Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 26/04/2025

Регламент (ЄС) 2025/815 про виконання Комісією: Оновлені ціни на м’ясо птиці та яйця

Цей регламент переглядає репрезентативні ціни на певні види м’яса птиці та яєчні продукти, що є вирішальними для розрахунку імпортних мит. Оновлені ціни детально описані в додатку, який замінює оригінальний Додаток I Регламенту (ЄС) № 1484/95. Зокрема, в ньому перелічено оновлені ціни за 100 кг в євро на продукти з птиці, включаючи оброблене без кісток заморожене м’ясо курей та ніжки, залежно від країни походження.

Регламент (ЄС) 2025/796 про виконання Комісією: Компенсаційне мито на мобільне обладнання для доступу з Китаю

Цей регламент запроваджує остаточні компенсаційні мита на імпорт мобільного обладнання для доступу (MAE) з Китаю. Мита варіюються від 7,3% до 14,28%, залежно від компанії, і накладаються через висновки про те, що китайська індустрія MAE отримує вигоду від субсидій, завдаючи шкоди промисловості Союзу. Регламент також вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2025/45 про виконання, щоб скоригувати антидемпінгові мита на ті самі продукти, запобігаючи подвійному врахуванню. Ключовим елементом є спеціальна умова моніторингу, яка вимагає від компаній з індивідуальними компенсаційними митами надавати митним органам дійсну комерційну накладну.

Регламент (ЄС) 2025/787 про виконання Комісією: Продовження термінів затвердження активних речовин у засобах захисту рослин

Цей регламент продовжує терміни затвердження для 23 активних речовин, що використовуються в засобах захисту рослин. Продовження необхідне для завершення поточних процедур оцінки та поновлення. Наприклад, термін затвердження Mecoprop-P продовжено до 15 жовтня 2027 року, Rimsulfuron – до 15 серпня 2028 року, а Propamocarb – до 31 січня 2027 року.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/815 від 23 квітня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 1484/95 щодо встановлення репрезентативних цін у секторах м’яса птиці та яєць, а також на яєчний альбумін

Цей Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/815 вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 1484/95, зокрема зосереджуючись на оновленні репрезентативних цін на певні види м’яса птиці та яєчної продукції, а також на яєчний альбумін, щоб відобразити поточні ринкові умови. Регламент коригує ці ціни на основі спостережуваних коливань цін відповідно до походження продукції. Зрештою, це гарантує, що імпортні мита точно відображають рівні цін на ці товари.

Структура регламенту є простою. Він складається з двох статей та одного додатку. Стаття 1 передбачає, що Додаток I до Регламенту (ЄС) № 1484/95 замінюється текстом, наведеним у додатку до цього нового регламенту. Стаття 2 передбачає, що регламент набирає чинності в день його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Сам додаток містить перелік конкретних кодів CN (кодів Комбінованої номенклатури) для продуктів птахівництва, їх опис, оновлені репрезентативні ціни в євро за 100 кг, забезпечення згідно зі статтею 3 (євро/100 кг) та країну їх походження. Попередні версії регламенту в тексті не згадуються.

Основним положенням цього регламенту є оновлений перелік репрезентативних цін на конкретні види м’яса птиці, що походять з Бразилії (BR). Наприклад, безкісткові шматки заморожених курей виду Gallus domesticus (код CN 0207 14 10) тепер мають репрезентативну ціну 328,0 євро/100 кг, із забезпеченням 0 євро/100 кг. Аналогічно, ніжки та шматки з них заморожених курей виду Gallus domesticus (код CN 0207 14 60) встановлено на рівні 129,0 євро/100 кг, із забезпеченням 4 євро/100 кг. Ці оновлені ціни мають вирішальне значення для розрахунку додаткових імпортних мит, забезпечуючи справедливу торговельну практику в межах ЄС.

Регламент (ЄС) 2025/796 Комісії від 24 квітня 2025 року про встановлення остаточного компенсаційного мита на імпорт мобільного обладнання доступу походженням з Китайської Народної Республіки та внесення змін до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/45 про встановлення остаточного антидемпінгового мита на імпорт мобільного обладнання доступу походженням з Китайської Народної Республіки

Огляд Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/796 Комісії:

Цей регламент встановлює остаточне компенсаційне мито на імпорт мобільного обладнання доступу (MAE) походженням з Китайської Народної Республіки (КНР). Він також вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/45, який вже встановив остаточне антидемпінгове мито на той самий імпорт. Ці заходи вживаються, оскільки розслідування виявило, що індустрія MAE в Китаї отримує вигоду від субсидій, що завдає шкоди промисловості Союзу.

**Структура та ключові положення:**

Регламент структуровано наступним чином:

