Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 23/04/2025


Перегляд правового акту

Регламент (ЄС) 2025/801 про виконання Комісією: ЗГУ “Aguacate de Canarias”

Цей регламент надає статус захищеного географічного зазначення (ЗГУ) “Aguacate de Canarias”, що означає, що лише авокадо з Канарських островів, вирощені відповідно до певних стандартів, можуть використовувати цю назву. Це захищає унікальні характеристики та репутацію продукту.

Регламент (ЄС) 2025/757 про виконання Комісією: Сепіоліт як кормова добавка

Цей регламент дозволяє використання сепіоліту як кормової добавки для всіх видів тварин, зокрема як сполучного агента та агента, що запобігає злежуванню. Він встановлює умови його використання, включаючи максимальний рівень вмісту та заходи безпеки для захисту користувачів від ризиків, пов’язаних з вдиханням. Перехідні заходи включені для існуючих продуктів.

Регламент (ЄС) 2025/780 про виконання Комісією: Антидемпінгове мито на сталеві гусениці з Китаю

ЄС запроваджує тимчасове антидемпінгове мито в розмірі 62,5% на сталеві гусениці, імпортовані з Китаю. Цей захід спрямований на боротьбу з демпінговими практиками, які завдають шкоди промисловості Союзу. Регламент визначає сферу застосування продукту, деталізує розрахунок мита та зупиняє реєстрацію імпорту.

Регламент (ЄС) 2024/1108 про виконання Комісією: Схвалення закладів для утримання наземних тварин

Цей регламент встановлює правила схвалення закладів, що утримують наземних тварин і збирають, виробляють, переробляють або зберігають зародкові продукти. У ньому визначаються вимоги та процедури для офіційного визнання та нагляду за цими закладами компетентними органами в межах ЄС.

Регламент (ЄС) 2025/752 про виконання Комісією: L-тирозин як кормова добавка

Цей регламент поновлює дозвіл на використання L-тирозину як кормової добавки для всіх видів тварин. Він підтверджує, що L-тирозин залишається безпечним для тварин, споживачів та навколишнього середовища, та визначає умови його використання.

Регламент (ЄС) 2025/772 про виконання Комісією: Система торгівлі викидами ЄС (ETS) – Коригування безкоштовного розподілу

Цей регламент вносить зміни до Регламенту про виконання (ЄС) 2019/1842 щодо правил коригування безкоштовного розподілу квот на викиди відповідно до Системи торгівлі викидами ЄС (ETS) у зв’язку зі змінами рівнів діяльності. Зміни необхідні для узгодження зі змінами до Директиви 2003/87/ЄС та Делегованого регламенту (ЄС) 2019/331, які спрямовані на збільшення цільових показників скорочення викидів та забезпечення гармонізованого впровадження в державах-членах. Регламент роз’яснює правила коригування безкоштовного розподілу для різних підрозділів, запроваджує вимоги щодо звітів про кліматичну нейтральність та розглядає питання повернення квот, зменшених через умовність енергоефективності.

Регламент (ЄС) 2025/756 про виконання Комісією: L-валін як кормова добавка

Цей регламент дозволяє використання L-валіну, виробленого за допомогою *Escherichia coli* CGMCC 22721, як кормової добавки для всіх видів тварин. Він визначає умови використання, включаючи захист від розщеплення в рубці для жуйних тварин, і застерігає проти дисбалансу амінокислот при додаванні через питну воду.

Регламент (ЄС) 2025/783: Додаткові митні збори на продукцію США

Цей регламент вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2018/196, запроваджуючи поріг *de minimis* у розмірі 30 000 доларів США для виплат відповідно до CDSOA (Закону про продовження компенсації за демпінг та субсидії). Нижче цього порогу Комісія не коригуватиме рівень призупинення, і додаткові мита на певні продукти США будуть призупинені.

