Захищене географічне зазначення: “Pastel de feijão de Torres Vedras”
Цим регламентом офіційно реєструється “Pastel de feijão de Torres Vedras” як захищене географічне зазначення (PGI). Це означає, що тепер його можна продавати під цією назвою в межах ЄС лише в тому випадку, якщо він вироблений відповідно до конкретних стандартів. У регламенті використовується оновлена структура Регламенту (ЄС) 2024/1143, що замінює старіший Регламент (ЄС) № 1151/2012.
Відрахування риболовних зусиль для Італії
Цей регламент накладає штраф на Італію за перевищення лімітів вилову риби у 2024 році. Зокрема, розподіл риболовних зусиль Італії на 2025 рік скорочується на 18 днів для донних траулерів, що полюють на європейського хека в певних районах Середземномор’я. Детальний відрахунок, включно з методом розрахунку, наведено в додатку.
Схвалені порти для зважування риби
Цим регламентом затверджується перелік портів, які відповідають конкретним умовам для точного зважування рибних уловів. Схвалені порти, перелічені в додатку, мають право обробляти несортовані вивантаження з конкретних рибальських промислів відповідно до спеціального правила. Цей регламент перелічує Skagen, Hirtshals, Hanstholm, Thyborøn, Hvide Sande і Grenå в Данії та Ventspils у Латвії.
Реєстрація імпорту скловолокна
А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:
Регламент (ЄС) 2025/888 про виконання Комісією від 15 травня 2025 року про реєстрацію географічного зазначення Pastel de feijão de Torres Vedras (PGI) у реєстрі географічних зазначень Союзу відповідно до Регламенту (ЄС) 2024/1143 Європейського Парламенту та Ради
Цей Регламент (ЄС) 2025/888 про виконання Комісією реєструє географічне зазначення (ГЗ) “Pastel de feijão de Torres Vedras” як Захищене географічне зазначення (PGI) у реєстрі Союзу. Ця реєстрація ґрунтується на відсутності заперечень після подання Португалією заявки згідно з попереднім Регламентом (ЄС) № 1151/2012, при цьому новий Регламент (ЄС) 2024/1143 тепер регулює процес реєстрації. Регламент офіційно додає “Pastel de feijão de Torres Vedras” до списку продуктів, захищених географічним зазначенням в межах ЄС.
Структура акту проста. Він складається з преамбули, в якій викладено правову основу та причини прийняття регламенту, за якою йдуть дві статті. Стаття 1 офіційно реєструє географічне зазначення. Стаття 2 визначає дату набрання чинності регламентом. Цей регламент базується на Регламенті (ЄС) 2024/1143, який скасовує Регламент (ЄС) № 1151/2012. Основною зміною є перехід до нової нормативно-правової бази для географічних зазначень.
Найважливішим положенням є стаття 1, яка надає “Pastel de feijão de Torres Vedras” (PGI) захищений статус в межах ЄС. Це означає, що лише продукти, вироблені відповідно до визначеної специфікації продукту, можуть продаватися під цією назвою в ЄС, запобігаючи зловживанням та імітаціям та гарантуючи, що споживачі отримують автентичний продукт.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/916 від 15 травня 2025 року, що передбачає відрахування з риболовних зусиль, доступних Італії у 2025 році, у зв’язку з надмірним виловом риби в попередньому році
Цей імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/916 розглядає питання надмірного вилову риби Італією у 2024 році. Він передбачає відрахування з розподілу риболовних зусиль Італії на 2025 рік через перевищення дозволених лімітів для суден, що здійснюють донне тралення, націлених на європейського хека у певних підрайонах Середземномор’я. Регламент забезпечує дотримання Спільної рибальської політики шляхом покарання за надмірний вилов риби та коригування майбутніх можливостей рибальства.
Регламент складається з двох статей і додатка. Стаття 1 передбачає, що риболовні зусилля, виділені Італії на 2025 рік, як визначено в Регламенті (ЄС) 2025/219, повинні бути зменшені відповідно до деталей у додатку. Стаття 2 встановлює, що регламент набирає чинності через сім днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток містить детальну розбивку відрахування, вказуючи державу-члена (Італія), код групи риболовних зусиль, цільову групу запасів (хек у географічних підрайонах GFCM 12, 13, 14, 15 і 16), характеристики судна, початкові та адаптовані риболовні зусилля на 2024 рік, фактичні розгорнуті риболовні зусилля, відсоток використання зусиль, масштаби надмірного вилову риби, застосований коефіцієнт множення та остаточне відрахування, яке слід застосувати до розподілу риболовних зусиль на 2025 рік. Додаток роз’яснює, як розраховуються адаптовані риболовні зусилля з урахуванням передачі, обміну та відрахувань можливостей рибальства.
