Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 13/05/2025


Огляди законодавчих актів

Огляд Делегованого регламенту (ЄС) 2025/693 Комісії

Цей регламент коригує шкали фінансового відшкодування для посадових осіб ЄС, які перебувають у службових відрядженнях у межах держав-членів. Зокрема, він оновлює добові та ліміти на проживання в готелях, щоб врахувати коливання цін на готелі, ресторани та послуги громадського харчування. Регламент замінює існуючу таблицю в Додатку VII до Положень про персонал оновленими цифрами лімітів на проживання в готелях і добових для кожної держави-члена, забезпечуючи, щоб суми відшкодування відображали поточні витрати. Найважливішою частиною є оновлена таблиця у статті 1, яка впливає на суму відшкодування, яку посадові особи ЄС отримують на свої витрати під час відряджень у державах-членах.

Огляд Імплементаційного регламенту Ради (ЄС) 2025/886

Цей регламент вносить зміни до Додатку I до Регламенту (ЄС) 2019/796, який стосується обмежувальних заходів проти кібератак, що загрожують Союзу або його державам-членам. Він оновлює підстави для включення шести осіб, які вже були внесені до списку, які пов’язані з кібератаками і вважаються загрозою для ЄС або його держав-членів. Додаток містить оновлені записи для фізичних осіб, внесених до списку згідно з оригінальним регламентом, зокрема записи з 3 по 8. Ці записи містять імена, ідентифікаційну інформацію, підстави для внесення до списку та дату внесення до списку. Ключове оновлення надає більш детальну інформацію щодо причетності осіб до конкретних кібератак. Це включає деталі щодо їхньої приналежності до Головного управління Генерального штабу Збройних сил Російської Федерації (ГУ/ГРУ), як-от Євгеній Серебряков, який зараз ідентифікований як лідер хакерського угруповання “Sandworm”.

Огляд Імплементаційного регламенту Комісії (ЄС) 2025/863

Цей регламент надає важливі технічні дані для страхових та перестрахових компаній для розрахунку їхніх технічних резервів та основних власних коштів, як цього вимагає Директива Solvency II. Він містить перелік безризикових процентних ставок, основних спредів для розрахунку узгоджувальних коригувань і коригувань волатильності для різних національних страхових ринків. Стаття 1 зобов’язує використовувати технічну інформацію, викладену в регламенті, під час розрахунку їхніх технічних резервів та основних власних коштів для звітування протягом зазначеного періоду (31 березня 2025 року – 29 червня 2025 року). Регламент є чинним протягом обмеженого періоду, з 31 березня 2025 року до 29 червня 2025 року, що робить часові рамки ключовим фактором. Додатки містять конкретні числові значення для безризикових процентних ставок, основних спредів і коригувань волатильності.

Огляд Регламенту Комісії (ЄС) 2025/877

Цей регламент оновлює перелік заборонених і обмежених речовин у косметичній продукції, як це передбачено Регламентом (ЄС) № 1223/2009, щоб узгодити його з поточними науковими класифікаціями речовин, які є канцерогенними, мутагенними або токсичними для репродуктивної функції (CMR). Регламент додає кілька нещодавно класифікованих речовин CMR до переліку заборонених речовин у Додатку II. Крім того, одну речовину, Trimethylbenzoyl Diphenylphosphine Oxide, вилучено з переліку обмежених речовин у Додатку III та додано до Додатку II, оскільки її було класифіковано як речовину CMR. Додаток II містить перелік нових заборонених речовин, чинний з 1 вересня 2025 року, що означає, що їх більше не можна використовувати в косметичній продукції після цієї дати.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Делегований Регламент (ЄС) 2025/693 Комісії від 26 лютого 2025 року про перегляд шкали відшкодування витрат на відрядження посадовим особам та іншим службовцям Європейського Союзу в державах-членах

Цей Делегований Регламент (ЄС) 2025/693 Комісії переглядає шкали відшкодування витрат на відрядження для посадових осіб та інших службовців ЄС, коли вони здійснюють офіційні поїздки в межах держав-членів. Він коригує добові та ліміти на проживання в готелях, щоб відобразити зміни у вартості готелів, ресторанів та послуг громадського харчування. Крім того, він оновлює правила після виходу Сполученого Королівства з Європейського Союзу.

