, зібрана та вироблена в регіоні Ріо-Майор, відповідно до конкретних методів виробництва, може мати цю назву. Споживачі можуть довіряти походженню та якості, а місцеві виробники отримують ексклюзивні права на захищену назву.

Огляд Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/1093 Комісії

ЄС встановлює список ризиків знеліснення: Україну класифіковано як країну з низьким рівнем ризику
Цей регламент класифікує країни як такі, що мають низький або високий ризик виробництва товарів, пов’язаних зі знелісненням. Цей список є вирішальним, оскільки він визначає рівень належної перевірки, необхідний для компаній, які імпортують ці товари до ЄС. Україну класифіковано як країну з низьким рівнем ризику. Це означає, що компанії, які закуповують товари з України, зіткнуться зі спрощеними процедурами належної перевірки порівняно з тими, хто закуповує з країн зі стандартною або високою класифікацією ризику.

Огляд Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/1072 Комісії

Африканська чума свиней: ЄС оновлює зони обмеження, що впливає на пересування тварин
Цей регламент змінює зони обмеження в кількох державах-членах ЄС (Німеччині, Латвії, Польщі та Словаччині) через мінливу ситуацію з африканською чумою свиней (АЧС). Новий регламент коригує географічні райони та має наслідки для України, оскільки африканська чума свиней може впливати на міжнародну торгівлю та переміщення тварин і продуктів. Українці, які працюють у свинарстві або пов’язаній торгівлі з ЄС, повинні знати про ці обмеження, оскільки вони можуть вплинути на імпортно-експортну діяльність та заходи контролю захворювання.

Огляд Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/975 Комісії

Сімейство інсектицидних продуктів «Transfluthrin emanators UA BPF» дозволено для ринку ЄС
Цей регламент надає загальноєвропейський дозвіл для сімейства біоцидних продуктів «Transfluthrin emanators UA BPF», що містять трансфлутрин. Цей інсектицид можна використовувати для боротьби з міллю, комарами та мухами. Регламент визначає, як продукт можна продавати та використовувати, визначаючи заходи безпеки та інструкції щодо використання. Детальна інформація, включаючи попередження про небезпеку та рекомендації щодо безпечного використання, наведена в додатках.

Огляд Рішення № 1/2024

ЄС і Швейцарія покращують зв’язок торгівлі викидами парникових газів
Це Рішення спрямоване на перехід від тимчасового рішення до постійного зв’язку реєстрів між EU ETS і Swiss ETS. Цей постійний зв’язок має на меті підвищити ліквідність ринку та сприяти безперебійним транзакціям між двома системами, ефективно створюючи єдине ринкове середовище для учасників.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Делегований Регламент (ЄС) 2025/1048 Комісії від 28 березня 2025 року, що доповнює Регламент (ЄС) 2024/1449 Європейського Парламенту та Ради про заснування Механізму реформ та зростання для Західних Балкан шляхом встановлення елементів табло для Механізму реформ та зростання

Цей Делегований Регламент (ЄС) 2025/1048 Комісії доповнює Регламент (ЄС) 2024/1449, деталізуючи елементи табло для Механізму реформ та зростання для Західних Балкан. Регламент визначає, як буде вимірюватися та відображатися прогрес Реформ країн-бенефіціарів. Він забезпечує прозорість та публічний доступ до інформації щодо впровадження та фінансових аспектів Механізму. Табло буде ключовим інструментом для моніторингу та оцінки впливу Механізму.

Регламент складається з двох статей. Стаття 1 визначає зміст табло Механізму, зосереджуючись на прогресі у впровадженні Реформ, вимірюваному виконанням етапів та виплатою фінансової підтримки. Вона також включає відображення Реформ, затверджених інвестицій Рамкової програми інвестицій для Західних Балкан, та посилання на веб-сторінки бенефіціарів з даними про кінцевих отримувачів фінансування. Стаття 2 передбачає, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Порівняно з попередніми версіями змін немає, оскільки це початковий акт, який визначає елементи табло.

Найважливішими положеннями для практичного застосування є положення статті 1, які деталізують, яка інформація має бути включена до табло. Це включає відсоток виконаних етапів у Реформах, прогрес у виплаті фінансової підтримки, самі Реформи, перелік затверджених інвестицій та посилання на веб-сайти бенефіціарів для отримання детальної інформації про фінансування. Вимога оновлювати табло двічі на рік і підтримувати його доступність в Інтернеті забезпечує постійну прозорість та підзвітність.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/955 від 22 травня 2025 року про реєстрацію географічного зазначення Savolainen mustikkakukko (PGI) у реєстрі географічних зазначень Союзу відповідно до Регламенту (ЄС) 2024/1143 Європейського Парламенту та Ради

Цей Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/955 офіційно реєструє ‘Savolainen mustikkakukko’ як Захищене географічне зазначення (PGI) у реєстрі Союзу. Ця реєстрація ґрунтується на заявці з Фінляндії та відповідає процедурам, викладеним у Регламенті (ЄС) 2024/1143, який регулює географічні зазначення для різних сільськогосподарських продуктів. Відсутність будь-яких заперечень проти реєстрації призвела до прийняття цього регламенту.