Повідомлення щодо Угоди між Європейським Співтовариством та Канадою про торгівлю винами та спиртними напоями

У цьому повідомленні оголошується, що зміни до Угоди між ЄС та Канадою про торгівлю винами та спиртними напоями набудуть чинності 1 червня 2025 року. Зміни стосуються додатків, а детальна інформація доступна в Рішенні № 1/2024 Спільного комітету.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Регламент (ЄС) 2025/801 Комісії від 14 квітня 2025 року про реєстрацію географічного зазначення Aguacate de Canarias (PGI) у реєстрі географічних зазначень Союзу згідно з Регламентом (ЄС) 2024/1143 Європейського Парламенту та Ради

Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/801 Комісії офіційно реєструє “Aguacate de Canarias” як Захищене географічне зазначення (PGI) в межах Європейського Союзу. Це означає, що назва “Aguacate de Canarias” може використовуватися лише для авокадо, що походять з Канарських островів і відповідають певним стандартам виробництва. Регламент формалізує захист цього регіонального продукту, забезпечуючи охорону його унікальних характеристик і репутації.

Регламент є стислим, складається лише з двох статей. Стаття 1 формально реєструє географічне зазначення «Aguacate de Canarias» (PGI) у реєстрі географічних зазначень Союзу, посилаючись на статтю 22 Регламенту (ЄС) 2024/1143. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу, роблячи його негайно обов’язковим і застосовним у всіх державах-членах. Цей регламент базується на Регламенті (ЄС) 2024/1143, який скасовує Регламент (ЄС) № 1151/2012. Заявка на реєстрацію географічного зазначення «Aguacate de Canarias» була подана спочатку згідно з попереднім регламентом, але тепер обробляється відповідно до нової структури.

Найважливішим положенням є стаття 1, яка надає статус PGI “Aguacate de Canarias”. Цей правовий захист гарантує, що лише авокадо, вирощені на Канарських островах відповідно до визначених специфікацій, можуть продаватися під цією назвою, запобігаючи зловживанням і гарантуючи, що споживачі отримують автентичний продукт.

Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/757 від 16 квітня 2025 року щодо дозволу на використання сепіоліту як кормової добавки для всіх видів тварин

Цей Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/757 стосується дозволу на використання сепіоліту як кормової добавки для всіх видів тварин. Він переоцінює та дозволяє використання сепіоліту як технологічної добавки, зокрема як зв’язуючої речовини та агента проти злежування, в годівлі тварин. Регламент встановлює умови для його використання, включаючи максимальні рівні вмісту та заходи безпеки для захисту користувачів від потенційних ризиків для здоров’я, пов’язаних з інгаляцією. Він також встановлює перехідні заходи для продуктів, які вже є на ринку, щоб адаптуватися до нових вимог.

Регламент складається з трьох статей та додатку. Стаття 1 дозволяє використання сепіоліту як кормової добавки за певних умов. Стаття 2 визначає перехідні заходи, що дозволяють продовжувати використання сепіоліту та преміксів, вироблених та маркованих до певних дат, до вичерпання існуючих запасів. Стаття 3 зазначає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його публікації в Офіційному віснику Європейського Союзу. Додаток визначає ідентифікаційний номер кормової добавки, її склад, аналітичні методи, види тварин, для яких вона призначена, та максимально дозволений вміст, а також інші положення, такі як заходи безпеки для користувачів. Порівняно з попередніми дозволами згідно з Директивою 70/524/ЄЕС, цей регламент надає більш детальну та оновлену оцінку сепіоліту, включаючи заходи безпеки, засновані на оцінках Європейського органу з безпеки харчових продуктів (EFSA).

Найважливіші положення для користувачів включають максимальний вміст 20 000 мг/кг повноцінного корму, вимогу вказувати умови зберігання та стійкість до термічної обробки в інструкціях із застосування, а також необхідність для операторів кормового бізнесу встановлювати операційні процедури та організаційні заходи для усунення потенційних ризиків інгаляції. Регламент також вимагає використання засобів індивідуального захисту, якщо ризики не можуть бути усунені іншими заходами. Ці положення забезпечують безпечне та ефективне використання сепіоліту як кормової добавки, одночасно захищаючи здоров’я тих, хто з ним працює.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/780 від 16 квітня 2025 року про запровадження попереднього антидемпінгового мита на імпорт сталевих башмаків гусениць походженням з Китайської Народної Республіки