* **Розділ 1 (Процедура):** Деталізує початок розслідування, залучені сторони, методи вибірки, які використовуються для виробників Союзу, імпортерів та виробників-експортерів у КНР, та перевірочні візити.
* **Розділ 2 (Продукт, що є об’єктом розслідування):** Визначає сферу застосування продукту, включаючи мобільне обладнання доступу, призначене для підйому людей, самохідне, з максимальною робочою висотою 6 метрів або більше, та його попередньо зібрані або готові до збирання секції.
* **Розділ 3 (Субсидія):** Це ядро регламенту, що деталізує висновки щодо субсидування. Він охоплює державні плани та політику підтримки індустрії MAE, випадки неспівпраці з боку уряду Китаю (GOC) та аналіз різних програм субсидування. Ці програми включають преференційне фінансування, гранти, надання урядом товарів і послуг за ціною, нижчою за адекватну винагороду (LTAR), податкові пільги та підтримку доходів.
* **Розділ 4 (Шкода):** Оцінює шкоду, завдану промисловості Союзу внаслідок субсидованого імпорту, враховуючи такі фактори, як виробництво, продажі, частка ринку та ціни.
* **Розділ 5 (Причинно-наслідковий зв’язок):** Розглядає причинно-наслідковий зв’язок між субсидованим імпортом та шкодою, завданою промисловості Союзу, а також враховує інші потенційні фактори.
* **Розділ 6 (Інтерес Союзу):** Оцінює, чи відповідає запровадження компенсаційних заходів загальним інтересам Європейського Союзу, враховуючи інтереси різних зацікавлених сторін.
* **Розділ 7 (Остаточні компенсаційні заходи):** Встановлює остаточні компенсаційні мита на імпорт MAE з КНР.
* **Розділ 8 (Реєстрація):** Припиняє реєстрацію імпорту.
* **Розділ 9 (Розкриття інформації):** Зазначає, що зацікавлені сторони були поінформовані про основні факти та міркування.
* **Стаття 1:** Встановлює компенсаційне мито та визначає ставки для різних компаній. Вона також включає спеціальне положення про моніторинг, яке вимагає наявності дійсних комерційних рахунків-фактур.
* **Стаття 2:** Вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/45 для коригування антидемпінгових мит.
* **Стаття 3:** Припиняє реєстрацію імпорту.
* **Стаття 4:** Визначає дату набрання чинності регламентом.

**Основні положення та зміни:**

* **Остаточні компенсаційні мита:** Регламент встановлює остаточні компенсаційні мита в діапазоні від 7,3% до 14,28% на імпорт MAE з КНР, залежно від компанії.
* **Внесення змін до антидемпінгових мит:** Він вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/45 для коригування антидемпінгових мит на MAE з КНР, враховуючи компенсаційні мита, щоб уникнути подвійного обліку.
* **Спеціальне положення про моніторинг:** Включено спеціальне положення про моніторинг, яке вимагає від компаній з індивідуальними компенсаційними митами пред’являти дійсний комерційний рахунок-фактуру митним органам.
* **Припинення реєстрації:** Реєстрація імпорту, яка була введена для потенційної можливості ретроактивного стягнення мита, припиняється.

**Найважливіші положення для використання:**

* **Стаття 1:** Ця стаття є найважливішою для імпортерів та експортерів, оскільки вона визначає ставки компенсаційного мита для різних компаній та вимоги до дійсних комерційних рахунків-фактур.
* **Стаття 2:** Ця стаття є важливою для розуміння того, як коригуються антидемпінгові мита у світлі компенсаційних мит.
* **Додатки:** У додатках перелічено конкретні компанії, на які поширюються індивідуальні ставки мита.

****

Цей регламент має наслідки для України та українців, оскільки він впливає на торговельні відносини між ЄС та Китаєм. Встановлення компенсаційних мит на MAE з КНР потенційно може створити можливості для українських виробників подібного обладнання збільшити свій експорт на ринок ЄС. Крім того, українські компанії, які імпортують MAE з КНР, можуть зіткнутися з вищими витратами через мита, що може вплинути на їхню конкурентоспроможність.

Регламент (ЄС) 2025/787 Комісії від 24 квітня 2025 року, що вносить зміни до Виконавчого регламенту (ЄС) № 540/2011 щодо продовження термінів затвердження активних речовин 1,4-диметилнафталіну, амідосульфурону, бентазону, біксафену, кломазону, феноксипроп-П, флудіоксонілу, флуоксастробіну, флутоланілу, флуксапіроксаду, гіберелової кислоти, гіберелінів, галауксифен-метилу, мекопропу-П, парафінової олії, пентіопіраду, піриміфос-метилу, пропамокарбу, пропізаміду, протіоконазолу, римсульфурону, седаксану та сульфоксафлору

Цей Виконавчий регламент (ЄС) 2025/787 Комісії вносить зміни до Виконавчого регламенту (ЄС) № 540/2011, який стосується переліку затверджених активних речовин, що використовуються в засобах захисту рослин. Суть цієї зміни полягає в продовженні термінів затвердження для 23 активних речовин, щоб дозволити завершити поточні процедури оцінювання та поновлення. Це продовження необхідне, оскільки переоцінка цих речовин не була завершена до закінчення терміну їх первинного затвердження.

Регламент структурований із преамбули, в якій викладено причини та обґрунтування змін, за якою йдуть дві статті та додаток. Стаття 1 зазначає, що Додаток до Виконавчого регламенту (ЄС) № 540/2011 змінюється відповідно до Додатка до цього регламенту. Стаття 2 визначає, що регламент набуде чинності на двадцятий день після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток містить конкретні зміни до Частини А, Частини B та Частини E Додатка до Виконавчого регламенту (ЄС) № 540/2011, перелічуючи активні речовини та їхні нові дати закінчення терміну дії.

Найважливішим положенням цього акту є продовження термінів затвердження для перелічених активних речовин. Наприклад, затвердження для мекопропу-П продовжено до 15 жовтня 2027 року, римсульфурону – до 15 серпня 2028 року, а пропамокарбу – до 31 січня 2027 року. Тривалість продовжень варіюється залежно від стадії процесу поновлення для кожної речовини, від 12 до 36 місяців. Це гарантує, що ці речовини можуть і надалі використовуватися в засобах захисту рослин, поки триває оцінювання їх поновлень.

Leave a comment

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.