Структура акту є простою, містить преамбулу, яка пояснює правову основу та причини реєстрації, за якою слідують дві статті. Стаття 1 офіційно реєструє ‘Savolainen mustikkakukko’ як PGI. Стаття 2 визначає, що регламент набуде чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Цей регламент імплементує положення Регламенту (ЄС) 2024/1143, який скасував та замінив Регламент (ЄС) № 1151/2012.

Найважливішим положенням є стаття 1, яка надає ‘Savolainen mustikkakukko’ статус Захищеного географічного зазначення в межах ЄС. Це означає, що назва захищена від зловживання або імітації та що продукт повинен походити з визначеної географічної зони (Savolainen) і відповідати певним стандартам виробництва.

Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/956 Комісії від 22 травня 2025 року про реєстрацію географічного зазначення Sal de Rio Maior / Flor de Sal de Rio Maior (PDO) у реєстрі географічних зазначень Союзу відповідно до Регламенту (ЄС) 2024/1143 Європейського Парламенту та Ради

Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/956 Комісії реєструє ‘Sal de Rio Maior / Flor de Sal de Rio Maior’ як захищене позначення походження (PDO) у реєстрі географічних зазначень Союзу. Це означає, що назва продукту захищена від зловживань та імітації в межах ЄС, і лише продукти, вироблені у визначеній географічній зоні відповідно до конкретних виробничих стандартів, можуть використовувати цю назву. Реєстрація ґрунтується на заявці з Португалії та відповідає процедурам, викладеним у Регламенті (ЄС) 2024/1143.

Структура акту дуже проста. Він складається з преамбули, яка цитує відповідні регламенти та пояснює причини реєстрації, за якою слідують дві статті. Стаття 1 офіційно реєструє географічне зазначення, а стаття 2 визначає дату набрання чинності регламентом. Цей регламент імплементує положення Регламенту (ЄС) 2024/1143, який сам скасував Регламент (ЄС) № 1151/2012. Новий регламент спрощує процес реєстрації та захисту географічних зазначень.

Найважливішим положенням є стаття 1, яка надає статус PDO ‘Sal de Rio Maior / Flor de Sal de Rio Maior’. Цей правовий захист гарантує, що споживачі можуть довіряти походженню та якості продукту, і що виробники в регіоні Ріо-Майор у Португалії мають виключні права на використання назви для солі, виробленої відповідно до визначених специфікацій.

Імплементаційний Регламент (ЄС) 2025/1093 Комісії від 22 травня 2025 року, що встановлює правила застосування Регламенту (ЄС) 2023/1115 Європейського Парламенту та Ради стосовно переліку країн, які представляють низький або високий ризик виробництва відповідних товарів, для яких відповідна продукція не відповідає пункту (а) статті 3

Цей Імплементаційний Регламент (ЄС) 2025/1093 Комісії встановлює перелік країн, які представляють низький або високий ризик виробництва товарів, пов’язаних зі знелісненням, зокрема щодо відповідності продукції вимогам щодо відсутності знеліснення, викладеним у пункті (а) статті 3 Регламенту (ЄС) 2023/1115. Він спрямований на полегшення імплементації Регламенту (ЄС) 2023/1115 шляхом категоризації країн на основі їх рівнів ризику, що, в свою чергу, впливає на зобов’язання операторів та трейдерів щодо належної перевірки, які розміщують відповідні товари на ринку ЄС або експортують їх з ЄС. Регламент присвоює рівень ризику країнам на основі критеріїв, пов’язаних зі знелісненням.

Структура акта є простою. Він складається з двох статей та одного додатку. Стаття 1 визначає, що країни, які представляють низький або високий ризик, є тими, що перелічені в Додатку, тоді як стандартний рівень ризику застосовується до всіх країн, не зазначених у переліку. Стаття 2 визначає дату набрання чинності регламентом. Додаток містить перелік країн, класифікованих як країни з низьким або високим ризиком. Цей регламент є прямою імплементацією статті 29(2) Регламенту (ЄС) 2023/1115, яка зобов’язує Комісію оцінювати та класифікувати країни на основі їх ризику виробництва товарів, пов’язаних зі знелісненням. Він не скасовує жодного попереднього законодавства, а скоріше розвиває та конкретизує імплементацію Регламенту (ЄС) 2023/1115.