Ось роз’яснення Імплементаційного регламенту Комісії (ЄС) 2025/780:

**1. Суть акту:**

Цей регламент запроваджує попереднє антидемпінгове мито на імпорт сталевих башмаків гусениць походженням з Китайської Народної Республіки (КНР). Європейська комісія ініціювала розслідування після скарги виробника з промисловості Союзу, в якій були зазначені докази демпінгу та матеріальної шкоди. Регламент встановлює попередню ставку мита в розмірі 62,5% на цей імпорт, щоб протидіяти нечесній торговельній практиці демпінгу та захистити промисловість Союзу від подальшої шкоди. Регламент також зобов’язує митні органи припинити реєстрацію імпорту, яка була попередньо встановлена для потенційного дозволу на ретроспективне стягнення мита.

**2. Структура та основні положення:**

Регламент структуровано на основі висновків антидемпінгового розслідування. Ключові елементи включають:

* **Ініціювання та процедура:** Деталі ініціювання розслідування, повідомлення зацікавлених сторін і використані методи вибірки.
* **Визначення продукту:** Визначає обсяг продукту, що є предметом розслідування (певні види сталевих башмаків), і встановлює, що являє собою “подібний продукт”.
* **Визначення демпінгу:** Пояснює методологію визначення нормальної вартості, включаючи виявлення значних спотворень в економіці КНР, вибір Туреччини як репрезентативної країни та побудову нормальної вартості на основі неспотворених витрат. Також детально описує розрахунок експортної ціни та демпінгової маржі.
* **Визначення шкоди:** Оцінює шкоду, заподіяну промисловості Союзу, враховуючи такі фактори, як обсяг виробництва, продажі, частка ринку, ціни та прибутковість.
* **Аналіз причинно-наслідкового зв’язку:** Досліджує причинно-наслідковий зв’язок між демпінговим імпортом і шкодою для промисловості Союзу, а також розглядає інші потенційні фактори.
* **Рівень заходів:** Визначає відповідний рівень антидемпінгового мита, необхідного для усунення шкоди, враховуючи правило меншого мита.
* **Інтереси Союзу:** Оцінює, чи відповідає введення заходів загальним інтересам Союзу, враховуючи вплив на різні зацікавлені сторони.
* **Тимчасові заходи:** Запроваджує попереднє антидемпінгове мито в розмірі 62,5% на імпорт сталевих башмаків гусениць походженням з Китаю.
* **Реєстрація:** Припиняє реєстрацію імпорту відповідного продукту.

**3. Основні положення для практичного використання:**

* **Ставка мита:** Ключовим положенням є попереднє антидемпінгове мито в розмірі 62,5%, що застосовується до ціни CIF на кордоні Союзу на сталеві башмаки гусениць з Китаю.
* **Обсяг продукту:** Визначення відповідного продукту є вирішальним для визначення того, який імпорт підпадає під мито. Це включає конкретні види сталевих башмаків, зібрані чи не зібрані в гусеничний ланцюг, і використовуються в конкретних механізмах.
* **Зібрані продукти:** Для сталевих башмаків гусениць, що імпортуються як частина гусеничних груп або повних гусеничних груп, мито застосовується до конкретного відсотка вартості зібраного продукту (55% для гусеничних груп, 50% для повних гусеничних груп).
* **Припинення реєстрації:** Митні органи повинні припинити реєстрацію імпорту продукту.
* **Подання коментарів:** Зацікавлені сторони мають обмежений час для подання письмових коментарів або запиту слухання щодо регламенту.

Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2025/544 від 25 березня 2025 року, що вносить зміни до Виконавчого регламенту (ЄС) 2021/403 щодо типових сертифікатів здоров’я тварин та типових сертифікатів здоров’я тварин/офіційних сертифікатів для ввезення в Союз партій певних категорій наземних тварин та їхнього зародкового матеріалу

Гаразд, ось розбір наданого юридичного тексту, представлений так, ніби я пояснюю його журналісту.