Регламент складається з двох статей. Стаття 1 замінює існуючу таблицю в пункті 2(а) статті 13 Додатка VII до Положень про персонал оновленими цифрами щодо лімітів на проживання в готелях та добових для кожної держави-члена. Стаття 2 передбачає, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Основною зміною є коригування сум лімітів на проживання в готелях та добових для відряджень у межах держав-членів ЄС. Попередня версія не включена до документа, тому неможливо порівняти точні зміни.

Найважливішим положенням є оновлена таблиця в статті 1, яка безпосередньо впливає на суму відшкодування, яку отримують посадові особи та інші службовці ЄС за свої витрати під час відряджень у державах-членах. Ці оновлені ставки для лімітів на проживання в готелях та добових використовуватимуться для розрахунку відшкодування витрат на відрядження.

Регламент імплементації Ради (ЄС) 2025/886 від 12 травня 2025 року, що імплементує Регламент (ЄС) 2019/796 щодо обмежувальних заходів проти кібератак, які загрожують Союзу або його державам-членам

Регламент імплементації Ради (ЄС) 2025/886 вносить зміни до Додатка I Регламенту (ЄС) 2019/796, який стосується обмежувальних заходів проти кібератак, що загрожують Союзу або його державам-членам. Регламент оновлює підстави для включення шести осіб, які вже перебувають у списку, пов’язаних з кібератаками та вважаються загрозою для ЄС або його держав-членів. Цей регламент слугує для посилення позиції ЄС проти кіберзагроз шляхом оновлення та підтримки точності списку санкцій.

Структура регламенту є простою. Він містить дві статті та додаток. Стаття 1 зазначає, що Додаток I до Регламенту (ЄС) 2019/796 змінюється згідно з доданим додатком. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу, та підтверджує його обов’язковий та безпосередньо застосовний характер у всіх державах-членах. Додаток містить оновлені записи для фізичних осіб, перелічених у первинному регламенті, зокрема записи з 3 по 8. Ці записи містять імена, ідентифікаційну інформацію, підстави для внесення до списку та дату внесення до списку.

Найважливіше положення цього регламенту полягає в оновлених підставах для внесення осіб до списку. Ці оновлення надають більш детальну інформацію щодо причетності осіб до конкретних кібератак, таких як спроба нападу на Організацію із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) та напади на німецький федеральний парламент. Оновлена інформація також включає приналежність осіб до Головного управління Генерального штабу Збройних сил Російської Федерації (ГУ/ГРУ) та їхні ролі в цій організації. Наприклад, Євгеній Серебряков зараз ідентифікований як лідер хакерської групи “Sandworm”, яка здійснювала кібератаки на Україну. Ці детальні оновлення мають вирішальне значення для забезпечення цільового та обґрунтованого характеру обмежувальних заходів, а також для забезпечення прозорості щодо підстав для санкцій.

Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/863 від 8 травня 2025 року, що встановлює технічну інформацію для розрахунку технічних резервів і основного власного капіталу для звітності з контрольними датами з 31 березня 2025 року до 29 червня 2025 року відповідно до Директиви 2009/138/ЄС Європейського Парламенту та Ради про започаткування та ведення діяльності у сфері страхування та перестрахування

Ось розбивка Регламенту імплементації Комісії (ЄС) 2025/863:

**1. Суть акту:**

Цей регламент надає конкретну технічну інформацію, яку страхові та перестрахувальні компанії повинні використовувати для розрахунку своїх технічних резервів і основного власного капіталу. Ці розрахунки необхідні для дотримання Директиви Solvency II (2009/138/ЄС), яка регулює страхову галузь в ЄС. Технічна інформація включає безризикові процентні ставки, фундаментальні спреди для розрахунку коригувань на відповідність та коригування волатильності для різних національних страхових ринків. Регламент застосовується протягом обмеженого періоду, охоплюючи звітні контрольні дати з 31 березня 2025 року до 29 червня 2025 року.