Найважливішим положенням є Додаток, який містить перелік країн, класифікованих як країни з низьким або високим ризиком. Ця класифікація безпосередньо впливає на зобов’язання операторів та трейдерів щодо належної перевірки відповідно до Регламенту (ЄС) 2023/1115. Ті, хто здійснює закупівлі з країн з низьким рівнем ризику, підлягають спрощеній належній перевірці, тоді як ті, хто має справу з країнами, не зазначеними в переліку (і, отже, вважаються країнами зі стандартним ризиком), або з країнами з високим рівнем ризику, повинні дотримуватися більш суворих вимог щодо належної перевірки.
**** Україна входить до переліку країн з низьким рівнем ризику.

Регламент (ЄС) 2025/1072 про виконання Комісією від 22 травня 2025 року, що вносить зміни до Додатка I до Регламенту про виконання Комісією (ЄС) 2023/594, який встановлює спеціальні заходи контролю захворювання африканської чуми свиней

Ось розбір Регламенту про виконання Комісією (ЄС) 2025/1072:

**1. Суть акту:**

Цей регламент вносить зміни до Додатка I Регламенту про виконання Комісією (ЄС) 2023/594, в якому викладено спеціальні заходи контролю захворювання африканської чуми свиней (АЧС). Зміни передбачають оновлення списків зон обмеження (I, II та III) у різних державах-членах (Німеччина, Латвія, Польща та Словаччина) на основі нещодавніх спалахів АЧС та покращень епідеміологічної ситуації. Мета полягає в тому, щоб проактивно управляти та боротися з поширенням АЧС в межах Союзу.

**2. Структура та основні положення:**

* **Стаття 1:** Ця стаття є серцевиною регламенту. У ній зазначено, що Додаток I до Регламенту про виконання Комісією (ЄС) 2023/594 повністю замінюється текстом, наведеним у Додатку до цього нового регламенту. Це означає, що всі попередні позначення зон скасовуються.
* **Стаття 2:** Вказує, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу, забезпечуючи негайні дії.
* **Додаток:** Це найсуттєвіша частина. Він містить оновлений перелік зон обмеження I, II та III для кожної постраждалої держави-члена. У списках детально вказані конкретні географічні райони (муніципалітети, райони, регіони тощо) в межах кожної зони.

**Зміни порівняно з попередніми версіями:**

Регламент відображає мінливу ситуацію з АЧС. Він включає:

* **Виключення зі списку:** Видалення певних районів із зони обмеження I в Німеччині та Польщі через відсутність спалахів АЧС протягом зазначеного періоду.
* **Рекласифікація:** Зміна класифікації зон з I на II або з II на I на основі поточного рівня ризику.
* **Нові списки:** Додавання нових районів до зон обмеження I, II та III в Німеччині, Латвії, Польщі та Словаччині після нових спалахів.
* **Перевизначення меж:** Коригування географічних меж існуючих зон обмеження для точного відображення епідеміологічної ситуації.

**3. Основні положення, важливі для використання:**

* **Географічна специфічність:** Додаток містить дуже детальні переліки постраждалих районів у кожній державі-члені. Будь-кому, хто бере участь у переміщенні живих свиней або свинячих продуктів, вкрай важливо уважно ознайомитися з цими списками, щоб визначити, чи впливає це на їхню діяльність.
* **Наслідки зонування:** Призначення території зоною обмеження (I, II або III) ініціює конкретні заходи контролю захворювання, як зазначено в Регламенті про виконання Комісією (ЄС) 2023/594 та Делегованому регламенті (ЄС) 2020/687. Підприємства та окремі особи повинні бути обізнані про ці заходи та дотримуватися їх.
* **Динамічний характер:** Регламент визнає, що ситуація з АЧС постійно змінюється. Це означає, що зони обмеження можуть змінюватися, і зацікавлені сторони повинні бути в курсі останніх оновлень.

****

Цей регламент має наслідки для України, оскільки африканська чума свиней може вплинути на міжнародну торгівлю та переміщення тварин і продуктів. Українці, які займаються свинарством або пов’язаною з ним торгівлею з ЄС, повинні знати про ці обмеження, оскільки вони можуть вплинути на діяльність з імпорту/експорту та заходи контролю захворювання.