**1. Суть Акту**

Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2024/1108 встановлює правила застосування Регламенту (ЄС) 2016/429, Закону про здоров’я тварин, щодо схвалення закладів, які утримують наземних тварин та збирають, виробляють, обробляють або зберігають зародковий матеріал. Він визначає вимоги та процедури для офіційного визнання та нагляду за цими закладами компетентними органами в межах ЄС. Це забезпечує відповідність закладів високим стандартам здоров’я тварин та біобезпеки, запобігаючи поширенню хвороб.

**2. Структура та основні положення**

Регламент структурований на кілька розділів, кожен з яких стосується конкретних аспектів схвалення та нагляду за закладами:

* **Розділ I: Предмет, сфера застосування та визначення:** Визначає сферу застосування регламенту, зосереджуючись на закладах, які утримують наземних тварин та обробляють їхній зародковий матеріал.
* **Розділ II: Загальні правила схвалення закладів:** Встановлює загальні умови для схвалення, включаючи вимоги до структури та обладнання, заходи біобезпеки та зобов’язання щодо ведення обліку.
* **Розділ III: Спеціальні правила схвалення закладів, які утримують наземних тварин:** Деталізує спеціальні вимоги для різних типів закладів з утримання тварин, таких як ті, що утримують птицю, копитних або тварин аквакультури.
* **Розділ IV: Спеціальні правила схвалення закладів з виробництва зародкового матеріалу:** Визначає спеціальні вимоги до закладів, які збирають, виробляють, обробляють або зберігають зародковий матеріал (сперму, ооцити, ембріони) наземних тварин.
* **Розділ V: Призупинення, відкликання, внесення змін або обмеження схвалення закладів:** Описує обставини, за яких схвалення закладу може бути призупинено, відкликано, змінено або обмежено через недотримання вимог.
* **Розділ VI: Перехідні та прикінцеві положення:** Включає перехідні заходи для закладів, які вже були схвалені згідно з попереднім законодавством, та встановлює дату набрання чинності.

**Ключові положення та зміни**

* **Загальні умови схвалення:** Заклади повинні мати належну інфраструктуру, обладнання та заходи біобезпеки для запобігання занесенню та поширенню хвороб тварин.
* **Ведення обліку:** Необхідно вести детальні записи щодо переміщення тварин, стану здоров’я, лікування та будь-яких спалахів хвороб.
* **Ветеринарний нагляд:** Заклади повинні мати систему регулярних ветеринарних візитів та моніторингу здоров’я.
* **Спеціальні вимоги за типом тварин:** Регламент розрізняє вимоги на основі типу утримуваних тварин (наприклад, птиця, копитні, аквакультура) та конкретних ризиків, пов’язаних з кожним типом.
* **Стандарти зародкового матеріалу:** Заклади з виробництва зародкового матеріалу повинні дотримуватися суворих стандартів збору, обробки, зберігання та транспортування, щоб забезпечити здоров’я та безпеку продукції.
* **Нагляд компетентного органу:** Компетентні органи несуть відповідальність за інспектування закладів, перевірку дотримання вимог та вжиття заходів у разі недотримання.
* **Перехідні заходи:** Закладам, які вже були схвалені згідно з попереднім законодавством, надається період для адаптації до нових вимог.

**3. Основні положення для використання**

* **Дотримання вимог:** Заклади повинні ретельно переглянути та дотримуватися всіх застосовних вимог, викладених у регламенті, щоб отримати та підтримувати схвалення.
* **Документація:** Точна та повна документація є важливою для демонстрації дотримання вимог під час інспекцій компетентними органами.
* **Ветеринарна співпраця:** Тісна співпраця з ветеринарами є вирішальною для впровадження ефективного моніторингу здоров’я та заходів біобезпеки.
* **Навчання:** Персонал повинен бути належним чином навчений з питань здоров’я тварин, біобезпеки та процедур ведення обліку.
* **Адаптація до нових правил:** Заклади, які були попередньо схвалені, повинні адаптувати свою практику для відповідності новим вимогам протягом встановленого терміну.