**2. Структура та основні положення:**

* **Стаття 1:** Ця стаття вимагає, щоб страхові та перестрахувальні компанії використовували технічну інформацію, викладену в регламенті, під час розрахунку своїх технічних резервів і основного власного капіталу для звітності протягом зазначеного періоду (31 березня 2025 року – 29 червня 2025 року). У ній зазначено, що технічна інформація включає:
* Відповідні структури термінів безризикової процентної ставки (Додаток I)
* Фундаментальні спреди для розрахунків коригування на відповідність (Додаток II)
* Коригування волатильності для національних страхових ринків (Додаток III)
* **Стаття 2:** У цій статті зазначено дату набрання чинності та дату застосування регламенту. Він набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу та застосовується ретроспективно з 31 березня 2025 року.
* **Додаток I:** Встановлює відповідні структури термінів безризикової процентної ставки для різних валют (євро, чеська крона, данська крона, форинт, шведська крона, болгарський лев, фунт стерлінгів, румунський лей, польський злотий, ісландська крона, норвезька крона, швейцарський франк, австралійський долар, канадський долар, колумбійський песо, гонконгський долар, новий тайванський долар, ренмінбі-юань, долар США, японська єна) та термінів погашення (у роках).
* **Додаток II:** Визначає фундаментальні спреди для розрахунку коригування на відповідність для експозицій до центральних урядів/центральних банків та фінансових установ.
* **Додаток III:** Перелічує коригування волатильності, що застосовуються до відповідної структури термінів безризикової процентної ставки для різних валют і національних страхових ринків.

**3. Основні положення, важливі для використання:**

* **Тимчасові рамки:** Регламент застосовується лише для конкретного звітного періоду в 2025 році. Страховики повинні знати про ці дати, щоб використовувати правильну технічну інформацію.
* **Конкретні значення:** Додатки містять конкретні числові значення для безризикових процентних ставок, фундаментальних спредів і коригувань волатильності. Ці значення мають важливе значення для розрахунків, необхідних відповідно до Solvency II.
* **Специфіка валюти та національного ринку:** Технічна інформація змінюється залежно від валюти та національного страхового ринку. Страховики повинні використовувати правильні значення, які застосовуються до їх конкретної ситуації.
* **Коригування на відповідність:** Фундаментальні спреди, наведені в Додатку II, використовуються при розрахунку коригування на відповідність, ключового компонента Solvency II, який дозволяє страховикам відображати специфічні характеристики їх довгострокових інвестицій.
* **Коригування волатильності:** Коригування волатильності в Додатку III призначені для пом’якшення впливу ринкової волатильності на баланси страховиків.

Регламент Комісії (ЄС) 2025/877 від 12 травня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 1223/2009 Європейського Парламенту та Ради щодо використання в косметичній продукції певних речовин, класифікованих як канцерогенні, мутагенні або токсичні для репродуктивної функції

Це опис Регламенту Комісії (ЄС) 2025/877, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 1223/2009 про косметичну продукцію.

Суть цього регламенту полягає в оновленні переліку заборонених і обмежених речовин у косметичній продукції відповідно до останніх наукових класифікацій речовин як канцерогенних, мутагенних або токсичних для репродуктивної функції (CMR). Це робиться для забезпечення високого рівня захисту здоров’я людини та забезпечення правової визначеності для суб’єктів господарювання. Регламент додає кілька нещодавно класифікованих CMR речовин до переліку заборонених речовин у Додатку II до Регламенту (ЄС) № 1223/2009 і вилучає одну речовину, Триметилбензоїлдифенілфосфіноксид, з переліку обмежених речовин у Додатку III, оскільки її було класифіковано як CMR речовину. Крім того, він оновлює існуючий запис у Додатку II для ясності та правової визначеності.

Регламент вносить зміни до Додатків II та III до Регламенту (ЄС) № 1223/2009. Він додає нові записи (з 1731 по 1751) до Додатку II, перелічуючи заборонені речовини разом з їхніми хімічними назвами, номерами CAS та номерами EC. Він також замінює запис 1580 у Додатку II, щоб включити додаткові хімічні назви та номери CAS для цимоксанілу. Крім того, він вилучає запис 311 з Додатку III, який раніше дозволяв використання триметилбензоїлдифенілфосфіноксиду в системах штучних нігтів для професійного використання. Основна зміна полягає у включенні кількох нових речовин, класифікованих як CMR, до переліку заборонених речовин у косметичній продукції. Одна речовина, триметилбензоїлдифенілфосфіноксид, переміщена з переліку обмежених речовин до переліку заборонених речовин.

Найважливішими положеннями для його використання є ті, що перелічують нещодавно заборонені речовини в Додатку II, оскільки ці речовини більше не можуть використовуватися в косметичній продукції з 1 вересня 2025 року. Вилучення запису 311 з Додатку III також є значним, оскільки це означає, що триметилбензоїлдифенілфосфіноксид більше не дозволений у системах штучних нігтів.

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.