Найважливішим положенням є конкретне відрахування 18 риболовних днів з риболовних зусиль Італії на 2025 рік для суден, що здійснюють донне тралення, націлених на європейського хека у зазначених підрайонах Середземномор’я. Це безпосередньо впливає на італійську риболовну діяльність і служить конкретним заходом для виправлення надмірного вилову риби, що стався у 2024 році.
Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/897 Комісії від 15 травня 2025 року, що затверджує перелік портів відповідно до Глави II Імплементаційного регламенту (ЄС) 2024/1474
Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/897 Комісії затверджує перелік портів, які відповідають конкретним умовам для точного зважування рибних уловів, як зазначено в Главі II Імплементаційного регламенту (ЄС) 2024/1474. Цей регламент є важливим для забезпечення належного виконання заходів контролю рибальства в межах Європейського Союзу.
Регламент складається з двох статей та додатку. Стаття 1 стверджує, що Комісія затверджує перелік портів, зазначених у додатку, які відповідають Главі II Імплементаційного регламенту (ЄС) 2024/1474. Стаття 2 визначає, що регламент набуде чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. У додатку перелічено конкретні порти, затверджені відповідно до цього регламенту, включаючи їхні назви, місцезнаходження, чи знаходяться вони в Союзі або в третій країні, та державу-члена заявника. Затверджені порти: Скаген, Гіртсгальс, Ганстхольм, Тіборн, Гвіде Санде та Грена в Данії, а також Вентспілс у Латвії. Цей регламент базується на попередніх регламентах, зокрема Регламенті (ЄС) № 1224/2009 та Імплементаційному регламенті (ЄС) 2024/1474, щоб удосконалити процес моніторингу та контролю рибальської діяльності.
Найважливішим положенням цього акту є перелік затверджених портів у Додатку. Ці порти тепер уповноважені обробляти несортовані вивантаження з промислу дрібної пелагічної риби, промислового рибальства та промислу тропічного тунця кошельковими неводами згідно з відхиленням від стандартних правил допустимого відхилення, за умови дотримання додаткових умов, зазначених у Главі IV Імплементаційного регламенту (ЄС) 2024/1474. Цей перелік підтверджує, що ці порти мають необхідну інфраструктуру та процедури для забезпечення точного зважування всіх уловів, включаючи дистанційні електронні системи моніторингу, автомобільні ваги та незалежних сторонніх вагарів.
Регламент (ЄС) 2025/890 про виконання Комісією від 15 травня 2025 року щодо реєстрації імпорту виробів зі скловолокна безперервного волокна походженням з Бахрейну, Єгипту та Таїланду
Цей Регламент (ЄС) 2025/890 про виконання Комісією запроваджує реєстрацію імпорту виробів зі скловолокна безперервного волокна походженням з Бахрейну, Єгипту та Таїланду. Ця дія є попереднім кроком в антидемпінговому розслідуванні, що потенційно може призвести до накладення антидемпінгових мит. Регламент зобов’язує митні органи реєструвати імпорт конкретних виробів зі скловолокна з цих країн, що дозволяє можливе ретроактивне застосування мит, якщо розслідування підтвердить практику демпінгу.
Регламент складається з преамбули, в якій викладено правову основу та причини реєстрації, за якою йдуть дві статті. Стаття 1 визначає продукти, що підлягають реєстрації, включаючи їх коди CN та TARIC, та визначає країни походження. Вона також встановлює термін реєстрації, який закінчується через дев’ять місяців після набрання регламентом чинності. Стаття 2 передбачає, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу, і підтверджує його обов’язковий характер і пряму застосовність у всіх державах-членах. Прямих змін порівняно з попередніми версіями немає, оскільки це початковий імплементаційний регламент для конкретного антидемпінгового провадження.
Найважливішим положенням є Стаття 1, яка зобов’язує митні органи реєструвати імпорт визначених виробів зі скловолокна з Бахрейну, Єгипту та Таїланду. Ця реєстрація є вирішальною, оскільки вона дає змогу потенційно ретроактивно стягувати антидемпінгові мита, якщо поточне розслідування встановить, що ці продукти демпінгуються на ринку ЄС. Імпортери цих продуктів повинні знати, що вони можуть нести відповідальність за мита на зареєстрований імпорт, залежно від результатів розслідування.