****

Цей регламент може мати наслідки для українців, які займаються імпортом або експортом тварин до та з ЄС. Важливо забезпечити дотримання всіх вимог, щоб уникнути будь-яких затримок або відмов на кордоні.

Регламент (ЄС) 2025/752 Комісії від 16 квітня 2025 року щодо поновлення дозволу на використання L-тирозину як кормової добавки для всіх видів тварин та скасування Імплементаційного регламенту (ЄС) № 101/2014

Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/752 Комісії стосується поновлення дозволу на використання L-тирозину як кормової добавки для всіх видів тварин. Він підтверджує, що L-тирозин залишається безпечним для тварин, споживачів та навколишнього середовища, і визначає умови його використання. Регламент скасовує попередній дозвіл, Імплементаційний регламент (ЄС) № 101/2014, і встановлює новий період дозволу.

Структура регламенту є простою: він складається з чотирьох статей і додатка. Стаття 1 поновлює дозвіл на використання L-тирозину як кормової добавки, вказуючи, що він належить до категорії поживних добавок і функціональної групи амінокислот, їх солей та аналогів, з урахуванням умов, зазначених у додатку. Стаття 2 скасовує Імплементаційний регламент (ЄС) № 101/2014, який раніше дозволяв використання L-тирозину. Стаття 3 визначає перехідні заходи, що дозволяють продовжувати використання L-тирозину та преміксів, вироблених і маркованих за старими правилами протягом обмеженого часу. Стаття 4 передбачає, що регламент набуде чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток містить детальні специфікації щодо добавки, включаючи її склад, аналітичні методи та умови використання.

Найважливіші положення для користувачів L-тирозину як кормової добавки містяться в Додатку та статті 3. Додаток визначає склад, хімічну формулу, опис та аналітичні методи для L-тирозину. Він також встановлює конкретні положення, включаючи вимогу вказувати умови зберігання та стабільність при термічній обробці в інструкціях із застосування. Крім того, він рекомендує, щоб вміст L-тирозину не перевищував 5 г/кг у повноцінному кормі для харчових тварин і 15 г/кг для тварин, що не використовуються для виробництва харчових продуктів. Він вимагає, щоб оператори кормового бізнесу встановили оперативні процедури та організаційні заходи для усунення потенційних ризиків, включаючи використання засобів індивідуального захисту, якщо ризики неможливо усунути. Стаття 3 передбачає перехідні заходи, що дозволяють використовувати існуючі запаси, вироблені та марковані відповідно до попереднього регламенту, протягом визначеного періоду, забезпечуючи плавний перехід до нових регуляторних вимог.

Регламент (ЄС) 2025/772 про імплементацію Комісії від 16 квітня 2025 року, що вносить зміни та виправлення до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2019/1842, який встановлює правила застосування Директиви 2003/87/ЄС Європейського Парламенту та Ради щодо подальших домовленостей про коригування безкоштовного розподілу квот на викиди у зв’язку зі змінами рівня діяльності

Нижче наведено розбивку основних аспектів Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/772 Комісії.

Цей регламент вносить зміни та виправлення до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2019/1842, який стосується правил коригування безкоштовного розподілу квот на викиди в рамках Системи торгівлі викидами ЄС (ETS) у зв’язку зі змінами рівнів діяльності. Зміни необхідні для узгодження зі змінами до Директиви 2003/87/ЄС та Делегованого регламенту (ЄС) 2019/331, які спрямовані на збільшення цільових показників скорочення викидів та забезпечення гармонізованого впровадження в усіх державах-членах. Регламент роз’яснює правила коригування безкоштовного розподілу для різних підустановок, запроваджує вимоги щодо звітів про кліматичну нейтральність та розглядає питання повернення квот, зменшених через умовність енергоефективності.