Регламент (ЄС) 2025/975 про виконання Комісією від 16 травня 2025 року про надання дозволу Союзу для сімейства біоцидних продуктів Transfluthrin emanators UA BPF відповідно до Регламенту (ЄС) № 528/2012 Європейського Парламенту та Ради

Цей Регламент (ЄС) 2025/975 про виконання Комісією надає дозвіл Союзу для сімейства біоцидних продуктів «Transfluthrin emanators UA BPF». Сімейство продуктів, що містить трансфлутрин як активну речовину, використовується як інсектицид для боротьби з міллю, комарами та мухами. Дозвіл дійсний з 12 червня 2025 року до 31 травня 2035 року і застосовується до типу продукту 18, який включає інсектициди, акарициди та продукти для боротьби з іншими членистоногими. Регламент визначає умови надання продукту на ринку та його використання, а також резюме характеристик біоцидного продукту.

Структура акта включає основну частину регламенту з двома статтями та двома додатками. Стаття 1 надає дозвіл Союзу та визначає термін дії. Стаття 2 встановлює дату набрання чинності регламентом. Додаток I містить умови дозволу, включаючи вимогу до власника дозволу провести довгостроковий тест на стабільність зберігання. Додаток II містить детальне резюме характеристик продукту, включаючи адміністративну інформацію, склад сімейства продуктів, заяви про небезпеку та запобіжні заходи, дозволені види використання, інструкції щодо використання та іншу відповідну інформацію. Резюме характеристик продукту поділено на два мета-SPC (Specific Product Characteristics – Специфічні характеристики продукту): Мета-SPC 1 для пасивного випаровування та Мета-SPC 2 для електричних пристроїв.

Найважливіші положення щодо використання цього акта містяться в Додатку II, який деталізує конкретні умови для кожного Мета-SPC. Для Мета-SPC 1 (пасивне випаровування) визначено використання як засобу проти молі в шафах, спосіб застосування та необхідні заходи щодо зменшення ризиків, такі як зберігання продукту в недоступному для дітей місці. Для Мета-SPC 2 (електричні пристрої) викладено використання як засобу проти комарів і мух з електричним випаровуванням, норми застосування та конкретні інструкції щодо використання, включаючи запобіжні заходи, пов’язані з наявністю котів та інших тварин. Крім того, вимога в Додатку I до власника дозволу подати результати довгострокового тесту на стабільність зберігання до 12 вересня 2025 року є вирішальною для забезпечення терміну придатності та ефективності продукту.

Рішення № 1/2024 Спільного комітету, створеного Угодою між Європейським Союзом та Швейцарською Конфедерацією про об’єднання їхніх систем торгівлі квотами на викиди парникових газів від 4 грудня 2024 року, щодо внесення змін до Додатка II до Угоди, Спільних операційних процедур та Технічних стандартів об’єднання [2025/908]

Це опис Рішення № 1/2024 Спільного комітету, створеного Угодою між Європейським Союзом та Швейцарською Конфедерацією про об’єднання їхніх систем торгівлі квотами на викиди парникових газів.

Це Рішення має на меті внести зміни до Додатка II до Угоди між ЄС та Швейцарією про об’єднання їхніх систем торгівлі викидами (ETS), а також до Спільних операційних процедур (COP) та Технічних стандартів об’єднання (LTS). Основна мета полягає в переході від тимчасового рішення до постійного реєстрового зв’язку між EU ETS та Swiss ETS. Цей постійний зв’язок спрямований на підвищення ліквідності ринку та сприяння безперешкодним транзакціям між двома системами, ефективно створюючи єдине ринкове середовище для учасників.

Рішення складається з двох статей та трьох додатків. Стаття 1 передбачає, що Додаток II до Угоди замінюється текстом у Додатку I до цього Рішення. Вона також замінює Спільні операційні процедури та Технічні стандарти об’єднання текстами, викладеними відповідно в Додатках II та III. Стаття 2 зазначає, що рішення набирає чинності в день його ухвалення. Додаток I замінює попередній Додаток II до Угоди, деталізуючи Технічні стандарти об’єднання (LTS), необхідні для постійного зв’язку між реєстрами ЄС та Швейцарії, зосереджуючись на таких аспектах, як архітектура зв’язку, безпека передачі даних та оперативні домовленості. Додаток II визначає Спільні операційні процедури (COP) для постійного реєстрового зв’язку, охоплюючи інциденти, проблеми, зміни, випуски, інциденти безпеки та управління інформаційною безпекою. Додаток III представляє Технічні стандарти об’єднання (LTS) для постійного реєстрового зв’язку, визначаючи стандарти для зв’язку, безпеки передачі даних, функцій, протоколювання даних та заходів безпеки.

Найважливішими положеннями для практичного використання є ті, що стосуються встановлення та підтримки безпечного та надійного каналу зв’язку між реєстрами ЄС та Швейцарії. До них належать технічні специфікації для безпеки передачі даних (шифрування, VPN), процедури управління інцидентами та інцидентами безпеки, а також вимоги до постійного моніторингу та тестування каналу зв’язку.

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.