Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Справа №953/4751/23 від 05/03/2025

Звісно, ось детальний аналіз судового рішення, як ви і просили:

1. Предметом спору є оскарження працівником наказів про зміну істотних умов праці, а саме зменшення посадового окладу, та вимога про поновлення попередніх умов і стягнення недоотриманої зарплати.

2. Суд першої інстанції задовольнив позов частково, скасувавши накази про зміну умов праці та зобов’язавши поновити попередні умови, оскільки відповідач не довів наявність змін в організації виробництва, які б обґрунтовували зміну тарифного розряду. Апеляційний суд скасував це рішення, вважаючи, що зміни в організації виробництва були, а саме приведення штатного розпису у відповідність до рекомендацій аудиторського звіту, і працівника було вчасно повідомлено про зміну умов оплати праці згідно з законодавством воєнного стану. Верховний Суд не погодився з апеляційним судом, вказуючи на те, що працівника було повідомлено про зміну умов праці вже після того, як ці зміни були впроваджені, а штатний розпис, на підставі якого було видано наказ про зміну умов праці, згодом було визнано недійсним. **** При цьому Верховний Суд послався на свою попередню позицію, що зміна істотних умов праці може бути визнана законною тільки у разі доведеності змін в організації виробництва.

3. Верховний Суд скасував постанову апеляційного суду і залишив в силі рішення суду першої інстанції в частині скасування наказів про зміну умов праці та зобов’язання поновити попередні умови.

Повний текст за посиланням

Leave a comment

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.