Регламент змінює кілька статей Імплементаційного регламенту (ЄС) 2019/1842. Він вводить визначення “середнього очікуваного рівня діяльності” та “підустановки технологічних викидів”. Він переглядає вимоги до звітності щодо звітів про рівень діяльності, включаючи скасування попереднього звіту про рівень діяльності, та запроваджує обов’язкове призупинення видачі квот за певних умов. Регламент також додає нові статті (3a, 3b, 3c, 3d, 6a та 6b), які стосуються повернення квот, зменшених через невиконання рекомендацій з енергоефективності, змісту та подання звітів про кліматичну нейтральність, розподілу квот, зменшених відповідно до статті 22b(1) Делегованого регламенту (ЄС) 2019/331, додаткових квот для централізованого теплопостачання, абсолютного порогу для коригувань та подання інформації до Комісії. Крім того, він змінює умови коригування безкоштовного розподілу на основі змін рівня діяльності та інших параметрів. Нарешті, він додає два додатки щодо розрахунку очікуваного рівня діяльності та змісту звіту про кліматичну нейтральність.

Кілька положень цього регламенту є особливо важливими:

* **Роз’яснення правил коригування:** Регламент роз’яснює, як коригується безкоштовний розподіл для підустановок тепла, палива та технологічних викидів, підкреслюючи стимули для скорочення викидів та забезпечуючи рівні умови гри.
* **Умовність енергоефективності:** Він дозволяє операторам повернути квоти, які спочатку були зменшені через невиконання рекомендацій з енергоефективності, за умови, що вони можуть продемонструвати подальше впровадження або еквівалентні заходи.
* **Звіти про кліматичну нейтральність:** Оператори з високим рівнем викидів парникових газів або ті, хто подає заявку на додатковий безкоштовний розподіл для централізованого теплопостачання, повинні складати та подавати звіти про кліматичну нейтральність, детально описуючи свій прогрес у досягненні кліматичної нейтральності.
* **Додаткові квоти для централізованого теплопостачання:** Регламент визначає умови, за яких установки централізованого теплопостачання можуть отримувати додаткові безкоштовні квоти, включаючи надання доказів юридичних зобов’язань щодо інвестицій, які призводять до значного скорочення викидів.
* **Поріг для коригувань:** Регламент запроваджує мінімальний поріг у 300 квот на викиди для коригувань безкоштовного розподілу з метою уникнення надмірного адміністративного тягаря.
* **Зобов’язання щодо звітності:** Компетентні органи зобов’язані подавати дані, пов’язані з переглянутою остаточною річною сумою квот на викиди, розподілених безкоштовно установкам з очікуваними змінами їх рівня діяльності, та дані від усіх установок, на які поширюється річний обов’язок звітування про рівень діяльності.

Регламент застосовується до розподілів, що стосуються періоду, який починається з 1 січня 2026 року.

Регламент (ЄС) 2025/756 про виконання Комісією від 16 квітня 2025 року щодо дозволу на використання L-валіну, виробленого за допомогою Escherichia coli CGMCC 22721, як кормової добавки для всіх видів тварин

Цей Регламент (ЄС) 2025/756 про виконання Комісією дозволяє використання L-валіну, виробленого за допомогою Escherichia coli CGMCC 22721, як кормової добавки для всіх видів тварин. Добавка класифікується як поживна добавка, зокрема амінокислота, і призначена для використання як у кормі, так і у питній воді. Європейське агентство з безпеки харчових продуктів (EFSA) оцінило безпеку та ефективність цього конкретного продукту L-валіну, дійшовши висновку, що він є безпечним для цільових видів, споживачів та навколишнього середовища за визначених умов використання. Регламент визначає конкретні умови його використання, включаючи необхідність захисту рубця при згодовуванні жуйним тваринам і попередження щодо потенційного дисбалансу амінокислот при додаванні через питну воду.

Регламент складається з двох статей і додатка. Стаття 1 стверджує, що речовина, зазначена в додатку, дозволена як добавка в годівлі тварин, за умови дотримання умов, викладених у цьому додатку. Стаття 2 передбачає, що регламент набирає чинності через 20 днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Додаток визначає ідентифікаційний номер кормової добавки, її склад, хімічну формулу, опис, аналітичний метод, види тварин, для яких вона призначена, та інші положення.

