Звісно, ось аналіз цього судового рішення:
1. Предметом спору є розірвання договору оренди землі, ініційоване новим власником земельної ділянки на підставі пункту договору, який передбачає таку можливість при зміні власника.
2. Апеляційний суд, скасовуючи рішення суду першої інстанції та закриваючи провадження, мотивував це тим, що після відкриття провадження у справі про банкрутство орендаря (АПК «Старосільський»), всі майнові спори, стороною в яких є боржник, повинні розглядатися в межах справи про банкрутство господарським судом. Суд також врахував зміни в земельному законодавстві, які дозволяють орендарю відчужувати право оренди без погодження з власником землі, а отже, право оренди може бути включено до ліквідаційної маси банкрута. **** Верховний Суд відступив від попередньої позиції, згідно якої спір за позовом орендаря, щодо якого порушено справу про банкрутство, про розірвання договорів оренди земельних ділянок не входить до числа тих, що належать до юрисдикції господарського суду в межах справи про банкрутство.
3. Верховний Суд залишив касаційну скаргу без задоволення, а постанову апеляційного суду без змін, підтвердивши, що спір підлягає розгляду в межах провадження у справі про банкрутство в господарському суді.