Кілька положень цього регламенту є особливо важливими для користувачів. По-перше, L-валін повинен бути захищений у рубці при згодовуванні жуйним тваринам. По-друге, на етикетці добавки та преміксів має бути зазначено, що при додаванні L-валіну, особливо через питну воду, слід враховувати всі незамінні та умовно незамінні амінокислоти, щоб запобігти дисбалансу. Нарешті, оператори харчового бізнесу повинні встановити оперативні процедури та організаційні заходи для усунення потенційних ризиків для користувачів добавки та преміксів, включаючи використання засобів індивідуального захисту, де ризики неможливо усунути.

Регламент (ЄС) 2025/783 Європейського Парламенту та Ради від 14 квітня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2018/196 про додаткові мита на імпорт деяких продуктів, що походять зі Сполучених Штатів Америки

Цей Регламент (ЄС) 2025/783 вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2018/196, який стосується додаткових мит на імпорт деяких продуктів, що походять зі Сполучених Штатів Америки. Зміна запроваджує поріг *de minimis* щодо рівня анулювання або погіршення, спричиненого Законом Сполучених Штатів про продовження компенсації за демпінг та субсидії (CDSOA). Якщо виплати згідно з CDSOA, що стосуються антидемпінгових та компенсаційних мит, сплачених за імпорт з ЄС, становлять 30 000 доларів США або менше, Комісія не коригуватиме рівень призупинення, і додаткове імпортне мито буде призупинено. Регламент має на меті забезпечити ефективні процеси та уникнути непропорційних адміністративних витрат для Союзу.

Регламент складається з двох статей. Стаття 1 містить зміни до статті 3 Регламенту (ЄС) 2018/196. Перша зміна замінює перший підпункт пункту 3, узгоджуючи його зі стандартними положеннями про делеговані акти. Друга зміна додає новий пункт 4, який запроваджує поріг *de minimis*. Якщо поріг досягнуто, Комісія не зобов’язана коригувати рівень призупинення, і додаткове імпортне мито призупиняється; Комісія повинна опублікувати повідомлення про це в Офіційному віснику Європейського Союзу. Стаття 2 передбачає, що Регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу.

Найважливішим положенням цього акту є запровадження порогу *de minimis* у розмірі 30 000 доларів США для виплат згідно з CDSOA. Це означає, що якщо сума виплат дорівнює або нижча за цей поріг, Комісія ЄС не зобов’язана коригувати рівень призупинення тарифних поступок, і додаткове імпортне мито на певні продукти з США буде призупинено. Цей захід розроблено для зменшення адміністративного тягаря та витрат для ЄС, коли фактичний вплив CDSOA на торгівлю є незначним.

Повідомлення щодо дати набрання чинності змінами до Додатків I, III(a), III(b), IV(a) та VI Угоди між Європейським Співтовариством та Канадою про торгівлю винами та спиртними напоями [2025/804]

Це повідомлення оголошує дату набрання чинності змінами до Угоди між Європейським Співтовариством та Канадою про торгівлю винами та спиртними напоями. Ці зміни, ухвалені Спільним комітетом, створеним відповідно до Угоди, стосуються конкретних додатків, пов’язаних з торгівлею винами та спиртними напоями. Повідомлення підтверджує, що ЄС завершив свої внутрішні процедури для набуття чинності рішенням.

Повідомлення посилається на Рішення № 1/2024 Спільного комітету, яке вносить зміни до Додатків I, III(a), III(b), IV(a) та VI Угоди. Суть цього повідомлення полягає в тому, щоб оголосити, що ці зміни офіційно набудуть чинності 1 червня 2025 року. У повідомленні міститься посилання на Офіційний журнал, де можна знайти повний текст Рішення № 1/2024 для отримання детальної інформації про конкретні зміни до кожного додатку.

Найважливішим положенням цього повідомлення є дата набрання чинності: 1 червня 2025 року. Ця дата є вирішальною для підприємств та фізичних осіб, які беруть участь у торгівлі винами та спиртними напоями між ЄС та Канадою, оскільки вона означає, коли змінені правила та вимоги, викладені в Рішенні № 1/2024, стануть юридично обов’язковими.

Leave a comment

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.